Forum Shire
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


Forum Shire
 
IndeksSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj

 

 Ikonki tylko dla rang mechanicznych

Go down 
+7
Fëandil Êlentáriel
Kugba
Fogell
Szagar
Mardro
Żabcia
Balgator
11 posters
Idź do strony : 1, 2, 3, 4  Next
AutorWiadomość
Go??
Gość




Ikonki tylko dla rang mechanicznych Empty
PisanieTemat: Ikonki tylko dla rang mechanicznych   Ikonki tylko dla rang mechanicznych Icon_minitimeWto Cze 12, 2012 9:53 pm

Moja propozycja: Ikonki dać TYLKO rangom mechanicznym, nie fabularnym. Powód jest prosty jak: rangi fabularne będą mieć ikonki, to będzie to wprowadzanie gracza w błąd. Powiem szczerze, że jak tutaj przybyłam to myślałam, że każdy mający ikonkę hełmu to strażnik-bo z tym mi się skojarzyło.
Poza tym, musimy zrobić rozdzielenie na rangi fabularne i mechaniczne.

No i co z pozostałymi rangowymi? Dają jakieś znaki zainteresowania forum zewnętrzny i tym co się na nim dzieje? Bez współpracy między rangowymi gra po prostu będzie stać w miejscu.
Powrót do góry Go down
Balgator

Balgator


Nick : Balgator
ID : 5
Ranga : Kapitan Straży
Liczba postów : 108
Join date : 20/02/2012
Age : 35

Ikonki tylko dla rang mechanicznych Empty
PisanieTemat: Re: Ikonki tylko dla rang mechanicznych   Ikonki tylko dla rang mechanicznych Icon_minitimeSro Cze 13, 2012 6:29 am

Rozdzielenie na fab i mech to dobry pomysł. Ale ja tam lubię swoją ikonkę... (a to hełm jest? mi wyglądało na grudkę żelaza...)
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Ikonki tylko dla rang mechanicznych Empty
PisanieTemat: Re: Ikonki tylko dla rang mechanicznych   Ikonki tylko dla rang mechanicznych Icon_minitimeSro Cze 13, 2012 9:52 am

Jak dla mnie to jest hełm. Razz

Poza tym, nie mamy kapłanów przydało by się ze dwóch i niech czasem organizując sesje nawiązujące do świąt w krainie, mamy jednego redaktora, ale i tak powinien mieć kogoś do pomocy, bo różnie w życiu bywa i może być tak, że, znowu nie będzie redaktora, jedną karczmarkę powinno być dwoje karczmarzy, dwóch MG (jak dla mnie powinno być trzech-czterech, bo jak ostatnio to ani mnie ani Feana nie ma i przez to, niektóre fabularne projekty leżą i kwiczą ;/ sama wszystkiego nie zaakceptuję przecież), bard uważam, że jest zbędny- porządnie zrobione bannery i wymiana nimi, tudzież buttonami jest bardziej skuteczniejsza niż reklamowanie gry pisząc o niej itd. To świadczy o tym, że na siłę szukamy ludzi do gry, od razu zniechęcamy tym zainteresowanych. Burmistrz...um...po co jest ta ranga w ogóle? oO Nie mamy też bibliotekarza- co najmniej jeden powinien być w krainie.

Resztę dopiszę jak wrócę z egzaminu!

I kolejny raz pytam, co z pozostałymi rangowymi? Serio, jak mają mieć rangi tylko po to by mieć znaczek to lepiej niech w ogóle rang nie mają, jak gra ma zacząć funkcjonować jak nie ma w ogóle współpracy między rangowymi?
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Ikonki tylko dla rang mechanicznych Empty
PisanieTemat: Re: Ikonki tylko dla rang mechanicznych   Ikonki tylko dla rang mechanicznych Icon_minitimeSro Cze 13, 2012 12:54 pm

Nie wiem po co nam aż tyle rang? Kapłani? Znów widać,że nie do końca rozumiesz świata Tolkena. Tolken nigdy nie opisał żadnego kapłana wiary, bo jest zbędny. Tutaj wiara opiera się na czymś innym. Co znaczy kapłan = zbędna rzecz.

Redaktor - jeden wystarczy

Bibliotekach? Kolejna zbędna ranga,lepiej te funkcje przekazać strażnikom.

Burmistrz to pewnie osoba kontrolująca resztę rang. Taki władca Razz

MG - Fean stwierdził: Dwóch wystarczy.

Powrót do góry Go down
Żabcia

Żabcia


Nick : Reainae
ID : 132
Ranga : Mieszkanka
Female Liczba postów : 218
Join date : 03/04/2011
Skąd : Rzeszów

Ikonki tylko dla rang mechanicznych Empty
PisanieTemat: Re: Ikonki tylko dla rang mechanicznych   Ikonki tylko dla rang mechanicznych Icon_minitimeSro Cze 13, 2012 4:02 pm

A mi tam oddzielanie rang mechanicznych od fabularnych się nie widzi. W prawie jest napisane za co odpowiada każdy rangowy, więc nie powinno być problemów związanych z zagubieniem nowych. Ikonki też bym nie zabierała, bo ciężej będzie takiego namiestnika (przykładowo) namierzyć kiedy akurat będzie potrzebny. Odnośnie zmylających znaczków - po najechaniu na nick gracza widać przecież, jaką ten ma rangę, więc i tu nie powinno być kłopotów.

Bibliotekarza mamy - nazwa rangi jest zmieniona na "skryba", którym jest średnio aktywna Hana. Przerabiałam już z nią tę kwestię i w zasadzie rozumiem jej nieobecność. Bibliotekarz tak czy siak jest nieprzydatny, bo nikt nie wysyła do biblioteki żadnych tekstów.

Co się zaś tyczy MG, jest ich chyba wystarczająco dużo. Na tak malutką ilość użytkowników - idealnie. A to, że teraz was nie ma jest całkiem zrozumiałe i nikt wam tego nie wypomina.

Osobiście pokusiłabym się o jeszcze jednego karczmarza.

A, zapomniałabym. Ikonka namiestnika nie przedstawia ani hełmu, ani grudki żelaza. To pierścień.
Powrót do góry Go down
Mardro




Nick : Lómendil Aldaser
ID : 3
Ranga : Główny Doradca
Male Liczba postów : 386
Join date : 31/05/2012
Age : 33
Skąd : Olkusz

Ikonki tylko dla rang mechanicznych Empty
PisanieTemat: Re: Ikonki tylko dla rang mechanicznych   Ikonki tylko dla rang mechanicznych Icon_minitimeSro Cze 13, 2012 4:24 pm

Eeee... Jeśli już temat o rangach... To nie wiem po kiego grzyba admin techniczny ma rangę brzmiącą fabularnie, ale to nie moja sprawa. Ikonki to ja cholera nie mam pojęcia czemu mielibyśmy odbierać je fabularnym... Przeszkadzają nam? Nie! To niech se będą Smile

Ilość rang... To już Khamus ładnie opisał w tym temacie Smile
Powrót do góry Go down
Balgator

Balgator


Nick : Balgator
ID : 5
Ranga : Kapitan Straży
Liczba postów : 108
Join date : 20/02/2012
Age : 35

Ikonki tylko dla rang mechanicznych Empty
PisanieTemat: Re: Ikonki tylko dla rang mechanicznych   Ikonki tylko dla rang mechanicznych Icon_minitimeCzw Cze 14, 2012 9:44 am

Ta ilość rang i tak już jest obcięta najbardziej, jak tylko Lenwe mi pozwolił przy okazji pisania prawa... aczkolwiek też uważam, że Bard i Burmistrz są całkiem niepotrzebne, do tego jeszcze całkiem zbędny Artysta (bo znacznie lepiej jest robić konkursy dla wszystkich mieszkańców z kasą do wygrania i mieć w czym wybierać). Skryba i Bibliotekarz to teraz osobne rangi- moją propozycją było złączenie tego w jednego Kronikarza. Rolę Kapłana w kwestii ślubów można przekazać spokojnie MG, bo i tak mało kto się tu żeni... W innych kwestiach w sumie też, jeśli ktoś by koniecznie chciał zrobić święto, to MG jest najlepszą osobą do prowadzenia takiego zdarzenia.
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Ikonki tylko dla rang mechanicznych Empty
PisanieTemat: Re: Ikonki tylko dla rang mechanicznych   Ikonki tylko dla rang mechanicznych Icon_minitimeCzw Cze 14, 2012 2:06 pm

Na ogół są następujące rangi mechaniczne:

Władca/Władczyni (Król/Królowa)
Książęta/Księżne (ewentualnie namiestnicy, ale to się robi ranga tylko mechaniczna )
GMG
MG
Karczmarz
Kronikarz/Skryba
Redaktor
Kapłan
Strażnicy/Gwardziści


Gracze są przyzwyczajeni do takiego schematu rang, a skoro gdzieś w innym temacie padło, że trzymamy się tego, do czego przyzwyczajeni są gracze, to chyba odpowiedź na zadanie pytanie jest jasne.


Fabularne zaś niekiedy, gdy nie ma mechanicznego króla/królowej, księcia/księżnej tylko jest władca to jest np.:

Król/Królowa
Książę/Księżna
Opiekunowie Ras

itd.

Zaś ranga np. bawidamek na ogół nie jest rangą fabularną tylko profesją, która staje się oryginalna na ogół, tylko dla jednego gracza i jej opis ma w profilu oraz niekiedy w opisie profesji.
Powrót do góry Go down
Szagar

Szagar


Nick : Rengar
ID : 49
Ranga : Komandor
Male Liczba postów : 334
Join date : 04/04/2011
Skąd : Woodbury

Ikonki tylko dla rang mechanicznych Empty
PisanieTemat: Re: Ikonki tylko dla rang mechanicznych   Ikonki tylko dla rang mechanicznych Icon_minitimeCzw Cze 14, 2012 2:54 pm

Khamik napisał:

Redaktor - jeden wystarczy

Ja bym nie miał nic przeciwko gdyby doszło do pomocy jeszcze dwóch redaktorów.
Powrót do góry Go down
http://www.szynk.blogspot.com
Go??
Gość




Ikonki tylko dla rang mechanicznych Empty
PisanieTemat: Re: Ikonki tylko dla rang mechanicznych   Ikonki tylko dla rang mechanicznych Icon_minitimeCzw Cze 14, 2012 4:34 pm

Wiesz, to Twoja decyzja, panie redaktorze, ale możesz kogoś nauczyć, jak pracować nad gazetką ^ ^
Powrót do góry Go down
Balgator

Balgator


Nick : Balgator
ID : 5
Ranga : Kapitan Straży
Liczba postów : 108
Join date : 20/02/2012
Age : 35

Ikonki tylko dla rang mechanicznych Empty
PisanieTemat: Re: Ikonki tylko dla rang mechanicznych   Ikonki tylko dla rang mechanicznych Icon_minitimePią Cze 15, 2012 9:34 pm

No właśnie... może zamiast rang fabularnych, zastąpimy je po prostu daną profesją, na którą trzeba będzie sobie jakoś fabularnie zapracować. Zasłużony gracz dostaje swoją wymarzoną profesję i jest git. Ja na przykład chcę tam mieć "Czarny Pan" xD

P.S. Nie zawsze da się pogodzić Tolkiena z tym do czego gracze są przyzwyczajeni. Jeśli było to wypowiedziane w innym temacie, to pewnie dotyczyło czego innego, nie mieszajmy więc w ta dyskusję wypowiedzi wyrwanych z kontekstu Wink
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Ikonki tylko dla rang mechanicznych Empty
PisanieTemat: Re: Ikonki tylko dla rang mechanicznych   Ikonki tylko dla rang mechanicznych Icon_minitimePią Cze 15, 2012 9:53 pm

Też jestem za tym, tudzież rangi fabularne jednak niekiedy się przydają. Też można by ankietę zrobić, co gracze na to.

No i dobre. Ja uważam, że podania to by było dobre rozwiązanie, bo wtedy gracz musi sporo pomyśleć, aby wymyślić czemu tak a nie inaczej.
Powrót do góry Go down
Mardro




Nick : Lómendil Aldaser
ID : 3
Ranga : Główny Doradca
Male Liczba postów : 386
Join date : 31/05/2012
Age : 33
Skąd : Olkusz

Ikonki tylko dla rang mechanicznych Empty
PisanieTemat: Re: Ikonki tylko dla rang mechanicznych   Ikonki tylko dla rang mechanicznych Icon_minitimeNie Cze 17, 2012 12:58 pm

Nie rozpędziliście się za bardzo?

Najpierw trzeba określić czym są rangi fabularne, a czym mechaniczne. Czy karczmarz z prawem do pisania jako NPC jest jeszcze fabularny, czy już mechaniczny?

Potem zadać sobie pytanie: A co nam przeszkadzają obrazki dla rang fabularnych?

Na końcu zastanówmy się, czy ktokolwiek na tym zyska bo serwer na pewno nie (obrazek 10x10? to prawie nic nie waży!).
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Ikonki tylko dla rang mechanicznych Empty
PisanieTemat: Re: Ikonki tylko dla rang mechanicznych   Ikonki tylko dla rang mechanicznych Icon_minitimeNie Cze 17, 2012 1:06 pm

Ale robi zamieszanie na liście raczy...

Ja to mogę rozpisać jeśli pozwolicie, dobrze?
Powrót do góry Go down
Żabcia

Żabcia


Nick : Reainae
ID : 132
Ranga : Mieszkanka
Female Liczba postów : 218
Join date : 03/04/2011
Skąd : Rzeszów

Ikonki tylko dla rang mechanicznych Empty
PisanieTemat: Re: Ikonki tylko dla rang mechanicznych   Ikonki tylko dla rang mechanicznych Icon_minitimeNie Cze 17, 2012 1:07 pm

Nie robi zamieszania, tylko pomaga. Zresztą wyjaśniłam wyżej ;d.
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Ikonki tylko dla rang mechanicznych Empty
PisanieTemat: Re: Ikonki tylko dla rang mechanicznych   Ikonki tylko dla rang mechanicznych Icon_minitimeNie Cze 17, 2012 1:51 pm

Szkoda, że Feana nie ma...jego zdanie też by się przydało.
Powrót do góry Go down
Mardro




Nick : Lómendil Aldaser
ID : 3
Ranga : Główny Doradca
Male Liczba postów : 386
Join date : 31/05/2012
Age : 33
Skąd : Olkusz

Ikonki tylko dla rang mechanicznych Empty
PisanieTemat: Re: Ikonki tylko dla rang mechanicznych   Ikonki tylko dla rang mechanicznych Icon_minitimeNie Cze 17, 2012 8:09 pm

Tar... Uparcie szukasz tu dziury w całym. Jedyne co mi przeszkadza, to wyświetlanie każdej kolejnej ikonki. Pomijam fakt, że moim zdaniem nie powinno się łączyć kilku stanowisk (jak to ma na przykład Fean, który jest i GMG, i Władcą Lothlórien), a jeśli chodzi o ikonę klanu (którą Fean też posiada, a to już trzecia ikonka tyle że akurat literowa...), to nie powinna być wyświetlana jeśli gracz posiada jakąś rangę.
Powrót do góry Go down
Fogell




Nick : Fogell
ID : 28
Ranga : Władca
Male Liczba postów : 47
Join date : 17/07/2012

Ikonki tylko dla rang mechanicznych Empty
PisanieTemat: Re: Ikonki tylko dla rang mechanicznych   Ikonki tylko dla rang mechanicznych Icon_minitimeWto Lip 17, 2012 10:47 am

W ogole, dobrze ze o tym wspominasz Mardro - ikony klanu. Dla mnie to zawsze bylo malo klimatyczne niepotrzebne G, kojarzace mi sie z Tibia i grami malo powaznymi. Po co jakies znaczki przy imieniu? Mozna wejsc w profil i zobaczyc w jakim kto jest klanie.

A co do rang, to co to za roznica kto ma znaczek a kto nie. O ile wiadomosc o przynaleznosci klanowej nie jest pierwszej potrzeby, tak wiadomosc o czyjejs randze jest wazna informacja i powinno specjalne oznaczenie widniec przy imieniu jak to jest w tym momencie.


Ostatnio zmieniony przez Fogell dnia Czw Lip 26, 2012 11:39 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Mardro




Nick : Lómendil Aldaser
ID : 3
Ranga : Główny Doradca
Male Liczba postów : 386
Join date : 31/05/2012
Age : 33
Skąd : Olkusz

Ikonki tylko dla rang mechanicznych Empty
PisanieTemat: Re: Ikonki tylko dla rang mechanicznych   Ikonki tylko dla rang mechanicznych Icon_minitimeWto Lip 17, 2012 3:06 pm

Dobra... Jako, że sam przymierzam się do podwójnej rangi (już pisałem o tym gdzieś i Fean też o tym wie Razz) określam to tak: Ranga fabularna = obrazek za nickiem, Ranga mechaniczna = obrazek przed nickiem. Wilk syty i owca cała Very Happy Ikonkę klanu wywalić, bo po co ona?

Ikonki dla fabularnych się przydają (też już chyba o tym pisałem), np. w trakcie wojny, jak władca prowadzi nabór do wojska. To nie jest całkowicie zbędny obrazek, bo znalezienie władcy konkretnych ziem czasem się przydaje Wink

PS: Pomysły na rozwój lokacji też można do jej władców pisać Razz To w końcu oni są odpowiedzialni za ich rozwój Smile
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Ikonki tylko dla rang mechanicznych Empty
PisanieTemat: Re: Ikonki tylko dla rang mechanicznych   Ikonki tylko dla rang mechanicznych Icon_minitimeWto Lip 17, 2012 3:28 pm

Mówiłam już, że za duża ilość ikonek wprowadza w błąd, a jak nagle namnoży nam się od groma rang fabularnych to na liście graczy będzie jeden wielki bałagan i syf i w tym tłumie ikonek zagubią się nam Ci najważniejsi rangowi.
Powrót do góry Go down
Kugba




Nick : Morrim
ID : 151
Ranga : Mieszkaniec
Liczba postów : 93
Join date : 23/06/2012

Ikonki tylko dla rang mechanicznych Empty
PisanieTemat: Re: Ikonki tylko dla rang mechanicznych   Ikonki tylko dla rang mechanicznych Icon_minitimeWto Lip 17, 2012 3:32 pm

Można dać poprostu jedną ogólną ikonę oznaczającą że ktoś pełni rolę fabularną. W tedy będzie wiadomo łsród których graczy szukać. (Bo i mnie szlag by trafił robiąc znaki dla 40 róznych mało istotnych rzeczy.)
Powrót do góry Go down
Fogell




Nick : Fogell
ID : 28
Ranga : Władca
Male Liczba postów : 47
Join date : 17/07/2012

Ikonki tylko dla rang mechanicznych Empty
PisanieTemat: Re: Ikonki tylko dla rang mechanicznych   Ikonki tylko dla rang mechanicznych Icon_minitimeWto Lip 17, 2012 3:37 pm

Dla mnie to bez znaczenia, bo i tak znam wszystkim rangowcow z numerami ID na pamiec.
A zeby ulatwic graczom... wydaje sie, ze nie ma czego ulatwiac. Na liscie online i tak jest zwykle do 20 osob, to co za problem na tych kilku rangowych najechac zeby zobaczyc dymek? Nie widze problemu ani sensu jakichs zmian. A jesli juz chcecie cos zmieniac, to wlasnie trzeba by najpierw okreslic na jakiej podstawie rozdzielamy fabularne rangi od mechanicznych.
Powrót do góry Go down
Kugba




Nick : Morrim
ID : 151
Ranga : Mieszkaniec
Liczba postów : 93
Join date : 23/06/2012

Ikonki tylko dla rang mechanicznych Empty
PisanieTemat: Re: Ikonki tylko dla rang mechanicznych   Ikonki tylko dla rang mechanicznych Icon_minitimeWto Lip 17, 2012 3:40 pm

Wart onie warto i tak będe robił znaczki od nowa więc lepiej to wszystko wykorzystać puki jest możliwość.
Powrót do góry Go down
Mardro




Nick : Lómendil Aldaser
ID : 3
Ranga : Główny Doradca
Male Liczba postów : 386
Join date : 31/05/2012
Age : 33
Skąd : Olkusz

Ikonki tylko dla rang mechanicznych Empty
PisanieTemat: Re: Ikonki tylko dla rang mechanicznych   Ikonki tylko dla rang mechanicznych Icon_minitimeWto Lip 17, 2012 3:41 pm

Mam pomysł, który będzie kompromisowym wyjściem z sytuacji! KOLORY NICKÓW! Rangi mechaniczne dostaną swoje, a fabularne swoje. Mechaniczne dodatkowo będą posiadać ikonki i będzie git ^^

@Kugba: "Póki" nie "puki" Razz
Powrót do góry Go down
Kugba




Nick : Morrim
ID : 151
Ranga : Mieszkaniec
Liczba postów : 93
Join date : 23/06/2012

Ikonki tylko dla rang mechanicznych Empty
PisanieTemat: Re: Ikonki tylko dla rang mechanicznych   Ikonki tylko dla rang mechanicznych Icon_minitimeWto Lip 17, 2012 3:44 pm

Wybacz. Mam koszmarnego kaca i robię błędy. A co do kolorów... W sumie pomysł nie jest zły. Pytanie tylko czy nie stworzy to problemu z czytelnością.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Ikonki tylko dla rang mechanicznych Empty
PisanieTemat: Re: Ikonki tylko dla rang mechanicznych   Ikonki tylko dla rang mechanicznych Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
Ikonki tylko dla rang mechanicznych
Powrót do góry 
Strona 1 z 4Idź do strony : 1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Nauka w szkole tylko za energię

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Forum Shire :: Sprawy Krainy :: Propozycje :: Wasze Propozycje-
Skocz do: