Forum Shire
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


Forum Shire
 
IndeksSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj

 

 Nowa szata graficzna gry

Go down 
+8
Isengrim
Lenwe
Mardro
Szagar
Fëandil Êlentáriel
Beziele
Żabcia
Calen
12 posters
Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AutorWiadomość
Mardro




Nick : Lómendil Aldaser
ID : 3
Ranga : Główny Doradca
Male Liczba postów : 386
Join date : 31/05/2012
Age : 33
Skąd : Olkusz

Nowa szata graficzna gry - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Nowa szata graficzna gry   Nowa szata graficzna gry - Page 3 Icon_minitimeSro Cze 27, 2012 3:08 pm

A może jakieś rysunki przy paskach? To mogłoby być ciekawe jakby się je wkomponowało Smile
Powrót do góry Go down
Kugba




Nick : Morrim
ID : 151
Ranga : Mieszkaniec
Liczba postów : 93
Join date : 23/06/2012

Nowa szata graficzna gry - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Nowa szata graficzna gry   Nowa szata graficzna gry - Page 3 Icon_minitimeSro Cze 27, 2012 6:15 pm

Odrobinę mało tam miejsca. Pozatym nadmiar smaczków doprowadza do tego że całość staje się nieczytelna.
Powrót do góry Go down
Mardro




Nick : Lómendil Aldaser
ID : 3
Ranga : Główny Doradca
Male Liczba postów : 386
Join date : 31/05/2012
Age : 33
Skąd : Olkusz

Nowa szata graficzna gry - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Nowa szata graficzna gry   Nowa szata graficzna gry - Page 3 Icon_minitimeSro Cze 27, 2012 6:19 pm

Skoro tak uważasz. Tak w ogóle, robisz to w PhotoShopie, czy w GIMPie?
Powrót do góry Go down
Kugba




Nick : Morrim
ID : 151
Ranga : Mieszkaniec
Liczba postów : 93
Join date : 23/06/2012

Nowa szata graficzna gry - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Nowa szata graficzna gry   Nowa szata graficzna gry - Page 3 Icon_minitimeCzw Cze 28, 2012 9:48 am

Po trochu w obu. Mogę jeszcze wpleść program do trójwymiaru, aczkolwiek nie jest tutaj potrzebny. A skąd to pytanie?
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Nowa szata graficzna gry - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Nowa szata graficzna gry   Nowa szata graficzna gry - Page 3 Icon_minitimeCzw Cze 28, 2012 1:32 pm

Czy możemy zmienić obramowanie? Drewniane ramki nie są najgorsze, ale krzyżykowe wiązania przypominają trochę erę kamienia łupanego...
Powrót do góry Go down
Kugba




Nick : Morrim
ID : 151
Ranga : Mieszkaniec
Liczba postów : 93
Join date : 23/06/2012

Nowa szata graficzna gry - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Nowa szata graficzna gry   Nowa szata graficzna gry - Page 3 Icon_minitimeCzw Cze 28, 2012 2:26 pm

Nie ma problemu. Mogą być jednolite lub zbite jakimś gwoździem.
Powrót do góry Go down
Mardro




Nick : Lómendil Aldaser
ID : 3
Ranga : Główny Doradca
Male Liczba postów : 386
Join date : 31/05/2012
Age : 33
Skąd : Olkusz

Nowa szata graficzna gry - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Nowa szata graficzna gry   Nowa szata graficzna gry - Page 3 Icon_minitimePon Lip 02, 2012 7:45 pm

Właśnie do mnie dotarło, ze zapomniałem zaprotestować przeciw jednej rzeczy, ale chyba już za późno i mi się teraz oberwie.

W ciągu gry bardzo mnie męczył brak możliwości używania wielu kolorów tekstu (srebrny, żółty, itd.), które zwyczajnie są nieczytelne na tle koloru pergaminu. Zwykle marudzę, że wolałbym zwykłe czarne tło (ewentualnie z jakimś delikatnym motywem), a teraz o tym zapomniałem.

Oddaję to pod wasz osąd...
Powrót do góry Go down
Żabcia

Żabcia


Nick : Reainae
ID : 132
Ranga : Mieszkanka
Female Liczba postów : 218
Join date : 03/04/2011
Skąd : Rzeszów

Nowa szata graficzna gry - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Nowa szata graficzna gry   Nowa szata graficzna gry - Page 3 Icon_minitimePon Lip 02, 2012 9:31 pm

Uważam, że kolor pergaminu jest oryginalny i charakterystyczny dla naszej gry, mnie się podoba. Zresztą jak sam wyżej napisałeś, chyba trochę za późno na zmiany.
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Nowa szata graficzna gry - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Nowa szata graficzna gry   Nowa szata graficzna gry - Page 3 Icon_minitimePon Lip 02, 2012 9:38 pm

Najlepiej zrobić jakieś jasne tło pod tekst przy profilu albo właśnie czarne-chociaż nie wiem czy nie lepiej siwy.
Powrót do góry Go down
Mardro




Nick : Lómendil Aldaser
ID : 3
Ranga : Główny Doradca
Male Liczba postów : 386
Join date : 31/05/2012
Age : 33
Skąd : Olkusz

Nowa szata graficzna gry - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Nowa szata graficzna gry   Nowa szata graficzna gry - Page 3 Icon_minitimeWto Lip 03, 2012 1:38 pm

Jeśli dobrze zrozumiałem Tarinę, to się zgadzam, ale zróbmy to tak: gracz może zdecydować o kolorze/grafice tła pod jego profilem (naprzykład przez BBCode typu [bg=#FFFFFF] Treść [/bg]. Oczywiście tło również będzie miało narzucone ograniczenia określone w przepisach Smile
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Nowa szata graficzna gry - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Nowa szata graficzna gry   Nowa szata graficzna gry - Page 3 Icon_minitimeWto Lip 03, 2012 3:45 pm

Cytat :
Uważam, że kolor pergaminu jest oryginalny i charakterystyczny dla naszej gry, mnie się podoba.

Zgadzam się po kroć z Rei - odkąd pamiętam, a gram w Shire od początku istnienia (przynajmniej tak sądzę Smile ), zawsze był pergamin.
Powrót do góry Go down
Żabcia

Żabcia


Nick : Reainae
ID : 132
Ranga : Mieszkanka
Female Liczba postów : 218
Join date : 03/04/2011
Skąd : Rzeszów

Nowa szata graficzna gry - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Nowa szata graficzna gry   Nowa szata graficzna gry - Page 3 Icon_minitimeWto Lip 03, 2012 4:33 pm

Ale jak to będzie wyglądać? Wszędzie pergamin, a w miejscu profilu inny, odcinający się kolor?
Powrót do góry Go down
Liktarea

Liktarea


Nick : Liktarea
ID : 134
Ranga : Mieszkanka
Female Liczba postów : 82
Join date : 28/03/2012
Skąd : Częstochowa

Nowa szata graficzna gry - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Nowa szata graficzna gry   Nowa szata graficzna gry - Page 3 Icon_minitimeWto Lip 03, 2012 4:54 pm

Eh...Według mnie Shire jest śliczne :3 Ten pergamin oddaje klimat,w ogóle ładnie jest xD Jezu,jaka wypowiedź...
Powrót do góry Go down
Fëandil Êlentáriel

Fëandil Êlentáriel


Nick : Fëandil Aldamír Cúlinde
ID : 23
Ranga : Władca Lothlórien
Male Liczba postów : 492
Join date : 22/03/2012
Age : 32
Skąd : Gniezno | Poznań

Nowa szata graficzna gry - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Nowa szata graficzna gry   Nowa szata graficzna gry - Page 3 Icon_minitimeWto Lip 03, 2012 4:59 pm

Miałbym jeszcze jedną propozycję. Czy tło (za pergaminem), lub obraz wewnątrz głównego łuku na górze ekranu mogłoby/mógłby zmieniać się w zależności od lokacji?

Na zielono - tło, na niebiesko - obraz w łuku.

Shire - pola, łąki (jak widać), Hobbiton
Minas Tirith - góry / wzgórza, Warownia Minas
Rivendell - potok / podnóża Gór, Ostatni Przyjazny Dom
etc.
Powrót do góry Go down
http://www.realmadrid.pl
Mardro




Nick : Lómendil Aldaser
ID : 3
Ranga : Główny Doradca
Male Liczba postów : 386
Join date : 31/05/2012
Age : 33
Skąd : Olkusz

Nowa szata graficzna gry - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Nowa szata graficzna gry   Nowa szata graficzna gry - Page 3 Icon_minitimeWto Lip 03, 2012 7:50 pm

Fëandil Êlentáriel napisał:
Miałbym jeszcze jedną propozycję. Czy tło (za pergaminem), lub obraz wewnątrz głównego łuku na górze ekranu mogłoby/mógłby zmieniać się w zależności od lokacji?

Na zielono - tło, na niebiesko - obraz w łuku.

Shire - pola, łąki (jak widać), Hobbiton
Minas Tirith - góry / wzgórza, Warownia Minas
Rivendell - potok / podnóża Gór, Ostatni Przyjazny Dom
etc.

To jest całkiem fajne Smile Popieram.

Co do dyskusji o pergamin: Jak wolicie. Dla mnie to niewygodne, bo nagle połowy kolorów nie mogę użyć Razz


Ostatnio zmieniony przez Mardro dnia Wto Lip 03, 2012 8:15 pm, w całości zmieniany 1 raz (Reason for editing : ort)
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Nowa szata graficzna gry - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Nowa szata graficzna gry   Nowa szata graficzna gry - Page 3 Icon_minitimeSro Lip 04, 2012 10:08 am

Cytat :
To jest całkiem fajne Popieram.

To jest więcej, niż fajne! Smile Fantastyczny pomysł, popieram całym sercem i rozumiem.
Powrót do góry Go down
Lenwe




Nick : Lenwe Tinethele
ID : 1
Ranga : Than
Male Liczba postów : 122
Join date : 03/04/2011

Nowa szata graficzna gry - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Nowa szata graficzna gry   Nowa szata graficzna gry - Page 3 Icon_minitimeSro Lip 04, 2012 4:54 pm

rowniez popieram pomysł z zmianami obrazu
Powrót do góry Go down
http://www.foto-koscian.pl
Go??
Gość




Nowa szata graficzna gry - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Nowa szata graficzna gry   Nowa szata graficzna gry - Page 3 Icon_minitimeSro Lip 04, 2012 9:07 pm

Tak, dobrze zrozumiałeś.
Wiesz co, nie jestem pewna czy dawać graczom aż tak dużą swobodę, bo jak się trafi jakiś jołop to tło zrobi różowe xD
Powrót do góry Go down
Kugba




Nick : Morrim
ID : 151
Ranga : Mieszkaniec
Liczba postów : 93
Join date : 23/06/2012

Nowa szata graficzna gry - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Nowa szata graficzna gry   Nowa szata graficzna gry - Page 3 Icon_minitimeCzw Lip 05, 2012 11:16 am

Wybaczcie dłuższą nieobecność. Trochę absorbujących czas spraw prywatnych.
Co do łuku górnego zmiana tła była w planie od początku. (Dlatego tło główne jest takie samo. Pasuje do całego layoutu, zaś to w łuku może zostać dostosowane do co ważniejszych lokacji. Potrzebuję tylko spisu takich lokacji i ogólnych wytycznych co do grafiki.)

Odnosząc się dośrodkowego pola tekstowego osobiście nie wiem czy jest sens destabilizacji całego projektu jakimś wyjętym z rzyci (za przeproszeniem) prostokąta na tekst tylko po to by ktoś miał różowe literki. To już zostanie w waszej decyzji ponieważ mogę zrobić coś w rodzaju wypalonej w pergaminie dziury pod którą będzie czarne tło. Aczkolwiek z takimi elementami zawsze są problemy przy kodowaniu i nie będzie to wyglądało najlepiej niezależnie od tego co zrobię.
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Nowa szata graficzna gry - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Nowa szata graficzna gry   Nowa szata graficzna gry - Page 3 Icon_minitimeCzw Lip 05, 2012 4:27 pm

Ty jesteś grafikiem, wiesz lepiej. ^ ^
Powrót do góry Go down
Lenwe




Nick : Lenwe Tinethele
ID : 1
Ranga : Than
Male Liczba postów : 122
Join date : 03/04/2011

Nowa szata graficzna gry - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Nowa szata graficzna gry   Nowa szata graficzna gry - Page 3 Icon_minitimeCzw Lip 05, 2012 5:09 pm

sadze ze tło pwinno by pergaminem, zawsze tak było od kad pamietam
Powrót do góry Go down
http://www.foto-koscian.pl
Fogell




Nick : Fogell
ID : 28
Ranga : Władca
Male Liczba postów : 47
Join date : 17/07/2012

Nowa szata graficzna gry - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Nowa szata graficzna gry   Nowa szata graficzna gry - Page 3 Icon_minitimeWto Lip 17, 2012 10:16 am

Mi tam sie podoba grafika w grze. Tylko bledy trzeba poprawic w wyswietlaniu i dla mnie jest ciekawie.
Powrót do góry Go down
Mardro




Nick : Lómendil Aldaser
ID : 3
Ranga : Główny Doradca
Male Liczba postów : 386
Join date : 31/05/2012
Age : 33
Skąd : Olkusz

Nowa szata graficzna gry - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Nowa szata graficzna gry   Nowa szata graficzna gry - Page 3 Icon_minitimeWto Lip 17, 2012 3:18 pm

A ja stwierdzam, ze oryginalna oprawa graficzna Bruineny była najlepsza Razz Była czytelna i prosta, to że ciemna, to inna sprawa Very Happy
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Nowa szata graficzna gry - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Nowa szata graficzna gry   Nowa szata graficzna gry - Page 3 Icon_minitimeWto Lip 17, 2012 3:44 pm

Jacy Wy jesteście? Nadal nie kapujecie, że to po części wina grafiki, że graczy nie mamy >< OMG ludzie, takie odświeżenie grafiki musi być
Powrót do góry Go down
Mardro




Nick : Lómendil Aldaser
ID : 3
Ranga : Główny Doradca
Male Liczba postów : 386
Join date : 31/05/2012
Age : 33
Skąd : Olkusz

Nowa szata graficzna gry - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Nowa szata graficzna gry   Nowa szata graficzna gry - Page 3 Icon_minitimeWto Lip 17, 2012 3:53 pm

Tari.. Ja nie neguję tego, że grafika leży i odstrasza. Ale czasami najprostsze rozwiązania są najlepsze Razz Oczywiście Kugba już sporo zrobił, zostałem też przegłosowany jeśli chodzi o kolorystykę główną, więc teraz tylko wyrażam swoją opinię Razz
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Nowa szata graficzna gry - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Nowa szata graficzna gry   Nowa szata graficzna gry - Page 3 Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
Nowa szata graficzna gry
Powrót do góry 
Strona 3 z 4Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Forum Shire :: Sprawy Krainy :: Propozycje :: Wasze Propozycje-
Skocz do: