Forum Shire
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


Forum Shire
 
IndeksSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj

 

 Nowa szata graficzna gry

Go down 
+8
Isengrim
Lenwe
Mardro
Szagar
Fëandil Êlentáriel
Beziele
Żabcia
Calen
12 posters
Idź do strony : 1, 2, 3, 4  Next
AutorWiadomość
Go??
Gość




Nowa szata graficzna gry Empty
PisanieTemat: Nowa szata graficzna gry   Nowa szata graficzna gry Icon_minitimeWto Maj 22, 2012 9:53 am

Szukam osób, które w zbliżającym się okresie letnim byłby chętne podjąć pracę nad ulepszeniem szaty graficznej gry.

Wstępnie zmiany miałaby dotyczyć:
a) karty tytułowej gry
b) naprawy błędów wewnątrz gry
-widoczne u góry po prawej stronie ekranu przesunięcia obrazu
-usunięcie białej kreski u dołu obrazu
-zmiana wizerunków miast i dostosowanie ich do ogólnej szaty graficznej gry
-nowa kolorystyka napisów w miastach
-zaprojektowanie mapy karczmy
c) utworzenie nowej reklamy gry
i tak dalej...

Moja pierwsza propozycja:
a) Stworzenie specjalnej książeczki z Nowym Kodeksem gry, którą można byłoby ściągnąć i przeczytać pod postacią pliku PDF.

Propozycje innych zmian związanych z grafiką w grze oraz zgłoszenie chęci współpracy proszę umieszczać poniżej.


Ostatnio zmieniony przez Avie Tildomerel dnia Wto Maj 22, 2012 6:41 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Calen

Calen


Nick : Calendila
ID : 230
Ranga : Obywatelka Lothlorien
Female Liczba postów : 71
Join date : 07/05/2012

Nowa szata graficzna gry Empty
PisanieTemat: Re: Nowa szata graficzna gry   Nowa szata graficzna gry Icon_minitimeWto Maj 22, 2012 3:58 pm

To ja zauważyłam przesunięcie dwóch pasków, ale po prawej stronie ^^. Zarówno w operze jak i mozilli, chrome. Ale szczerze, ja bym zaczęła zmienianie Shire od wewnątrz, nie od szaty graficznej. Niech ludzie zgłaszają się na mistrzów, wpierw test - przeprowadzenie sesji. I rozrywka dla ludzi, a przy okazji się go sprawdzi - dwie pieczenie przy jednym ogniu. Przeczyściłabym też forum zewnętrzne, usunęła zbędne, dawno nieruszane i nic nie wprowadzające tematy.
Powrót do góry Go down
Żabcia

Żabcia


Nick : Reainae
ID : 132
Ranga : Mieszkanka
Female Liczba postów : 218
Join date : 03/04/2011
Skąd : Rzeszów

Nowa szata graficzna gry Empty
PisanieTemat: Re: Nowa szata graficzna gry   Nowa szata graficzna gry Icon_minitimeWto Maj 22, 2012 4:15 pm

Z mistrzami gry od zawsze jest kłopot. Wybory były ogłaszane nie raz, nie dwa, niestety chętnych brak. A forum zewnętrzne czyściłam przed zmianą grafiki, usunęłam blisko sto tematów i kilkadziesiąt użytkowników. Jeszcze coś powinnam skasować? Chyba, że chodziło Ci o forum wewnętrzne, tam faktycznie jest bajzel.
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Nowa szata graficzna gry Empty
PisanieTemat: Re: Nowa szata graficzna gry   Nowa szata graficzna gry Icon_minitimeCzw Maj 24, 2012 2:33 pm

Pragnę zauważyć, że temat dotyczył szaty graficznej, a nie sfery klimatycznej gry. Szczerze nie mam zamiaru zajmować się tym drugim problemem i wierzę, że kompetentni MG coś zaradzą.
Powrót do góry Go down
Beziele

Beziele


Nick : Rise
ID : 226
Ranga : Wilczek
Male Liczba postów : 11
Join date : 09/05/2012
Age : 27

Nowa szata graficzna gry Empty
PisanieTemat: Re: Nowa szata graficzna gry   Nowa szata graficzna gry Icon_minitimeCzw Maj 24, 2012 3:18 pm

Jeśli chodzi co o kartę tytułową (Tą przy logowaniu) To jestem w stanie coś takiego zrobić tylko muszę mieć wymiary
Powrót do góry Go down
Fëandil Êlentáriel

Fëandil Êlentáriel


Nick : Fëandil Aldamír Cúlinde
ID : 23
Ranga : Władca Lothlórien
Male Liczba postów : 492
Join date : 22/03/2012
Age : 32
Skąd : Gniezno | Poznań

Nowa szata graficzna gry Empty
PisanieTemat: Re: Nowa szata graficzna gry   Nowa szata graficzna gry Icon_minitimePią Maj 25, 2012 7:37 pm

Prawdopodobnie ściągnę dobrego grafika i programistę. Więcej w tym temacie nie pomogę, bo nie bardzo znam się na rzeczy.

Jeżeli chodzi o zmianę wizerunku miast, to mam gotowy projekt Lothlórien i połowę Bree.
Sporządziłem także tekst powitalny na główną stronę.
Powrót do góry Go down
http://www.realmadrid.pl
Go??
Gość




Nowa szata graficzna gry Empty
PisanieTemat: Re: Nowa szata graficzna gry   Nowa szata graficzna gry Icon_minitimeSob Maj 26, 2012 9:22 am

Fean, zarzuć to na forum do działu rangowych, chętnie zobaczymy co tam wymyśliłeś.
Ja jestem też grafikiem, mogę proste grafiki, przynajmniej na razie przerabiać. Dodam, że szukając rysunków do swojego forum, znalazłam bardzo ładne grafiki. Mogę dać kilka przykładów.
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Nowa szata graficzna gry Empty
PisanieTemat: Re: Nowa szata graficzna gry   Nowa szata graficzna gry Icon_minitimeSob Maj 26, 2012 9:48 am

Wiele osób potrafi posługiwać się programami graficznymi, chodzi jednak o to, by zachować jakąś klarowną estetykę, odległą od miana kiczu lub przepychu, co nie zawsze owym "grafikom" wychodzi.
Jeśli dotrze do Nas wspominany przez Feandila programista i grafik, wówczas poważnie zastanowimy się nad tymi zmianami.
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Nowa szata graficzna gry Empty
PisanieTemat: Re: Nowa szata graficzna gry   Nowa szata graficzna gry Icon_minitimeSob Maj 26, 2012 9:54 am

W sumie masz rację. Ja się dopiero uczę, więc lepiej jak ktoś bardziej doświadczony się tym zajmie.


ps. Avie zmień sobie rangę na forum Razz
Powrót do góry Go down
Fëandil Êlentáriel

Fëandil Êlentáriel


Nick : Fëandil Aldamír Cúlinde
ID : 23
Ranga : Władca Lothlórien
Male Liczba postów : 492
Join date : 22/03/2012
Age : 32
Skąd : Gniezno | Poznań

Nowa szata graficzna gry Empty
PisanieTemat: Re: Nowa szata graficzna gry   Nowa szata graficzna gry Icon_minitimeSob Maj 26, 2012 11:10 am

Rei napisał:
Z mistrzami gry od zawsze jest kłopot. Wybory były ogłaszane nie raz, nie dwa, niestety chętnych brak. A forum zewnętrzne czyściłam przed zmianą grafiki, usunęłam blisko sto tematów i kilkadziesiąt użytkowników. Jeszcze coś powinnam skasować? Chyba, że chodziło Ci o forum wewnętrzne, tam faktycznie jest bajzel.

Wolę aby grono MG było ciasne, ale umiejętne. Myślę, że z pomocą Tariny damy radę.
Powrót do góry Go down
http://www.realmadrid.pl
Go??
Gość




Nowa szata graficzna gry Empty
PisanieTemat: Re: Nowa szata graficzna gry   Nowa szata graficzna gry Icon_minitimeSob Maj 26, 2012 3:52 pm

Fean, na mnie możesz liczyć ^ ^ *zaciera łapska i leci do roboty*
Powrót do góry Go down
Szagar

Szagar


Nick : Rengar
ID : 49
Ranga : Komandor
Male Liczba postów : 334
Join date : 04/04/2011
Skąd : Woodbury

Nowa szata graficzna gry Empty
PisanieTemat: Re: Nowa szata graficzna gry   Nowa szata graficzna gry Icon_minitimeNie Maj 27, 2012 10:18 am

Z tymi paskami i innymi niedoróbkami to może być problem. Lenwe próbował coś z tym zrobić na początku i nie dało rady. W sumie ja już się do tego przyzwyczaiłem i mi nie przeszkadza afro
Powrót do góry Go down
http://www.szynk.blogspot.com
Go??
Gość




Nowa szata graficzna gry Empty
PisanieTemat: Re: Nowa szata graficzna gry   Nowa szata graficzna gry Icon_minitimeNie Maj 27, 2012 10:33 am

Może to coś w kodzie html jest zwalone albo w ogóle grafika się popsuła?
Powrót do góry Go down
Szagar

Szagar


Nick : Rengar
ID : 49
Ranga : Komandor
Male Liczba postów : 334
Join date : 04/04/2011
Skąd : Woodbury

Nowa szata graficzna gry Empty
PisanieTemat: Re: Nowa szata graficzna gry   Nowa szata graficzna gry Icon_minitimeNie Maj 27, 2012 10:38 am

Grafika jest dobrze pocięta i dostosowana do wszystkich standardów - sam to robiłem w paincie. Wina leży gdzieś w kodzie.
Powrót do góry Go down
http://www.szynk.blogspot.com
Go??
Gość




Nowa szata graficzna gry Empty
PisanieTemat: Re: Nowa szata graficzna gry   Nowa szata graficzna gry Icon_minitimePon Cze 18, 2012 11:30 am

I temat jak widzę padł, dlatego poruszam go znowu.

Co z szatą graficzną?
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Nowa szata graficzna gry Empty
PisanieTemat: Re: Nowa szata graficzna gry   Nowa szata graficzna gry Icon_minitimePon Cze 18, 2012 4:17 pm

Co do szaty graficznej proponuje system głosowań. Wiele wersji i pod ocenę ludzi.
Powrót do góry Go down
Mardro




Nick : Lómendil Aldaser
ID : 3
Ranga : Główny Doradca
Male Liczba postów : 386
Join date : 31/05/2012
Age : 33
Skąd : Olkusz

Nowa szata graficzna gry Empty
PisanieTemat: Re: Nowa szata graficzna gry   Nowa szata graficzna gry Icon_minitimePon Cze 18, 2012 4:26 pm

Popieram Khamusa! To będzie najlepsze rozwiązanie w tej sytuacji Smile
Powrót do góry Go down
Lenwe




Nick : Lenwe Tinethele
ID : 1
Ranga : Than
Male Liczba postów : 122
Join date : 03/04/2011

Nowa szata graficzna gry Empty
PisanieTemat: Re: Nowa szata graficzna gry   Nowa szata graficzna gry Icon_minitimeCzw Cze 21, 2012 6:00 pm

co do grafiki to jestem noga i tak ciezko mi było dostosowac to co mamy teraz do krainy. Potrzebny dobry grafik.

ogolnie okienka krainy mozna poszerzyc by było szersze chyba ze komus sie nie miesci w ekranie

poszerzenie spowodowało by ze mozna by było wieksze teksty dawac itp
Powrót do góry Go down
http://www.foto-koscian.pl
Mardro




Nick : Lómendil Aldaser
ID : 3
Ranga : Główny Doradca
Male Liczba postów : 386
Join date : 31/05/2012
Age : 33
Skąd : Olkusz

Nowa szata graficzna gry Empty
PisanieTemat: Re: Nowa szata graficzna gry   Nowa szata graficzna gry Icon_minitimeCzw Cze 21, 2012 6:06 pm

Lenwe napisał:
co do grafiki to jestem noga i tak ciezko mi było dostosowac to co mamy teraz do krainy. Potrzebny dobry grafik.

ogolnie okienka krainy mozna poszerzyc by było szersze chyba ze komus sie nie miesci w ekranie

poszerzenie spowodowało by ze mozna by było wieksze teksty dawac itp

ad.1 Grafik to jedno... Przeniesienie tego przez HTML i CSS do przeglądarki to drugie. Chętnie się zajmę tym zadaniem jeśli będzie taka konieczność Wink Wtedy przynajmniej na wszystkich przeglądarkach (pod warunkiem, że były aktualizowane regularnie i nie są Internet Explorerem) będzie się wyświetlać tak samo Smile Już był błąd zgłaszany, że komuś się obrazek w Shire rozciągnął wzdłuż na całe okno (chrome na pewno tak to interpretuje).

ad.2 Może być. Mi większa ilość tekstu nie przeszkadza Very Happy

ad.3 jak wyżej
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Nowa szata graficzna gry Empty
PisanieTemat: Re: Nowa szata graficzna gry   Nowa szata graficzna gry Icon_minitimePią Cze 22, 2012 6:06 pm

Ja znam dobrego grafika, ale on uważa, że jest dupa i nic nie umie.

Oto przykłady jego prac (zabije mnie za to, ale w nosie to mam! Ma talent i koniec)
dla zabawy zaczął robi layout:

https://2img.net/r/ihimizer/img254/6133/layd.png

Robił mi także herb do rodu:

https://2img.net/h/i610.photobucket.com/albums/tt182/Diablicka/herbminII.png

a macie jego devka:
http://kugba.deviantart.com/gallery/

Tak on był jakiś czas temu, kilka lat wstecz grafikiem SD.
Powrót do góry Go down
Lenwe




Nick : Lenwe Tinethele
ID : 1
Ranga : Than
Male Liczba postów : 122
Join date : 03/04/2011

Nowa szata graficzna gry Empty
PisanieTemat: Re: Nowa szata graficzna gry   Nowa szata graficzna gry Icon_minitimeSob Cze 23, 2012 11:55 am

no ładne Wink


ja to z grafiki i kodowania tego w htmlu a tym bardziej w cssie noga:)
Powrót do góry Go down
http://www.foto-koscian.pl
Isengrim




Nick : Arôd
ID : 484
Ranga : Doradca
Male Liczba postów : 42
Join date : 17/06/2012
Age : 31
Skąd : Kraków

Nowa szata graficzna gry Empty
PisanieTemat: Re: Nowa szata graficzna gry   Nowa szata graficzna gry Icon_minitimeSob Cze 23, 2012 12:17 pm

Ja mogę zakodować, Mardro też gdzieś pisał, że jest taka możliwość. Smile
Powrót do góry Go down
Lenwe




Nick : Lenwe Tinethele
ID : 1
Ranga : Than
Male Liczba postów : 122
Join date : 03/04/2011

Nowa szata graficzna gry Empty
PisanieTemat: Re: Nowa szata graficzna gry   Nowa szata graficzna gry Icon_minitimeSob Cze 23, 2012 12:45 pm

to ok ale io tak potrzebny grafik do stworzenia tej grafiki
Powrót do góry Go down
http://www.foto-koscian.pl
Go??
Gość




Nowa szata graficzna gry Empty
PisanieTemat: Re: Nowa szata graficzna gry   Nowa szata graficzna gry Icon_minitimeSob Cze 23, 2012 4:11 pm

Zgodził się ^ ^

Więc być mili dlań naszego grafika nowego ^ ^

Id grafika i miano: Morrim Galahad (151)
Powrót do góry Go down
Kugba




Nick : Morrim
ID : 151
Ranga : Mieszkaniec
Liczba postów : 93
Join date : 23/06/2012

Nowa szata graficzna gry Empty
PisanieTemat: Re: Nowa szata graficzna gry   Nowa szata graficzna gry Icon_minitimeSob Cze 23, 2012 6:58 pm

Nie strasz ludzi bo gotowi uciec lub koniec końców widłami mnie potraktować.
Co do samej grafiki, powiedzcie czego konkretnie potrzebujecie/oczekujecie a postaram się coś skleić.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Nowa szata graficzna gry Empty
PisanieTemat: Re: Nowa szata graficzna gry   Nowa szata graficzna gry Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
Nowa szata graficzna gry
Powrót do góry 
Strona 1 z 4Idź do strony : 1, 2, 3, 4  Next

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Forum Shire :: Sprawy Krainy :: Propozycje :: Wasze Propozycje-
Skocz do: