Forum Shire
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


Forum Shire
 
IndeksSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj

 

 Pełny pakiet MG dla karczmarzy w karczmie

Go down 
+3
Ithienne Aethis
Calen
Mardro
7 posters
Idź do strony : 1, 2  Next

Czy karczmarz ma mieć pełne uprawnienia MG w karczmie?
Tak
Pełny pakiet MG dla karczmarzy w karczmie Empty63%Pełny pakiet MG dla karczmarzy w karczmie Empty
 63% [ 10 ]
Nie
Pełny pakiet MG dla karczmarzy w karczmie Empty31%Pełny pakiet MG dla karczmarzy w karczmie Empty
 31% [ 5 ]
Mam to gdzieś
Pełny pakiet MG dla karczmarzy w karczmie Empty6%Pełny pakiet MG dla karczmarzy w karczmie Empty
 6% [ 1 ]
Wszystkich Głosów : 16
 
Poll closed

AutorWiadomość
Go??
Gość




Pełny pakiet MG dla karczmarzy w karczmie Empty
PisanieTemat: Pełny pakiet MG dla karczmarzy w karczmie   Pełny pakiet MG dla karczmarzy w karczmie Icon_minitimeNie Lip 29, 2012 9:59 pm

Skoro wyniknął z dzisiejszej karczmy spór o to co karczmarz może, a czego nie może. W pytaniu do ankiety pełne uprawnienia MG chodzi o to, że karczmarz dostaje możliwość nadzorowania bójek.


Ostatnio zmieniony przez Khamik dnia Nie Lip 29, 2012 10:04 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Mardro




Nick : Lómendil Aldaser
ID : 3
Ranga : Główny Doradca
Male Liczba postów : 386
Join date : 31/05/2012
Age : 33
Skąd : Olkusz

Pełny pakiet MG dla karczmarzy w karczmie Empty
PisanieTemat: Re: Pełny pakiet MG dla karczmarzy w karczmie   Pełny pakiet MG dla karczmarzy w karczmie Icon_minitimeNie Lip 29, 2012 10:03 pm

Pełnoprawne uprawnienia... Ty i Twój polski...

Głos oddałem, bo jest dla mnie to naturalne Razz
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Pełny pakiet MG dla karczmarzy w karczmie Empty
PisanieTemat: Re: Pełny pakiet MG dla karczmarzy w karczmie   Pełny pakiet MG dla karczmarzy w karczmie Icon_minitimePon Lip 30, 2012 8:38 am

Ja nie wiem po co próbujecie przebić słowa ustalone przez Lenwego? Lenwe zadecydował jak jest i nie radzę tego przegłosowywać, poza tym Karczmarz to tylko karczmarz i nie ma prawa posiadać tego co MG-co to za włażenie w kompetencje MG?

Prosiłabym o nie robienie takich rzeczy, bo w tej chwili podważacie słowa Lenwego.
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Pełny pakiet MG dla karczmarzy w karczmie Empty
PisanieTemat: Re: Pełny pakiet MG dla karczmarzy w karczmie   Pełny pakiet MG dla karczmarzy w karczmie Icon_minitimePon Lip 30, 2012 11:54 am

Przypomnę twoje słowa:
Cytat :
Gra jest dla graczy

Skoro gracze chcą czegoś takiego warto wziąć to jednak pod uwagę Smile

Poki co jest 5/1/1
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Pełny pakiet MG dla karczmarzy w karczmie Empty
PisanieTemat: Re: Pełny pakiet MG dla karczmarzy w karczmie   Pełny pakiet MG dla karczmarzy w karczmie Icon_minitimePon Lip 30, 2012 12:10 pm

Owszem, ale nie we wszystkich przypadkach- skoro jest od górnie- że karczmarze nie mogą nadzorować bójek, to po co to negować? Dla mnie to jest bez sens- jeśli ma być porządek, to muszą być zachowane pewne zasady. Owszem, jest dla graczy, ale gracze muszą się dostosować do pewnych zasad, a nie samowolka, bo ktoś robi ze swojej postaci super postać, chwali się na NC, że sesja z nim to od razu śmierć postaci gracza/jej okaleczenie i gracz nie ma nic do gadania. Wszedłeś wczoraj do karczmy żeby co? Żeby udowodnić, że gracz nie może decydować o swojej postaci i zanegować moje zdanie, że postać, bez zgody gracza nie może być zabita? Nie może- gracz decyduje co się dzieje z Jego postacią i ewentualnie MG, który nadzoruje sesje. Jeśli widzę, że na NC piszesz iż planujesz, wchodząc do karczmy, że się mylę i zranić moją postać, to będę reagować, nawet jeśli z boku to źle z boku wyglądało- pisałam na NC, że nie będę nadzorować bójki w karczmie, ponieważ nie mam ochoty, bo chcę pograć na karczmie- a Ty zrobiłeś z tego problem, wyolbrzymiając go i nakręcając, że ja nie pozwalam na żadne bójki w karczmie, co jest kłamstwem. Źle interpretujecie czyjeś słowa i nie rozumiecie, że MG też człowiek i czasem po prostu chce pograć jak inny gracz, którym jest, w karczmie.

Nie brałabym tej ankiety na poważnie: Zrobiłeś ta ankietę tylko po to, by udowodnić swoje racje, że MG musi zawsze nadzorować bójki, nawet jak nie może, bo mu nie pozwalają na to różne sytuacje oraz dać karczmarzom wolna rękę na coś co jest z góry ustalone jak ma być w związku z bójkami w karczmie. Od nadzorowania bójek, pod nieobecność MG będzie szef karczmy, a nie karczmarze. Szef karczmy jeszcze nie został wybrany, bo nie ma odpowiedniego kandydata na to stanowisko.

A Ty, Khamusie, jako Władca Haradu, nie powinieneś w ogóle wchodzić do karczmy, gdzie się dosłownie rządzisz w niej, jakbyś był u siebie. Masz postać, jaką masz, ale pewne zasady obowiązują- jak Akeelah Ci zrzuciła półkę z szafki za szynkwasem, też robiłeś z tego problem, że Twoja postać to tak zawsze i każdy jej pozwala na wszystko. Nie, nie ma czegoś takiego, że bo grasz taką postacią, to musisz wszystko. Są zasady, które muszą być zachowane w karczmie.

Dziwne tylko, że jak Ake zareagowała w tamten czas, w wyżej wymienionej sytuacji, aż takiego problemu nie stwarzałeś- teraz uznaję to, oficjalnie, za próbę udowodnienia, że jestem kiepskim MG, tylko dlatego, że jestem nauczona innych zasad MGowania i słabo się znam na świecie Tolkiena.
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Pełny pakiet MG dla karczmarzy w karczmie Empty
PisanieTemat: Re: Pełny pakiet MG dla karczmarzy w karczmie   Pełny pakiet MG dla karczmarzy w karczmie Icon_minitimePon Lip 30, 2012 12:16 pm

Powiem krótko. Z tobą spierać się nie będę bo i tak będziesz próbowała narzucić swój ład.
Powrót do góry Go down
Calen

Calen


Nick : Calendila
ID : 230
Ranga : Obywatelka Lothlorien
Female Liczba postów : 71
Join date : 07/05/2012

Pełny pakiet MG dla karczmarzy w karczmie Empty
PisanieTemat: Re: Pełny pakiet MG dla karczmarzy w karczmie   Pełny pakiet MG dla karczmarzy w karczmie Icon_minitimePon Lip 30, 2012 12:24 pm

Jest jeden mistrz gry na urlopie, prowadzi sesję forumową i w wieściach. Drugi mistrz gry "nie zawsze ma ochotę", więc nie widzę innego wyjścia. Gracz nie będzie czekał aż humor jednego się odmieni. Aby zostać karczmarzem, trzeba przede wszystkim posiadać umiejętności fabularne, więc nie widzę najmniejszego problemu.
Powrót do góry Go down
Ithienne Aethis

Ithienne Aethis


Nick : Ithienne Aethis
ID : 150
Ranga : Karczmarka
Female Liczba postów : 55
Join date : 30/07/2012
Age : 31
Skąd : Rybnik

Pełny pakiet MG dla karczmarzy w karczmie Empty
PisanieTemat: Re: Pełny pakiet MG dla karczmarzy w karczmie   Pełny pakiet MG dla karczmarzy w karczmie Icon_minitimePon Lip 30, 2012 12:25 pm

a ja powiem tak... No cóż, nie będę tu pisała nie wiadomo jak długich referatów. Po prostu napiszę, co o tym myślę.

Grałam tutaj już kiedyś, więc wiem, jak wyglądały podobne zagrywki. Przede wszystkim podobało mi się, że w 99% MG i Karczmarz ze sobą współpracowali. A jak wynikła jakaś kłótnia, zawsze dało się jakoś wszystko zażegnać. Czy uważam, że Karczmarz powinien być MG w karczmie? Cóż, powiem, że w sumie tak, ale - no właśnie. Zawsze jest to "ale".

Jeśli rangowcy nie będą ze sobą współpracować, to niezależnie od kompetencji wyjdzie z tego klapa. Wg mnie wszystko i zawsze opiera się na dogadaniu. Nie ma MG, a wynikła walka - i co teraz? Owszem, można odesłać ludzi na "sesjowe" rozegranie walki. Czyt. Karczmarz wyprasza z karczmy i mówi, że tutaj żadnych burd nie będzie. Jest rozwiązanie? Jest. Ale jak się nie da - gracze nadal pozostają w karczmie, zaczyna się rzucanie butelkami i nożami itd.? Hm, tu już kwestia jest trudniejsza. Wydaje mi się, że w 90% starczy jedynie uszczerbek na zdrowiu, w mniejszym czy większym stopniu trwały (czyli wybity ząb, podbite oko, złamana ręka itp.). Co z pozostałymi 10%? No właśnie - starczy się dogadać. Czyli - MG wyraża zgodę, że w razie nieobecności Karczmarz w ewentualności może uśmiercić, chociaż jak tak każdego będziemy uśmiercać, to z Shire stanie się drugi Mordor i tyle tego było Very Happy Ale podkreślam - w ewentualności. A jak MG jest online, to nie widzę problemu, żeby Karczmarz się do niego zwrócił z prośbą o sędziowanie.

Wg mnie tutaj nie ma żadnego problemu, zresztą spór trwa od dawien dawna i to na każdej grze. Ale nie na każdej z tego powodu wynikały jakieś niestworzone problemy. Jak jesteśmy otwarci na sugestie innych, na pomoc z ich strony - wszystko się da rozwiązać.
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Pełny pakiet MG dla karczmarzy w karczmie Empty
PisanieTemat: Re: Pełny pakiet MG dla karczmarzy w karczmie   Pełny pakiet MG dla karczmarzy w karczmie Icon_minitimePon Lip 30, 2012 12:32 pm

Fean nie jest na urlopie- pisał na NC, że jest już jako MG w pełni dostępny. Nie mógł wczoraj być, bo nie miał internetu.

Napisałam, czemu nie mam ochoty na nadzorowanie sesji- bo chciałam pograć jako gracz na karczmie, a jeśli ktoś celowo, pisząc na NC, po co wejdzie na karczmę- będę reagować.

Widzisz Ithienne, problem jest taki, że jak MG powie nie, bo na serio nie będę pisać co jest powodem z reala, że nie chcę nadzorować bójki w karczmie, to się robi problem- karczmę nie tylko rozbujać można bójkami w karczmie- nie każdy lubi bójki, jedni przychodzą do karczmy po to, by posiedzieć i porozmawiać lub wziąć udział w jakim evencie, nie koniecznie musi to być bójka.

Tutaj współpracy między MG a Karczmarzami nie ma, ponieważ Karczmarka, która brała udział we wczorajszej dyskusji, sprzeciwiła się słowu MG- a bo ja tak często mówię nie- jak mnie ktoś poprosi to wchodzę na karczmę i karczmarze-nawet dzisiaj, mimo złego humor z wczoraj, pokarczmarzyłam- Bes mnie poprosił, ale spytał czy jestem w stanie to zrobić czy nie jestem. Co mi się spodobało, bo wolał się upewnić czy na pewno mam czas, by coś poprowadzić w karczmie, nawet zwykła rozmowę.

Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Pełny pakiet MG dla karczmarzy w karczmie Empty
PisanieTemat: Re: Pełny pakiet MG dla karczmarzy w karczmie   Pełny pakiet MG dla karczmarzy w karczmie Icon_minitimePon Lip 30, 2012 12:34 pm

Moja postać zawsze sprawia problemy karczmarza i jakoś jeszcze bójki nie było. Przewrażliwienie ot co. Faktem jest że przez ciebie mam dość karczmy.
Powrót do góry Go down
Ithienne Aethis

Ithienne Aethis


Nick : Ithienne Aethis
ID : 150
Ranga : Karczmarka
Female Liczba postów : 55
Join date : 30/07/2012
Age : 31
Skąd : Rybnik

Pełny pakiet MG dla karczmarzy w karczmie Empty
PisanieTemat: Re: Pełny pakiet MG dla karczmarzy w karczmie   Pełny pakiet MG dla karczmarzy w karczmie Icon_minitimePon Lip 30, 2012 12:37 pm

Tego nie rozumiem - dlaczego rangowcy najzwyczajniej w świecie nie umieją się dogadać. Pewnie, ja rozumiem - jesteśmy ludźmi, są rzeczy, które sprawiają, że nie jesteśmy w stanie czegoś zrobić. Ale - jak mówiłam - w tym momencie zrobiłabym tak (na miejscu karczmarki): MG pisze mi, że nie wejdzie sędziować, nie zezwala też na uśmiercanie - wysyłam z karczmy na sesję albo też łagodzę sytuację tak, żeby się nikt nie zabijał. No, bo bez przesady Very Happy Za chwilę to w karczmie krew jak wino będzie się lała, a jest tyle innych sposobów, żeby rozruszać klimat.

Wiem, że nie każdy lubi bójki. Ja też ich nie lubię, zawsze, gdy widziałam, że szykuje się zabijanie w karczmie, wychodziłam jak najprędzej, bo nie lubię się rozstawać ze swoją postacią Very Happy Jeżeli nie da się tak, to po prostu trzeba ustalić, że żadnego karczemnego zabijania i po problemie.
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Pełny pakiet MG dla karczmarzy w karczmie Empty
PisanieTemat: Re: Pełny pakiet MG dla karczmarzy w karczmie   Pełny pakiet MG dla karczmarzy w karczmie Icon_minitimePon Lip 30, 2012 12:44 pm

Ja od bójek nic nie mam- ale nie do bójek celowych, którymi to się człowiek chwali na NC, że wejdzie do karczmy, bo
Cytat :
Moja postać zawsze sprawia problemy karczmarza i jakoś jeszcze bójki nie było
czy coś w tym stylu. Mogą być, ale nie celowe, bo moja postać to taka jest i szuka zwad- dobrze szuka zwady, to niech się liczy z tym, że w końcu straci głowę, a nie każdy chce stracić postać.

Ja też grywam na innych grach i też był sobie gracz co myślał, że mu wszystko wolno, bo jego postać jest taka i tak ma być, to po pewnym czasie, ktoś zrobił zabójcę, ugadał się z MG, że ma fabularne trzy czy cztery zlecenia i chce to zrobić- ten co tak cwaniakował zgodził się pewny swego i co? Postać mu uśmiercili i problem z tego zrobił- powiem krótko- czasem trzeba wiedzieć kiedy przestać, bo nie każdemu się podoba, to że np. Ty Khamusie, wchodzisz do karczmy i sobie robisz co chcesz. Jak zobaczą, że jeden może to i pozostali zaczną i zrobi się chaos...
Powrót do góry Go down
Ithienne Aethis

Ithienne Aethis


Nick : Ithienne Aethis
ID : 150
Ranga : Karczmarka
Female Liczba postów : 55
Join date : 30/07/2012
Age : 31
Skąd : Rybnik

Pełny pakiet MG dla karczmarzy w karczmie Empty
PisanieTemat: Re: Pełny pakiet MG dla karczmarzy w karczmie   Pełny pakiet MG dla karczmarzy w karczmie Icon_minitimePon Lip 30, 2012 12:52 pm

Nie, nie, no pewnie. Nie może być tak, że żadnych bójek. Wtedy toby się zrobiło mało logiczne, bo zwady zawsze były, są i będą, aż po wieki wieków. Ale da się uniknąć tego, żeby się w karczmie zabijali, jeśli to sprawia takie problemy.

Również nie widzę sensu w "ugadanych" bójkach. Wydaje mi się, że to - jak w normalnym świecie - powinno wynikać spontanicznie. Obraził Cię? Daj mu w zęby. Ten się przewrócił i innemu wytrącił kufel - no i się zaczęło. Ale nie tak, że ktoś wchodzi do karczmy i od razu postanawia wszystkich pozabijać. Bo to... raz, że mało prawdziwe (chyba trzeba by było być nie wiadomo jak agresywnym, żeby wejść do karczmy jedynie po to, żeby poderżnąć komuś gardło - a jak zamach, to nie lepiej w ciemnej uliczce?), a dwa - problemowe.
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Pełny pakiet MG dla karczmarzy w karczmie Empty
PisanieTemat: Re: Pełny pakiet MG dla karczmarzy w karczmie   Pełny pakiet MG dla karczmarzy w karczmie Icon_minitimePon Lip 30, 2012 12:52 pm

Nie zrobię Haradrima-hipisa, bo ty tak chcesz. Jak ktoś nie rozumie owego plemienia jego sprawa. Postać jest odgrywana tak jak powinna być. Tyle w temacie.
Powrót do góry Go down
Calen

Calen


Nick : Calendila
ID : 230
Ranga : Obywatelka Lothlorien
Female Liczba postów : 71
Join date : 07/05/2012

Pełny pakiet MG dla karczmarzy w karczmie Empty
PisanieTemat: Re: Pełny pakiet MG dla karczmarzy w karczmie   Pełny pakiet MG dla karczmarzy w karczmie Icon_minitimePon Lip 30, 2012 12:59 pm

Ithienne, primo - Bójka nie zawsze musi wynikać z nienawiści między graczami. Może być na zasadzie sparingu - co także jest formom zabawy Wink Trochę spontaniczności! Secundo - Wprowadzając Barnabę, sam mistrz sprowokował do bitki - widać na karczmie.

Kham, bazując na doświadczeniu, powściągnij słowa, bez sensu jest bezowocna dyskusja. Wynik ankiety będzie przedstawiony władającym. Skoro liczy się dla nich głos graczy, uwzględni jej wynik.
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Pełny pakiet MG dla karczmarzy w karczmie Empty
PisanieTemat: Re: Pełny pakiet MG dla karczmarzy w karczmie   Pełny pakiet MG dla karczmarzy w karczmie Icon_minitimePon Lip 30, 2012 1:04 pm

Dodam na koniec, że ja nigdzie nie zmuszałam Cię do robienia z Haradima hipisa. Po prostu Tobie, nie spodobało się, że wczoraj nie było jak Ty chcesz- zaplanowałeś sobie bójkę, w tym zranienie moje postaci, o czym pisałeś na NC, dodając, że sesja z Tobą= śmierć/okaleczenie trwałe postaci, a jak powiedziałam, że gracz decyduje o postaci i o jej śmierci/okaleczeniu i o tym, że nie mam ochoty na nadzorowanie bójki, bo chcę pograć, jak normalny gracz, musiałeś, w moim odczuciu pokazać, że zawsze jest jak Ty chcesz i Twoje słowo jest nawet ważniejsze niż słowo MG...


Tyle ode mnie i tego, jak ja to widzę i postrzegam.
Powrót do góry Go down
Ithienne Aethis

Ithienne Aethis


Nick : Ithienne Aethis
ID : 150
Ranga : Karczmarka
Female Liczba postów : 55
Join date : 30/07/2012
Age : 31
Skąd : Rybnik

Pełny pakiet MG dla karczmarzy w karczmie Empty
PisanieTemat: Re: Pełny pakiet MG dla karczmarzy w karczmie   Pełny pakiet MG dla karczmarzy w karczmie Icon_minitimePon Lip 30, 2012 1:05 pm

Też racja. Ale to właśnie zaznaczyłam - spontaniczność, a nie dogadywanie się. A skoro Karczmarz sprowokował bójkę - no cóż... właściwie ma prawo, jak każdy Very Happy nie znam całej sprawy, więc w sumie nie powinnam się tutaj wypowiadać, ale - zrobię to. Po prostu powiem, co sądzę. Jak wcześniej wspomniałam - nie wszystko musi się kończyć śmiercią, a przecież Karczmarz ma prawo do stwierdzenia, że np. jedna czy druga osoba złamała sobie palec, prawda? Nie ma sytuacji nie do rozwiązania.
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Pełny pakiet MG dla karczmarzy w karczmie Empty
PisanieTemat: Re: Pełny pakiet MG dla karczmarzy w karczmie   Pełny pakiet MG dla karczmarzy w karczmie Icon_minitimePon Lip 30, 2012 1:07 pm

I ja to nazywam błędną interpretacja moich zamiarów Razz Napisałem również, że obrażenia można zadać na wiele sposób. Urazy mogą być fizyczne bądź psychiczne wynikające z samej interakcji Smile Radze nauczyć się patrzeć na szersze horyzonty Razz
Powrót do góry Go down
Calen

Calen


Nick : Calendila
ID : 230
Ranga : Obywatelka Lothlorien
Female Liczba postów : 71
Join date : 07/05/2012

Pełny pakiet MG dla karczmarzy w karczmie Empty
PisanieTemat: Re: Pełny pakiet MG dla karczmarzy w karczmie   Pełny pakiet MG dla karczmarzy w karczmie Icon_minitimePon Lip 30, 2012 1:10 pm

Tyle Khamus groził, Rea z nim pisała, Avcia...i jakoś każdy zdrowy i cały. Żadnej bójki nie prowadził. Tarino, a może w druga stronę? Tobie się nie podobało, że Khamus był za ladą i grzebał? Tobie się nie spodobało, że Akke nie miała nic przeciwko bójce?

Nie było po twojej myśli.


Ostatnio zmieniony przez Calen dnia Pon Lip 30, 2012 1:11 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Pełny pakiet MG dla karczmarzy w karczmie Empty
PisanieTemat: Re: Pełny pakiet MG dla karczmarzy w karczmie   Pełny pakiet MG dla karczmarzy w karczmie Icon_minitimePon Lip 30, 2012 1:10 pm

Nie karczmarz wprowadził Barnabę tylko ja. Tak, ja, bo pisałam wcześniej-jak ktoś się chwali na NC, że i tak sprowokuje bójkę itd. będę reagować...

Wiesz, spontaniczność- też jestem za, ale jak ktoś np. planuje porwanie czyjejś postaci, to jednak warto to jakoś ugadać-tak żeby główny wątek chociaż był trzymany, bo resztę tworzą Ci, co siedzą w karczmie.
Powrót do góry Go down
Ithienne Aethis

Ithienne Aethis


Nick : Ithienne Aethis
ID : 150
Ranga : Karczmarka
Female Liczba postów : 55
Join date : 30/07/2012
Age : 31
Skąd : Rybnik

Pełny pakiet MG dla karczmarzy w karczmie Empty
PisanieTemat: Re: Pełny pakiet MG dla karczmarzy w karczmie   Pełny pakiet MG dla karczmarzy w karczmie Icon_minitimePon Lip 30, 2012 1:14 pm

Przepraszam, że się tak wtrącę, ale jako zupełnie niezwiązany ze sprawą gracz wspomnę, że naprawdę nie rozumiem sporu. Może po prostu odpuścić (czasami trzeba iść na ugodę) i po prostu dalej grać, zamiast się kłócić?
Powrót do góry Go down
Calen

Calen


Nick : Calendila
ID : 230
Ranga : Obywatelka Lothlorien
Female Liczba postów : 71
Join date : 07/05/2012

Pełny pakiet MG dla karczmarzy w karczmie Empty
PisanieTemat: Re: Pełny pakiet MG dla karczmarzy w karczmie   Pełny pakiet MG dla karczmarzy w karczmie Icon_minitimePon Lip 30, 2012 1:15 pm

Wiem że byłaś Barnabą. Dlatego uważam, że ty sprowokowałaś bójkę Wink

Odbiegliśmy od tematu, czekamy na zakończenie ankiety!Very Happy
Powrót do góry Go down
Ithienne Aethis

Ithienne Aethis


Nick : Ithienne Aethis
ID : 150
Ranga : Karczmarka
Female Liczba postów : 55
Join date : 30/07/2012
Age : 31
Skąd : Rybnik

Pełny pakiet MG dla karczmarzy w karczmie Empty
PisanieTemat: Re: Pełny pakiet MG dla karczmarzy w karczmie   Pełny pakiet MG dla karczmarzy w karczmie Icon_minitimePon Lip 30, 2012 1:17 pm

Mogę spytać, czy to w ogóle ma jakieś znaczenie, kto sprowokował bójkę? Takie rzeczy się zdarzają, zawsze musi być zapalnik do bójki, a więc co za problem, jeżeli jeden chce się bić i drugi chce się bić? No to się biją i koniec. I nie widzę powodu, żeby temat roztrząsać, naprawdę.
Powrót do góry Go down
Fëandil Êlentáriel

Fëandil Êlentáriel


Nick : Fëandil Aldamír Cúlinde
ID : 23
Ranga : Władca Lothlórien
Male Liczba postów : 492
Join date : 22/03/2012
Age : 32
Skąd : Gniezno | Poznań

Pełny pakiet MG dla karczmarzy w karczmie Empty
PisanieTemat: Re: Pełny pakiet MG dla karczmarzy w karczmie   Pełny pakiet MG dla karczmarzy w karczmie Icon_minitimePon Lip 30, 2012 1:52 pm

1) Jestem na urlopie?
2) Lenwe zarządził jakiś czas temu, iż wszystkie bójki w karczmie do czasu NE nadzorować ma MG. Jest to mój przełożony i muszę szanować jego zdanie. Sama sprawa zostanie przedyskutowana z nim ponownie, bowiem ja mam zgoła inne zdanie w tym temacie.
3) Karczmarz nie dostanie pełnego pakietu MG. Po to istnieją osobne rangi, aby zajmowały się swoim rewirem.
4) Jak Lenwe jest zwierzchnikiem mechaniki, tak ja fabuły i zaznaczam, że zakres/pole kompetencji karczmarzy wyznaczam według zamysłu, który przedstawiam wam poniżej:

Karczmarze dostaną opcję nadzorowania bójek, acz tych, które ograniczają się do użycia broni białej i dystansowej (czary bojowe bez obecności MG są zabronione). W tychże potyczkach gracz nie będzie mógł ulec śmierci (ciosy śmiertelne etc. wyznacza MG).

Wydaje się mi, że jest to rozwiązanie kompromisowe i wierzę, że udało trafić się mi w wasze gusta.
Powrót do góry Go down
http://www.realmadrid.pl
Dr. Infected

Dr. Infected


Nick : Vraen
ID : 415
Ranga : Strażnik
Male Liczba postów : 47
Join date : 29/07/2012

Pełny pakiet MG dla karczmarzy w karczmie Empty
PisanieTemat: Re: Pełny pakiet MG dla karczmarzy w karczmie   Pełny pakiet MG dla karczmarzy w karczmie Icon_minitimePon Lip 30, 2012 1:54 pm

Ależ butthurt Very Happy

Cytat :

Prosiłabym o nie robienie takich rzeczy, bo w tej chwili podważacie słowa Lenwego.

Przestań już używać go do wycierania sobie... rąk. Lenwe to Lenwe, niech powie za siebie - myślę, że każdy admin jest zadowolony jak ma feedback od graczy chociażby w postaci takich ankiet. Ty mów za siebie, nie za niego.

Cytat :
ktoś robi ze swojej postaci super postać, chwali się na NC, że sesja z nim to od razu śmierć postaci gracza/jej okaleczenie i gracz nie ma nic do gadania.

Jeśli jest taki "zły" to po prostu nikt z nim nie będzie grać i tyle. Co Cię właściwie interesuje jak gracze grają między sobą? Poza tym (co do tego co dalej piszesz w tym akapicie) koleś wcale nie planował ranić Twojej postaci. Owszem, mógł sprowokować jakąś bójkę, wtedy moglibyśmy go olać, gdyby był bardzo pod tym względem namolny, lub sobie z nim powalczyć. Ale nie. Wspaniała MG Tarina wysyła do boju Barnabę przeciwko biesiadnikowi, który napisał w zasadzie 2 posty i to niekoniecznie wskazujące na to, że będzie się rzucał na gości. Innymi słowy - jedyną osobą, która prowokowała wczoraj bójkę byłaś TY. Wymyśliłaś sobie tę bójkę, która mogła ale nie musiała nastąpić i robisz teraz z siebie ofiarę podłych łobuzów, którzy przyszli na rozróbkę.


Cytat :
Nie brałabym tej ankiety na poważnie

Dobrze, że nie Ty o tym decydujesz - wyniki ankiety powinny być wyraźnym znakiem dla administracji, że coś jest nie tak.

Cytat :

A Ty, Khamusie, jako Władca Haradu, nie powinieneś w ogóle wchodzić do karczmy

Wyjątkowo się zgadzam - trzeba by ustalić jakieś zasady co do władców. Grając władcą zyskuje się z pewnościa pewne przywileje, ale IMO to powinno likwidować możliwość paradowania po zagranicznych karczmach kiepskiego autoramentu Wink


Cytat :
teraz uznaję to, oficjalnie, za próbę udowodnienia, że jestem kiepskim MG, tylko dlatego, że jestem nauczona innych zasad MGowania i słabo się znam na świecie Tolkiena.

Oficjalnie? Urzędowo? Będą jakieś obchody? A poważnie - tu nie chodzi o znajomość, widzisz - ja o Tolkienie wiem tyle, że książki miał nudniejsze niż "Nad Niemnem", a w filmie były fajne efekty. Kropka. A gram, bo vallheru to nie to samo co film czy książka - tu chodzi o innych graczy, interakcję etc. Znajomość świata jest wskazana, ale niekonieczna, natomiast nikt się tu nie czepia Twojego obeznania w tych realiach tylko tego, że zaczynasz MG-ować jak pewien GMG z gry na M., który jest najgorszą ofermą na tym stanowisku jaką widziałem. Dlaczego? Bo wtrąca się w każdy aspekt gry i Ty dążysz do tego samego.


Cytat :
Napisałam, czemu nie mam ochoty na nadzorowanie sesji- bo chciałam pograć jako gracz na karczmie, a jeśli ktoś celowo, pisząc na NC, po co wejdzie na karczmę- będę reagować.

Widzisz Ithienne, problem jest taki, że jak MG powie nie, bo na serio nie będę pisać co jest powodem z reala, że nie chcę nadzorować bójki w karczmie, to się robi problem- karczmę nie tylko rozbujać można bójkami w karczmie- nie każdy lubi bójki, jedni przychodzą do karczmy po to, by posiedzieć i porozmawiać lub wziąć udział w jakim evencie, nie koniecznie musi to być bójka.

Jesteś MG nie dlatego, że to ładny kolorek, tylko dlatego, że dostałaś za zadanie prowadzić walki i sesje. To służba, a nie przywilej do czorta. Poza tym surowo chrzanisz, bo piszesz, jakby tu codziennie odbywały się walki, a Ty biedna musisz tu zapierdzielać i ogarniać je dzień w dzień. Bzdura. Nie widziałem ani jednej ani tym, ani poprzednim kontem, ano i Ciebie nie widziałem ani razu w akcji. Zwyczajnie się lenisz, albo nie umiesz, nie wiem.

Poza tym, ja rozumiem, że to "lajtowe" High Fantasy, ale to wciąż jest karczma-spelunka, do takich nie przychodzi kurna wujek z siostrzeńcem wypić sobie herbatkę i porozmawiać, tylko miejscowa hołota i chamstwo napić się miodu i obmacać kelnerki. Jak chcesz urządzać sobie pikniki to poproś Lenwe o oddzielny chatroom.

Co więcej - to jest karczma. Tu powinni rządzić karczmarze. Jeśli nie maja oni władzy MG na swoim własnym terenie, to po co taka ranga w ogóle? Do czego ona komu potrzebna, nie lepiej wyznaczać po prostu gracza,. który odgrywa gospodarza? Kolorek i panel nie są do tego potrzebne. Tak wygląda Twoja wizja karczmarzy. Bzdura - powinni móc władać swoim skrawkiem gry. To oni są wyspecjalizowani (dziwnie to brzmi) do grania w karczmie, a nie MG, którzy prowadzą fabułę krainy.


Cytat :
sprzeciwiła się słowu MG- a

Ta zniewaga krwi wymaga! Na szafot ją!


Cytat :
Ja też grywam na innych grach i też był sobie gracz co myślał, że mu wszystko wolno (...)

Primo - za dużo piszesz o "jakichś innych grach" - jaka to ja się pytam!

Secundo - tam to rozwiązano tak, że zginął po zabójstwie, no widzisz. Ale nikt mu nie wbijał się Barnabą jak wchodził do karczmy, nie?

Cytat :

o czym pisałeś na NC, dodając, że sesja z Tobą= śmierć/okaleczenie trwałe postaci

Jak ktoś nie chce być okaleczony, to po prostu z nim nie pisze i tyle. Przestań wtrącać się cudzą grę. To podobno Shire, a nie Świat Według Tariny. Przynajmniej tak było jak ostatni raz sprawdzałem. Rozumiem, że dla Ciebie inni gracze powinni ograniczyć się do stworzenia postaci, którymi Ty sobie sterujesz wedle uznania, ale to nie jest domek dla lalek. To RPG - każdy gra jak chce i Tobie nic do tego. Jako MG jesteś jedynie od tego, by usłużnie pomagać kierując sesjami czy walkami. Jeśli Cię to przerasta - zostań zwykłym graczem.



Pełny pakiet MG dla karczmarzy w karczmie 2qx2g60
Tarina, kiedy widzi nas rozwalających karczmę Very Happy







Ostatnio zmieniony przez Dr. Infected dnia Pon Lip 30, 2012 2:30 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Pełny pakiet MG dla karczmarzy w karczmie Empty
PisanieTemat: Re: Pełny pakiet MG dla karczmarzy w karczmie   Pełny pakiet MG dla karczmarzy w karczmie Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
Pełny pakiet MG dla karczmarzy w karczmie
Powrót do góry 
Strona 1 z 2Idź do strony : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Nieobecność w karczmie.
» Bójki w karczmie pod nadzorem

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Forum Shire :: Sprawy Krainy :: Propozycje :: Zamknięte-
Skocz do: