Forum Shire
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


Forum Shire
 
IndeksSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj

 

 Większy wiek rangowych

Go down 
+5
Lenwe
Mardro
Kojot
Shogon
Szagar
9 posters
Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AutorWiadomość
Mardro




Nick : Lómendil Aldaser
ID : 3
Ranga : Główny Doradca
Male Liczba postów : 386
Join date : 31/05/2012
Age : 33
Skąd : Olkusz

Większy wiek rangowych - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Większy wiek rangowych   Większy wiek rangowych - Page 3 Icon_minitimeWto Lip 17, 2012 3:59 pm

Bierzmy wszystkich jak leci z ulicy! Jestem za (szczerze)! Kolesiostwo też można tępić na inne sposoby niż blokowanie naboru dobrych osób, bo mają za małą cyferkę za napisem "Wiek:".
Powrót do góry Go down
Kugba




Nick : Morrim
ID : 151
Ranga : Mieszkaniec
Liczba postów : 93
Join date : 23/06/2012

Większy wiek rangowych - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Większy wiek rangowych   Większy wiek rangowych - Page 3 Icon_minitimeWto Lip 17, 2012 4:00 pm

Nie dodaję. To było ogólne stwierdzenie. Wiek najlepiej jakiś narzucić bo wyga czy nie to i tak powinien zapoznać się ze zmianami jakie zostały wprowadzone w czasie jego absencji.
Powrót do góry Go down
Mardro




Nick : Lómendil Aldaser
ID : 3
Ranga : Główny Doradca
Male Liczba postów : 386
Join date : 31/05/2012
Age : 33
Skąd : Olkusz

Większy wiek rangowych - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Większy wiek rangowych   Większy wiek rangowych - Page 3 Icon_minitimeWto Lip 17, 2012 4:04 pm

To oczywiste Razz Dlatego istnieją okresy próbne, które powinny być obowiązkowe Very Happy
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Większy wiek rangowych - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Większy wiek rangowych   Większy wiek rangowych - Page 3 Icon_minitimeWto Lip 17, 2012 4:18 pm

Okresy próbne są po to, by sprawdzić, czy ktoś nadaje się na owe stanowisko, nie po to, by się w ten czas zapoznawał z tym co się zmieniło.

Głównym wymogiem w podaniach jest znajomość realiów gry i aktualnych zmian, bo co to za Strażnik co się dopiero będzie uczyć regulaminu zasad itd? Moment posypią się skargi na niego i co wtedy? Trzeba będzie go zdjąć, a to nie o to chodzi. Ludzie ułatwiajmy sobie życie,.

Miałam nic nie pisać, ale byłam Władczynią na jednej grze i doskonale wiem, jacy potrafią być gracze i jak potrafią wykorzystać nieudolność rangowego- nie dajmy im tej satysfakcji gnojenia rangowych.
Powrót do góry Go down
Akeelah




Nick : Akeelah
ID : 170
Ranga : Karczmarz
Liczba postów : 47
Join date : 15/07/2012

Większy wiek rangowych - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Większy wiek rangowych   Większy wiek rangowych - Page 3 Icon_minitimeWto Lip 17, 2012 6:32 pm

Weszłam i tak czytam i ogarniam dopiero forum. I mam pewne propozycje dotyczące rangowców.

1. Każda ranga ma swój dział na forum, do którego ma dostęp tylko Ona, MG, Władcy.
2. Każda ranga ma swojego opiekuna mówię o rangach, które go nie mają. Czyli Redaktor Naczelny, Szef Karczmy itp.
3. W każdym dziale rangowców jest miejsce na "nieobecności", które rangowiec musi odhaczyć, dział z pomysłami itp.

Ja od siebie mam mnóstwo pomysłów na karczmę, ale by je zrealizwać potrzebuje pomocy najlepiej MG, GMG.

Teraz kolejna sprawa... Obowiązki i ich pełnienie.

1. Okres próbny dla nowego rangowca, którego wybiera opiekun rangi - miesiąc, jeśli się nie sprawdzi - out.
2. Jeśli dany rangowiec dajmy na to - tydzień - nie spełnia swoich obowiązków - out. Ewentualne wyjaśnienia jeśli sensowne do opiekuna rangi, bądź gmg.

+ Wszelakie zażalenia dotyczące decyzji wyższych rangą czy problemów z rangą itp. - opiekun rangi, GMG, Władca. Taki system odwoławczy - kolejność, by nie zawracać tyłka władcom niepotrzebnie, czy np. GMG jesli sprawa może się rozwiązać na niższym szczeblu.


Jak mi coś wpadnie do głowy... napiszę.
Powrót do góry Go down
Żabcia

Żabcia


Nick : Reainae
ID : 132
Ranga : Mieszkanka
Female Liczba postów : 218
Join date : 03/04/2011
Skąd : Rzeszów

Większy wiek rangowych - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Większy wiek rangowych   Większy wiek rangowych - Page 3 Icon_minitimeWto Lip 17, 2012 6:44 pm

Cytat :
1. Każda ranga ma swój dział na forum, do którego ma dostęp tylko Ona, MG, Władcy.
2. Każda ranga ma swojego opiekuna mówię o rangach, które go nie mają. Czyli Redaktor Naczelny, Szef Karczmy itp.
3. W każdym dziale rangowców jest miejsce na "nieobecności", które rangowiec musi odhaczyć, dział z pomysłami itp.
1. Jeśli gracze wykażą zainteresowanie takim działem, dział powstanie. Było już forum dla MG, które zamieniono na ogólne forum dla rangowych, bo nic się tam nie działo.
2. Tak, to dobry pomysł.
3. Nieobecności są w dziale "Ogłoszenia" (pierwszy na stronie), tak, by każdy wiedział kogo w danym okresie nie będzie.

Mogłaś założyć nowy temat dotyczący pomysłów w sprawie rang, ten tyczy się samego wieku. Tak tylko próbuję zapobiec rozgałęzieniu kolejnego wątku.
Powrót do góry Go down
Akeelah




Nick : Akeelah
ID : 170
Ranga : Karczmarz
Liczba postów : 47
Join date : 15/07/2012

Większy wiek rangowych - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Większy wiek rangowych   Większy wiek rangowych - Page 3 Icon_minitimeWto Lip 17, 2012 6:53 pm

Moge założyć, co do nieobecności... nie zgadzam się z ogólnym wątkiem o nieobecnościach. Najważniejszy jest przepływ informacji...w ogólnym chaosie ciężko czegokolwiek szukać, zauwazyłąm na innych grach, że działy, tak jak i nieobecności bardzo pomagają w swobodnym przepływie informacji danej rangi, przepływu pomysłów, nieobecności itp.
Powrót do góry Go down
Fogell




Nick : Fogell
ID : 28
Ranga : Władca
Male Liczba postów : 47
Join date : 17/07/2012

Większy wiek rangowych - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Większy wiek rangowych   Większy wiek rangowych - Page 3 Icon_minitimeWto Lip 17, 2012 9:56 pm

I tak kazdy odpowiada przed Wladca Razz uuf, jak to dobrze. Fogell, chyba Cie ocenie na 5+! Dziekuje.
Fajnie sie spamuje to forum ^^

A tak na powaznie, to juz nie wiem co mam tu powiedziec. Troche za duzo watkow rozpoczetych w temacie o innym przeslaniu.
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Większy wiek rangowych - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Większy wiek rangowych   Większy wiek rangowych - Page 3 Icon_minitimeWto Lip 17, 2012 10:56 pm

Ja też nie więc krótko i na temat: jaka decyzja?
Powrót do góry Go down
Akeelah




Nick : Akeelah
ID : 170
Ranga : Karczmarz
Liczba postów : 47
Join date : 15/07/2012

Większy wiek rangowych - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Większy wiek rangowych   Większy wiek rangowych - Page 3 Icon_minitimeSro Lip 18, 2012 9:08 am

Fogell napisał:
I tak kazdy odpowiada przed Wladca Razz uuf, jak to dobrze. Fogell, chyba Cie ocenie na 5+! Dziekuje.
Fajnie sie spamuje to forum ^^

A tak na powaznie, to juz nie wiem co mam tu powiedziec. Troche za duzo watkow rozpoczetych w temacie o innym przeslaniu.

Zależy, o władcy mówiłam bardziej o Lenwe, toć to Jego pomysł o ile dobrze mi wiadomo na grę i to On chciał to wszystko wskrzesić. No... i o ile wiem, nie jesteś oceniany zbyt dobrze, w kwestii pełnienia obowiązków Razz

Wiek rangowych? Minimum dwa tygodnie w grze + okres próbny po otrzymaniu rangi (dwa tygodnie, bądź miesiąc)
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Większy wiek rangowych - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Większy wiek rangowych   Większy wiek rangowych - Page 3 Icon_minitimeSro Lip 18, 2012 10:29 am

To ja proponuję tak:
Wiek na składanie podań- minimum dwa tygodnie w krainie (14)
Potem okres próbny na Redaktora do wydania pierwszego numeru gazety(czyli tak koło dwóch tygodni/miesiąc), na Karczmarza dwa tygodnie, Strażnik, także dwa tygodnie, zaś na MG dwa tygodnie + jakaś sesja dla określonej liczby graczy określonej przez PMG lub MG starszego stażem.
Powrót do góry Go down
Akeelah




Nick : Akeelah
ID : 170
Ranga : Karczmarz
Liczba postów : 47
Join date : 15/07/2012

Większy wiek rangowych - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Większy wiek rangowych   Większy wiek rangowych - Page 3 Icon_minitimeSro Lip 18, 2012 5:50 pm

JEstem za pomysłem Tariny.
Powrót do góry Go down
Fogell




Nick : Fogell
ID : 28
Ranga : Władca
Male Liczba postów : 47
Join date : 17/07/2012

Większy wiek rangowych - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Większy wiek rangowych   Większy wiek rangowych - Page 3 Icon_minitimeCzw Lip 19, 2012 12:59 pm

Akeelah, jak tak dobrze to wiesz, to zbierz ludzi, zloz skarge i mnie odwolajcie.
Powrót do góry Go down
Żabcia

Żabcia


Nick : Reainae
ID : 132
Ranga : Mieszkanka
Female Liczba postów : 218
Join date : 03/04/2011
Skąd : Rzeszów

Większy wiek rangowych - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Większy wiek rangowych   Większy wiek rangowych - Page 3 Icon_minitimeCzw Lip 19, 2012 1:31 pm

Fogell, nie chodzi tutaj o Ciebie ani o to kto będzie rozpatrywał podania na rangi, tylko o "Większy wiek rangowych", jak nam subtelnie podpowiada temat. (: Dlatego też proszę o wypowiadanie się w tylko tej jednej sprawie, a już najlepiej będzie po prostu skomentować w dwóch słowach ostateczną propozycję Tariny, widniejącą w pierwszym poście na tej stronie.

Osobiście uważam, że dwa tygodnie to trochę za dużo, tydzień w zupełności by wystarczył, reszta okej.
Powrót do góry Go down
Mardro




Nick : Lómendil Aldaser
ID : 3
Ranga : Główny Doradca
Male Liczba postów : 386
Join date : 31/05/2012
Age : 33
Skąd : Olkusz

Większy wiek rangowych - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Większy wiek rangowych   Większy wiek rangowych - Page 3 Icon_minitimeCzw Lip 19, 2012 6:07 pm

Osobiście uważam, że i tydzień to za dużo i każdy przewodniczący rangi powinien sobie określić sam. Ale i tak zaraz zostanę zjechany, że to i śmo...
Powrót do góry Go down
Fogell




Nick : Fogell
ID : 28
Ranga : Władca
Male Liczba postów : 47
Join date : 17/07/2012

Większy wiek rangowych - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Większy wiek rangowych   Większy wiek rangowych - Page 3 Icon_minitimeCzw Lip 19, 2012 10:08 pm

Ja popieram Mardro, nawet tydzien to za duzo. Tak naprawe wystarczy kilka godzin zeby ogarnac cala te gre lacznie z forum.
Ale moze byc i tydzien z aneksem, ze kazdy przewodniczacy danej rangi moze ustalic ten czas.
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Większy wiek rangowych - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Większy wiek rangowych   Większy wiek rangowych - Page 3 Icon_minitimeCzw Lip 19, 2012 10:23 pm

Po jednym dniu pracy nie dowiem się czy ktoś na serio się sprawdza i nie chodzi tutaj o ogarnianie forum i gry, zrozum to Fogell, tu chodzi o to, by sprawdzić jak kto pracuje-tydzień? Za krótko, bo wtedy każda ranga będzie miała inny okres próbny-bo gazeta nie może wychodzić co tydzień, a karczmarz może mieć tak ze strażnikiem, że nic się nie wydarzy, bo mamy za mało graczy i nie idzie sprawdzić czy ktoś się nadaje czy nie. Ja proponuję by zostawić, te dwa tygodnie, przy najmniej na razie.

Fogell, przystopuj, bo mam wrażenie, że ciągle odnosisz wrażenie, że chcemy Cię pozbawić rangi.
Powrót do góry Go down
Akeelah




Nick : Akeelah
ID : 170
Ranga : Karczmarz
Liczba postów : 47
Join date : 15/07/2012

Większy wiek rangowych - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Większy wiek rangowych   Większy wiek rangowych - Page 3 Icon_minitimePią Lip 20, 2012 8:08 am

Z własnego doświadczenia wiem, że tydzień to za mało. Jeszcze zależy jaka ranga. Nalezy pamiętać, że gra to nie wszystko i ludzie mają swoje życie po za grą, realne.

Nie wiem, jakie tutaj sprawunki maja gwardziści/strażnicy, MG, co takiego tam mają robić, ale w przypadku karczmarza jestem za 2 tygodniowym okresem próbnym, a w momencie gdy widze taką jazdę jaka nastąpiła ostatnio w wykonaniu przez jednego z karczmarzy, taka osoba wylatuje z rangi i tyle.

W ogóle wydaje mi się, że jakiś rygor musi być.
Fogell nic osobistego mi póki co krzywdy nie zrobiłeś, oprócz jednego małego incydentu na karczmie. Ale to nie jest temat tutaj, jak coś zawsze masz priv i możesz napisać.
Powrót do góry Go down
Żabcia

Żabcia


Nick : Reainae
ID : 132
Ranga : Mieszkanka
Female Liczba postów : 218
Join date : 03/04/2011
Skąd : Rzeszów

Większy wiek rangowych - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Większy wiek rangowych   Większy wiek rangowych - Page 3 Icon_minitimePią Lip 20, 2012 9:05 am

Sprostowanie. Mi od początku chodziło o to:
Cytat :
Wiek na składanie podań- minimum dwa tygodnie w krainie (14)
Panom pewnie też. Okres próbny niech ma te dwa tygodnie o.O
Powrót do góry Go down
Mardro




Nick : Lómendil Aldaser
ID : 3
Ranga : Główny Doradca
Male Liczba postów : 386
Join date : 31/05/2012
Age : 33
Skąd : Olkusz

Większy wiek rangowych - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Większy wiek rangowych   Większy wiek rangowych - Page 3 Icon_minitimePią Lip 20, 2012 11:50 am

A ja mam wrażenie, że kilka osób patrzy na jeden omówiony aspekt i zapomina o pozostałych...

Niech będzie ten tydzień, dwa ustalone odgórnie, ale ja bardzo chętnie poprowadzę rekrutację na Doradców i gwarantuję wam, że nie przejmę się jeśli ktoś będzie miał wiek mniejszy niż 7, ale też nie dostanie od razu dostępu do plików i bazy. Będzie coś potrzebował? To niech pisze do mnie. Taki zwyczajny i rozsądny okres próbny, który może trwać jak dla mnie nawet miesiąc.

I niech każdy przewodniczący danej rangi też sobie sam ustala. Bo jeśli chcecie mi wmówić, że gracz pięciodniowy ogarnie grę za mało by dostać rangę, to równie dobrze gracz 30 dniowy z tej gry dalej ogarniał nie będzie nic.
Po to są podania, po to są zwykłe rozmowy z kandydatami, po to są w końcu okresy próbne (przypominam, że w normalnej pracy też niejednokrotnie traficie najpierw na okres próbny), by wyeliminować słabe ogniwa. Kandydat na próbnym się nie sprawdził? Trudno... Z naboru wziąłem takich trzech. I może właśnie ten z najmniejszym wiekiem przejdzie dalej.

Nie regulujmy wszystkiego na siłę, bo to mi się kojarzy z obecną sytuacją na rynku pracy: Nie masz doświadczenia? To ja cię nie przyjmę... Tylko skąd wtedy brać doświadczenie?
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Większy wiek rangowych - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Większy wiek rangowych   Większy wiek rangowych - Page 3 Icon_minitimePią Lip 20, 2012 12:08 pm

Dobra, ale niech piszą podania w specjalnym dziale (wypowiadać się będą osoby upoważnione, zadecydujemy zaraz) tak by każdy rangowy mógł widzieć jak przebiega rekrutacja ^ ^
Powrót do góry Go down
Mardro




Nick : Lómendil Aldaser
ID : 3
Ranga : Główny Doradca
Male Liczba postów : 386
Join date : 31/05/2012
Age : 33
Skąd : Olkusz

Większy wiek rangowych - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Większy wiek rangowych   Większy wiek rangowych - Page 3 Icon_minitimePią Lip 20, 2012 12:10 pm

I to jest głos rozsądku Smile Tak się mogę zgodzić i nie będę protestował Smile
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Większy wiek rangowych - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Większy wiek rangowych   Większy wiek rangowych - Page 3 Icon_minitimePią Lip 20, 2012 12:18 pm

Dobra, to jedno zadecydowane: drugi w zależności od podania, będą wypowiadać się wyznaczone osoby:

Podanie na:

Karczmarz-Szef Karczmy, aktualny karczmarz PMG lub MG i doradca
MG- PMG i aktualnie piastujący, najdłużej MG, doradca
Redaktor- Redaktor naczelny, PMG lub MG, doradca
Strażnik- Dowódca Straży, PMG, doradca

to chyba wszystko. Odpowiada takie coś? Wtedy dwa tematy mamy z głowy.
Powrót do góry Go down
Mardro




Nick : Lómendil Aldaser
ID : 3
Ranga : Główny Doradca
Male Liczba postów : 386
Join date : 31/05/2012
Age : 33
Skąd : Olkusz

Większy wiek rangowych - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Większy wiek rangowych   Większy wiek rangowych - Page 3 Icon_minitimePią Lip 20, 2012 12:20 pm

A co z doradcami? Mam mieć pełną dowolność? Razz
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Większy wiek rangowych - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Większy wiek rangowych   Większy wiek rangowych - Page 3 Icon_minitimePią Lip 20, 2012 12:24 pm

Doradca to Władca niech wybiera, tak chyba będzie sprawiedliwie ,ale z tym, że Lenwe jest mało dostępny...będzie problem...przydałby się jeszcze jeden Władca, do pomocy Lenwemu.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Większy wiek rangowych - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Większy wiek rangowych   Większy wiek rangowych - Page 3 Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
Większy wiek rangowych
Powrót do góry 
Strona 3 z 4Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Problem rangowych.

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Forum Shire :: Sprawy Krainy :: Propozycje :: Zamknięte-
Skocz do: