Forum Shire
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


Forum Shire
 
IndeksSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj

 

 Większy wiek rangowych

Go down 
+5
Lenwe
Mardro
Kojot
Shogon
Szagar
9 posters
Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AutorWiadomość
Shogon

Shogon


Nick : Nerdan
Ranga : Żyd
Male Liczba postów : 54
Join date : 04/04/2011

Większy wiek rangowych - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Większy wiek rangowych   Większy wiek rangowych - Page 2 Icon_minitimePon Cze 18, 2012 6:00 pm

W tym przypadku pisałem odnośnie wieku w grze, bo gdybyś doczytał do końca, zauważyłbyś, że pisałem, iż każdą osobę należy najpierw w pewnym stopniu poznać, zobaczyć jak się zachowuje, itp. itd. Co do wieku rzeczywistego - tak naprawdę nie powinno się go brać pod uwagę, bo zdarza się, że piętnastolatek okaże się mądrzejszy od dwudziestolatka i na odwrót.

Jak już pisałem - gracz, który chce coś zrobić, przetrwa. Zauważmy, że gdy gra powstała, fabuły nie było żadnej. A jednak dość duża ilość graczy przetrwała kilka miesięcy po to, by w późniejszym etapie gry pomóc. A potem się zrobił jeden wielki burdel i 3/4 graczy odeszło, bo nie mogło na to patrzeć.

Każdy rangowy powinien z każdym rangowym żyć w zgodzie. Wszyscy razem tworzą oni coś w stylu układu nerwowego, który jeśli źle funkcjonuje powoduje, iż zaczyna szwankować cały organizm.

Powrót do góry Go down
http://szynk.blogspot.com
Mardro




Nick : Lómendil Aldaser
ID : 3
Ranga : Główny Doradca
Male Liczba postów : 386
Join date : 31/05/2012
Age : 33
Skąd : Olkusz

Większy wiek rangowych - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Większy wiek rangowych   Większy wiek rangowych - Page 2 Icon_minitimePon Cze 18, 2012 6:07 pm

Jak już pisałem. Kto się nie interesuje sprawami na forum, nie ma prawa narzekać, że coś zmieniono bez niego. Takie jest życie.

Podałem Twój przykład, bo był mi znany. Jak wyraźnie napisałem - nie widzę powodu byś miała mieć odebraną rangę. Nie przeszkadza mi to, jedynie proszę o ograniczenie ilości "zalążków". 2-3 "zalążki", które staną się ostatecznymi wersjami i wejdą w życie brzmi lepiej niż 20 "zalążków", które robią zamęt na forum i nie wiadomo co ma większy priorytet na tę chwilę. Jak zobaczę jeszcze jeden nowy "zalążek", to zwyczajnie stwierdzę, że ja wprowadzać tego nie będę, a jak potem się okaże, ze nikt z technicznej ekipy się tym nie zajmie, to proszę nie płakać.

Shogon: Super, ale można dać też okres próbny. Jak się nie sprawdzi przez miesiąc, wywalić. Na taką próbę można dać 3-4 graczy.

Owszem powinniśmy żyć między sobą w zgodzie, ale nie zawsze się da. Jednak osobistych uprzedzeń (o ile nie naruszają domeny gry) nie wyciągam na wierzch. Tylko nadgorliwość Tariny mnie obecnie zdenerwowała, ale wierzę, że kiedy już wybierze kilka pomysłów, którymi zajmiemy się na początku, będzie nam się pracowało świetnie.
Zwróć też uwagę, że nie każda ranga ma konieczność kontaktu z innymi rangami. Ja na przykład nie zawsze potrzebuję kontaktować się z Namiestnikami, bo i po co? Chyba że zgłosili jakiś błąd. Mojego kciuka nie obchodzi stan zdrowia mojego palca u nogi. Mi jako całemu organizmowi to przeszkadza, że palec boli, ale kciuk ma to gdzieś.
Powrót do góry Go down
Shogon

Shogon


Nick : Nerdan
Ranga : Żyd
Male Liczba postów : 54
Join date : 04/04/2011

Większy wiek rangowych - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Większy wiek rangowych   Większy wiek rangowych - Page 2 Icon_minitimePon Cze 18, 2012 6:50 pm

Dobra, sytuacja zaostrza się coraz bardziej, więc zanim sięgniemy po broń, dojdźmy do porozumienia.

1.Na początek odłóżmy na jakiś czas pomysł z wiekiem. Co prawda jest ona bardzo dobry, ale na jego temat musiałoby wypowiedzieć się więcej osób.
2.Trzeba będzie porozmawiać z Feanem i znaleźć dwójkę co zdolniejszych, młodych graczy, by przyjąć ich na okres próbny, jednakże na bardzo surowych warunkach - jeśli po tygodniu nie zrobią nic i nie będą mieć sensownego usprawiedliwienia, wylatują.
3.Co do pomysłów Tariny - nie można się czepiać jej, że daje dużo pomysłów. Każdy, nawet ten najgorszy pomysł jest cenny, bo z każdego wyciągnąć można coś wartościowego.

Czy takie rozwiązanie wszystkich zadowala?
Powrót do góry Go down
http://szynk.blogspot.com
Szagar

Szagar


Nick : Rengar
ID : 49
Ranga : Komandor
Male Liczba postów : 334
Join date : 04/04/2011
Skąd : Woodbury

Większy wiek rangowych - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Większy wiek rangowych   Większy wiek rangowych - Page 2 Icon_minitimePon Cze 18, 2012 6:59 pm

Mnie zadowala.
Powrót do góry Go down
http://www.szynk.blogspot.com
Go??
Gość




Większy wiek rangowych - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Większy wiek rangowych   Większy wiek rangowych - Page 2 Icon_minitimePon Cze 18, 2012 7:02 pm

Mnie też
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Większy wiek rangowych - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Większy wiek rangowych   Większy wiek rangowych - Page 2 Icon_minitimePon Cze 18, 2012 7:03 pm

Pasi
Powrót do góry Go down
Mardro




Nick : Lómendil Aldaser
ID : 3
Ranga : Główny Doradca
Male Liczba postów : 386
Join date : 31/05/2012
Age : 33
Skąd : Olkusz

Większy wiek rangowych - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Większy wiek rangowych   Większy wiek rangowych - Page 2 Icon_minitimePon Cze 18, 2012 7:43 pm

A ja chciałbym na wstępie przeprosić Tarinę za to, że się mocno doczepiłem, ale taki natłok pomysłów w krótkich odstępach czasu był irytujący. Ogólnie do samego faktu, że chce coś zmienić nie mam nic, a nawet mnie cieszy, że ktoś chce coś zmienić.

Co do zaproponowanego układu: jestem całkowicie za.
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Większy wiek rangowych - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Większy wiek rangowych   Większy wiek rangowych - Page 2 Icon_minitimePon Cze 18, 2012 8:07 pm

Zdarza się Mardro, nie masz za co, przepraszać.
Powrót do góry Go down
Lenwe




Nick : Lenwe Tinethele
ID : 1
Ranga : Than
Male Liczba postów : 122
Join date : 03/04/2011

Większy wiek rangowych - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Większy wiek rangowych   Większy wiek rangowych - Page 2 Icon_minitimeCzw Cze 21, 2012 5:57 pm

a ja jestem podzielonego zdania,

np rangi doradca itp. osob znajacych sie na tej robocie jest bardzo mało. kazdy gracz dostaje po rejestracji wiadomosc ze takie osoby sa poszukiwane do współpracy, przykład mardro niski wiek a pracuje

co do fabularnych feandil prowadzi nabory i nie bede wchodził w jego konpetecje y nie robic zamieszania, namiestnicy oprócz fabuły musza byc pomysłowi kazdy namiestnik dostaje range na okres tymczasowy testowy i niedługo głowy poleca bo wiekszosc nic nie robi w tej kwesti.

wiek wprowadził bym jedynie do rang które maja wpływ na innych mieszkańców np straznicy itp.


a zreszta bardzo zadko sie zdaza by ktos do mnie napisał ze tan i ten rangowy sie panoszy w krainie i uwaza sie za najmądrzejszego i wszechmogacego
Powrót do góry Go down
http://www.foto-koscian.pl
Go??
Gość




Większy wiek rangowych - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Większy wiek rangowych   Większy wiek rangowych - Page 2 Icon_minitimePią Cze 22, 2012 5:59 pm

Wiesz co Lenwe, dobry pomysł.
Możemy tak zrobić.
Co inni na to?
Powrót do góry Go down
Lenwe




Nick : Lenwe Tinethele
ID : 1
Ranga : Than
Male Liczba postów : 122
Join date : 03/04/2011

Większy wiek rangowych - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Większy wiek rangowych   Większy wiek rangowych - Page 2 Icon_minitimeSob Cze 23, 2012 12:00 pm

oczywiscie sadze ze logicznym tez by było mozliwosc odstępstwa od raguły gdyż czasem sie zdaza ze np gracz co kiedys grał ale odszedł bo cos np czasu juz nie miał ale teraz wrocił i sie kiedys spisywał na randze to czemu miał by nie miec ponownie szansy rozwoju. Wiek nie zawsze jest adekwatny. bo ktos moze zainponowac w miesiac komus a ktos inny przez tydzien moze zrobic wiecej dla krainy niz kto kolwiek. Najlepszym rozwiazaniem to rangi na okres próbny (fabularne) a np straznicy to juz od dowodzcy strazy jak mówiłem nie bede wchodził w konpetencje ich bo po to sa oni powołani (przewodniczacy mg i dowodca strazy) by ogarniac swoj zakres
Powrót do góry Go down
http://www.foto-koscian.pl
Go??
Gość




Większy wiek rangowych - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Większy wiek rangowych   Większy wiek rangowych - Page 2 Icon_minitimeSob Cze 23, 2012 4:17 pm

Lenwe, jestem za tym co mówisz.
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Większy wiek rangowych - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Większy wiek rangowych   Większy wiek rangowych - Page 2 Icon_minitimeSob Cze 23, 2012 4:23 pm

Lenwe masz piwo u mnie Smile
Powrót do góry Go down
Żabcia

Żabcia


Nick : Reainae
ID : 132
Ranga : Mieszkanka
Female Liczba postów : 218
Join date : 03/04/2011
Skąd : Rzeszów

Większy wiek rangowych - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Większy wiek rangowych   Większy wiek rangowych - Page 2 Icon_minitimeNie Cze 24, 2012 12:45 am

To znaczy, że generalnie nic nie zmieniamy? Rangi chyba ogólnie są nadawane na okres próbny, inaczej nie ma raczej możliwości przetestowania kandydata.
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Większy wiek rangowych - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Większy wiek rangowych   Większy wiek rangowych - Page 2 Icon_minitimeSro Lip 11, 2012 7:40 am

Temat ucichł, ale zwiększamy wiek do 30 dni w krainie i wprowadzamy podania na rangi, które będą akceptować MG oraz w wybranych przypadkach Kapitan Straży, Szef Karczmy i Redaktor Naczelny Gazety.

Po namyśle dochodzę, Lenwe może mnie w łeb zdzielić, ale nawet osoby, które kiedyś miały rangi, też powinny pisać podania- nie ma wyjątków. Poruszę tu temat Ake, która dostała rangę, owszem, ma problemy na realu, ale sami widzicie, że czasem "bo już tu grał" jest niestety błędem.

Wyjątkiem są osoby, które będą pomagać od strony technicznej jak graficy czy techniczni, bo rzeczywiście, ciężko niekiedy znaleźć osobę, znającą się na technicznej stronie gry.
Powrót do góry Go down
Szagar

Szagar


Nick : Rengar
ID : 49
Ranga : Komandor
Male Liczba postów : 334
Join date : 04/04/2011
Skąd : Woodbury

Większy wiek rangowych - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Większy wiek rangowych   Większy wiek rangowych - Page 2 Icon_minitimeSro Lip 11, 2012 9:30 am

W sumie to jest dobry pomysł żeby osoby mające już rangi napisali podanie. Przynajmniej będą musieli odwiedzić forum. No i wyjdzie szydło z wora przy okazji pirat
Powrót do góry Go down
http://www.szynk.blogspot.com
Kugba




Nick : Morrim
ID : 151
Ranga : Mieszkaniec
Liczba postów : 93
Join date : 23/06/2012

Większy wiek rangowych - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Większy wiek rangowych   Większy wiek rangowych - Page 2 Icon_minitimeSro Lip 11, 2012 9:51 am

Będzie problem gdy owe podania nie przejdą...
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Większy wiek rangowych - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Większy wiek rangowych   Większy wiek rangowych - Page 2 Icon_minitimeSro Lip 11, 2012 9:58 am

Nie muszą przejść. Taka jest kolej rzeczy- trafi się ktoś lepszy no cóż, życie.
Dokładnie, wyjdzie szydło z worka.

na wielu grach, podczas wprowadzania NE, jedyne rangi jakie zostają to Admini i Władcy Krainy, Kapitan Straży i Strażnicy oraz MG.
Jest wybierana od nowa i przyznam, że to dobra metoda, bynajmniej tam gdzie gram, jest ona skuteczna, bo niekiedy okazuje się, że osoba np. na radze karczmarza źle się czuła, ale nie powiedziała tego albo redaktor chce spróbować jak to jest na karczmie itd.

No dobrze, no to jak, temat do zamknięcia czy jeszcze coś przedyskutujemy?

Powrót do góry Go down
Fogell




Nick : Fogell
ID : 28
Ranga : Władca
Male Liczba postów : 47
Join date : 17/07/2012

Większy wiek rangowych - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Większy wiek rangowych   Większy wiek rangowych - Page 2 Icon_minitimeWto Lip 17, 2012 10:08 am

Nie przeczytalem wszystkich odpowiedzi, wlasciwie to zadnej.
Ale ja uwazam, ze nie ma to znaczenia ile kto ma lat. Byl taki Shogon, co mial wiek 200 czy wiecej, dostal range i nawywijal. Byl taki Mardro, ktory mial wiek 3 jak do mnie napisal, dostal range, i robi wiecej niz inni. Pracuje jako wladca kilka lat i troche na ten temat wiem. Po to sa 'rozmowy kwalifikacyjne' zeby rozpoznac czlowieka, wiek w grze niczego nie zmienia.

Przydzielilem tu juz sporo rang i czesc osob sie sprawdza, a czesc nie. Tym pierwszym gratuluje, ci drudzy nie sa juz funkcjonalni. Kazda range mozna cofnac, jesli byla bledna decyzja.
Powrót do góry Go down
Mardro




Nick : Lómendil Aldaser
ID : 3
Ranga : Główny Doradca
Male Liczba postów : 386
Join date : 31/05/2012
Age : 33
Skąd : Olkusz

Większy wiek rangowych - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Większy wiek rangowych   Większy wiek rangowych - Page 2 Icon_minitimeWto Lip 17, 2012 2:42 pm

Dzięki Fogell za miłe słowa Razz Tego punktu widzenia będę bronił.

Wiek powinien być ostatnim kryterium oceny i najmniej istotnym. Rozmowa z daną osobą, okres próbny... Sposobów, które nie zabiorą nam DOBRYCH ludzi jest od groma, a poleganie na wieku jest najgorszym z nich.

Na szczęście odeszliśmy na chwilę od tego, choć Tarina ostatnio i tak miała pretensje, że Enars jest za młody Wink Nie czepiam się, tylko przypominam co poparła kilka postów wcześniej.

EDIT: Fogell, witamy na forum, tylko nie spamuj forum za mocno, bo już mam 12 powiadomień o odpowiedzi w obserwowanych tematach xD
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Większy wiek rangowych - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Większy wiek rangowych   Większy wiek rangowych - Page 2 Icon_minitimeWto Lip 17, 2012 3:21 pm

Ja to rozumiem i w ogóle, ale chociaż ten tydzień niech będzie, nim damy rangę, żeby miał czas na zapoznanie się ze wszystkim. Nie bez potrzeby, na wszystkich grach, jakich gram coś takiego jest.
Powrót do góry Go down
Fogell




Nick : Fogell
ID : 28
Ranga : Władca
Male Liczba postów : 47
Join date : 17/07/2012

Większy wiek rangowych - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Większy wiek rangowych   Większy wiek rangowych - Page 2 Icon_minitimeWto Lip 17, 2012 3:45 pm

Z drugiej strony Tarina, jesli to stary wyga z Shire, ktory po prostu zarejestrowal sie i zna gre jak wlasna kieszen? Jak dla mnie to i moze miec 1 dzien, ale jak go znam i wiem jak gra i sie zachowuje, to czemu mam mu nie przydzielic rangi na ktorej sprawdzal sie wiele miesiecy czy nawet lata?

Jak mam watpliwosci to sie pytam kogos mi zaufanego co mysli o danej kandydaturze i okres probny najwyzej daje, jak sie nie sprawdza to dziekuje za wspolprace, a jak dobrze pracuje, to sie cieszymy z nowej pracowitej osoby.
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Większy wiek rangowych - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Większy wiek rangowych   Większy wiek rangowych - Page 2 Icon_minitimeWto Lip 17, 2012 3:51 pm

Nie obchodzi mnie to, że wyga.

Musi mieć przejść przez taki sam proces rekrutacji jak inni na rangi. Nie możemy robić wyjątków, bo w ten sposób Shire dostanie renomę, że " dajemy rangi po znajomości". Wystarczy, że gram na jednej takiej grze, gdzie dają rangi, bo ktoś kiedyś grał i jest lepszy, a jest sporo graczy, którzy mają potencjał, by być lepszymi od starych wyg, którzy po prostu myślą, że jak wrócą to za nic dostana rangę.
Powrót do góry Go down
Kugba




Nick : Morrim
ID : 151
Ranga : Mieszkaniec
Liczba postów : 93
Join date : 23/06/2012

Większy wiek rangowych - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Większy wiek rangowych   Większy wiek rangowych - Page 2 Icon_minitimeWto Lip 17, 2012 3:52 pm

Nie róbmy podziału na równych i równiejszych. Albo bierzemy wszystkich jak leci z ulicy albo wszystkim robimy rekrutację. jeśli jest starym wygą który sobie szybko i łatwo poradzi to nawet go nie zaboli napisanie jakiegoś krótkiego podania.
Powrót do góry Go down
Fogell




Nick : Fogell
ID : 28
Ranga : Władca
Male Liczba postów : 47
Join date : 17/07/2012

Większy wiek rangowych - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Większy wiek rangowych   Większy wiek rangowych - Page 2 Icon_minitimeWto Lip 17, 2012 3:57 pm

Hehe, a ja nie napisalem ze dostaje range bo jest wyga i go znam, tylko dlaczego nie ma jej dostac majac 1 dzien? Oczywiscie ze musi byc przekonujacy i przejsc proces rekrutacji. Prosze czytac uwaznie i nie dodawac czegos czego nie powiedzialem.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Większy wiek rangowych - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Większy wiek rangowych   Większy wiek rangowych - Page 2 Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
Większy wiek rangowych
Powrót do góry 
Strona 2 z 4Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Problem rangowych.

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Forum Shire :: Sprawy Krainy :: Propozycje :: Zamknięte-
Skocz do: