Forum Shire
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


Forum Shire
 
IndeksSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj

 

 Akcpetowanie podań przez MG na rangi

Go down 
+3
Fogell
Fëandil Êlentáriel
Balgator
7 posters
Idź do strony : Previous  1, 2
AutorWiadomość
Mardro




Nick : Lómendil Aldaser
ID : 3
Ranga : Główny Doradca
Male Liczba postów : 386
Join date : 31/05/2012
Age : 33
Skąd : Olkusz

Akcpetowanie podań przez MG na rangi - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Akcpetowanie podań przez MG na rangi   Akcpetowanie podań przez MG na rangi - Page 2 Icon_minitimeWto Lip 17, 2012 4:09 pm

Tari, ale akurat to był jeden z racjonalniejszych pomysłów od kilku miesięcy Razz

MG - Rangi Fabularne.
Fogel - Rangi Mechaniczne.

A najlepiej jeszcze by Kapitan Gwardii przyjmował Strażników, a Główny Karczmarz Krainy - Karczmarzy Smile
Powrót do góry Go down
Kugba




Nick : Morrim
ID : 151
Ranga : Mieszkaniec
Liczba postów : 93
Join date : 23/06/2012

Akcpetowanie podań przez MG na rangi - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Akcpetowanie podań przez MG na rangi   Akcpetowanie podań przez MG na rangi - Page 2 Icon_minitimeWto Lip 17, 2012 4:13 pm

Zbyt duża furtka do wprowadzania przyjaciół. Fakt... Co do mechaniki nie mamy nic do powiedzenia bo się nie znamy. Ale fabularne? Straznik musi współpracować z MG. Karczmarz też. To co ma związek z fabułą powinno być decyzją wszystkich zainteresowanych.
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Akcpetowanie podań przez MG na rangi - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Akcpetowanie podań przez MG na rangi   Akcpetowanie podań przez MG na rangi - Page 2 Icon_minitimeWto Lip 17, 2012 4:14 pm

Główny Karczmarz i tak jest pod PMG i MG, więc zaprzeczasz sam sobie, a Kapitan Gwardii jest wtedy pod Fogellem, to zastanów się, co w końcu chcesz ;P

Mardro, a chcesz pracować z kimś, kto tylko będzie marudzić i w kółko negować? Tak jak jest teraz? ja bym wolała, by PMG i MG i Fogell mieli możliwość ingerencji w to, w kogo się przyjmuje na stanowiska?

A z tego co wiem, to właśnie Fogell dał Khamusowi rangę...a jaka rangę ma Khamus? Fabularną. Więc mogłabym się teraz bardzo, ale to bardzo pokłócić o to.
Powrót do góry Go down
Sirek




Nick : Sirek
ID : 19
Male Liczba postów : 28
Join date : 10/04/2011
Age : 37
Skąd : Łódź

Akcpetowanie podań przez MG na rangi - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Akcpetowanie podań przez MG na rangi   Akcpetowanie podań przez MG na rangi - Page 2 Icon_minitimeSro Lip 18, 2012 5:17 pm

Co do rang fabularnych, to w pełni się zgadzam, że GMG powinien pełnić główną rolę przy wybieraniu. Co do rang mechanicznych typu straż, to Ja+Fogell wystarczy. GMG/MG zawsze może wnieść sprzeciw, jeśli np. strażnik nie chce współpracować i tyle.
Bez urazy, ale zaraz wyjdzie, że MG będzie miał wieksze prawa od Thana Wink
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Akcpetowanie podań przez MG na rangi - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Akcpetowanie podań przez MG na rangi   Akcpetowanie podań przez MG na rangi - Page 2 Icon_minitimeSro Lip 18, 2012 11:36 pm

Bez urazy, ale Fogell dał rangę fabularną, więc mi nic nie mów...
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Akcpetowanie podań przez MG na rangi - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Akcpetowanie podań przez MG na rangi   Akcpetowanie podań przez MG na rangi - Page 2 Icon_minitimeCzw Lip 19, 2012 5:18 am

Fogell napisał:
No to w tej grze ja nadaje rangi, a jesli to ranga fabularna, to zapoznaje sie z kandydatura, ale odsylam do MG do ostatecznej decyzji, bo ja sie w to nie bawie.

Tarino zaczynam wątpić w twoje umiejętności czytania. Tak jak cytuje Fogella było kiedy przyszedłem i dowiadywałem się u kogo załatwiać range. Co ma przeszłość do Teraźniejszości?

Mi się podoba obecne rozwiązanie

Od rang Fabularnych spółka Fogell i Fean
Od rank mechanicznych Spółka Fogell i Straż.

Ano jestem przeciwny dawaniu więcej władzy szarym Mg niż mają ;]
Powrót do góry Go down
Fogell




Nick : Fogell
ID : 28
Ranga : Władca
Male Liczba postów : 47
Join date : 17/07/2012

Akcpetowanie podań przez MG na rangi - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Akcpetowanie podań przez MG na rangi   Akcpetowanie podań przez MG na rangi - Page 2 Icon_minitimeCzw Lip 19, 2012 12:57 pm

Kobieto, bo Ciebie nie bylo jeszcze wtedy jako MG. Jeszcze pare miesiecy temu sam tu pracowalem i musialem robic wszystko i jakos sobie poradzic, potem dolaczyl Feandil i juz z nim sie konsultowalem, ale on nie zajmowal sie rekrutacja rang, bo mial inne rzeczy wazniejsze do roboty.

Dokladnie, zgadzam sie Khamus, takie same mialem przemyslenia co do wladzy MG.

Ja sie dogadam z Sirkiem, bo pracujemy juz razem dlugo, wiec dla mnie nie ma problemu, z Frandilem tez wspolpracuje sie dobrze, bo sie dogadywalismy doskonale zawsze.
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Akcpetowanie podań przez MG na rangi - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Akcpetowanie podań przez MG na rangi   Akcpetowanie podań przez MG na rangi - Page 2 Icon_minitimeCzw Lip 19, 2012 10:19 pm

Fogell dałeś Khamusowi rangę jak ja już byłam MG i Feana widziałam jako PMG(on mi dawał rangę i przemaglował jak diabli), więc proszę Cię, nie kłam, bo dobrze o tym wiesz- jeszcze do Ciebie pisałam na prv czemu mu[Khamusowi] dałeś rangę, jak Fean prosił by się wstrzymać, bo miał wtedy wątpliwości, to odpowiedziałeś, że Fean kazał komuś dać tę rangę. (Ale w sumie, dobrze, że ją ma bo jednak coś robi, mimo charakterku)

Ma dużo do rzeczy, bo skoro padło że Fean jest od Fabularnych a Fogell od Mechanicznych, to czemu zrobił na opak, co? Boi się, że rangę straci o teraz przekręca wszystko? Nie lubię takiego czegoś...


Fogell to w takim razie będziesz dawać rangi tylko mechanicznym- Strażnikom, reszta zostaje dla MG, tak naprawdę, jeśli tak bardzo chcesz.


Jaka większa władza? Od kiedy pamiętam to MG byli zaraz po Władcy, dawali akceptacje na rangi, a osoba upoważniona do nadawania te rangi dawała coby Władcę odciążyć- grałam na wielu grach i wiem co i jak, więc nie mówcie mi, że to jest celowe, by dać większą władze MG, bo to się satyry robią w tej chwili.

Każdy rangowy ma współpracować(a efekt braku współpracy między dwoma karczmarzami ciągnie się cały czas, oby się skończyło to jak najszybciej).

Dlatego ważne jest, by także rangowi, którzy mają tworzyć ŻK i pilnować tego by się rozwijała, mieli głos w sprawie, kto powinien być na stanowisku.

Nie ma tak, że tylko fabularni mają się udzielać w tworzenie gry- ranga mechaniczna do czegoś także zobowiązuje, a nie ma być tylko na pokaz. Rea, mimo, że mechaniczna czynnie bierze udział na forum w pomysłach itd.

A pozostali? Nie oszukujmy się, jest syf, kił i mogiła w tej chwili, brak współpracy między rangowi, a tak jak będziemy wspólnie wybierać osoby w nasze szeregi może się zacznie w końcu NORMALNA współpraca między nami, bo jak na razie, to przepraszam, ale jest ona gówniana.

Nie obraź się Fogell, ale nie widziałam, byś na tym forum, bo tu się teraz wszystko przeniosło, od kiedy jestem MG, coś zrobił-dopiero po masówce, jaką wysłałam odnośnie obowiązków rangowych, zarejestrowałeś się na forum-tak ,zarzekałeś się, że tu się nigdy nie zarejestrujesz...wniosek jest bardzo prosty, ale ja go tutaj pisać nie będę.

I tak, jestem lekko zirytowana i smutna, bo staram się, jak mogę (czasem fakt wyjdzie na opak) doprowadzić do współpracy rangowych, a nic z tego nie wychodzi i przyznam szczerzę, że z leksza poczułam się olana, bo też jestem MG (stąd wtedy pojawiła się wieść, którą napisał Mardro.)

Tyle na dzisiaj ode mnie.

Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Akcpetowanie podań przez MG na rangi - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Akcpetowanie podań przez MG na rangi   Akcpetowanie podań przez MG na rangi - Page 2 Icon_minitimePią Lip 20, 2012 1:28 am

Chyba pora coś wyjaśnić z moją range, bo to jest temat rzeka. Fean wiedział, że będę starał się o ta range, osobiście męczyłem go o szczegóły,które tylko on mi mógł zdradzić. Nie napisał mi jednak abym się wstrzymywał z podaniem czy coś. Skoro on mi nie napisał wprost, żebym dał sobie na jakiś czas spokój to po co roztrząsać całą sprawę przez tak długi czas? Ok może się nie podobać, jednak koniec końców nie rozwaliłem gry nic nie robieniem. Uznajmy tą sytuacje za wyjątek i nie wracajmy do niej.

Co do nadawania rang przez MG - z tym często były, są i będą wałki. Nie każdy MG będzie patrzył surowym okiem na swoich znajomych. Takich wałków znam tysiące. Tutaj owy duet takowe wałki może wyeliminować, gdyż każdy ma inne spojrzenie na daną jednostkę.

Są trzy rodzaje współpracy: wymuszona, firmowa i z chęci. Póki co widzę tutaj przez ciebie Tarino wymuszanie tej współpracy co nigdy nie kończy się pomyślnie(chyba, że to sytuacja zagrożenia życia). Współpraca musi być ale do fabuły powinno być to linia jeden MG wielu namiestników(MG robi tu za takiego szefa i jednocześnie za urzędnika NIK`u) Natomiast do robienia gry od zera musi być współpraca z chęci by każdy w tworzeniu gry odczuwał przyjemność, a nie przymus. Z przymusu efekt pracy jest nikły i wydajność nawet przy 10 ludzi wynosi 20%. Weźmy grupę pięciu ludzi, którzy współpracują nad gra z chęci - wydajność jest na poziomie 80-90% Widać różnice. Trzeba ustalić dwie różne zasady współpracy: 1.) Fabularną i 2.) Twórczą
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Akcpetowanie podań przez MG na rangi - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Akcpetowanie podań przez MG na rangi   Akcpetowanie podań przez MG na rangi - Page 2 Icon_minitimePią Lip 20, 2012 11:58 am

Kham, ja nie raz piastowałam różne rangi na vallheru i mimo niekiedy przymuszanej współpracy gra funkcjonowała, nawet lepiej niż z własnej woli. Jak mówiłam, ranga zobowiązuje do pomocy przy tworzeniu gry- tym się różni gracz zwykł od rangowego i to nie kwestia patrzenia poglądów-tak jest, było i będzie i nie jest to mój wymysł.

Ja pamiętam czasy Arrena na smoczej dolinie, gdzie narzekali na niego, że zmusza do pracy(sama na niego marudziłam), ale mimo tego, w grze była fabuła, wszystko co było zaplanowane wchodziło, najpóźniej z dwudniowym opóźnieniem i nie było, że coś było odkładane na potem, podania były akceptowane w przeciągu dwóch dni-trzech od wrzucenia ich na forum, i nie obchodziło go,i że ten jest strażnikiem, ten jest MG, ten kapłanem itd. Jak każdy to każdy- zasada była jedna-opierdalasz się i nie współpracujesz (wybaczcie za ostre słowo) lecisz-czynnie udzielasz się w grze, dajesz przykład zostajesz.

Czy naprawdę chcemy, by i tutaj były spory między rangowymi, co jest głównym powodem upadku gier i braku ich rozwoju? Nie możemy wybić się od tych durnych stereotypów i współpracować?

Co się takiego stanie, jak każdy weźmie się w karby i pomoże w rozwoju gry na początku by potem mieć dużo lżej i mieć tzw. upragniony święty spokój?

ps. Khamik, ja temu poruszyłam temat Twojej rangi, bo to ranga fabularna, a ponoć Fog jest od mechanicznych i się nie zgadza na wchodzenie sobie w kompetencje, gdzie sam to zrobił jakiś czas temu, dlatego mnie to obruszyło bo zaprzecza sam sobie-chce zastosować coś co sam złamał.
Powrót do góry Go down
Mardro




Nick : Lómendil Aldaser
ID : 3
Ranga : Główny Doradca
Male Liczba postów : 386
Join date : 31/05/2012
Age : 33
Skąd : Olkusz

Akcpetowanie podań przez MG na rangi - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Akcpetowanie podań przez MG na rangi   Akcpetowanie podań przez MG na rangi - Page 2 Icon_minitimePią Lip 20, 2012 12:02 pm

Chcecie się kłócić? To idźcie sobie na gg, czy cokolwiek, bo wasze dywagacje do niczego nie prowadzą.

Dla mnie podział jest jasny i zgodny z zaproponowanym przez Khamusa. Dodałbym tylko możliwość poszerzenia tego o rangę Doradcy:
spółka Ja i Fogell

Ogólnie nie widzę problemu. Więc albo zakończycie kłótnię, albo Rei będzie miała zabawę w kasowanie postów...
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Akcpetowanie podań przez MG na rangi - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Akcpetowanie podań przez MG na rangi   Akcpetowanie podań przez MG na rangi - Page 2 Icon_minitimePią Lip 20, 2012 12:05 pm

To ja proponuję jeszcze spytać Feana.
Powrót do góry Go down
Żabcia

Żabcia


Nick : Reainae
ID : 132
Ranga : Mieszkanka
Female Liczba postów : 218
Join date : 03/04/2011
Skąd : Rzeszów

Akcpetowanie podań przez MG na rangi - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Akcpetowanie podań przez MG na rangi   Akcpetowanie podań przez MG na rangi - Page 2 Icon_minitimePią Lip 20, 2012 1:26 pm

Podział ustalony, ucinam dyskusję.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Akcpetowanie podań przez MG na rangi - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Akcpetowanie podań przez MG na rangi   Akcpetowanie podań przez MG na rangi - Page 2 Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
Akcpetowanie podań przez MG na rangi
Powrót do góry 
Strona 2 z 2Idź do strony : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Wzory podań
» Rezygnacja z rangi
» Podania na rangi na forum?

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Forum Shire :: Sprawy Krainy :: Propozycje :: Zamknięte-
Skocz do: