Forum Shire
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


Forum Shire
 
IndeksSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj

 

 Akcpetowanie podań przez MG na rangi

Go down 
+3
Fogell
Fëandil Êlentáriel
Balgator
7 posters
Idź do strony : 1, 2  Next
AutorWiadomość
Go??
Gość




Akcpetowanie podań przez MG na rangi Empty
PisanieTemat: Akcpetowanie podań przez MG na rangi   Akcpetowanie podań przez MG na rangi Icon_minitimeSro Cze 13, 2012 9:59 am

Słuchajcie, nie wiem jak tutaj wygląda sprawa z nadawaniem rang, ale gdzie nie grałam, to nim ktoś dostanie jakąkolwiek rangę (czy to mechaniczną czy fabularną musi najpierw dostać akceptację od MG (obojętnie jakiego), co najmniej dwa/trzy akcepty oraz jeśli to ranga mechaniczna, to od np. kapitana gwardii, zaś na MG Główny Mistrz Gry itd.).

Proponuje tutaj wprowadzić to samo. Wtedy taki kandydat będzie musiał się postarać, aby dostać rangę, przyjmowany będzie na okres próbny, ranga mechaniczna, fabularna już niekoniecznie, oby sprawdzał się fabularnie w tym co robi.

Nie podoba mi się też to, że jest osoba, która jest od "nadawania rang". Nigdzie nie spotkałam się z czymś takim. Na każdej grze od nadawania rang jest Władca lub MG (pod MG na ogół są rangi takie jak karczmarze, redaktorzy czy kapłani, czyli te głównie fabularne), natomiast Strażnicy podlegają bezpośrednio władzy (zrobię Wam takie drzewko jak to powinno wyglądać, jak wrócę z egzaminu).

Uważam też, że będzie to sprawiedliwe w stosunku do innych, nowych graczy, którzy będą chcieli spróbować swoich sił, bo jak zobaczą, że według widzimisię kogoś tam nie dostaną rangi, a się napracowali z podaniem, szybko stracimy graczy.

Może i są to moje mocne słowa, ale chyba zależy nam na graczach prawda?
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Akcpetowanie podań przez MG na rangi Empty
PisanieTemat: Re: Akcpetowanie podań przez MG na rangi   Akcpetowanie podań przez MG na rangi Icon_minitimeSro Cze 13, 2012 12:49 pm

Tarina proszenie odbierz tego jako torpedowanie twoich pomysłów, jednak sama zaznaczyłaś
Cytat :
Słuchajcie, nie wiem jak tutaj wygląda sprawa z nadawaniem rang
Proszę najpierw porozmawiaj z Fogellem,a potem wysuwaj propozycje. Taki temat pokazuje twój brak zaufania do niego.

Tarino Władca też nie może robić wszystkiego. Wyznaczył osobę, co ma nad tym wszystkim panować co znaczy, iż tej osoba ufa. Akurat to co się nie podoba, może się sprawdzić.
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Akcpetowanie podań przez MG na rangi Empty
PisanieTemat: Re: Akcpetowanie podań przez MG na rangi   Akcpetowanie podań przez MG na rangi Icon_minitimeCzw Cze 14, 2012 7:53 am

Tu nie chodzi o brak zaufania i rozmawiałam z nim. Feandil nie przekazał mu informacji, o tym, że wstrzymujemy się z nadawaniem rang i akceptowaniem podań. Dlatego uznaliśmy z Fogellem, że będziesz ją nadal miał, ale taka sytuacja się więcej nie powtórzy, bo ja Twojego podania nie widziałam i nie mogłam się wypowiedzieć jako MG, a masz rangę FABULARNĄ.

Prosiłabym innych o wypowiedzenie się w temacie.
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Akcpetowanie podań przez MG na rangi Empty
PisanieTemat: Re: Akcpetowanie podań przez MG na rangi   Akcpetowanie podań przez MG na rangi Icon_minitimeCzw Cze 14, 2012 9:04 am

Element podania masz w formie wieści Razz. Druga część mojego podania to był ino opis Haradu Smile. Po za tym jeśli dobrze pamiętam to podania na rangi fabularne to rozmowa miedzy Fogellem a Feanem. Nie wiem czy Fean pyta cię o opinie czy nie, acz to nie jest część tematu.

Forsowanie o większą władze dla MG. Ciężko tutaj zając odpowiednie stanowisko. W ogóle, żeby mieć range jest ładnie napisane, że profil musi być zaakceptowany przez MG.
Dla mnie osobiście pomimo lekkiego chaosu z tymi rangami jest to dobrze dobrze rozwiązanie. Mg mający za dużo władzy zaczyna się pysznić(taka cecha charakteru się pojawia) jak nie od razu to później.

Według mnie Spółka Fogell-Fean z.o.o To odpowiedni duet do nadawania rang i ich oceny. Jeśli będą potrzebowali opinii innych MG na pewno się zapytają. Ja bym tego nie zmieniał na rzeczy innych MG
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Akcpetowanie podań przez MG na rangi Empty
PisanieTemat: Re: Akcpetowanie podań przez MG na rangi   Akcpetowanie podań przez MG na rangi Icon_minitimeCzw Cze 14, 2012 1:59 pm

Akurat, jakbyś nie zauważył to wysłana została masówka za porozumieniem z Feanem, bo dał mi wolną rękę do niektórych rzeczy, a pro po naszej pracy. Cały czas było powtarzane, że pracujemy nad wzorami podań, a Ty to po prostu olałeś, mówiąc na NC, że robisz to po to, bo MG nie robią sesji i skoro my nie robimy sesji, to Ty to będziesz robić.

Podanie to nie wieść ani opis krainy ;/ To za mało moim zdaniem, by dostać rangę. Ranga to nie jest tylko robienie opisów, ale też reprezentowanie sobą dobrego wizerunku, zachowania i kultury. Fean wyraźnie powiedział, że wstrzymujemy się z Twoim podaniem, przez Twoje zachowanie na forum i na NC w stosunku do innych współgraczy.

Właśnie dlatego, że jest chaos musi zostać wprowadzony porządek, bo nagle się okaże, że mamy samych rangowych na grze.

Jakbyś uważnie śledził nasze rozmowy, to byś wiedział, że pracujemy z Feanem, żeby ogarnąć trochę grę, ale widać, nie umiesz tego docenić, skoro mimo prośby o nie pisanie podania, Ty to zrobiłeś. To oznaka braku kultury dla mojej i Feana pracy.

Nie jest to forsowanie o większą władzę dla MG, tylko od zawsze MG był od tego, jest i będzie, żeby właśnie nie było tak, jak jest teraz- że są osoby z rangami, które mimo moich próśb i Rei w ogóle nie biorą udziału w dyskusji, ani nie pomagają w jakikolwiek sposób.

Jeśli Lenwe i Fean chcą by gra ruszyła, to muszą wprowadzić zasady, które chcąc nie chcąc może zmuszą niektórych rangowych do pracy i do tego, by się starali, by tej rangi nie stracić.
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Akcpetowanie podań przez MG na rangi Empty
PisanieTemat: Re: Akcpetowanie podań przez MG na rangi   Akcpetowanie podań przez MG na rangi Icon_minitimeCzw Cze 14, 2012 2:11 pm

Poczytaj jak ma wyglądać podanie na Namiestnika. Jest tam Opis krainy, wieść i wykaz poprzednich władców. Jak chcesz roztrząsać sprawy miedzy nami na forum publicznym proszę, choć to nie jest odpowiednie miejsce na tego typu rozmowy.

Jak masz problem zapraszam na rozmowy ze mną w cztery dłonie i dwa monitory. Nigdy nie odmowie tejże rozmowy. W gwoli Jasności Fogell poprosił mnie o wyjaśnienia. Wyjaśniłem mu to. Skoro jesteś na tyle odważna by prać sprawy miedzy nami na forum, na pewno masz tyle samo odwagi by porozmawiać ze mna osobiście prawda?

A co do zachowania na forum. Wszystko moje posty z wyjątkiem jednej bardzo szczerej aż do bólu wypowiedzi były argumentowane.

Proponuje skończyć dyskusje na to co nie dotyczy tego tematu i wrócić na właściwy tor.
Powtarzam jeszcze raz - zapraszam na rozmowę ze mną w cztery dłonie i dwa monitory - gdzie indziej nie będę dyskutował o naszej różnicy zdań.

#Edit Tego nie obiecuje. Nie da się tutaj lubić każdego, dlatego takie skargi mogą się w przyszłości pojawić Smile


Ostatnio zmieniony przez Khamik dnia Czw Cze 14, 2012 2:23 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Akcpetowanie podań przez MG na rangi Empty
PisanieTemat: Re: Akcpetowanie podań przez MG na rangi   Akcpetowanie podań przez MG na rangi Icon_minitimeCzw Cze 14, 2012 2:17 pm

A proszę Cię bardzo. Jestem jak najbardziej za, tylko jak że nie chcę słyszeć od graczy skarg w związku z Twoją osobą. Była tylko jedna, więc na razie nie biorę tego pod uwagę.

Jak mówiłam, prosiłabym o wypowiedzenie się innych.
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Akcpetowanie podań przez MG na rangi Empty
PisanieTemat: Re: Akcpetowanie podań przez MG na rangi   Akcpetowanie podań przez MG na rangi Icon_minitimePią Cze 15, 2012 9:00 pm

Cytat :
taka sytuacja się więcej nie powtórzy, bo ja Twojego podania nie widziałam i nie mogłam się wypowiedzieć jako MG

Wybacz Tarino, ale Ja Twojego podania również nie widziałam, a przecież jako zwykły mieszkaniec, chciałabym chociaż wiedzieć (zresztą pisałam już o tym wcześniej), jakim sposobem dostałaś rangę i to całkiem fabularną. Więcej, postuluję, by wszyscy gracze mieli dostęp do podań na rangi, czemu służyłoby odpowiednie miejsce na forum zewnętrznym.

Cytat :
Poczytaj jak ma wyglądać podanie na Namiestnika.

Muszę przyznać Ci rację, Khamiku. Podanie na Namiestnika wydaje się mi wystarczająco wymagające jak na objęcie takiej funkcji.

Wbrew pozorom oboje lubicie kłótnie. Smile Kiedy Ja walczyłam o swoje chude prawa wobec sesji prowadzonej w Karczmie, byliście całkiem ze sobą zgodni. To zabawne...



Ostatnio zmieniony przez Avie Tildomerel dnia Sob Cze 16, 2012 8:03 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Akcpetowanie podań przez MG na rangi Empty
PisanieTemat: Re: Akcpetowanie podań przez MG na rangi   Akcpetowanie podań przez MG na rangi Icon_minitimePią Cze 15, 2012 9:26 pm

Zapomniałam

Feandil pisał przecież w wiadomości, co jest potrzebne aby zostać MG. Nie było mowy o żadnym podaniu. Pisał, że u niego wszelkie informacje.
Zadał mi kilka pytań, kazał zrobić przykładowe opisy i rozpisać plan sesji i jak bym ją poprowadziła. Możecie się go spytać.
Z resztą chwalił się tym na NC, więc nie wiem o co chodzi.

Jak macie problem z tym, mogę napisać podanie na MG, ale Fean tego ode mnie nie wymagał.

Poza tym, zmieniamy z Feanem wzór podań. Więc raczej wszystkie będzie trzeba pisać od nowa.

Avie, znowu to robisz? Znowu próbujesz podcinać mi skrzydła i udowodnić, że się na MG nie nadaję?

Karczma to co innego. Tłumaczyli Ci to prawie wszyscy.
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Akcpetowanie podań przez MG na rangi Empty
PisanieTemat: Re: Akcpetowanie podań przez MG na rangi   Akcpetowanie podań przez MG na rangi Icon_minitimePią Cze 15, 2012 10:09 pm

Rany. Avie Tarina Proszę wrócić do tematu. Kwestia naszej zgodności co do karczmy nie jest na ten temat. I nadal powtarzam. Sprawy do innych proszę rozwiązywać miedzy sobą, a nie wyciągać na forum.

Proszę wrócić do tematu inaczej poproszę o jego zamknięcie z racji, że nie potrafimy nawiązać dyskusji.

Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Akcpetowanie podań przez MG na rangi Empty
PisanieTemat: Re: Akcpetowanie podań przez MG na rangi   Akcpetowanie podań przez MG na rangi Icon_minitimePią Cze 15, 2012 11:04 pm

Racja, wróćmy do tematu.
Powrót do góry Go down
Balgator

Balgator


Nick : Balgator
ID : 5
Ranga : Kapitan Straży
Liczba postów : 108
Join date : 20/02/2012
Age : 35

Akcpetowanie podań przez MG na rangi Empty
PisanieTemat: Re: Akcpetowanie podań przez MG na rangi   Akcpetowanie podań przez MG na rangi Icon_minitimeNie Cze 17, 2012 5:39 pm

Podanie na rangę moim zdaniem powinno być umieszczona na forum, gdzie musiałoby uzyskać zgodę Thana, MG i ewentualnie Strażnika. Ogólnie kilku rangowych powinno być na tak (a przy tym więcej na tak, niż na nie), żeby podanie zostało przyjęte.
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Akcpetowanie podań przez MG na rangi Empty
PisanieTemat: Re: Akcpetowanie podań przez MG na rangi   Akcpetowanie podań przez MG na rangi Icon_minitimeNie Cze 17, 2012 8:36 pm

No o tym pisałam jeśli chodzi o dana rangę- bo zwykłe podania to akcept Feana i mój powinien wystarczyć.
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Akcpetowanie podań przez MG na rangi Empty
PisanieTemat: Re: Akcpetowanie podań przez MG na rangi   Akcpetowanie podań przez MG na rangi Icon_minitimeNie Cze 17, 2012 8:41 pm

Podanie to prywatna sprawa miedzy składającym a oceniającym. Po za tym nic się nie zmieni w tym co jest, bo lenwe chyba za bardzo ufa Fogelowi i nie zmieni tego, a to jego głos jest decydujący.
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Akcpetowanie podań przez MG na rangi Empty
PisanieTemat: Re: Akcpetowanie podań przez MG na rangi   Akcpetowanie podań przez MG na rangi Icon_minitimeNie Cze 17, 2012 8:58 pm

Nie kiedy są MG na grze- wtedy to oni decydują, bo podania na ogół dotyczą rzeczy czysto fabularnych- a MG jest właśnie od fabularnych rzeczy.
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Akcpetowanie podań przez MG na rangi Empty
PisanieTemat: Re: Akcpetowanie podań przez MG na rangi   Akcpetowanie podań przez MG na rangi Icon_minitimeNie Cze 17, 2012 9:05 pm

na każdą Range podanie do Foga i to on ocenia czy potrzebuje opinii MG czy nie Smile
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Akcpetowanie podań przez MG na rangi Empty
PisanieTemat: Re: Akcpetowanie podań przez MG na rangi   Akcpetowanie podań przez MG na rangi Icon_minitimeNie Cze 17, 2012 9:15 pm

Podanie na forum w specjalnym dziale- wypowiada się Fog i MG i ewentualnie opiekun rangi- Dowódca Straży, Szef karczmy itd.
To będzie sprawiedliwe moim zdaniem, bo wtedy nie będzie żadnego zdziwienia, że czemu ten ma rangę, a inny ktoś nie.

Poza tym, jeśli mają być nowi strażnicy, karczmarze to dawanie im rang za plecami Szefa karczmy czy Dowódcy Straży czy GMG, to nie fair w stosunku do nich, bo to oni powinni decydować czy im ktoś jest aktualnie potrzebny czy też nie.
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Akcpetowanie podań przez MG na rangi Empty
PisanieTemat: Re: Akcpetowanie podań przez MG na rangi   Akcpetowanie podań przez MG na rangi Icon_minitimeNie Cze 17, 2012 9:19 pm

Fog nie przyjdzie na te forum. Nie licz na to. Jeśli będzie podanie na strażnika Fog na pewno zapyta się o zdanie DS`a czy kogoś innego Smile
Powrót do góry Go down
Fëandil Êlentáriel

Fëandil Êlentáriel


Nick : Fëandil Aldamír Cúlinde
ID : 23
Ranga : Władca Lothlórien
Male Liczba postów : 492
Join date : 22/03/2012
Age : 32
Skąd : Gniezno | Poznań

Akcpetowanie podań przez MG na rangi Empty
PisanieTemat: Re: Akcpetowanie podań przez MG na rangi   Akcpetowanie podań przez MG na rangi Icon_minitimePon Cze 18, 2012 9:40 am

Fogell sam się delikatnie dyskredytuje w oczach graczy nie wchodząc na forum zewnętrzne, gdzie omawia się sprawy najistotniejsze dla rozgrywki.

Na chwilę obecną rangi akceptuje Fogell, natomiast ja podpowiadam mu kto się nadaje, a kto nie. Mimo zmiany wzoru podań osoby piastujące stanowisko namiestnika, czy władcy danej krainy powinny zakasać rękawy i wziąć się do roboty, bowiem przed rozpoczęciem nowej ery i fabuły zostaną rozliczeni z tego co zrobili (ewolucja krainy, miast, opisy, aktywność, obywatele, sesje, obycie w tawernie).

Tarinę zwerbowałem innym sposobem niż suche podanie. Sprawdziłem jej umiejętności praktyczne, pomysłowość, a także umiejętność władania słowem. Test okazał się zadowalający i na chwilę obecną jestem rad z jej pracy (z wyjątkiem chochlikowej karczmy - ale to zapewne uprzedzenie do nietolkienowskiego stwora tongue ).
Sam pomysł ujawnienia podań w pewnym dziale forum jest wg. mnie bardzo dobry. Każdy obywatel, czy rangowy będzie mógł zweryfikować podłóg własnego zdania i opinii osobę na dane stanowisko.
Powrót do góry Go down
http://www.realmadrid.pl
Fogell




Nick : Fogell
ID : 28
Ranga : Władca
Male Liczba postów : 47
Join date : 17/07/2012

Akcpetowanie podań przez MG na rangi Empty
PisanieTemat: Re: Akcpetowanie podań przez MG na rangi   Akcpetowanie podań przez MG na rangi Icon_minitimeWto Lip 17, 2012 10:40 am

No to w tej grze ja nadaje rangi, a jesli to ranga fabularna, to zapoznaje sie z kandydatura, ale odsylam do MG do ostatecznej decyzji, bo ja sie w to nie bawie.
Niestety malo kto wie gdzie sie zglaszac z podaniem i najczesciej konczy sie to u Lenwego mimo ze on ma w profilu informacje zapisana. Ale ciezko przeczytac profil glownego wladcy...

Tak do tematu, to czy zle wypelniam ten obowiazek? Ktos ma jakies pretensje co do obecnych rangowych, ze zle sie sprawuja? Albo ja sobie nie radze?

ps. Hehe, dobrze ze w koncu tu wszedlem, bo mnie wkurzacie Razz
ps2. Nie wchodzilem tu, bo nie rozumiem po co jest to forum, skoro wewnetrzne zawsze bylo dostepne i jest nadal i jest rownie dobre.(juz o tym pisalem). A jak nie, to usunac je w ogole, to nie bedzie zabieralo miejsca.
Powrót do góry Go down
Mardro




Nick : Lómendil Aldaser
ID : 3
Ranga : Główny Doradca
Male Liczba postów : 386
Join date : 31/05/2012
Age : 33
Skąd : Olkusz

Akcpetowanie podań przez MG na rangi Empty
PisanieTemat: Re: Akcpetowanie podań przez MG na rangi   Akcpetowanie podań przez MG na rangi Icon_minitimeWto Lip 17, 2012 3:02 pm

Fogell, głównie irytowało mnie twoje niedoinformowanie Razz A teraz wejdź na forum wewnętrzne i kliknij "Szukaj" Very Happy Nie udało się? To sprawdźmy dalej: Przejdź automatycznie do ostatnio napisanego posta Wink Też się nie da Smile Wbudowane w grę forum jest prowizorką, zewnętrzne fora zawsze sprawowały się lepiej Smile
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Akcpetowanie podań przez MG na rangi Empty
PisanieTemat: Re: Akcpetowanie podań przez MG na rangi   Akcpetowanie podań przez MG na rangi Icon_minitimeWto Lip 17, 2012 3:38 pm

To ja mam propozycję:
Podania Akceptować będą MG i PMG i Fogell, bo rangi fabularne jednak są powiązane z fabułą, a od fabuły są PMG i MG, a żeby podanie przeszło muszą być trzy akcepty; moje Feana i Fogella bo co jedna osoba nie dojrzy dojrzy to inna Wink
Powrót do góry Go down
Mardro




Nick : Lómendil Aldaser
ID : 3
Ranga : Główny Doradca
Male Liczba postów : 386
Join date : 31/05/2012
Age : 33
Skąd : Olkusz

Akcpetowanie podań przez MG na rangi Empty
PisanieTemat: Re: Akcpetowanie podań przez MG na rangi   Akcpetowanie podań przez MG na rangi Icon_minitimeWto Lip 17, 2012 3:43 pm

A jak pisałem o podaniach na szczep prestiżowy to byłaś przeciwna ilości osób uprawnionych do decyzji większej niż 1 Razz
Powrót do góry Go down
Fogell




Nick : Fogell
ID : 28
Ranga : Władca
Male Liczba postów : 47
Join date : 17/07/2012

Akcpetowanie podań przez MG na rangi Empty
PisanieTemat: Re: Akcpetowanie podań przez MG na rangi   Akcpetowanie podań przez MG na rangi Icon_minitimeWto Lip 17, 2012 3:49 pm

Ja mam inna propozycje: czemu MG maja sie mieszac do mechaniki, ktora zajmuje sie ja? Oprocz tego, ze prawdopodobnie maja o niej takie samo blade pojecie jak ja w porownaniu do nich o fabularnej czesci Srodziemia.

Tarina i Feandill niech rozstrzygaja o przyjmowaniu osob fabularnych (oprocz tego, ze juz sa wybrani namiestnicy i karczmarze, wiec raczej nie maja wiecej do roboty)
A ja zajme sie dalej tym samym, czyli rangami porzadkowymi. Nie wchodzmy sobie w kompetencje.
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Akcpetowanie podań przez MG na rangi Empty
PisanieTemat: Re: Akcpetowanie podań przez MG na rangi   Akcpetowanie podań przez MG na rangi Icon_minitimeWto Lip 17, 2012 4:07 pm

Fogell bo od zawsze, od kiedy gram na vallheru MG dają akceptacje na rangi, bo oni są jakby prawą ręką władcy. A po prostu Ty się bulwersujesz, zapewne temu, że jak sobie kogoś upatrzysz to ktoś to zanegujesz ><

To nie jest wchodzenie sobie w kompetencje, tylko wspólnie musimy dobierać ludzi na ważne stanowiska jakie są rangi, bo potem będziemy musieli razem z tymi osobami współpracować, rozumiesz to?
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Akcpetowanie podań przez MG na rangi Empty
PisanieTemat: Re: Akcpetowanie podań przez MG na rangi   Akcpetowanie podań przez MG na rangi Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
Akcpetowanie podań przez MG na rangi
Powrót do góry 
Strona 1 z 2Idź do strony : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Wzory podań
» Rezygnacja z rangi
» Podania na rangi na forum?

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Forum Shire :: Sprawy Krainy :: Propozycje :: Zamknięte-
Skocz do: