Forum Shire
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


Forum Shire
 
IndeksSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj

 

 Nauka w szkole tylko za energię

Go down 
+4
Kojot
Mardro
Balgator
Szagar
8 posters
Idź do strony : 1, 2  Next
AutorWiadomość
Go??
Gość




Nauka w szkole tylko za energię Empty
PisanieTemat: Nauka w szkole tylko za energię   Nauka w szkole tylko za energię Icon_minitimeSob Cze 16, 2012 8:44 pm

Co powiecie, żeby nauka w szkole była tylko za energię? Uważam, że to sprawiedliwe. Chcesz mieć dobre staty- tracisz energię.

Na jednej grze, której gram, muszę przyznać, że to działa całkiem dobrze, tylko reset jest co dwie godziny.

Powrót do góry Go down
Szagar

Szagar


Nick : Rengar
ID : 49
Ranga : Komandor
Male Liczba postów : 334
Join date : 04/04/2011
Skąd : Woodbury

Nauka w szkole tylko za energię Empty
PisanieTemat: Re: Nauka w szkole tylko za energię   Nauka w szkole tylko za energię Icon_minitimeNie Cze 17, 2012 10:28 am

Wtedy złoto do niczego się nie przyda i straci na wartości! king
Powrót do góry Go down
http://www.szynk.blogspot.com
Go??
Gość




Nauka w szkole tylko za energię Empty
PisanieTemat: Re: Nauka w szkole tylko za energię   Nauka w szkole tylko za energię Icon_minitimeNie Cze 17, 2012 10:47 am

Wręcz przeciwnie- nabijając statystyki za energię, owszem potrwa to trochę czasu, acz rzemieślnicy będą mogli szybciej wykonywać lepsze i mocniejsze przedmioty, a żeby je kupić, to będzie trzeba uzbierać sporo kasy. Głównie o to mi chodziło Wink
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Nauka w szkole tylko za energię Empty
PisanieTemat: Re: Nauka w szkole tylko za energię   Nauka w szkole tylko za energię Icon_minitimeNie Cze 17, 2012 10:59 am

Jestem na nie.Ten system co jest ma pomagać low lvl i utrudniać wyższym. Na tym silniku co mamy energia to nie problem. A na wyższym lvl szkoła za energie dla high lvl będzie jak marzenie.
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Nauka w szkole tylko za energię Empty
PisanieTemat: Re: Nauka w szkole tylko za energię   Nauka w szkole tylko za energię Icon_minitimeNie Cze 17, 2012 11:17 am

To trzeba będzie zmienić przyrost energii na naprawdę mały.
Nie wiem, na Oro ten system się sprawdza bardzo dobrze, ludzie nie wbijają tam tak szybko lvl. Może też dlatego, że przyrost energii jest co dwie godziny, a po resecie głównym tym o północy energia przychodzi dopiero od chyba 4, 5 lub 6 nad ranem. Wiem, że po głównym resecie, jest pokazany czas ile do danego resetu, jest prawie od 4-6 godzin.

Może u nas jakby tak było to ograniczyłoby cwaniactwo? xP
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Nauka w szkole tylko za energię Empty
PisanieTemat: Re: Nauka w szkole tylko za energię   Nauka w szkole tylko za energię Icon_minitimeNie Cze 17, 2012 11:53 am

To nic nie da. Każdy kto zna ten silnik i tak szybko wbije lvl niezależnie jak drastycznie obniżysz przyrost energii.
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Nauka w szkole tylko za energię Empty
PisanieTemat: Re: Nauka w szkole tylko za energię   Nauka w szkole tylko za energię Icon_minitimeNie Cze 17, 2012 12:07 pm

Mówisz? Chyba, że się silnik zmieni i zacznie stopniowo robić własny ;P ale to pewno dużo roboty.
Powrót do góry Go down
Balgator

Balgator


Nick : Balgator
ID : 5
Ranga : Kapitan Straży
Liczba postów : 108
Join date : 20/02/2012
Age : 35

Nauka w szkole tylko za energię Empty
PisanieTemat: Re: Nauka w szkole tylko za energię   Nauka w szkole tylko za energię Icon_minitimeNie Cze 17, 2012 5:06 pm

Może od razu zablokujmy przyrost energii, wtedy nikt nie wbije lvlu i wszyscy będą mieli równe szanse... Znaczy jestem na nie.

Spowalnianie gry w taki sposób chyba nie prowadzi do niczego poza frustracją. Mi osobiście odechciałoby się grać, gdyby na lvl trzeba by było czekać po 2 tygodnie, energia była co 6h i jeszcze nie wiadomo co. Ja osobiście od 10 poziomów nie chodzę na trening, bo cała energia idzie na rzemiosło, a dobry przedmiot i tak nie wychodzi jakoś strasznie często. Więc zmniejszenie przyrostu energii raczej nie pomogłoby rzemiochom... Raczej byłoby dokładnie tak jak teraz, tylko że o wiele wolniej... Bez sensu.
Powrót do góry Go down
Mardro




Nick : Lómendil Aldaser
ID : 3
Ranga : Główny Doradca
Male Liczba postów : 386
Join date : 31/05/2012
Age : 33
Skąd : Olkusz

Nauka w szkole tylko za energię Empty
PisanieTemat: Re: Nauka w szkole tylko za energię   Nauka w szkole tylko za energię Icon_minitimeNie Cze 17, 2012 8:28 pm

1. Własny silnik... Utopia... Słyszałem to już dziesiątki razy.
2. Przez jakiś czas na dawnej bru był bug, że można było (wpisując odpowiedni adres) ćwiczyć za darmo... Nagle wszyscy low lvl się mocno wykoksili (jak się o tym dowiedzieli) to dopiero było cwaniactwo.
3. Jak idziesz na siłownię/fitness, to wkładasz w ćwiczenia swoją energię i dodatkowo płacisz za salę+opiekę+sprzęt. Nie widzę powodu czemu dla wirtualnych postaci ma być łatwiej Razz
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Nauka w szkole tylko za energię Empty
PisanieTemat: Re: Nauka w szkole tylko za energię   Nauka w szkole tylko za energię Icon_minitimeNie Cze 17, 2012 8:44 pm

Albo możesz mieć własna siłownie Wink i nie płacisz nic o!
Powrót do góry Go down
Kojot

Kojot


Nick : Déon
ID : Spoko
Ranga : Rzeźnik z Blaviken
Male Liczba postów : 383
Join date : 28/03/2012
Age : 33
Skąd : Redditch

Nauka w szkole tylko za energię Empty
PisanieTemat: Re: Nauka w szkole tylko za energię   Nauka w szkole tylko za energię Icon_minitimeNie Cze 17, 2012 8:45 pm

Nie, to przesada. Pomyśl sobie jakie ja statystyki miałbym, jeżeli za 1h dostaję ponad 100 energii.
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Nauka w szkole tylko za energię Empty
PisanieTemat: Re: Nauka w szkole tylko za energię   Nauka w szkole tylko za energię Icon_minitimeNie Cze 17, 2012 8:48 pm

Nie tak Besiu.
Ja na Oro w ciągu jednego dnia mam na maksie 20-30 energii na poziomie 1-5. Więc jest strasznie niski poziom energii tam, albo cały czas taki sam.
Nie znam systemu oro, bo jest oryginalny, więc nie powiem do końca.
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Nauka w szkole tylko za energię Empty
PisanieTemat: Re: Nauka w szkole tylko za energię   Nauka w szkole tylko za energię Icon_minitimeNie Cze 17, 2012 8:57 pm

Jak pisałem wcześniej Tar. Nie znasz silnika Bruineny i twoje pomysły nie mogą być zrealizowane. Musisz wpierw poznać ten silnik by propozycje wysuwać
Powrót do góry Go down
Fëandil Êlentáriel

Fëandil Êlentáriel


Nick : Fëandil Aldamír Cúlinde
ID : 23
Ranga : Władca Lothlórien
Male Liczba postów : 492
Join date : 22/03/2012
Age : 32
Skąd : Gniezno | Poznań

Nauka w szkole tylko za energię Empty
PisanieTemat: Re: Nauka w szkole tylko za energię   Nauka w szkole tylko za energię Icon_minitimePon Cze 18, 2012 9:23 am

Kwestia treningu za samą energię odpada na starcie. Tak jak wspomniał Ryjek - złoto straci większość wartości użytkowej. Zwiększy to także różnice pomiędzy graczami niskiego/średniego levelu, a wyższego (jak Besidrol, czy Fogell). Złoto pozwala nieco zastopować ich rozwój i sprawić, że ma on jakiś koszt, bowiem energii mają tyle ile maku w korcu.

Ciekawym rozwiązaniem jest z kolei delikatne spowolnienie przyrostu energii, a także wprowadzenie jej maksymalnego godzinnego przyrostu. Wiadomo, że łatwiej, wygodniej i przyjemniej operuje się liczbami rzędu kilku setek, a nie kilkunastu tysięcy. Pozwoliłoby to na bardziej strategiczne szafowanie punktami, które się zdobyło.
Proponowałbym także wprowadzić blokadę do poziomowego zwiększania ilości energii, którą dostaje się na godzinę. Dajmy na to level 70 - w tym momencie osiąga się, powiedzmy, 30 energii na godzinę i wskakuje blokada, w której na 100lvl ciągle przyrasta 30 punktów. Wstrzyma to podział graczy i zniweluje granicę, jaką jest czas spędzony w grze, pozwoli także zwiększyć rywalizację, która na chwilę obecną jest znikoma.
Wiadomo, że mało kto osiąga 70lvl, ale miałem na myśli także rzemieślników, którzy byliby w innym przypadku mocno pokrzywdzeni.
Powrót do góry Go down
http://www.realmadrid.pl
Go??
Gość




Nauka w szkole tylko za energię Empty
PisanieTemat: Re: Nauka w szkole tylko za energię   Nauka w szkole tylko za energię Icon_minitimePon Cze 18, 2012 11:16 am

Na niektórych grach bywa też tak, że każdy level ma maksymalną ilość energii- lv 1- 30, lv 2 32,5 itd.

Dlatego dla wojowniczych klas inny przyrost energii i statystyk i inny dla klas rzemieślniczych- coś podobnego na jednej grze, ale też minus tego jest taki, że klasy wojownicze mają malusi przyrost punktów za umiejętności rzemieślnicze- rzemieślnicy zaś do umiejętności bojowych
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Nauka w szkole tylko za energię Empty
PisanieTemat: Re: Nauka w szkole tylko za energię   Nauka w szkole tylko za energię Icon_minitimePon Cze 18, 2012 4:24 pm

Fean Ograniczenie maksymalnej energii może przynieść skutek odwrotny do zamierzonego. Na pewno wiesz jak działają Pasieki. Takich rzeczy jest tutaj więcej. Jeśli ktoś nie zna/nie wie gdzie szukać maksymalne ograniczenie energii pogorszy rywalizacje niż ją ułatwi. Jako osobę co zna większość energetycznych dodatków nie jest to utrudnienie.

Jedyna możliwość w tym przypadku to ograniczenie dodatków energetycznych z innych źródeł. Np tylko raz na reset będzie można odnowić sobie energie z dowolnego źródła (dom, kawa, pasieki, burdel itd). Wtedy możemy mówić o jakiekolwiek równości
Powrót do góry Go down
Fëandil Êlentáriel

Fëandil Êlentáriel


Nick : Fëandil Aldamír Cúlinde
ID : 23
Ranga : Władca Lothlórien
Male Liczba postów : 492
Join date : 22/03/2012
Age : 32
Skąd : Gniezno | Poznań

Nauka w szkole tylko za energię Empty
PisanieTemat: Re: Nauka w szkole tylko za energię   Nauka w szkole tylko za energię Icon_minitimeWto Cze 19, 2012 1:04 pm

Takie buty. Dobrze, że udzieliłeś wypowiedzi, bowiem mechanika w pewnym sensie jest dla mnie zagadką.
W takim wypadku ani ograniczenie, ani wyłączenie bonusów nic nie zmieni. Zawsze coś się znajdzie.
Powrót do góry Go down
http://www.realmadrid.pl
Go??
Gość




Nauka w szkole tylko za energię Empty
PisanieTemat: Re: Nauka w szkole tylko za energię   Nauka w szkole tylko za energię Icon_minitimeWto Cze 19, 2012 2:05 pm

A może na odzyskiwanie energii zostawmy tylko burdel i sypialnię w domu, ewentualnie, dla nowych graczy schronisko, a resztę usuńmy?
Co za dużo to nie zdrowo...
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Nauka w szkole tylko za energię Empty
PisanieTemat: Re: Nauka w szkole tylko za energię   Nauka w szkole tylko za energię Icon_minitimeWto Cze 19, 2012 4:40 pm

A pomyślałaś nad skutkami takiego rozwiązania? Nie chodzi mi o energie ale o te miasta gdzie to jest. Mamy wiele miast mechanicznych, które są odwiedzane z tego właśnie powodu. A nóż któreś przypadnie komuś do gustu? Usuwając dodatkowe enerdzy miksy usuwasz powód ruszania się po za Shire/Minas Tirith. Po co odwiedzać skoro wszystko tak blisko? Skoro wszystko na miejscu? Kasacja tej jednej lokacji będzie odpowiadała kasacji połowy miasta lub całego. Zniszczysz w tym również trud osób co to miasto wymyślili, opisywali, szukali grafiki i pisali w php. Pomyślałaś o tych opcjach?

Jak pisałem wyżej i powtarzać będę. Jedyną opcja żeby zachować oryginalność, niepowtarzalność miast jak i w miarę równość, gdzie wybór jest od groma to wprowadzić limit na odzyskiwanie energii
Powrót do góry Go down
Mardro




Nick : Lómendil Aldaser
ID : 3
Ranga : Główny Doradca
Male Liczba postów : 386
Join date : 31/05/2012
Age : 33
Skąd : Olkusz

Nauka w szkole tylko za energię Empty
PisanieTemat: Re: Nauka w szkole tylko za energię   Nauka w szkole tylko za energię Icon_minitimeWto Cze 19, 2012 4:55 pm

W jakiej postaci? Limitu używania na dzień, czy może limitu odzyskanej energii na dzień? Razz W ogóle, to jeszcze trochę i Lenwe się na mnie pogniewa, bo więcej siedzę tu niż na wewnętrznym, a tamto w sprawach technicznych ma większy priorytet.
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Nauka w szkole tylko za energię Empty
PisanieTemat: Re: Nauka w szkole tylko za energię   Nauka w szkole tylko za energię Icon_minitimeWto Cze 19, 2012 5:00 pm

Energii na reset. Na reset możesz odzyskać tylko raz równowartość przyrostu energii na reset. Oczywiście może być taka opcja na dzień.
Powrót do góry Go down
Mardro




Nick : Lómendil Aldaser
ID : 3
Ranga : Główny Doradca
Male Liczba postów : 386
Join date : 31/05/2012
Age : 33
Skąd : Olkusz

Nauka w szkole tylko za energię Empty
PisanieTemat: Re: Nauka w szkole tylko za energię   Nauka w szkole tylko za energię Icon_minitimeWto Cze 19, 2012 5:18 pm

Eeee... Reset co godzinę... Super... To miałoby dużo sensu...

Zostańmy przy opcji dnia Smile
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Nauka w szkole tylko za energię Empty
PisanieTemat: Re: Nauka w szkole tylko za energię   Nauka w szkole tylko za energię Icon_minitimeWto Cze 19, 2012 5:33 pm

Jak wygląda to z pozycji PHP? Takie zliczanie nie jest zbyt skomplikowane?
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Nauka w szkole tylko za energię Empty
PisanieTemat: Re: Nauka w szkole tylko za energię   Nauka w szkole tylko za energię Icon_minitimeWto Cze 19, 2012 5:36 pm

Co ty za głupoty Khamus gadasz? Przecież jak się umieści inne lokacje, w miastach, to ludzie będą mieli powód, żeby do nich chodzić- w jednym mieście może być tylko zbrojmistrz, w innym tylko łucznik w innym płatnerz, w innym farma, w innym las itd.

Jak jest dyskusja o tym, by zabrać coś na wygodę graczy w nawet minimalnym stopniu, to od razu się burzysz. Uwierz mi Khamus, gram na grze, gdzie bonus jest tylko za spanie w pokoju domu/pokój w karczmie i to nie zawsze pomaga, bo jest losowo czy odzyskasz energię czy nie (jest ograniczenie od 1-5 punktów) i chyba burdel, ale nie widziałam w żadnym mieście. I jakoś ludzie mają powody, by podróżować po miastach- wystarczą chęci. Ja też proponowałabym, ale to techniczni muszą się wypowiedzieć, by w zamian za zabranie większości energoodzyskiwaczy dać coś takiego jak strzelnica(trening trzy razy, za kasę im więcej trenujesz tym drożej, losowy przyrost umiejętności od 1-5), nauka wyrębu drewna itd. ogółem- miejsca, w których można podnieść daną umiejętność, wtedy zachęcimy graczy do podróży i przede wszystkim zmienić wygląd podróży, bo łatwo się zgubić ;/

A limit energii ustawić z lvlem.
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Nauka w szkole tylko za energię Empty
PisanieTemat: Re: Nauka w szkole tylko za energię   Nauka w szkole tylko za energię Icon_minitimeWto Cze 19, 2012 5:55 pm

Ja gadam głupoty? Zrób miasto, poszukaj do niego grafiki i znajdź chętnych ludzi do spisania go w php (nie czekając na adminów technicznych) to sobie zmieniaj w nich co chcesz. Jak się przekonasz jakie to trudne może nabierzesz szacunku dla twórców miast. I nie baw się proszę w Cyrondill bo ten świat nie pasuje do Tolkena. Tutaj Każde poważniejsze miasto nie może mieć jednej lokacji. Minas Tirith Stolica Królestwa Gondoru mająca jedna lokacje? Khazad-dum stolica krasnoludów jedna lokacja? Lothloriem i Rivendell dwa największe miasta elfów z jedna lokacja? No halo te miasta nie są jakimi podrzędnymi miastami. To wielkie miasta.

Tarina a umiesz czytać. Jak Wędrujesz pod mapą piszę to:

Zbłądziłeś? Skorzystaj z mapy! Klikając na Mapę masz widok na Mapie śródziemia. I już wiesz gdzie jesteś.na tej mapie przegrało w trzy i trochę osób. Nikt nie narzekał, a tobie się nie podoba i od razu zmienić. Jeden głos osoby na grubo ponad setkę graczy zadowolonych?(Wliczam w to graczy Bruineny, którzy z tą wędrówka spędzili wiele lat)

Czemu się burze? Bo ja pamiętam jak gracze ciężko pracowali nad tym by wykorzystać mapę, stworzyć te miasta, zaciekawić nimi innych, a ty kurde chcesz z tego zrobić drugie Cyro. Ja nie potrafię sobie wyobrazić krasnoluda, który nie może we własnej stolicy wykuć zbroje bo musi zasuwać w tym celu do Ras Morhil.

To co w twojej opinii wygląda na zabieranie w celu wygody nie wygląda tak u innych osób. Skończ z patrzeniem pod sobie i zapytaj wpierw innych co myślą o tym co jest i czy im to odpowiada czy nie, a dopiero potem zmieniaj jeśli 3/4 głosów jest na nie.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Nauka w szkole tylko za energię Empty
PisanieTemat: Re: Nauka w szkole tylko za energię   Nauka w szkole tylko za energię Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
Nauka w szkole tylko za energię
Powrót do góry 
Strona 1 z 2Idź do strony : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Nauka w szkole
» Ikonki tylko dla rang mechanicznych

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Forum Shire :: Sprawy Krainy :: Propozycje :: Zamknięte-
Skocz do: