Forum Shire
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


Forum Shire
 
IndeksSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj

 

 Nauka w szkole tylko za energię

Go down 
+4
Kojot
Mardro
Balgator
Szagar
8 posters
Idź do strony : Previous  1, 2
AutorWiadomość
Shogon

Shogon


Nick : Nerdan
Ranga : Żyd
Male Liczba postów : 54
Join date : 04/04/2011

Nauka w szkole tylko za energię - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Nauka w szkole tylko za energię   Nauka w szkole tylko za energię - Page 2 Icon_minitimeWto Cze 19, 2012 6:25 pm

Jeśli chodzi o tworzenie miast, to nie ma w tym nic trudnego. Wystarczy skopiować część kodu innego miasta, usunąć to i owo i zmienić nazwy. Ale rozumiem, że dla niektórych nawet to może wydawać się trudne.

Natomiast jeśli chodzi o mapę, to ja również nie jestem z niej zadowolony. To nie na mój internet, a bugi na mapie są nie na moje nerwy.

3/4 głosów na nie? Biorąc pod uwagę niewielką ilość użytkowników forum i to, że za czymś jestem przykładowo ja, Tarina i Szagar, a przeciwko czemuś Ty i Mardro, to czarno widzę to 3/4 na nie Very Happy

Powrót do góry Go down
http://szynk.blogspot.com
Go??
Gość




Nauka w szkole tylko za energię - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Nauka w szkole tylko za energię   Nauka w szkole tylko za energię - Page 2 Icon_minitimeWto Cze 19, 2012 6:34 pm

Programowałeś w PHP? Pytanie by mieć argumenty.
Ale od razu zaznaczam, że ludzie piszący te miasta pisali je od zera., bo na osoby od php w grze liczyć nie mogły.

Jakie bugi? Jest tylko jeden bug przygody. Jeden bug, a wędruje często i codziennie(za około 50 energii). Jakie są inne?

Zazwyczaj to rozkłada się na, Ty, Tarina i Szagar, przeciwko mnie, Mardro i Rea Razz. Ale pewnie się domyslasz, że chodzi o zdecydowaną większość Smile
Powrót do góry Go down
Mardro




Nick : Lómendil Aldaser
ID : 3
Ranga : Główny Doradca
Male Liczba postów : 386
Join date : 31/05/2012
Age : 33
Skąd : Olkusz

Nauka w szkole tylko za energię - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Nauka w szkole tylko za energię   Nauka w szkole tylko za energię - Page 2 Icon_minitimeWto Cze 19, 2012 6:41 pm

KAŻDA lokacja jaka w Shire ocalała z Bru była robiona kilkanaście tygodni, żeby mieć pewność, że podstawowe rzeczy dla graczy (płatnerz, szkoła, itd.) były tam dostępne i atrakcyjniejsze niż w innym miejscu. Oprócz tego musiało mieć coś nowego żeby przyciągnąć graczy. Do tego dochodziło umiejscowienie nowych lokacji na mapie (jeśli nie były wzorowane lokacjami ze świata Tolkiena).

Ostatecznie zanim miasto powstało mógł minąć rok, albo i więcej, bo trzeba doliczyć pisanie kodu w PHP, sprawdzanie błędów zanim się lokację udostępniło...

Nie. Nie zgadzam się na takie rozwiązanie i zwracam uwagę, że Cere idealne nie jest, więc nie wprowadzaj tu za dużo zmian w tym typie, Tarino.


@Khamus - z pozycji PHP to nie wygląda skomplikowanie. Tylko potrzebna by była lista wszystkich "wspomagaczy". A bugów jest więcej Razz

I tylko ja tu się obecnie zajmuję PHP z wypowiadających... Więc zapewniam, że pisanie miasta, tak żeby działało to trochę więcej niż się wydaje...
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Nauka w szkole tylko za energię - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Nauka w szkole tylko za energię   Nauka w szkole tylko za energię - Page 2 Icon_minitimeWto Cze 19, 2012 6:47 pm

A może zrobić licznik energii? Limit dzienny i nawet reset nie da energii tylko odnowi życie. To byłoby prostsze?
Powrót do góry Go down
Mardro




Nick : Lómendil Aldaser
ID : 3
Ranga : Główny Doradca
Male Liczba postów : 386
Join date : 31/05/2012
Age : 33
Skąd : Olkusz

Nauka w szkole tylko za energię - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Nauka w szkole tylko za energię   Nauka w szkole tylko za energię - Page 2 Icon_minitimeWto Cze 19, 2012 7:02 pm

W sumie nie wiem... Może... Polegałoby w zasadzie na ustaleniu max wartości energii na dzień.
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Nauka w szkole tylko za energię - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Nauka w szkole tylko za energię   Nauka w szkole tylko za energię - Page 2 Icon_minitimeWto Cze 19, 2012 7:07 pm

Dało by rade. Wzór jest prosty. Przyrost energii x ilość resetów x 2, Oczywiście czysto teoretycznie.
Powrót do góry Go down
Mardro




Nick : Lómendil Aldaser
ID : 3
Ranga : Główny Doradca
Male Liczba postów : 386
Join date : 31/05/2012
Age : 33
Skąd : Olkusz

Nauka w szkole tylko za energię - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Nauka w szkole tylko za energię   Nauka w szkole tylko za energię - Page 2 Icon_minitimeWto Cze 19, 2012 7:48 pm

x2? Hmmm... Zebranie w ciągu dnia podwójnej dawki energii... Hmmm... Sam nie wiem... Za długo gram fabularnie, żeby mieć trzeźwe spojrzenie na to Razz
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Nauka w szkole tylko za energię - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Nauka w szkole tylko za energię   Nauka w szkole tylko za energię - Page 2 Icon_minitimeWto Cze 19, 2012 7:58 pm

Mard Za jeden reset zarobisz więcej niż dwukrotną wartość energii przychodzącej. Mam ci wypisać wszystkie energy miksy?
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Nauka w szkole tylko za energię - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Nauka w szkole tylko za energię   Nauka w szkole tylko za energię - Page 2 Icon_minitimeWto Cze 19, 2012 8:12 pm

Mardro, ja na Cere grałam krótko i naprawdę nie ogarniam i nie znam się na tamtej mechanice, czemu Ty się tego czepiasz? Nie rozumiem ;/ Bo ja tam grałam, to już mnie porównujesz do innych graczy z Cere? No super, po prostu super, dziękuję Ci bardzo.
To, że moje pomysły, są podobne do czegoś co już jest, to jest czysty przypadek!

Khamus, czy ja napisałam jedna lokacja w danym mieście? Nie, czytaj ze zrozumieniem, bardzo o to proszę. Chodziło o to, by nie zmieniać tego co jest w danym mieście(zostawić wszystkie lokacje, a takie lokacje dodatkowe po prostu dopisać tak, by pasowało tematycznie do danego miasta). Czy to, dla Ciebie takie trudne do pojęcia?
I denerwować mnie zaczyna, tak w końcu, to, że mi zarzucasz, że coś chcę zmieniać, a sam robisz to samo, zarzucając innym swoje ""bo ja wiem lepiej". I co z tego, że się znasz na PHP? Zajmujesz się tym teraz w grze? Nie, tym zajmuje się Mardro i z tego co wiem Isengrim. Skoro proszę o zdanie Mardro, to nie dorzucać swoich pięciu groszy, bo w każdym temacie powodujesz spięcia, nie wiem tylko po co?

Ja nie grałam na Bru, więc nie wiem jak było, jeśli ktoś grał, to byłabym wdzięczna, za dokładniejsze informacje na ten temat. Liczcie się z tym też, że nowi gracze, którzy dostaną rangi, również mogą nie wiedzieć jak było na Bru. Teraz mamy Shire, nie Bru i Shire nie musi być tośka w tośkę jak poprzedni projekt, bo po co? Moim zdaniem, skoro Bru zostało zamknięte, z tego co wiem, to po co brać coś z czegoś co nie odniosło sukcesu? Lepiej spróbować czegoś nowego.

Khamus i jeszcze jedno, nie życzę sobie tekstów w stylu znajdź sobie kogoś tam i sama sobie coś zmieniaj. W porównaniu do Ciebie, ja mimo, że czasami nie trafię z pomysłem, coś robię. Dlatego nim rzucisz takim tekstem, to popatrz na siebie i na to co robisz.
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Nauka w szkole tylko za energię - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Nauka w szkole tylko za energię   Nauka w szkole tylko za energię - Page 2 Icon_minitimeWto Cze 19, 2012 8:40 pm

Właśnie czytam i zacytuje ciebie właśnie:
Cytat :
Przecież jak się umieści inne lokacje, w miastach, to ludzie będą mieli powód, żeby do nich chodzić- w jednym mieście może być tylko zbrojmistrz, w innym tylko łucznik w innym płatnerz, w innym farma, w innym las itd.

Tylko, że inne miasta już mają swoich zbrojmistrzów, płatnerzy, łuczników. Z tego zrozumiałem, że chcesz usunąć z innych miast te lokacje i wstawić do kolejnych, by zmusić innych do przeszukiwania mapy. Farmy zakłada się na terach nadrzecznych, gdzie ma się obfite plony nie w mieście. A Las jest tam gdzie las na mapie.

Wracając do czytanie ze zrozumieniem. Umiałabyś zastąpić lokacje równie ciekawa dająca powód do odwiedzania miasta? Czy ty naprawdę uważasz, że o takie proste?
Najpierw się dowiedz nim napiszesz znów mądre teorie. Nie odniosła sukcesu? Gra która swoje początki miała w 2006 bodajrze roku i trwająca nieprzerwanie do 2011(była nawet wzmianka w gazecie CD action) kiedy zaczęli się czepiać o prawie autorskie nie odniosła sukcesu (została pomyślnie reaktywowana w tym roku)? Aż mam ochotę wiedzieć skąd takie teorie masz naprawdę.

Chcesz informacje -> Zapraszam do mnie. Odpowiem na każde pytanie związane z bru.

Mylisz się. Nie umiem i nie znam zasad języka PHP w programowaniu(jakie pętle,jak oddzielać linijki, jak zaznaczyć koniec linii programowej) nie oznacza braku wiedzy na temat działania algorytmu czy innych rzeczy. Na każe pytanie techniczne mogę odpowiedzieć - ale nie będę w stanie napisać jedynie algorytmu.A i miałem przedmiot, gdzie uczyłem się o podstawach bazy danych.

I znów (ugryzę się w język) nie widzisz? Sam zaproponowałem jeden temat uważając, że jest on potrzebny. Jeśli będzie coś więcej w mojej opinii do zmiany napisze temat. Każdy twój pomysł ma zawsze mój post z argumentami wykazując ci wady tego pomysłu. Były też takie, w którym było moje poparcie.

Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Nauka w szkole tylko za energię - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Nauka w szkole tylko za energię   Nauka w szkole tylko za energię - Page 2 Icon_minitimeWto Cze 19, 2012 9:56 pm

Ja już, z Mardro na gg o tym, co tutaj rozmawiamy rozmawiałam i w pięć minut się dogadaliśmy, bo z powodu Twojego dopowiadania sobie nie idzie się dogadać.

Bo "z tego co zrozumiałeś" od razu zrobiłeś wielkie zamieszanie, zamiast najpierw zapytać co mam na myśli. Jakoś Rea, jak ją źle zrozumiałam, potrafiła normalnie wyjaśnić to co ja, nieopatrznie zrozumiałam.

Może i były, ale zawsze przekręcasz, dopowiadanymi rzeczami tak, że jest na Twoje. Jak tak bardzo Ci przeszkadza, to co robię, to mi powiedź wprost, albo w temacie Yrulla i będzie po sprawie, bo jak na razie, odczuwam, że chcesz udowodnić, że jestem jakaś nienormalna ;/


Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Nauka w szkole tylko za energię - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Nauka w szkole tylko za energię   Nauka w szkole tylko za energię - Page 2 Icon_minitimeWto Cze 19, 2012 10:19 pm

Jeśli coś mi przeszkadza załatwiam sprawy drogą prywatną. Erdan potwierdzi. Spraw prywatnych do kogoś nigdy nie załatwiam na forum publicznych. Wspominałem ci o tym w jakimś temacie. Proszę nie używaj zdań zmuszających mnie do powtarzania tej kwestii, nie lubię się powtarzać, a trzeci raz to o jeden za dużo.

A co do dopowiadania, choć wygląda na to nie jest to robione przeze mnie. To jedyne odczucia, jest różnica.

Oboje jesteśmy winni jak w każdej kłótni nie ma jednostronnej winy. Moja jak sama wskazałaś nie dopytałem się, twoja nie rozwijasz myśli, często to wygląda jak skrót myślowy. Na forum każda propozycja musi być jak najlepiej rozpisana, aby nie wyszła kwestia interpretacji słów jak przed chwilą.
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Nauka w szkole tylko za energię - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Nauka w szkole tylko za energię   Nauka w szkole tylko za energię - Page 2 Icon_minitimeWto Cze 19, 2012 10:41 pm

A ja się nie uchylam od tego, że nie ma mojej winy. Owszem jest, ale staram się pisać krótko i jak najbardziej zrozumiale, ale widać się nie da niekiedy...
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Nauka w szkole tylko za energię - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Nauka w szkole tylko za energię   Nauka w szkole tylko za energię - Page 2 Icon_minitimeWto Cze 19, 2012 10:55 pm

Racja. Niekiedy nie jest to możliwe.
Powrót do góry Go down
Żabcia

Żabcia


Nick : Reainae
ID : 132
Ranga : Mieszkanka
Female Liczba postów : 218
Join date : 03/04/2011
Skąd : Rzeszów

Nauka w szkole tylko za energię - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Nauka w szkole tylko za energię   Nauka w szkole tylko za energię - Page 2 Icon_minitimePią Cze 22, 2012 6:44 pm

Rozumiem, że dyskusja między Tariną a Khamikiem jest już zakończona. Mam nadzieję, że zdajecie sobie sprawę, iż nieco odbiegała od głównego wątku. Jak w końcu będzie z tą szkołą i energią? Z większości postów udało mi się wywnioskować, że zmiany nie będą dobrym rozwiązaniem, ale poproszę was o decyzję końcową.
Powrót do góry Go down
Mardro




Nick : Lómendil Aldaser
ID : 3
Ranga : Główny Doradca
Male Liczba postów : 386
Join date : 31/05/2012
Age : 33
Skąd : Olkusz

Nauka w szkole tylko za energię - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Nauka w szkole tylko za energię   Nauka w szkole tylko za energię - Page 2 Icon_minitimePią Cze 22, 2012 7:57 pm

Jak dla mnie werdyktem powinno być zostawienie szkoły w spokoju. Co do energii, to sam chciałby taki werdykt poznać Smile
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Nauka w szkole tylko za energię - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Nauka w szkole tylko za energię   Nauka w szkole tylko za energię - Page 2 Icon_minitimePią Cze 22, 2012 8:08 pm

Niech Lenwe się wypowie na ten temat.
Powrót do góry Go down
Lenwe




Nick : Lenwe Tinethele
ID : 1
Ranga : Than
Male Liczba postów : 122
Join date : 03/04/2011

Nauka w szkole tylko za energię - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Nauka w szkole tylko za energię   Nauka w szkole tylko za energię - Page 2 Icon_minitimeSob Cze 23, 2012 12:11 pm

Jestem nie dla tego pomysłu, W grze i tak jest bardzo duzo złota w obiegu a jesszcze pozbywajac sie najwiekszego rynku zbytu tego słota jakim jest szkoła spowoduje to ze złoto bedzie kazdy gromadził i kazdy bedzie miał go pod dostatniem.
Powrót do góry Go down
http://www.foto-koscian.pl
Go??
Gość




Nauka w szkole tylko za energię - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Nauka w szkole tylko za energię   Nauka w szkole tylko za energię - Page 2 Icon_minitimeSob Cze 23, 2012 4:20 pm

Dobra, to nie zmieniamy, zostaje jak jest. Tylko niech się limit wprowadzi, jak wspominał Mardro i temat do zamknięcia.
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Nauka w szkole tylko za energię - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Nauka w szkole tylko za energię   Nauka w szkole tylko za energię - Page 2 Icon_minitimeSob Cze 23, 2012 4:22 pm

Limit to mój pomysł i rozmawiam o tym pomyśle z lenwe w innym temacie na forum wew
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Nauka w szkole tylko za energię - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Nauka w szkole tylko za energię   Nauka w szkole tylko za energię - Page 2 Icon_minitimeSob Cze 23, 2012 4:25 pm

Ach, to wybacz za mój błąd w takim razie.

Ale jak macie pomysły to omawiajcie tutaj może?
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Nauka w szkole tylko za energię - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Nauka w szkole tylko za energię   Nauka w szkole tylko za energię - Page 2 Icon_minitimeSob Cze 23, 2012 4:26 pm

Tam Lenwe już zaczął dyskusje. Podam adres do tego tematu. http://www.shire.xaa.pl/forums.php?topic=642
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Nauka w szkole tylko za energię - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Nauka w szkole tylko za energię   Nauka w szkole tylko za energię - Page 2 Icon_minitimeSob Cze 23, 2012 4:30 pm

Trochę tam poplątanie z pomieszaniem w tym temacie xD

ledwo, co mogę zrozumieć o co chodzi xD
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Nauka w szkole tylko za energię - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Nauka w szkole tylko za energię   Nauka w szkole tylko za energię - Page 2 Icon_minitimeSob Cze 23, 2012 4:31 pm

Tar jak chcesz moge ci to streścić ale proszę nie offtopuj Razz
Powrót do góry Go down
Żabcia

Żabcia


Nick : Reainae
ID : 132
Ranga : Mieszkanka
Female Liczba postów : 218
Join date : 03/04/2011
Skąd : Rzeszów

Nauka w szkole tylko za energię - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Nauka w szkole tylko za energię   Nauka w szkole tylko za energię - Page 2 Icon_minitimeNie Cze 24, 2012 12:53 am

Skoro na forum wewnętrznym prowadzona jest dyskusja dopełniająca ten temat, zamykam.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Nauka w szkole tylko za energię - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Nauka w szkole tylko za energię   Nauka w szkole tylko za energię - Page 2 Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
Nauka w szkole tylko za energię
Powrót do góry 
Strona 2 z 2Idź do strony : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Nauka w szkole
» Ikonki tylko dla rang mechanicznych

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Forum Shire :: Sprawy Krainy :: Propozycje :: Zamknięte-
Skocz do: