Forum Shire
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


Forum Shire
 
IndeksSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj

 

 Fabularne funkcje w grze

Go down 
5 posters
Idź do strony : 1, 2  Next
AutorWiadomość
Go??
Gość




Fabularne funkcje w grze Empty
PisanieTemat: Fabularne funkcje w grze   Fabularne funkcje w grze Icon_minitimeNie Maj 27, 2012 12:28 pm

Istnieje możliwość nadawania przez Mistrzów Gry (?), funkcji fabularnych innym graczom. Chciałabym, żeby osoba, która otrzymała taką rangę, wniosła uzasadnienie jej posiadana pod postacią Wieści lub Plotki.
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Fabularne funkcje w grze Empty
PisanieTemat: Re: Fabularne funkcje w grze   Fabularne funkcje w grze Icon_minitimeNie Maj 27, 2012 5:47 pm

Nie jestem pewna, jest tam jakaś opcja, podobna do tego, ale nie wiem. Fean lepiej powinien wiedzieć.
Myślę, że rangi fabularne to ciekawa sprawa, urozmaiciło by to grę i nie wprowadzało by graczy w błąd.
Wydaje mi się, że burmistrzowie i inne takie pomniejsze rangi powinny być fabularne, bo oni robią coś fabularnie na ogół, nie mechanicznie, z tego co się pytałam ,akurat o rangę namiestnika, to zadania typowo fabularne są.
Powrót do góry Go down
Żabcia

Żabcia


Nick : Reainae
ID : 132
Ranga : Mieszkanka
Female Liczba postów : 218
Join date : 03/04/2011
Skąd : Rzeszów

Fabularne funkcje w grze Empty
PisanieTemat: Re: Fabularne funkcje w grze   Fabularne funkcje w grze Icon_minitimeNie Maj 27, 2012 6:59 pm

Wydaje mi się, że chodziło raczej o funkcje fabularne, nie rangi same w sobie. Przykładowo Cal posiada takową funkcję: Prokurator. Burmistrz jest chyba od załatwiania spraw technicznych, a namiestnicy dbają o swoje miasta zarówno pod względem mechanicznym jak i fabularnym. Taki był przynajmniej pierwotny zamysł. Odnośnie samej propozycji, uważam, że mogłoby to w pewnym stopniu ruszyć życiem krainy.
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Fabularne funkcje w grze Empty
PisanieTemat: Re: Fabularne funkcje w grze   Fabularne funkcje w grze Icon_minitimePon Maj 28, 2012 4:25 pm

Jednak w tej kwestii powinien wypowiedzieć się Fean, bo za krótko piastuję rangę MG, żeby móc ocenić, na jakich zasadach zostały wprowadzone takie rangi.
Trzeba by było też rozpisać poszczególne funkcje, żeby gracze wiedzieli co i jak.
Powrót do góry Go down
Fëandil Êlentáriel

Fëandil Êlentáriel


Nick : Fëandil Aldamír Cúlinde
ID : 23
Ranga : Władca Lothlórien
Male Liczba postów : 492
Join date : 22/03/2012
Age : 32
Skąd : Gniezno | Poznań

Fabularne funkcje w grze Empty
PisanieTemat: Re: Fabularne funkcje w grze   Fabularne funkcje w grze Icon_minitimePon Maj 28, 2012 8:24 pm

Owszem, posiadamy taką opcję. Podobnie jak uzyskanie namiestnictwa, ranga fabularna wiążę się z napisaniem plotki/wieści o przejęciu/mianowaniu na dane stanowisko.
Powrót do góry Go down
http://www.realmadrid.pl
Go??
Gość




Fabularne funkcje w grze Empty
PisanieTemat: Re: Fabularne funkcje w grze   Fabularne funkcje w grze Icon_minitimeSro Maj 30, 2012 6:32 pm

Głównym celem mojego tematu było wskazanie faktu, że funkcja fabularna musi mieć swoje uzasadnienie. Zwykły mieszkaniec, taki jak Ja, który nie jest na bieżąco obeznany z życiem fabularnym krainy, musi otrzymać jasny znak, dlaczego dana postać posiada taką funkcję, czemu ona służy i jak Ja, jako zwykły gracz, mogę wykorzystać ją fabularnie w przyszłości.
Powrót do góry Go down
Lenwe




Nick : Lenwe Tinethele
ID : 1
Ranga : Than
Male Liczba postów : 122
Join date : 03/04/2011

Fabularne funkcje w grze Empty
PisanieTemat: Re: Fabularne funkcje w grze   Fabularne funkcje w grze Icon_minitimePią Cze 01, 2012 7:29 pm

jak dla mnie namiestnictwa ruszyły by kraina, lecz jest kilku wybranych i nie zabardzo sie angazuja w te sprawy :/
Powrót do góry Go down
http://www.foto-koscian.pl
Go??
Gość




Fabularne funkcje w grze Empty
PisanieTemat: Re: Fabularne funkcje w grze   Fabularne funkcje w grze Icon_minitimePią Cze 01, 2012 7:33 pm

Lenwe ja czekam na stwierdzenie który mamy rok, bo potrzebne mi do podania na władce Haradu,reszta jest gotowa w tym opis krainy i wieść przejęcia władzy
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Fabularne funkcje w grze Empty
PisanieTemat: Re: Fabularne funkcje w grze   Fabularne funkcje w grze Icon_minitimePią Cze 01, 2012 7:45 pm

Lenwe, prosta piłka- kto się nie angażuje wypad- ranga to nie tylko znaczek ,ale odpowiedzialność, za rozwój krainy.
Powrót do góry Go down
Żabcia

Żabcia


Nick : Reainae
ID : 132
Ranga : Mieszkanka
Female Liczba postów : 218
Join date : 03/04/2011
Skąd : Rzeszów

Fabularne funkcje w grze Empty
PisanieTemat: Re: Fabularne funkcje w grze   Fabularne funkcje w grze Icon_minitimePią Cze 01, 2012 7:52 pm

Tarina napisał:
Lenwe, prosta piłka- kto się nie angażuje wypad- ranga to nie tylko znaczek ,ale odpowiedzialność, za rozwój krainy.

Co się tyczy każdej innej rangi.
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Fabularne funkcje w grze Empty
PisanieTemat: Re: Fabularne funkcje w grze   Fabularne funkcje w grze Icon_minitimePią Cze 01, 2012 7:56 pm

Widzę, że nie tylko ja tak myślę Razz

Możemy, gdzieś na forum wypisać, ilu mamy rangowych i kto jaki rangowy czym się zajmuje?
Powrót do góry Go down
Lenwe




Nick : Lenwe Tinethele
ID : 1
Ranga : Than
Male Liczba postów : 122
Join date : 03/04/2011

Fabularne funkcje w grze Empty
PisanieTemat: Re: Fabularne funkcje w grze   Fabularne funkcje w grze Icon_minitimePią Cze 01, 2012 9:06 pm

w sprawach rangowych zajmuje sie id 28 oraz rangi fabularne przewodniczacy mg czyli id 350.
Powrót do góry Go down
http://www.foto-koscian.pl
Szagar

Szagar


Nick : Rengar
ID : 49
Ranga : Komandor
Male Liczba postów : 334
Join date : 04/04/2011
Skąd : Woodbury

Fabularne funkcje w grze Empty
PisanieTemat: Re: Fabularne funkcje w grze   Fabularne funkcje w grze Icon_minitimePią Cze 01, 2012 9:10 pm

Żeby zapanował ład i porządek to trzeba by z 80% rangowych wywalić. pig
Powrót do góry Go down
http://www.szynk.blogspot.com
Go??
Gość




Fabularne funkcje w grze Empty
PisanieTemat: Re: Fabularne funkcje w grze   Fabularne funkcje w grze Icon_minitimePią Cze 01, 2012 9:16 pm

Ja ostatnio ani jednego ani drugiego w grze nie widziałam. Oink! xD
Powrót do góry Go down
Calen

Calen


Nick : Calendila
ID : 230
Ranga : Obywatelka Lothlorien
Female Liczba postów : 71
Join date : 07/05/2012

Fabularne funkcje w grze Empty
PisanieTemat: Re: Fabularne funkcje w grze   Fabularne funkcje w grze Icon_minitimeNie Cze 03, 2012 7:51 pm

A co z rangą "Bawidamka"? On także ma pisać wieści, jak to został obdarowany tym szlachetnym tytułem? Ograniczmy lepiej to, do funkcji, które faktycznie byłyby istotne. Zdarzały się też inne, z moich obserwacji na reszcie krain - kurtyzany, bardy, artyści etc. Pisanie z tego powodu wieści, plotek jest... mało istotne.
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Fabularne funkcje w grze Empty
PisanieTemat: Re: Fabularne funkcje w grze   Fabularne funkcje w grze Icon_minitimeNie Cze 03, 2012 8:46 pm

Bawidamek niech ma funkcje bawidamka i niech raz na jakiś czas wchodzi do karczmy i zabawia damską część postaci, a bawichłopek dajmy rangę kobiecie Razz zamiast dziwka/kurtyzana
Powrót do góry Go down
Calen

Calen


Nick : Calendila
ID : 230
Ranga : Obywatelka Lothlorien
Female Liczba postów : 71
Join date : 07/05/2012

Fabularne funkcje w grze Empty
PisanieTemat: Re: Fabularne funkcje w grze   Fabularne funkcje w grze Icon_minitimeNie Cze 03, 2012 8:51 pm

Bawichłopek...brzmi metroseksualnie, prędzej bawichłopka, choć też jest dziwnym przekształceniem. Dziwka? Tak bezpośredniego określenia nie napotkałam, ale mam nadzieje, że nasza oryginalność nie pójdzie w te stronę.

Wracając do tematu, nie widzę jakby w tym przypadku wyglądały wieści/plotki ;]
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Fabularne funkcje w grze Empty
PisanieTemat: Re: Fabularne funkcje w grze   Fabularne funkcje w grze Icon_minitimeNie Cze 03, 2012 8:55 pm

Ja też nie, wystarczy, że gazeta będzie na wesoło ^ ^
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Fabularne funkcje w grze Empty
PisanieTemat: Re: Fabularne funkcje w grze   Fabularne funkcje w grze Icon_minitimeNie Cze 03, 2012 10:06 pm

Cytat :
A co z rangą "Bawidamka"? On także ma pisać wieści, jak to został obdarowany tym szlachetnym tytułem? Ograniczmy lepiej to, do funkcji, które faktycznie byłyby istotne. Zdarzały się też inne, z moich obserwacji na reszcie krain - kurtyzany, bardy, artyści etc. Pisanie z tego powodu wieści, plotek jest... mało istotne.

Bardowie* Smile

Zatem trzeba poprosić Fogella, by odebrał sobie zacną rangę, która nie spełnia w tym przypadku żadnych funkcji.
Chciałam, żeby gracze posiadający funkcje fabularną pisali na ten temat wieść lub plotkę ponieważ inni nie będą wiedzieli, czemu ten tytuł przypisywać. Wydawało się mi nawet, może niesłusznie, że taka funkcja również jest nadawana w ramach "nagrody", więc jeśli ktoś ją otrzyma, to musi podać jakieś uzasadnienie. ?
Powrót do góry Go down
Calen

Calen


Nick : Calendila
ID : 230
Ranga : Obywatelka Lothlorien
Female Liczba postów : 71
Join date : 07/05/2012

Fabularne funkcje w grze Empty
PisanieTemat: Re: Fabularne funkcje w grze   Fabularne funkcje w grze Icon_minitimeNie Cze 03, 2012 10:31 pm

Może, żeby było jaśniej, określcie zasady ich nadawania? Mnie osobiście wydaje się, że fabularne rangi, służą podkreślaniu funkcji fabularnej postaci. Może być wynikiem starania się, o zaakceptowanie koncepcji na odgrywaną personę, niech to nawet będą bawidamki, trubadurzy (bardowie), kurtyzany, artyści, architekci, wróżbita etc etc.

W nagrodę za zasługi zawsze nadawane było szlachectwo, ale może i mnie się coś wydaje, albo w tej krainie to nie funkcjonuje? ;]
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Fabularne funkcje w grze Empty
PisanieTemat: Re: Fabularne funkcje w grze   Fabularne funkcje w grze Icon_minitimePon Cze 04, 2012 11:41 am

Zgadzam się, jednak podkreślenie to nie powinno odnosić się do wszystkich graczy, którzy ubiegają się o otrzymanie takiej funkcji, ale do tych, których postać ma szczególny wpływ na klimat krainy i posiada tak wyraźne cechy, że zasługuje na wyróżnienie. Nota bene w naszej krainie status Szlachcica otrzymuje się za zakup platyny, a jedynymi poważniejszymi rangami są stanowiska Damy i Rycerza. Niestety nie wyobrażam sobie świetnego złodzieja z rangą Rycerza - sens słowa minie się z celem. Ponadto oby dwie rangi powinny być nadawane wszystkim osobom, które przyczyniły się do rozwoju krainy, niezależnie od stylu gracza.

Cytat :
trubadurzy (bardowie)

Czuję się w obowiązku, by wnieść sprostowanie: trubadur, bard, truwer, minnesanger, minstrel, żongler, itd. - działali w średniowiecznej Europie (w Niemczech byli jeszcze w XV wieku!), łączyło ich wykonywanie muzyki świeckiej, ale nie mogą być utożsamiani ze sobą jako synonim. Reprezentowali oni różny styl wykonawstwa, śpiewali w innych językach (np. trubadurzy i truwerzy - d'oc i d'oil), tworzyli odmienne gatunki muzyczne, pochodzili z różnych części Europy oraz prowadzili zróżnicowaną działalność artystyczną. W grach typu Shire przyjęło się ogólne używanie określenia Bard i proszę, niech tak pozostanie. Smile
Powrót do góry Go down
Calen

Calen


Nick : Calendila
ID : 230
Ranga : Obywatelka Lothlorien
Female Liczba postów : 71
Join date : 07/05/2012

Fabularne funkcje w grze Empty
PisanieTemat: Re: Fabularne funkcje w grze   Fabularne funkcje w grze Icon_minitimePon Cze 04, 2012 1:29 pm

Cytat :
Czuję się w obowiązku, by wnieść sprostowanie: trubadur, bard, truwer, minnesanger, minstrel, żongler, itd. - działali w średniowiecznej Europie (w Niemczech byli jeszcze w XV wieku!), łączyło ich wykonywanie muzyki świeckiej, ale nie mogą być utożsamiani ze sobą jako synonim. Reprezentowali oni różny styl wykonawstwa, śpiewali w innych językach (np. trubadurzy i truwerzy - d'oc i d'oil), tworzyli odmienne gatunki muzyczne, pochodzili z różnych części Europy oraz prowadzili zróżnicowaną działalność artystyczną. W grach typu Shire przyjęło się ogólne używanie określenia Bard i proszę, niech tak pozostanie.

Skoro prosisz, trudno jest mi odmówić, ze względu na twój profil studiów, ograniczę się tutaj ;]

Co do wyobrażania sobie kieszonkowca z rangą rycerza, pamiętajmy, że nie wszyscy łączą wybraną, mechaniczną opcje, z fabularnym odgrywaniem postaci. Zatem za zasługi krainy, można dostać damę/rycerza (czy to nie są tytuły szlacheckie? Hrabia, Baron, Markiz, Kawaler, Rycerz, Dama dworu etc.), ale będzie ona jedynie dowodem uznania. Przykładu nie trzeba daleko szukać, Rea, strażniczka, złodziej, prowadzący fabularnie klan zabójców. Dodatkowo wizualnie zyskuje ozdobę, w postaci grafiki przy imieniu. A co z fabularnymi funkcjami? Są ledwie rzucające się w oczy, czasem zmywają się z opisem gracza. Mnie to osobiście nie przeszkadza, jak również formalnością jest napisanie treściwej wieści czy pogłoski. Z obserwacji mojej wynika, że zazwyczaj fabularne rangi były mało znaczące. Najbardziej rozchwytywane i uznawane, były te z kompletem opcji w dodatkowym panelu, czy z blachą przy nazwisku, na liście graczy, co miało przesądzać o ich "wyższości" nad zwykłymi mieszkańcami.

Podsumowując, tytuły szlacheckie za zasługi, które podkreślane są walorami estetycznymi. O funkcję fabularną, można się starać, pisząc z mistrzami gry, podpierając profilem/koncepcją postaci, udzielając się fabularnie. Tak to funkcjonowało w krainach, gdzie bywało. Jeżeli w Shire panują inne zasady, warto je uściślić, przedłożyć dla oczu innych.


Ostatnio zmieniony przez Calen dnia Pon Cze 04, 2012 6:06 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Fabularne funkcje w grze Empty
PisanieTemat: Re: Fabularne funkcje w grze   Fabularne funkcje w grze Icon_minitimePon Cze 04, 2012 3:50 pm

Co do fabularnych funkcji w grze, to one nie będą posiadać panelu. Ranga fabularna to ranga fabularna, ma odzwierciedlać pracę fabularna danego gracza.

Uważam, że tytuły szlacheckie powinny być nadawane za naprawdę duże zasługi dla gry. Nie mam na myśli braniu udziału w sesjach. Trzeba sobie zasłużyć na tytuł, takie jest moje zdanie, bo każdy kto by obie brał udział w sesjach ileś tam razy i miałby dostawać rangę szlachecką za takie coś. Nieee.....trzeba się postarać, robić opisy, dawać jakieś swoje propozycje itd.

Poza tym, trzeba rozdzielić rangi mechaniczne od fabularnych. Wtedy będzie jasno i klarownie, kto od czego jest i jakie ma obowiązki.

Dla rang fabularnych zrobić opcję widoczną w profilu i po najechaniu na imię gracza ranga fabularna XYZ.
I wtedy można by było bezproblemowo połączyć rangę mechaniczną z fabularną i gracze nie będą się mylić kto jest kim.

To samo z namiestnikami, z tego co ja się dowiedziałam, to ranga typowo fabularna- rozwijanie danej krainy itd. Więc niech będzie rangą fabularną i wsio.

Jak Fean wróci to pogadam z nim o tym.
Powrót do góry Go down
Calen

Calen


Nick : Calendila
ID : 230
Ranga : Obywatelka Lothlorien
Female Liczba postów : 71
Join date : 07/05/2012

Fabularne funkcje w grze Empty
PisanieTemat: Re: Fabularne funkcje w grze   Fabularne funkcje w grze Icon_minitimePon Cze 04, 2012 6:02 pm

Wiadomo, że nie posiadają, jak i Tytuły szlacheckie - Dama/ Rycerz, jednak te ostatnie miały zawsze przywileje w postaci kolorowego imienia na chatach, oraz blach. Uważam, że są bardziej...prestiżowe i to na nie trzeba zasłużyć czymś istotnym dla krainy ;]

Co do fabularnych, jak już pisałam, za podaniem, odpowiednio motywowanym ;]
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Fabularne funkcje w grze Empty
PisanieTemat: Re: Fabularne funkcje w grze   Fabularne funkcje w grze Icon_minitimePon Cze 04, 2012 7:51 pm

Też jestem za, ale pozwolicie, że przygotuje wygląd podania na owe rangi.
Poza tym, w ogóle muszę zrobić wzory reszty podań.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Fabularne funkcje w grze Empty
PisanieTemat: Re: Fabularne funkcje w grze   Fabularne funkcje w grze Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
Fabularne funkcje w grze
Powrót do góry 
Strona 1 z 2Idź do strony : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Fabularne przedmioty
» Fabularne coś - efekty

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Forum Shire :: Sprawy Krainy :: Propozycje :: Zamknięte-
Skocz do: