Forum Shire
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


Forum Shire
 
IndeksSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj

 

 Zniesienie stylu gry

Go down 
+5
Maravandes
Fëandil Êlentáriel
Mardro
Calen
Żabcia
9 posters
Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4

Co dalej ze stylem gry?
Zostawiamy tak jak jest (mech, mech-fab, fab).
Zniesienie stylu gry - Page 4 Empty62%Zniesienie stylu gry - Page 4 Empty
 62% [ 8 ]
Zostawiamy tak jak jest, ale ograniczamy opcje mechaniczne dla graczy fabularnych.
Zniesienie stylu gry - Page 4 Empty23%Zniesienie stylu gry - Page 4 Empty
 23% [ 3 ]
Kasujemy jeden ze styli, zostawiając podział na mechanicznych i mechaniczno-fabularnych.
Zniesienie stylu gry - Page 4 Empty8%Zniesienie stylu gry - Page 4 Empty
 8% [ 1 ]
Kasujemy wszystkie style.
Zniesienie stylu gry - Page 4 Empty7%Zniesienie stylu gry - Page 4 Empty
 7% [ 1 ]
Wszystkich Głosów : 13
 
Poll closed

AutorWiadomość
Calen

Calen


Nick : Calendila
ID : 230
Ranga : Obywatelka Lothlorien
Female Liczba postów : 71
Join date : 07/05/2012

Zniesienie stylu gry - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Zniesienie stylu gry   Zniesienie stylu gry - Page 4 Icon_minitimeNie Cze 03, 2012 8:43 pm

A może jest tak, że obecnie organizowane eventy nie trafiają w gusta gracza, dlatego woli towarzystwo osób znanych, na własnych zasadach? Albo, z autopsji, gubią się w tłumie, męczy ich rozrywka z większą ilością ludzi, kiedy wymagają od niego odpowiedzi w przeciągu kilku minut?

Okres, na oswojeniem się i zdecydowanie ostatecznie, jaki styl się wybiera? Ciekawy pomysł, jednak likwidacja starego porządku? Nie, nie rozumie też, dlaczego uparcie dysputujecie nad czymś, co lata się sprawdzało i jest idealnym rozwiązaniem?
Powrót do góry Go down
Fëandil Êlentáriel

Fëandil Êlentáriel


Nick : Fëandil Aldamír Cúlinde
ID : 23
Ranga : Władca Lothlórien
Male Liczba postów : 492
Join date : 22/03/2012
Age : 32
Skąd : Gniezno | Poznań

Zniesienie stylu gry - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Zniesienie stylu gry   Zniesienie stylu gry - Page 4 Icon_minitimeNie Cze 03, 2012 8:50 pm

Także tego nie rozumiem. Obecny podział jest idealny.
Powrót do góry Go down
http://www.realmadrid.pl
Go??
Gość




Zniesienie stylu gry - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Zniesienie stylu gry   Zniesienie stylu gry - Page 4 Icon_minitimeNie Cze 03, 2012 8:54 pm

To wtedy, cała ich treść jest przesyłana do GMG lub MG, tudzież uprzednio pisze się do GMG lub MG, że sesja może wpłynąć znacząco na krainę. Jest ona wtedy prowadzona między owymi graczami pod okiem GMG lub MG w przeznaczonym do tego miejscu, którym jest pokój spotkań, do którego zapraszani są wybrani gracze, przez posiadacza pokoju(każdy gracz posiada prywatny pokój spotkań) tudzież w pokoju sesyjnym(pokój jak karczma) i jest to sesja zamknięta, nikt nie ma prawa tam przebywać, w czasie trwania sesji.

Ja tylko zarzuciłam zapytanie, nie sądziłam, że wyjdzie z tego aż taka dyskusja!
Powrót do góry Go down
Żabcia

Żabcia


Nick : Reainae
ID : 132
Ranga : Mieszkanka
Female Liczba postów : 218
Join date : 03/04/2011
Skąd : Rzeszów

Zniesienie stylu gry - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Zniesienie stylu gry   Zniesienie stylu gry - Page 4 Icon_minitimeNie Cze 03, 2012 9:20 pm

Maravandes napisał:
A może, jeśli dałoby się tak zrobić i nie było by zbyt trudne. Zrobić tak iż każdy zaczyna z stylem fab-mech i po jakimś okresie trzeba się zdecydować czy woli się styl mech. czy styl fab. przynależność do grupy byłaby obowiązkowa na przykład po 7 dniach roboczych przy zalogowaniu pojawia się komunikat że miną czas na rozpoznanie gry i trzeba się zadeklarować. Przy rejestrowaniu objaśnić że najpierw jest 7 dni na rozpoznanie tych styli i wytłumaczyć wtedy co należy do obowiązków jednej i drugiej grupy, to samo przytoczyć przy komunikacie wyboru stylu. wiec styl mechaniczny by został na czas (dajmy na to te moje 7 dni) a potem mielibyśmy jasność jeśli chodzi o mechanicznych i fantastów. no i może nie 7 dni roboczych ale 7 dni z kolei w których będą obecni na grze. Coś takiego chyba by rozwiązało spory, oczywiście dla obecnych mech - fab zdecydowanie będzie trudne (wiem to po sobie) poza tym wydaje mi się że przywrócenie rangi żebraka byłoby dobre. Co wy na to ?

Ja natomiast likwidowanie stylu mech-fab uważam za zły pomysł. Są gracze, którzy lubią sobie pograć mechanicznie, ale lubią także grę fabularną, więc taki styl jest dla nich odpowiedni. Zresztą tak jak mówicie wy, jak mówiłam i ja wcześniej - niech zostanie podział na trzy style.
I nie chodziło o rangę żebraka, a o rangę przybysza. Ona nadal funkcjonuje, tylko trochę inaczej niż wcześniej - otrzymują ją wszyscy gracze niespełniający wymogów regulaminowych.

Odnośnie łączenia mechaniki z fabułą w sesjach i ogólnie w grze fabularnej, będę stała murem za Feandilem i wszystkimi, którzy podzielają jego zdanie. Po co ktoś, kto rejestruje się na vallherówkach, by móc doskonalić swoje umiejętności pisarskie (jednocześnie świetnie się przy tym bawiąc), ma zostać przymuszony do wbijania lvli? Ja nawet nie wiem jak to się robi, poza tym bardzo nie lubię bezsensownego klikania, nie wspominając już o tym, że grę mechaniczną uważam za wyjątkowo nudną.

Dojdziemy w końcu do porozumienia? Z ankiety można wywnioskować, że zmiany w stylach nie są pożądane.
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Zniesienie stylu gry - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Zniesienie stylu gry   Zniesienie stylu gry - Page 4 Icon_minitimeNie Cze 03, 2012 9:32 pm

Ok szczerość made on

Gracze fabularni,którzy gubią się w karczmie? Co z nich za gracze? Tacy nadają się jedynie na patyki do kiełbasek, skoro nie potrafią się bawić w większej grupie. Dla mnie i to z wielkim zaznaczeniem mojej opinii to niech zrezygnują z rangi gracza fabularnego bo się nie nadają do niczego. Mistrzowie długości swoich zdań z którego wylewa się tona wody,która zabije każdego doświadczonego pływaka.

Szczerość made off

Pozdrawiam
Powrót do góry Go down
Calen

Calen


Nick : Calendila
ID : 230
Ranga : Obywatelka Lothlorien
Female Liczba postów : 71
Join date : 07/05/2012

Zniesienie stylu gry - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Zniesienie stylu gry   Zniesienie stylu gry - Page 4 Icon_minitimeNie Cze 03, 2012 9:40 pm

A dziękuje Khamusie, wzięłam twoje słowa do serducha, następnym razem wstrzymam się z wyborem rangi, skoro się nie nadaję do fabuły ;] Bo przecież nie gram mechanicznie, więc według ciebie, nie klasyfikuje się pod żaden ze stylów. A może powinniśmy rozważać dodanie oryginalnego, wśród innych gier, stylu specjalnie dla takich jak ja? I Rei ^^

Sarkazmu od prawdy nie rozróżniacie? Nie każdy reaguje agresją na szczerość ;]


Ostatnio zmieniony przez Calen dnia Nie Cze 03, 2012 9:57 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Zniesienie stylu gry - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Zniesienie stylu gry   Zniesienie stylu gry - Page 4 Icon_minitimeNie Cze 03, 2012 9:44 pm

Zaznaczam, że to moja opinia jedynie. Ironie można sobie darować Smile Jeśli administracja uzna, że zostawiamy te style to ich wola. Każdy gra jak umie ale też rozwijać sie trzeba - taka jest droga ewolucji Smile


Ostatnio zmieniony przez Khamik dnia Nie Cze 03, 2012 9:50 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Zniesienie stylu gry - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Zniesienie stylu gry   Zniesienie stylu gry - Page 4 Icon_minitimeNie Cze 03, 2012 9:50 pm

Słuchajcie, jak ta dyskusja ma trwać w taki sposób, to powiem Rei, żeby zablokowała temat na czas, aż niektórym ciśnienie opadnie...

No to jak zdecydowane, no to cóż...zostaje jak jest.
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Zniesienie stylu gry - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Zniesienie stylu gry   Zniesienie stylu gry - Page 4 Icon_minitimeNie Cze 03, 2012 9:51 pm

Cytat :
Ja tylko zarzuciłam zapytanie, nie sądziłam, że wyjdzie z tego aż taka dyskusja!

Powiedzmy, że nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi.

Cytat :
Odnośnie łączenia mechaniki z fabułą w sesjach i ogólnie w grze fabularnej, będę stała murem za Feandilem i wszystkimi, którzy podzielają jego zdanie. Po co ktoś, kto rejestruje się na vallherówkach, by móc doskonalić swoje umiejętności pisarskie (jednocześnie świetnie się przy tym bawiąc), ma zostać przymuszony do wbijania lvli?

Taki system został ustalony i kultywowany przez wcześniejszych MG. Zawsze uważałam go za chybiony, lecz tamci byli zbyt dufni, by go zmienić. Proponuje zamknąć tę dyskusję, która prócz kreatywności uczestników, niestety nie dała niczego pożądanego - zdania były bardzo podzielone, a niektóre pomysły okazały się idealistyczne, wręcz nonsensowne.
W zamian za to, zachęcam Mistrzów Gry do napisania wzoru Karty Postaci, która będzie stanowić fundament pod tworzoną przez nich fabułę.

Cytat :
Dla mnie i to z wielkim zaznaczeniem mojej opinii to niech zrezygnują z rangi gracza fabularnego bo się nie nadają do niczego.

"Szczerość made on"
Uważaj, by w stosunku do Ciebie kiedyś nie użyto tego samego ognia, (K)hamie. Smile
"Szczerość made off"

Nie traktowałabym graczy fabularnych, którzy nie udzielają się w karczmie, aż tak restrykcyjnie. Przypuśćmy, że udzielam się w sesjach ogólnych (nie tylko prywatnych), ale nie wchodzę do karczmy, bo nie podobają się mi zasady narzucone przez MG. Czy wówczas napiszesz mi, że nie potrafię się dobrze bawić? Wbrew pozorom sam narzucasz swojemu myśleniu duże ograniczenie...

P.S. W ewolucji nie chodzi o "drogi", ale o prawa - błagam.
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Zniesienie stylu gry - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Zniesienie stylu gry   Zniesienie stylu gry - Page 4 Icon_minitimeNie Cze 03, 2012 9:56 pm

Avie Tildomerel napisał:


Cytat :
Dla mnie i to z wielkim zaznaczeniem mojej opinii to niech zrezygnują z rangi gracza fabularnego bo się nie nadają do niczego.

"Szczerość made on"
Uważaj, by w stosunku do Ciebie kiedyś nie użyto tego samego ognia, (K)hamie. Smile
"Szczerość made off"


Serdecznie dziękuje,poważnie Smile

Ja uwielbiam ludzi szczerych - nawet jeśli powiedzą mi prosto w oczy, żem jest najgorszy facet we wszystkich galaktykach do nieskończonej potęgi używając niezbyt kulturalnych słów.
Podziękuje za opinie i pogratuluje odwagi.Nie każdy powie drugiej osobie prosto w twarz co myśli o niej Smile
Powrót do góry Go down
Calen

Calen


Nick : Calendila
ID : 230
Ranga : Obywatelka Lothlorien
Female Liczba postów : 71
Join date : 07/05/2012

Zniesienie stylu gry - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Zniesienie stylu gry   Zniesienie stylu gry - Page 4 Icon_minitimeNie Cze 03, 2012 10:08 pm

Owszem, dyskusja schodzi na manowce, co więcej, nie wróży szczęśliwego końca, a już pewnikiem daleko nam od dojścia do konsensusu. Wynik głosowania raczej przesądził, można jeszcze raz, dla pewności, przeprowadzić sondaż w grze, dla szerszego grona, która nie pali się do zarejestrowania na zewnętrznym forum.
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Zniesienie stylu gry - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Zniesienie stylu gry   Zniesienie stylu gry - Page 4 Icon_minitimePon Cze 04, 2012 3:37 pm

Uogólniając: temat zamykamy, robimy sondę w grze, czekamy na wyniki i ustalamy co dalej, ja właśnie robię wzór KP.
Powrót do góry Go down
Mardro




Nick : Lómendil Aldaser
ID : 3
Ranga : Główny Doradca
Male Liczba postów : 386
Join date : 31/05/2012
Age : 33
Skąd : Olkusz

Zniesienie stylu gry - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Zniesienie stylu gry   Zniesienie stylu gry - Page 4 Icon_minitimePon Cze 04, 2012 5:17 pm

Póki temat nie jest zamknięty, skorzystam.

Ja nie mam nic do samego podziału. Nie mam też nic przeciwko zniesieniu niektórych funkcji dla graczy fabularnych. Ale zastanówmy się: Skoro fabularni mają potem rozwijać się w oparciu o PK, to czemu utrudniamy im i sobie życie? Czemu muszą się sami zastanawiać "Ach! Mam jeszcze 3 Punkty Klimatu... Zaraz... A czy przypadkiem tutaj nie użyłem jednego?", czemu na MG zrzucamy obowiązek liczenia po graczach czy ilość wydanych punktów jest taka jak być powinna? To wszystko równie dobrze można rozwiązać od strony technicznej: system gry za nas to policzy.
Mogę za pisanie takiego systemu (i blokowanie niektórych rzeczy dla fabularnych graczy) wziąć się od zaraz, ale chciałbym mieć pewne informacje wcześniej:
1. Jakie statystyki mają wylądować w nowej Karcie Postaci?
2. Jakie będą umiejętności/czary/cechy w nowej KP?
3. Co mam zablokować i komu?
4. Co mam stworzyć i dla kogo?

Tylko, że jak zwykle wprowadzenie większej ilości osób do dyskusji stworzyło zamieszanie. Nigdy nie będzie tak, żeby wszyscy byli szczęśliwi. Tylko, że jak ktoś zaproponuje coś neutralnego, to zaraz jest przekrzyczany przez innych, którzy zaczynają się kłócić na temat, który był ustalony i wszystko zaczyna się od nowa...

I ostatni raz (pogrubione, kursywą i podkreślone, a w dodatku na czerwono i z CapsLockiem):
JA NIE MUSZĘ KASOWAĆ ŻADNEGO STYLU GRY JEŚLI TEGO SOBIE NIKT NIE ŻYCZY, ALE ZMIANY W ICH FUNKCJONOWANIU MOŻNA WPROWADZIĆ, NP. DODAJĄC FABULARNYM OSOBNĄ KARTĘ POSTACI.
Jak po takiej zmianie dojdziemy do wniosku, że jednak coś jest nie potrzebne - spoko, usuniemy to...
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Zniesienie stylu gry - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Zniesienie stylu gry   Zniesienie stylu gry - Page 4 Icon_minitimePon Cze 04, 2012 7:34 pm

Ja już zrobiłam wzór KP. Dałam znać Feanowi, jak będzie mógł zajrzy wypowie się i jak skończymy prace nad KP podeślemy Wam już GOTOWĄ ze wszystkimi rzeczami.

Nie będą mieć oni osobnej Karty Postaci, ponieważ nie o to nam chodzi. Nie chcemy, by system za nas liczył, ponieważ system też bywa omylny, czasem nawet częściej niż człowiek.

Jak ktoś będzie chciał wymienić PK pisze do MG, mówi, że chce za X PK wykupić nową zdolność i mu te PK odejmujemy i owy fakt zostaje zaznaczony w jego KP. Chcemy by KP była jak najbardziej typową Kartą Postaci.


Jak pisałam i nie tylko ja, ponieważ temat dyskusji w ogóle odbiegł nie wiadomo gdzie najlepiej temat zamknąć.


Dopiszę się tutaj w ramach niespamowania. Nie da się zamknąć tematu, bo ciągle rozpoczynacie w nim nową dyskusję, częściowo powiązaną z poruszanymi wcześniej problemami. Zablokuję jak już się wygadacie, ew. jak rozmowa faktycznie nie będzie miała większego sensu. Teraz jak widzicie zyskuje go na nowo, KP systemowa a KP papierkowa to poważna sprawa. |Rei
Powrót do góry Go down
Mardro




Nick : Lómendil Aldaser
ID : 3
Ranga : Główny Doradca
Male Liczba postów : 386
Join date : 31/05/2012
Age : 33
Skąd : Olkusz

Zniesienie stylu gry - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Zniesienie stylu gry   Zniesienie stylu gry - Page 4 Icon_minitimePon Cze 04, 2012 7:59 pm

Tarina napisał:
Nie będą mieć oni osobnej Karty Postaci, ponieważ nie o to nam chodzi. Nie chcemy, by system za nas liczył, ponieważ system też bywa omylny, czasem nawet częściej niż człowiek.

Jak ktoś będzie chciał wymienić PK pisze do MG, mówi, że chce za X PK wykupić nową zdolność i mu te PK odejmujemy i owy fakt zostaje zaznaczony w jego KP. Chcemy by KP była jak najbardziej typową Kartą Postaci.

Z tymi stwierdzeniami się nie zgodzę.
1. To nie skrypt/program/strona się myli. Pomylił się ten, kto pisał, więc dobrze napisany system byłby prawidłowy. Jak nie będzie działać, to biorę to na siebie. Pomijam tu fakt, że nie wiem gdzie może być błąd w zadaniach typu "Siła = Siła + x; PK = PK - x"...
2. I tutaj niby nigdzie nie będzie błędów? Już pominę fakt czasochłonności. Jak gra się rozrośnie (I hope so) to możliwe, że będziemy mieli z góry na dół spisane id od 1 do 2000 i żeby było śmieszniej 100 osób online (zdarzało się gdzieniegdzie) Jeśli przynajmniej połowa będzie fabularnych/mech-fab to będziemy mieli zabawę pod tytułem bierzmy więcej MG tylko po to żeby opanowali napływające wnioski o nową cechę/umiejętność/podniesienie statystyki.
Powrót do góry Go down
Żabcia

Żabcia


Nick : Reainae
ID : 132
Ranga : Mieszkanka
Female Liczba postów : 218
Join date : 03/04/2011
Skąd : Rzeszów

Zniesienie stylu gry - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Zniesienie stylu gry   Zniesienie stylu gry - Page 4 Icon_minitimeCzw Cze 21, 2012 11:08 am

Temat dotyczył stylów gry, a ankieta udowodniła nam, że gracze nie chcą zmian. Skoro więc sprawa tytułowa została rozwiązana, zamykam nie zwracając uwagi na wątki poboczne, którymi od dwóch tygodni i tak nikt się nie interesuje.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Zniesienie stylu gry - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Zniesienie stylu gry   Zniesienie stylu gry - Page 4 Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
Zniesienie stylu gry
Powrót do góry 
Strona 4 z 4Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Forum Shire :: Sprawy Krainy :: Propozycje :: Zamknięte-
Skocz do: