Forum Shire
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


Forum Shire
 
IndeksSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj

 

 Zniesienie stylu gry

Go down 
+5
Maravandes
Fëandil Êlentáriel
Mardro
Calen
Żabcia
9 posters
Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Co dalej ze stylem gry?
Zostawiamy tak jak jest (mech, mech-fab, fab).
Zniesienie stylu gry - Page 2 Empty62%Zniesienie stylu gry - Page 2 Empty
 62% [ 8 ]
Zostawiamy tak jak jest, ale ograniczamy opcje mechaniczne dla graczy fabularnych.
Zniesienie stylu gry - Page 2 Empty23%Zniesienie stylu gry - Page 2 Empty
 23% [ 3 ]
Kasujemy jeden ze styli, zostawiając podział na mechanicznych i mechaniczno-fabularnych.
Zniesienie stylu gry - Page 2 Empty8%Zniesienie stylu gry - Page 2 Empty
 8% [ 1 ]
Kasujemy wszystkie style.
Zniesienie stylu gry - Page 2 Empty7%Zniesienie stylu gry - Page 2 Empty
 7% [ 1 ]
Wszystkich Głosów : 13
 
Poll closed

AutorWiadomość
Lenwe




Nick : Lenwe Tinethele
ID : 1
Ranga : Than
Male Liczba postów : 122
Join date : 03/04/2011

Zniesienie stylu gry - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Zniesienie stylu gry   Zniesienie stylu gry - Page 2 Icon_minitimePią Cze 01, 2012 7:26 pm

Jak dla mnie to najlepiej zostawic tak jak jest. Kiedyś wogole nie było tego podziały ale za to była ranga przybysza dla kazdego nowozarejestrowanego i sie robił mały balagan. Wprowadzono to i sie unormowało Gracz wybiera jeden ze styli:

fabularny - jest informacja dla innych ze raczej mechanika go nie interesuje i jak najbardziej mozna u niego szukac partnera do sesji itp. Styl ten nie ogranicza w zaden sposob jego mozliwosci moze gracz oczywiscie i mechanicznie

fabularno-mechaniczny - inf dla innych ze interesije go sesja karczma itp oraz sprawy mechaniczne co nie znaczy ze nie moze poswiecic sie całkowicie jednemu ze styli.

mechaniczny - info dla innych ze raczej fabuła go nie interesuje co nie znaczy ze nie moze gracz przebywac w karczmie itp. nie ma w zaden sposob ograniczonych praw fabularnych.


wybor ten jest tak naprawde tylko informacja dla innych. A nie ogranicznikiem. Jedyna konsekwencja jest przy pierwszych dwóch koniecznosc napisania profilu. Przy mechanicznym skoro fabyła go nie interesuje to po co ma pisac ? i tak nie napisze nawet jak sie go zmusi a jak ma kopiowac albo pisac bzdury to lepiej jak go nie ma takie moje zdanie. Gracz mechaniczny predzej odejdzie z krainy zanim napisze pod przymusem profil dobry.
Powrót do góry Go down
http://www.foto-koscian.pl
Go??
Gość




Zniesienie stylu gry - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Zniesienie stylu gry   Zniesienie stylu gry - Page 2 Icon_minitimePią Cze 01, 2012 7:34 pm

I widzisz, drogi Lenwe o to nam chodzi, że fabularny i fabularno-mechaniczny niczym się nie różni od siebie. To próbujemy zrobić- żeby nie było czegoś co się powtarza.

Sam to napisałeś:
Cytat :
Styl ten nie ogranicza w żaden sposób jego możliwości może gracz oczywiście i mechanicznie

Jak widzisz, jeśli chcemy zostawić to, jak jest, trzeba to dopracować i być konsekwentnym, a skoro, żaden ze stylów nie ogranicza grania fabularnego i mechanicznego, to po co one są?

Wybacz, nie rozumiem teraz tego. Razz
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Zniesienie stylu gry - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Zniesienie stylu gry   Zniesienie stylu gry - Page 2 Icon_minitimePią Cze 01, 2012 7:36 pm

Tak więc z tego co widzę wszyscy kierują się do opcji z punktami w kp. Niestety łączy się to z połączeniem mechaniczno fabularnym. Słyszałem już, że GMG nie chce łączyć fabuły i mechaniki. Niestety tak się nie da. System Mechaniczno-fabularny połączony z punktowym KP jest najbardziej sprawiedliwą formą rozgrywki. Dlaczego? Ponieważ gracze czysto fabularni biorący udział w sesji względem graczy mechanicznych w ogóle sie nie rozwijają. Biorąc pod uwagę gry RPG jednostka nie rozwijająca się jest słaba, głupia, ciotowata etc. Dlaczego więc postać która się nie rozwija ma takie same możliwości co osoba która się rozwija? Skryba który dostał miecz do łapy dopiero dwa lata wcześniej ma równe szanse z wieloletnim szermierzem - rzuty kostek - chyba coś jest nie tak, prawda? Gracze fabularni nie muszą się rozwijać, jeśli będą chcieli grać wojownikami osobiście wspomogę administrację i napisze poradnik mechaniczny - słabo opanowanego mechanicznie mam jedynie maga więc dam radę - Lenwe niestety nie masz racji. Wiem jak to funkcjonuje i system który jest na Shire jest przestarzały, nie sprawdza się i jest zawodny. Pozostawiając tylko funkcje mechaniczno fabularną dajesz więcej możliwości kreacji oraz rozwoju. Profil nie musi być rozbudowany przez osoby które nie lubią fabuły - wystarczy avatar oraz krótka metryczka prawda?
Powrót do góry Go down
Żabcia

Żabcia


Nick : Reainae
ID : 132
Ranga : Mieszkanka
Female Liczba postów : 218
Join date : 03/04/2011
Skąd : Rzeszów

Zniesienie stylu gry - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Zniesienie stylu gry   Zniesienie stylu gry - Page 2 Icon_minitimePią Cze 01, 2012 7:45 pm

W prawie jest ujęte, że gracz mechaniczny jest zwolniony z obowiązku napisania profilu. Musi mieć tylko odpowiednie imię, avatar zgodny z wybranymi statystykami oraz poprawne imię ojca.

A nawiązując do poprzedniego systemu, tego z otrzymywaniem rangi przybysza zaraz po rejestracji, nie mogę przeboleć, że gracze postanowili zagłosować przeciwko takiemu mechanizmowi.


Korin, jeśli zostawilibyśmy tylko jeden styl, straż straciłaby pracę. Gracze nie musieliby posiadać profilu, nie byłoby czego sprawdzać. Obecnie sama metryczka nie wystarczy - minimum wynosi dziesięć pełnych zdań dotyczących postaci, gdzie musi znaleźć się wzmianka o jej wyglądzie.
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Zniesienie stylu gry - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Zniesienie stylu gry   Zniesienie stylu gry - Page 2 Icon_minitimePią Cze 01, 2012 7:49 pm

Ciekawe, było coś takiego? Brzmi ciekawie.

Taki styl jest na Cere, Cyro i gdzieś jeszcze...i sprawnie funkcjonuje, ale nie ma tam podziału na mechanicznych i fabularnych chyba.

No, do tego dopuścić nie możemy, hehehe. Raczej ułatwić graczom pracę.
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Zniesienie stylu gry - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Zniesienie stylu gry   Zniesienie stylu gry - Page 2 Icon_minitimePią Cze 01, 2012 7:58 pm

Rei, strażnicy nie stracą pracy. Ich pracą jest nadzór nad graczami ich profilami - z czego się nie wywiązują... Jestem trochę na grze, mam profil i z tego co widzę nie spełnia on warunków - nie dostałem nawet ostrzeżenia. Dzięki tyle w temacie zarobionych strażników.

Ze strażnikami jest tak jak z policją, powinni reagować gdy coś się dzieje. Dodatkowo problem jest ten, że narzucana jest od razu ranga mieszkańca. Gdyby wpierw osobnik musiał napisać te pięć linijek, wczytać avatara, wpisać imie swoje oraz imię ojca a następnie zgłosić się do strażnika by zdobyć status mieszkańca nie było by sytuacji w której gracz Cię wyśmiewa wraz ze strażnikami. - Ten system jest na Cere i kilku innych gier i się sprawdza, ponieważ strażnik od razu sprawdza czy profil jest poprawny oraz klimatyczny. Skoro strażnicy nic nie robią dajmy im robotę, nie po to jest jakaś funkcja by się opierdzielać
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Zniesienie stylu gry - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Zniesienie stylu gry   Zniesienie stylu gry - Page 2 Icon_minitimePią Cze 01, 2012 8:08 pm

Nie tak ostro, moi drodzy, nie tak ostro. To ma być dyskusja pełna netykiety.

Zauważyłam, że jedyną strażniczką, która się udziela jest Rea i była też Avie, dopóki nie zrezygnowała z rangi. A pozostali? A Kapitan co z nim? Bywa na grze i co?
A pozostali rangowi? Ja jestem świeży MG, ale staram się, mimo sesji na uczelni, jakoś udzielam się na grze, na sesji itd.

Dlatego na Rea nie dam złego słowa powiedzieć Razz
Powrót do góry Go down
Żabcia

Żabcia


Nick : Reainae
ID : 132
Ranga : Mieszkanka
Female Liczba postów : 218
Join date : 03/04/2011
Skąd : Rzeszów

Zniesienie stylu gry - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Zniesienie stylu gry   Zniesienie stylu gry - Page 2 Icon_minitimePią Cze 01, 2012 8:15 pm

Po pierwsze - wypraszam sobie. Nie lubię kiedy ktoś zarzuca mi, cytuję: "opierdzielanie się", podczas gdy nie ma zielonego pojęcia co robię. Jeśli rzeczywiście interesujesz się zadaniami straży i zarzucasz strażnikom niekompetencję, bardzo chętnie podyskutuję o tym prywatnie.
Dla Twojej wiadomości, gracz ma tydzień na napisanie profilu, warto zajrzeć do regulaminu. Upomnienia rozsyłane są ósmego dnia od czasu rejestracji, więc spokojnie, na wszystko przyjdzie odpowiednia pora.

Mnie również podobał się system santicowy, gdzie trzeba było wysyłać podania o rangę mieszkańca, ale niestety - zrobiono głosowanie i owy system wycofano.
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Zniesienie stylu gry - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Zniesienie stylu gry   Zniesienie stylu gry - Page 2 Icon_minitimePią Cze 01, 2012 8:26 pm

I tu się wszystko sprowadza, do absurdu 7 dni i niepotrzebnego rozgardiaszu - Czy gracz jest po 7 dniach czy nie, czy jest fabularny, mechaniczny czy mechaniczno fabularny. W tej kwestii nie powinno być głosowania, tylko twarda ręka głównej ekipy i dostosowanie się. Każdy świat ma zasady do których trzeba się dostosować, nieważne czy gry czy realny. Decyduje stwórca pytając o zdanie by się poradzić. Tyle w tym temacie. system podań ułatwił by pracę. Słowem głosując na ten temat sami utrudniliście sobie pracę.
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Zniesienie stylu gry - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Zniesienie stylu gry   Zniesienie stylu gry - Page 2 Icon_minitimePią Cze 01, 2012 8:34 pm

Po pierwsze nie chce tu widzieć porównań do Cere czy Cyro, gdyż to jest niewłaściwe. Te gry maja bardzo po modyfikowane silniki tak, że wątpię bym mógł je kwalifikować do silnika Vallheru.
System z żebrakiem został przedyskutowany wcześniej i zmienili to. Więcej nie trzeba dyskutować nad tym.
Korin twoje propozycje powoli przestają nimi być. Bo tak było na Cere i było dobrze, a guzik było dobrze. Mam z tej gry inna opinie, ale nie jest to ważne w tej dyskusji.
Nie można nikogo zmuszać do gry mechanicznej i nie starajmy się tego robić. Ktoś nie chce grać w mechanike Vallheru - nie robi tego. Pod pretekstem rozwoju. Ja też jej nie lubię to wziąłem styl grania fabularny(choć bardzo szybko mógłbym mieć High lvl). Wielu graczy zmuszanych do grania mechanicznego opuści grę. Tego chcesz Korin pod pretekstem rozwoju? Zniechęcić graczy? Chcąc mieć połączenie mech-fab potrzebny jest inny silnik.

Korin teraz zaprzeczyłeś sam sobie. Tu decyduje władza przy lekkiej pomocy demokracji - takie rzeczy ustalił twórca. Widzę, że wiele rzeczy ci się nie podoba, bo nie jest podobne do Cere.


Ostatnio zmieniony przez Khamik dnia Pią Cze 01, 2012 8:44 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Żabcia

Żabcia


Nick : Reainae
ID : 132
Ranga : Mieszkanka
Female Liczba postów : 218
Join date : 03/04/2011
Skąd : Rzeszów

Zniesienie stylu gry - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Zniesienie stylu gry   Zniesienie stylu gry - Page 2 Icon_minitimePią Cze 01, 2012 8:42 pm

Takie jest prawo i my to prawo egzekwujemy. Ankieta jest po to, by poznać i porównać opinie graczy, wynik głosowania niekoniecznie musi wskazywać na ostateczną decyzję w tej sprawie. Poza tym, dlaczego władza sama ma podejmować takie kroki? Jesteśmy tylko ludźmi grającymi wspólnie w jedną grę, bawimy się i czerpiemy z tego przyjemność. Pracujmy i myślmy razem, byśmy połączonymi siłami mogli stworzyć coś wyjątkowego.
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Zniesienie stylu gry - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Zniesienie stylu gry   Zniesienie stylu gry - Page 2 Icon_minitimePią Cze 01, 2012 8:50 pm

Khamik, problem w tym, że tu jest dyskusja o rozwoju gry. Rzeczy o których rozmawiamy to sprawdzone ścieżki rozwoju które mogę przejść modyfikacje i rzeczy które mogą być dostosowane.

Demokracja ma dobre i słabe pkt - z jednej strony gracze mogą współtworzyć grę - jak widać po ilości takowych wypowiadających się jest ich mało - oraz zapobiega tworzeniu się oraz zacieśnianiu kółek wzajemnej adoracji wśród rangowych.

Jednak silna ręka w takich chwilach pomaga, nie ma zbędnych dyskusji z graczami nad rzeczami do które nie będę ich za bardzo dotyczyć albo będzie dotyczyć w mniejszym stopniu niż rangowych.

Opcje o których mówimy z Tariną się sprawdzają w większości systemów i gier, to raczej nie przypadek prawda? System jest dobry to, że Ty go źle odbierasz to Twoja sprawa. Po za tym nie trzeba modyfikować silnika gry by wprowadzić te zmiany które wyjdą na dobre systemowi i ułatwią pracę oraz rozgrywkę graczom.

Co do grania mechanicznego - nikt ich nie zmusza, czytaj prosze ze zrozumieniem, wielu graczy fabularnych nie musi rozwijać się mechanicznie nie chcąc tego, większość takich graczy w ogóle nie potrzebuje tego do gry. Gracze którzy chcą grać nie zrezygnują z tego powodu, ponieważ nikt ich nie będzie zmuszał, a tak jak każdy RPG tak i ten powinien polegać na rozwojowi postaci, gdybyś się nie rozwijał nie umiałbyś pisać czytać i by Cię tu nie było, jednak wedle tej logiki bez rozwoju mógłbyś się równać ze studentem który przeżył 24 lata i uczył się przez większość swego życia. Ty się nie uczyłeś - nie rozwijałeś - jednak posiadasz wiedzę podobną do tego studenta. Coś chyba nie gra prawda? Zwykła sprawiedliwość.
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Zniesienie stylu gry - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Zniesienie stylu gry   Zniesienie stylu gry - Page 2 Icon_minitimePią Cze 01, 2012 9:11 pm

To była tylko propozycja, nie miała wyjść z tego taka dyskusja, w której każdy coś sobie wytyka.
Zachowujmy się jak dorośli i swoje zdanie na temat czyjejś pracy odłóżmy na boczny tor.

Każdy z Was ma po trochu rację. Musimy jednak pamiętać, że Shire to Shire i musimy, poza rozwojem stawiać na oryginalność, tyle ile się da, ale wiadomo, w niektórych rzeczach się nie da.

Style gry...musimy na spokojnie przemyśleć, skoro fabularny i fabularno mechaniczny, niczym, na ten moment, nie różnią się od siebie, po co mieć coś co jest takie samo?
Temat, został założony po to głównie, by ustalić czy coś co jest powtórzone dwa razy ma sens istnienia, czy można coś zmienić i potem zmienić coś jeszcze, bo każda zmiana pociąga za sobą nowe możliwości. Wystarczy tylko chcieć. Kwestia jest teraz taka, jak to planujemy zrobić.
Najlepiej, jak to napisałam wyżej, na spokojnie przemyśleć za i przeciw wszystkiemu, a ankieta, ma nam głównie pomóc poznać zdanie graczy, bo to dla nich głównie, robimy grę.

A jak kolejny raz powtarzam-zdanie graczy jest ważne,bo to oni tworzą fabułę gry, nie my rangowi. My tylko jesteśmy od tego, by pilnować głównych wątków i porządku.
Powrót do góry Go down
Maravandes

Maravandes


Nick : Maravandes
ID : 301
Ranga : Mieszkaniec
Liczba postów : 6
Join date : 01/06/2012

Zniesienie stylu gry - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Zniesienie stylu gry   Zniesienie stylu gry - Page 2 Icon_minitimePią Cze 01, 2012 9:25 pm

Wg. Mnie nie powinno być rangi przybysza a okres 7 dni jest dobry na uzupełnienie swojego profilu, pierwszy raz jak kiedyś grałem w taką grę to była Arda dawno temu i tam czegoś takiego nie było. z Shire też trochę przeżyłem może nie w tej erze ale w kilku poprzednich na pewno. Moim zdaniem nie powinno się aż tak bardzo chcieć rozwijać i zmieniać shire bo pomimo że wszystko jest mniej więcej po staremu to na moje oko jest dobrze. Jak się za dużo pozmienia to nie będzie tego samego klimatu. Co do tego uzupełniania profilów to ja nieraz miałem problemy na jakiś innych grach tego typu że próbowałem napisać profil ale strażnicy na grach w sumie dyktowali mi co mam i jak mam napisać a wtedy z takiej gry się wychodzi bo to traci sens. Moim zdaniem można zmienić na dwa style bo nic to w sumie nie zmieni, ale jeśli w sumie nic to nie zmieni to po co coś zmieniać ? Z tego co czytam to chodzi o modyfikacje do KP itp. nie można zrobić tych modyfikacji tylko dla graczy fab i fab-mech a samych mech zostawić w spokoju ?


"ja wnioskuje żeby wydobywanie węgla odbywało się jak dawniej, coś podobnego jak teraz zwiedzanie labiryntu tylko kopanie w kopalni. Fajnie było jak się wkurzało że za każdym razem zasypują kogoś skały Very Happy"

Całość może być niespójna bo jestem troszku śpiący z góry przepraszam
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Zniesienie stylu gry - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Zniesienie stylu gry   Zniesienie stylu gry - Page 2 Icon_minitimePią Cze 01, 2012 9:29 pm

Mar, kto mówi o jakiś wielkich zmianach? oO My mówimy tutaj o stylu grania, czy warto mieć coś co się powtarza czy nie, czy style muszą w ogóle być czy nie muszą.

Nie zmieniamy nic z wydobywaniem itd. Wiem, ze jesteś śpiący, ale czytanie ze zrozumieniem, nie boli Razz

Proszę Was, nie poruszajcie tematu innych gier, tu jest Shire.
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Zniesienie stylu gry - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Zniesienie stylu gry   Zniesienie stylu gry - Page 2 Icon_minitimePią Cze 01, 2012 9:36 pm

Zacznijmy inaczej bo oskarżasz mnie o brak czytania ze zrozumiem, ale ty masz to samo. Już samo uzależnienie rozwoju od -->tej<-- mechaniki jak pisałem jest pomysłem nadającym się do kosza. Chcesz mech-fab - inny silnik. Trudno to tak zrozumieć? Napisałem to wyraźnie.

Ten system mechaniki jest jeszcze mniej sprawiedliwy niż ty mówisz, gdyż w tym systemie zależy tylko i wyłącznie kto częściej może zaliczać resety. Tutaj w miesiąc można wbić miedzy 65-75 lvl. Naprawdę nie masz pojęcia o tym silniku(tym konkretnym).

Nie które zmiany wymagają zmiany silnika, inne nie.



Powrót do góry Go down
Maravandes

Maravandes


Nick : Maravandes
ID : 301
Ranga : Mieszkaniec
Liczba postów : 6
Join date : 01/06/2012

Zniesienie stylu gry - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Zniesienie stylu gry   Zniesienie stylu gry - Page 2 Icon_minitimePią Cze 01, 2012 9:38 pm

No tak, tak. nikt nie mówi o wielkich zmianach. ale po co zmieniać jak wszystko działa? a Modernizacje z KP i tym wszystkim o czym jest mowa możecie zrobić tylko dla fabularnego i fabularno mechanicznego Smile mniej roboty a mechaniczni KP nie potrzebują Smile o to mi chodziło w całym wcześniejszym wywodzie. No chyba że wgl nie ogarniam o czym jest temat Sad
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Zniesienie stylu gry - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Zniesienie stylu gry   Zniesienie stylu gry - Page 2 Icon_minitimePią Cze 01, 2012 9:43 pm

Kto zaliczy więcej resetów? Każdy zaliczy tyle samo, w tym systemie. Nie są potrzebne zmiany silnika by gracze grali systemem fabularno mechanicznim, przecież już tak grają częściowo - szczególnie, że ten styl gry jest uniwersalny oraz elastyczny i idzie go łatwo dostosować do danej gry.. Szybki rozwój postaci może sporo ułatwić osobą niedoświadczonym w mechanice. Słowem Twoja argumentacja się tu gubi ponieważ doszukujesz się niepotrzebnych minus w miejscu gdzie ich niema.

Edit

MAr. W systemie fab+mech nikt nikomu nie narzuca stylu gry czy robienia KP
Powrót do góry Go down
Szagar

Szagar


Nick : Rengar
ID : 49
Ranga : Komandor
Male Liczba postów : 334
Join date : 04/04/2011
Skąd : Woodbury

Zniesienie stylu gry - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Zniesienie stylu gry   Zniesienie stylu gry - Page 2 Icon_minitimePią Cze 01, 2012 9:45 pm

Ja nie wiem po grzyba coś w tym zmieniać.
Powrót do góry Go down
http://www.szynk.blogspot.com
Go??
Gość




Zniesienie stylu gry - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Zniesienie stylu gry   Zniesienie stylu gry - Page 2 Icon_minitimePią Cze 01, 2012 9:51 pm

Mar, chodzi o to, by nie powtarzało się coś, co już jest, bo fab i fab-mech niczym się od siebie nie różnią w tej chwili, zobacz post Lenwe.

Poza tym, mówimy o stylach gry, tylko w międzyczasie wyszła dyskusja na inny temat.


No, to jak tak szybko można wbić lv to wypadałoby to zmienić, bo tak NE co miesiąc będzie tudzież co dwa.
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Zniesienie stylu gry - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Zniesienie stylu gry   Zniesienie stylu gry - Page 2 Icon_minitimePią Cze 01, 2012 9:56 pm

Korin napisał:
Kto zaliczy więcej resetów? Każdy zaliczy tyle samo, w tym systemie. Nie są potrzebne zmiany silnika by gracze grali systemem fabularno mechanicznim, przecież już tak grają częściowo - szczególnie, że ten styl gry jest uniwersalny oraz elastyczny i idzie go łatwo dostosować do danej gry.. Szybki rozwój postaci może sporo ułatwić osobą niedoświadczonym w mechanice. Słowem Twoja argumentacja się tu gubi ponieważ doszukujesz się niepotrzebnych minus w miejscu gdzie ich niema.

Edit

MAr. W systemie fab+mech nikt nikomu nie narzuca stylu gry czy robienia KP

Ewidentnie nie znasz tego silnika shire. Proszę nie pisz głupot, bo tylko się ośmieszasz. Ja w przeciwieństwie do ciebie znam ten silnik i jeśli ja piszę, że wygra ten, kto zaliczy więcej resetów - znaczy wiem co piszę.
Powrót do góry Go down
Maravandes

Maravandes


Nick : Maravandes
ID : 301
Ranga : Mieszkaniec
Liczba postów : 6
Join date : 01/06/2012

Zniesienie stylu gry - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Zniesienie stylu gry   Zniesienie stylu gry - Page 2 Icon_minitimePią Cze 01, 2012 9:58 pm

No tak, wiem że nikt nie narzuca... (chyba ja źle zrozumiałem że chcecie każdej postaci dać jeszcze jedno dodatkowe miejsce w którym będzie miała KP którą będzie sobie uzupełniała i rozwijała jakieś umiejętności, mniej więcej jak teraz mech AP za lvl i że dlatego chcecie jeden styl wyeliminować żeby było mniej roboty czy coś w ten deseń, to też napisałem że taką modernizacje z KP możecie zrobić dla 2 z 3 styli) Ale chyba nie o to wam chodziło więc nie ważne, mam swój świat swoje kredki i ide na kumulacje hobbickiej loterii Razz
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Zniesienie stylu gry - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Zniesienie stylu gry   Zniesienie stylu gry - Page 2 Icon_minitimePią Cze 01, 2012 10:02 pm

Mar, KP będzie po to, by brać udział w sesjach i rozwijać się fabularnie. Coś jak masz KP w grach książkowych RPG. Wink Tylko na innych zasadach no
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Zniesienie stylu gry - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Zniesienie stylu gry   Zniesienie stylu gry - Page 2 Icon_minitimePią Cze 01, 2012 10:25 pm

Kham nie chce mi się kłócić, ale zamiast się wydzierać bez sensu po prostu wyłóż dokładnie o co Ci chodzi, bo mówisz, że się ,,nie da" nic nie tłumacząc, zamiast dokładnie rozmawiać i dyskutować. Więc jeszcze raz na spokojnie wyłóż kawę na ławę o co dokładnie chodzi.
Powrót do góry Go down
Lenwe




Nick : Lenwe Tinethele
ID : 1
Ranga : Than
Male Liczba postów : 122
Join date : 03/04/2011

Zniesienie stylu gry - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Zniesienie stylu gry   Zniesienie stylu gry - Page 2 Icon_minitimePią Cze 01, 2012 10:29 pm

Tarina napisał:
Mar, chodzi o to, by nie powtarzało się coś, co już jest, bo fab i fab-mech niczym się od siebie nie różnią w tej chwili, zobacz post Lenwe.
.


mnie chodziło ze sa takie i takie dla jasnej informacji dla innych mieszkańców. majac tylko fabularny i tylko mechaniczny gracz mechaniczny nie bedzie wiedział czy dany gracz tylko gra mechanicznie czy moze sie i mechanika zajmuje. i na odwrot dajac tylko mechaniczy i mechanicznofabularny to nie kazdy fabularny bedzie sie zajmował mechanika i bedzie dostawał np wiadomosci od mechanicznych czy ma cos na sprzedarz itp?
Powrót do góry Go down
http://www.foto-koscian.pl
Sponsored content





Zniesienie stylu gry - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Zniesienie stylu gry   Zniesienie stylu gry - Page 2 Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
Zniesienie stylu gry
Powrót do góry 
Strona 2 z 4Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Forum Shire :: Sprawy Krainy :: Propozycje :: Zamknięte-
Skocz do: