Forum Shire
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


Forum Shire
 
IndeksSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj

 

 Karczemni NPC

Go down 
4 posters
AutorWiadomość
Go??
Gość




Karczemni NPC Empty
PisanieTemat: Karczemni NPC   Karczemni NPC Icon_minitimePią Maj 25, 2012 3:27 pm

Postanowiłam się porządzić i stworzyć taki o to temacik, w którym zamieściwszy NPCów karczemnych, pomysł narodził się wczoraj, podczas zabawy na karczmie, na razie opisałam moją elfkę, bo nie mogę znaleźć rysunku dla naszego hobbickiego kucharza.
Troszkę jej wygląd zmieniłam, ale tylko troszkę. Możemy uzupełniać ten temat i wtedy każdy doda coś od siebie ^ ^


Pomocnica Karczmarza Illiana
Ma długie blond włosy, spięte w warkocz z wielką białą kokardą na końcu. Nosi zieloną, skórzaną sukienkę z zielonymi ozdobnymi pasami materiału wiszącymi obok. Na ramionach opaski pod kolor ubrania, zaś szpiczaste uszy, sugerują, że pochodzi z rasy elfów. Jej oczy były różnego koloru, zielonego było lewe, zaś prawe niebieskiego. Dodatkowo posiada mały tatuaż motyla na jej lewej stopie tuż przy kostce. W uszach posiada przedziwne kolczyki, za każdym razem inne, zaś na twarzy ma dziwne tatuaże, które dopiero po chwili przypatrywania się, stają się widoczne dla oka. Otwarta cholera, która mimo kobiecego wyglądu potrafi rzucać męskie teksty. Z każdym się dogada, jest przyjacielska i sympatyczna. Nie boi się wyzwań, ani też dużej ilości klienteli. Nie wierzy w magię, ale nie ignoruje i nie neguje jej istnienia.
Karczemni NPC Illianapomocnicakarczmarzamay

Kucharz Esteban

Jest to hobbit w kwiecie wieku, znający się na swoim fachu. Białe włosy oraz bokobrody, zawsze idealnie kontrastują z jego ubiorem. Nie ubiera się jak typowy kucharz, no może poza fartuchem i niekiedy czapką kucharską. Jak to hobbit, nie zakłada butów, jest szybki i zwinny, więc przygotowywanie posiłków to dla niego żaden problem. Jego ciemnozielone oczy zawsze wodzą po wszystkich dookoła, a jak ktoś wejdzie do jego królestwa, jakim jest kuchnia, nie zawaha się użyć nawet noża! Dba o kuchenne pomieszczenie, toleruje wszystkich, niekiedy nawet wspomoże, jak potrzeba. Będąc w pracy, nie zwraca uwagi na gości, gdy dostaje znać, że czas kucharzyć, rusza tyłek i pracuje. Jak ktoś ma jakieś wątpliwości, co do straw, jakie przygotowuje, woli by powiedziano mu to prosto w twarz. Czasami, po pracy, przesiaduje w swoim pokoju blisko swego królestwa i obmyśla nowe przepisy oraz urozmaica, te już istniejące, ale wtedy zakłada okulary na nos.

Karczemni NPC Hobbit


Ostatnio zmieniony przez Tarina dnia Sob Maj 26, 2012 10:37 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Karczemni NPC Empty
PisanieTemat: Re: Karczemni NPC   Karczemni NPC Icon_minitimeSob Maj 26, 2012 9:57 am

Pomysł na stworzenie takiego tematu, nawet działu, gdzie byliby umieszczani wszyscy NPC wraz z Kartą Postaci, jest bardzo dobry. Jednak rolę NPC związanych ściśle z instytucją Karczmy, proponuję jeszcze przedyskutować z obecnymi Karczmarzami, by nie wynikły z tego nieporozumienia, ani inne faux pas będące skutkiem niewiedzy lub przeludnienia fikcyjnych i niefikcyjnych pracowników danego miejsca.
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Karczemni NPC Empty
PisanieTemat: Re: Karczemni NPC   Karczemni NPC Icon_minitimeSob Maj 26, 2012 10:12 am

Wysłałam informację do naszej karczmarki, że zakładam taki dział oraz planuję zmianę karczmy, acz nie dostałam, na razie, żadnej odpowiedzi. Mam nadzieję, że jednak się odezwie i wypowie. W sumie, to trochę dla naszej wygody, zwłaszcza kiedy nie będzie karczmarzy w pobliżu.
Powrót do góry Go down
Żabcia

Żabcia


Nick : Reainae
ID : 132
Ranga : Mieszkanka
Female Liczba postów : 218
Join date : 03/04/2011
Skąd : Rzeszów

Karczemni NPC Empty
PisanieTemat: Re: Karczemni NPC   Karczemni NPC Icon_minitimeSob Maj 26, 2012 10:46 am

Czyli co, tutaj zostawiamy temat "dyskusja o NPC", a sam ich opis przenosimy do informacji o krainie?
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Karczemni NPC Empty
PisanieTemat: Re: Karczemni NPC   Karczemni NPC Icon_minitimeSob Maj 26, 2012 3:51 pm

Powiem tak, nie mam nadal informacji od karczmarki, a ponieważ MG też muszą czasem MGować w karczmie, pod ich nieobecność, uważam, że taki NPCe, dla MG są, a nawet powinni być. Tylko co Fean na to?

Myślę, że tak będzie lepiej.
Powrót do góry Go down
Fëandil Êlentáriel

Fëandil Êlentáriel


Nick : Fëandil Aldamír Cúlinde
ID : 23
Ranga : Władca Lothlórien
Male Liczba postów : 492
Join date : 22/03/2012
Age : 32
Skąd : Gniezno | Poznań

Karczemni NPC Empty
PisanieTemat: Re: Karczemni NPC   Karczemni NPC Icon_minitimeSob Maj 26, 2012 4:46 pm

Pomysł jest dla mnie świetny! Będą to stali bywalcy w karczmie, bez opisu wejścia. Jeżeli ktoś zawita do gospody, nie będzie przynajmniej narzekać, że jest pusta.
Zamieszczę opis Luina - krasnoluda, górnika, który przychodzi opijać trudny dnia spędzonego w kopalni.
Powrót do góry Go down
http://www.realmadrid.pl
Go??
Gość




Karczemni NPC Empty
PisanieTemat: Re: Karczemni NPC   Karczemni NPC Icon_minitimeSob Maj 26, 2012 4:53 pm

Ja jeszcze opiszę barda, żeby czas umilał w karczmie, tudzież myślałam o dwójce rodzeństwa (bliźniakach, ale nie wiem czy dwie dziewczyny, dwóch chłopaków czy chłopak i dziewczyna) co by takimi dowcipnisiami byli i jak serwują jakieś potrawy coś tam by wrzucali.
No i może jakiegoś ducha lub dwa dorzucimy co by czasem gości straszył, mężczyzn po tyłku kobieta duch by macała, a kobietom dokuczała, a męski duch kobietom pomagał, a mężczyznom czasem w mordę dał, za np. według niego niestosowne słowa przy kobietach, takie przeciwieństwa.
Powrót do góry Go down
Kojot

Kojot


Nick : Déon
ID : Spoko
Ranga : Rzeźnik z Blaviken
Male Liczba postów : 383
Join date : 28/03/2012
Age : 33
Skąd : Redditch

Karczemni NPC Empty
PisanieTemat: Re: Karczemni NPC   Karczemni NPC Icon_minitimeSob Maj 26, 2012 8:27 pm

Dla mnie pomysł się podoba, ale jedno mam pytanie. Czy i inni gracze, nie mający dostępu do kierowania tymi postaciami mogą stworzyć takowe?
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Karczemni NPC Empty
PisanieTemat: Re: Karczemni NPC   Karczemni NPC Icon_minitimeSob Maj 26, 2012 11:32 pm

MG i karczmarze chyba tylko mogą kierować postaciami NPC w karczmie; niemniej fajnie by było, jakby gracze wymyślili postacie do karczmy, przyczyniliby się do rozwoju gry Wink Ale to już Fean zdecyduje, on tu jest GMG.
Powrót do góry Go down
Calen

Calen


Nick : Calendila
ID : 230
Ranga : Obywatelka Lothlorien
Female Liczba postów : 71
Join date : 07/05/2012

Karczemni NPC Empty
PisanieTemat: Re: Karczemni NPC   Karczemni NPC Icon_minitimeNie Maj 27, 2012 8:39 am

Szczerze mówiąc, uważam, że co za dużo, to niezdrowo. Jak gracze zaczną wymyślać własne postacie, można się nieźle pogubić. Trzy, cztery postacie - nie zapominajmy, że mamy karczmarki, którym będziemy odbierać robotę w ten sposób.

- Przydałby się plan karczmy, wyróżnić pokoje, zaplecze etc. Ograniczające, ale bardzo przydatne w sesjach.

- Menu karczmy, na to bym rozpisała konkurs.

- Opis karczmy, jak wyżej, tedy inni ludzie wyrażą swoje zaangażowanie.

- Grafika do karczmy.

- Dodałabym odnośnik niewielki, do prawa panującego w karczmie, żeby można było sobie zawsze odświeżyć pamięć.
Powrót do góry Go down
Żabcia

Żabcia


Nick : Reainae
ID : 132
Ranga : Mieszkanka
Female Liczba postów : 218
Join date : 03/04/2011
Skąd : Rzeszów

Karczemni NPC Empty
PisanieTemat: Re: Karczemni NPC   Karczemni NPC Icon_minitimeNie Maj 27, 2012 8:46 am

- plus niewielkie okienko nad oknem karczmy mówiące o jej aktualnym stanie. Albo odnośnik do jakiejś strony, gdzie taka informacja byłaby zamieszczona. Cokolwiek. Nie tak dawno mieliśmy sytuacje, że nie było drzwi, ale i tak każdy przez nie wchodził, bo nie miał o tym zielonego pojęcia. Myślę, że dałoby się to jakoś zrobić od strony technicznej.
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Karczemni NPC Empty
PisanieTemat: Re: Karczemni NPC   Karczemni NPC Icon_minitimeNie Maj 27, 2012 9:59 am

To ograniczmy się do czterech/pięciu postaci i to wszystko.
Ale karczmarki nie muszą odgrywać swoich postaci, tylko mogą właśnie te NPCe. Ich postacie nie muszą ciągle karczmarzyć Razz

Co do konkursu mam nawet pomysł jak to zrobić.

Opis karczmy też na konkurs? No w sumie, czemu by nie.

Coś mogę znaleźć z grafik u siebie, jak znajdę to podeślę.

Po wczorajszym jestem jak najbardziej za z tym prawem...

W sumie to trzeba będzie Lenwe gnębić chyba z tym, co nie?

Powrót do góry Go down
Calen

Calen


Nick : Calendila
ID : 230
Ranga : Obywatelka Lothlorien
Female Liczba postów : 71
Join date : 07/05/2012

Karczemni NPC Empty
PisanieTemat: Re: Karczemni NPC   Karczemni NPC Icon_minitimeNie Maj 27, 2012 10:17 am

Co do grafiki, gdyby ktoś sprecyzował jej wygląd, mogłabym narysować, przepuścić przez kolor, tedy kraina miałaby swoje autorskie ilustrację. Ale to tylko oferta pomocy.
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Karczemni NPC Empty
PisanieTemat: Re: Karczemni NPC   Karczemni NPC Icon_minitimeNie Maj 27, 2012 10:31 am

Ja jestem za!
No ja napisałam, jak karczmarzyłam, że góra to pokoje dla gości i pracowników i łaźnia, na dole sala główna, pralnia, za szynkwasem wejście do kuchni +zaplecze, a za kuchnią jako przybudówka studnia, obok kuchni pokój kucharza.

W wielkim skrócie rozkład pomieszczenia, wymyślany na żywca xP Tylko co do wyglądu nie mam pojęcia.

Ja, może i mam styl mangowy, ale bestie już w takowym stylu mi nie wychodzą, więc też mogłabym coś tam machnąć.

Powrót do góry Go down
Fëandil Êlentáriel

Fëandil Êlentáriel


Nick : Fëandil Aldamír Cúlinde
ID : 23
Ranga : Władca Lothlórien
Male Liczba postów : 492
Join date : 22/03/2012
Age : 32
Skąd : Gniezno | Poznań

Karczemni NPC Empty
PisanieTemat: Re: Karczemni NPC   Karczemni NPC Icon_minitimeNie Maj 27, 2012 11:34 am

Myślę, że najbardziej przydatne na ten moment jest: plan GRAFICZNY i opisowy karczmy, oraz jadłospis/karta alkoholi.

Wielki + dla klimatu.
Powrót do góry Go down
http://www.realmadrid.pl
Go??
Gość




Karczemni NPC Empty
PisanieTemat: Re: Karczemni NPC   Karczemni NPC Icon_minitimeNie Maj 27, 2012 5:42 pm

Mogę na szybko naszkicować podstawowy plan karczmy, jak ja to opisałam wtedy. Zeskanuję i podeślę na forum.
Powrót do góry Go down
Żabcia

Żabcia


Nick : Reainae
ID : 132
Ranga : Mieszkanka
Female Liczba postów : 218
Join date : 03/04/2011
Skąd : Rzeszów

Karczemni NPC Empty
PisanieTemat: Re: Karczemni NPC   Karczemni NPC Icon_minitimeCzw Lip 26, 2012 1:23 am

Temat zamykam, NPC można znaleźć w dziale poświęconemu opisowi krainy. O, tutaj.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Karczemni NPC Empty
PisanieTemat: Re: Karczemni NPC   Karczemni NPC Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
Karczemni NPC
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Karczemni NPCe

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Forum Shire :: Sprawy Krainy :: Propozycje :: Zamknięte-
Skocz do: