Forum Shire
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


Forum Shire
 
IndeksSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj

 

 Cisza w eterze

Go down 
3 posters
AutorWiadomość
Pan B




Nick : Bandiel Sferien
ID : 352
Ranga : Mieszkaniec
Liczba postów : 17
Join date : 17/08/2012

Cisza w eterze Empty
PisanieTemat: Cisza w eterze   Cisza w eterze Icon_minitimeSob Sie 18, 2012 10:29 am

Może i gram ledwo trzy dni, ale jeśli można, chciałbym napisać swoje spostrzeżenia, mogą być jednak błędne, przez krótki staż w grze, nie zamierzam w żaden sposób negować czyjejś pracy, to tylko wynik moich obserwacji, po krótkim stażu gry:

1. Gdzie są MG? Dlaczego na grze widziałem tylko jednego MG?, którym jest Feandil? Czytałem skargi na forum i padło, że jest trzech MG, gdzie zatem jest pozostała dwójka?

2. Nie wiem jak tutaj sprawa wygląda z fabularnymi rozgrywkami i sesjami, ale dlaczego jest prowadzona tylko jedna sesja, na forum na które mało kto zagląda? Dlaczego sesja prywatna, dla trzech graczy organizowana jest w dziale sesyjnym, gdzie powinny, z mojego doświadczenia wiem, być prowadzone sesje otwarte dla wszystkich powiązane bezpośrednio z główną fabułą, chyba że takiej tutaj nie ma.

3. Czy zależy Wam w ogóle na graczach? Przepraszam, za tak ostre pytanie, ale zauważyłem, że na grze jest więcej rangowych niż graczy? Dlaczego tak jest? Co jest powodem braku zainteresowania grą? To, że bardziej zajmujecie się opisami? A gracze, przepraszam, to kim dla Was są? Mamy sami sobie wymyślać fabułę/rozgrywkę? Wczoraj byłem świadkiem niemiłej sytuacji, gdzie jeden z rangowych zanegował odgrywanie postaci przezeń w karczmie. Dlaczego taka sytuacja miała miejsce na Chacie? Takie uwagi powinno się pisać na rozmowie(a widzę, że taką opcje tutaj macie), w dość bardziej delikatny sposób. Zdziwiło mnie też, że MG, który był w ten czas, nie zareagował, na ową sytuację dlaczego? Jakie obowiązki, tutaj, mają MG? Czy tylko są od opisów i zero reakcji na, jeśli było złe, odgrywanie postaci przez gracza?

4. Jako nowy gracz nie znający świata Tolkiena chciałbym, na grze, nie na forum, mieć gdzieś możliwość poczytania o tym świecie, o realiach czy chociażby o tym jak zdobywa się różne fabularne rzeczy.

5. Punkty Klimatu...fajna sprawa, ale, wnioski wyciągam po opisie przyznawania owych punktów, czemu punkty ma dostawać osoba, która prywatnie pisała sesję z MG? Myślałem, że takie punkty dostaje się za rzeczy, które robi się publicznie, tak aby było to sprawiedliwe w stosunku do innych. Na razie, wnioskuję, że mogę takie punkty otrzymać za prywatna sesję z MG, nie ważne na jaki temat, ale za długość tekstów? Z doświadczenia wiem, że długość tekstów nie zawsze jest adekwatna całości- długość nie znaczy jakoś, powinna się liczyć treść. Czy robiąc doskonałe opisy jak to krople deszczu uderzają o szybę, jak pokazuję środkowy palec jakiejś postaci?

To chyba, na razie tyle. Prosiłbym o konkretne odpowiedzi, a nie jak to miałem przyjemność czytać, bo gra przechodzi remake, czy potrzeba tła fabularnego. Moim głównym powodem, odejścia z innej gry(temu zawitałem do Was, w celu odnalezieniu nowych doznań), było mówienie, że w grze trzeba poprawić to, poprawić tamto, bo gra potrzebuje remak`u i żadnych konkretów, większość rangowych się obijała, mimo prowadzonych sesji, które po jakimś czasie umierały, z braku zainteresowania MG, którzy sprawowali piecze nad sesjami, a admin z gry chciał zrobić drugą grę, taką na A.

Zauważyłem potencjał w tej grze, stąd nie zrezygnowałem po jednym dniu(powinienem podziękować za przemiłą rozgrywkę z panią karczmarką, która tak dzielnie zniosła humory mej postaci Wink ).

Jeśli potrzebujecie jakiejś pomocy, przy opisach, czy innych rzeczach chętnie pomogę, oczywiście z pomocą osoby, która jest obeznana za światem Tolkiena, aby pasowało pod klimat gry.
Powrót do góry Go down
Liktarea

Liktarea


Nick : Liktarea
ID : 134
Ranga : Mieszkanka
Female Liczba postów : 82
Join date : 28/03/2012
Skąd : Częstochowa

Cisza w eterze Empty
PisanieTemat: Re: Cisza w eterze   Cisza w eterze Icon_minitimeSob Sie 18, 2012 12:34 pm

Feandilu, urzekła mnie ta wypowiedź, tak,że teraz jestem jak tykająca bomba zegarowa.

A o trzecim MG nie raczyłeś wspomnieć? Bandielu, trzeci MG to Tarina Rakka, już emerytowana. Niestety. Dużo dla gry zrobiła, bardzo dużo. Lecz i tak 2 MG to zdecydowanie za mało, zwłaszcza jeśli ZALEŻY WAM BARDZIEJ NA OPISACH NIŻ NA GRACZACH.

To mnie najbardziej zdenerwowało. Zauważ, jak wiele graczy trafia na szajer z toplist. Oni głosują- gra się unosi na wyższe miejsca, a co za tym idzie, przyciaga więcej graczy. Ta gra spadnie na dno przy takim podejściu, bo gra jest dla graczy , a nie tylko dla rangowych. A co do mnie, piszącej sesje- no cóż, wiem,że ostatnio mnie nie było,ale to dlatego, że było i jest u mnie krucho z netem i nic na to nie poradzę. Sesjuję z wielką przyjemnością i chcę podziękować za jakże miłą sesję z Panem B Smile .
Ale żeby bronić Khamusa? Aż tak Ci na łeb padło? Przecież on jawnie obraża innych graczy, za to, że prowadzą swoją postać wedle swego uznania! Jak można mu coś takiego darować, skoro on zniechęca graczy do gry! Zastanów się nad swoim stanowiskiem, naprawdę, bo jak na razie to mnie ostro do siebie zraziłeś.
Powrót do góry Go down
Pan B




Nick : Bandiel Sferien
ID : 352
Ranga : Mieszkaniec
Liczba postów : 17
Join date : 17/08/2012

Cisza w eterze Empty
PisanieTemat: Re: Cisza w eterze   Cisza w eterze Icon_minitimeSob Sie 18, 2012 1:32 pm

Cytat :
Jest dwóch MG - Calendila (ID:230) oraz moja osoba. Wspomniana Mistrzyni Gry wyjechała. Wakacje miały zająć jej dwa tygodnie, na dniach powinna wrócić.
Na chwilę obecną nie widzę osób odpowiednich na to stanowisko, by zarządzić nabór.

Dwóch MG? To nie jest trochę za mało? To trzeba czekać aż wrócić drugi MG, żeby cokolwiek ruszyło? To ona jest Przewodniczącym Mistrzem Gry czy Ty? I gdzie jest trzeci MG? Wyparował?

Cytat :
1) Oglądalność forum nie jest już naszym naszym problemem - wielokrotnie zachęcaliśmy graczy, aby rejestrowali się i uczestniczyli w tworzeniu krainy. Tych, którzy uczynili to do tej pory, szanuję i mówię dziękuję, reszcie - Wasza strata. Nie warto jest płaszczyć się pod stopami, by łaskawie reszta wypełniła minutowy formularz rejestracyjny.
2) Ponieważ dział sesja - jak sama nazwa wskazuje - przeznaczony jest dla sesji, ciężko byłoby pełnić rozgrywkę trój osobową na poczcie, czyż nie?
3) Po uprzednim zgłoszeniu się do mnie, przedstawieniu pomysłu i planu sesji, można poprowadzić swoją, pod moim okiem.

1. Dlaczego nie jest Waszą sprawą? Przejrzałem forum i jeśli to forum, na którym piszemy, ma się stać miejscem dyskusji oraz źródłem informacji dotyczących KP, podań na różne rzeczy, to powinna to być Wasza sprawa, drogi Feanie.
2.Czy ja mówię, że na poczcie? Nie macie tutaj czegoś takiego jak pokój spotkań, w którym byłyby organizowane takie prywatne sesje?
3.Dlaczego zgłaszać chęć prowadzenia sesji do Ciebie? Dlaczego nie mogę tego napisać np. do panny Calen? Nie ma przyzwolenia na prowadzenie/nadzorowanie sesji?

Cytat :
Pięknie to ująłeś - w tej chwili bardziej zależy nam na opisach, które pozwolą ruszyć w nowej odsłonie. Kiedy wróci Calendila, ruszy sesja pod jej pieczą, poza tym jest karczma, poczta i forum - dla chcącego nic trudnego, trzeba tylko samemu puścić wodzę wyobraźni, a nie tracić czas na czcze, forumowe narzekania.

Sytuacja na czacie była jak najbardziej słuszna (może w zbyt ostrych słowach). Pomimo rozpisania kanonów, które są obowiązkowym wyznacznikiem wyglądu postaci, gracz nie uszanował pracy jednego z tekściarzy gry. W tym przypadku - brawo dla czujnego Khamusa.

Fabuła ruszy przy gotowości kanonów i miast - inaczej nie ma to sensu. Wtedy będziemy prowadzić uporządkowaną rozgrywkę klimatyczną.

Czyli jak rozumiem, robicie grę pod siebie tak? Gracze idą w odstawkę na rzecz opisów, do których mogliby przyłożyć rękę i wspomóc rozwój gry- prościej mówiąc mieliby swój wkład. Bez opisów, można prowadzić sesje- czy do prowadzenia sesji w karczmie lub organizowanie konkursów, naprawdę potrzebne są opisy? Chyba nie. Jak rozumiem patrzycie na to, co będzie później, a teraźniejszość, od której zależy przyszłość gry jest nie ważna? Teraźniejszość jest podwaliną przyszłości-zaniedbując ją- zaniedbujecie i stawiacie pod znakiem zapytania przyszłość gry, która dobrze się zapowiada. Jeśli, zaplanowaliście zrobić wszystko od nowa w grze, dlaczego więc udostępniacie ją graczom, gdzie jesteście narażeni na brak konkretnego odgrywania postaci, ze strony graczy, ponieważ ciągle wprowadzacie zmiany. Logiczne więc, z doświadczenia też wiem, że gracze nie będą przestrzegać jakiegokolwiek kanonu, ponieważ ciągle coś poprawiacie i zasłaniacie się tym, że ciągle coś robicie, bo jest potrzebne to, potrzebne jest tamto.
Drogi Feanie więcej konsekwencji- albo robicie opisy i dajecie, do czasu wprowadzenia Nowej Ery, wnioskuję, że teraz mamy Starą Erę, wolną rękę graczom w odgrywaniu postaci, dajecie o tym informacje, gdzieś na grze w widocznym miejscu i zmiany wprowadzacie w NE albo stopniowo robicie opisy i zajmujecie się prowadzeniem sesji, pilnowaniem odgrywania postaci przez nich i ogólnie zajmujecie się rozwojem fabuły już od teraz.

Czyli, drogi Feanie, uważasz, że ostra krytyka, bo ja to tak odebrałem, jako obserwator, jest wskazana by zmuszać graczy do prawidłowego odgrywania postaci? Poza tym, czy Khamus jest Przewodniczącym Mistrzem Gry czy Ty, bo chyba czegoś tu nie rozumiem. Skoro, masz taką ważną rangę, dlaczego osoba nie upoważniona do tego zwraca komuś uwagę? Wyłącznik wyglądu, powiadasz, drogi Feanie? To w takim razie odpowiedź mi na pytanie, bo chyba jestem skończonym idiotą, ale czy w świecie Tolkiena nie było czegoś takiego jak mieszanie się szczepów ludzkich i elfich? Nie było czegoś takiego jak gwałty i był zabronione związki mieszane? Wybacz, ale jako gracz zielony w tym świecie, patrzący na to, odnoszę wrażenie, że trochę za mocno trzymacie się kanonów ras, bo nawet w świecie rzeczywistym powstają mieszanki szczepów rasy ludzkiej, dzięki temu mamy np. Mulatów.
Dlaczego uważasz, że nie uszanował czyjejś pracy? Czy tworzenie postaci według własnej idei, stawiam, że nie było to zamierzone działanie ze strony gracza, by nie stosować się do kanonu, jest brakiem poszanowania dla czyjeś pracy? Feanie jesteśmy ludźmi dorosłymi i chyba takie rzeczy nie powinny być pisane, przynajmniej w moim mniemaniu.
Czyli kreatywność graczy odnośnie odgrywania postaci jest złem tak? Trzymamy się sztywno kanonów i kreatywność graczy odstawiamy na bok bo to, jest brak szacunku dla osób tworzących grę? Ponawiam pytanie, dla kogo jest ta gra- dla rangowych czy dla graczy?

Fabułę tworzą gracze, jako Przewodniczący Mistrzów Gry powinieneś to wiedzieć. Z doświadczenia wiem, że aby fabuła ruszyła nie są potrzebne jakieś super opisy. Wystarczą podstawowe opisy, przynajmniej na początek, jedna lub dwie osoby odpowiedzialne za rozwój fabuły, gdzie reszta zajmuje się dopieszczaniem tych podstawowych opisów w coś lepszego, a gracze, pod okiem tych wybranych, biorą udział w fabule. Fabuła na tło, leci swoim własnym torem, a nadzorujący patrzą/obserwują, jak reagują gracze na zmiany wprowadzane w tło rozgrywki czy mocno wpływają ich decyzje na krainę czy nie. Chyba nie chcecie stać w miejscu z rozwojem gry?

Cytat :
Powyżej narzekasz na brak fabuły i zajęcia graczami, a my właśnie kosztem tego tworzymy te opisy. Trochę zrozumienia.

Nie narzekam, to raz, ja tylko pytam, bo chyba, mam do tego prawo? Kosztem graczy? Wiesz, drogi Feanie, że ja teraz poczułem się troszkę urażony Twoim stwierdzeniem. Poza tym, miałem na myśli coś takiego jak samouczek, dzięki któremu mógłbym łatwiej odnaleźć się w tym świecie.


Cytat :
Niezmiernie mnie to cieszy. Wskazanym było poprowadzenie choć jednej sesji w karczmie, przez Liktareę, po tak długim czasie.

Czemu wskazane? Każdy ma przecież swoje prywatne życie, a wnioskuję, że nie była obecna na grze dłuższy czas.

Cytat :
Na chwilę obecną wszystko jest uporządkowane, rozpisane i w trakcie tworzenia. Dziękuję.

Drogi Feanie, raz piszesz, że jest wszystko tworzone, raz że jest wszystko uporządkowane, to jak to w końcu jest? Jest uporządkowane czy w trakcie tworzenia?

------------
Droga Avie, ja rozumiem, że świat Tolkiena jest inny, bo jest już coś stworzone, ale nie można z góry zakładać, że nie poszukamy informacji na dany temat na internecie. Jak komuś zależy na pomocy w grze, fabularnej rozgrywce, przeszuka dostępne źródła, aby poznać świat. Taka jest kolej rzeczy i nie podoba mi się, że uważasz iż każdy gracz jest taki sam, bo nie jest, chyba że źle odebrałem Twoje słowa. Jeśli tak- przepraszam bardzo.

Nie będę oceniać kogoś kogo nie znam, mam na myśli tą graczkę Tarinę, ja tylko wyrażam opinię/swoje zdanie po tym co widzę. Nie wiem, jak zachowywała się ta osoba, kiedy mnie nie było i średnio, przyznam szczerze, mnie to interesuje, ponieważ teraz jest teraz, a nie to co było, prawda?

Dodam jeszcze, że widziałem ankietę odnośnie tej dwójki i chyba Twoje słowa są nieadekwatne, do tego co widziałem w głosowaniu-więcej głosów było na niejakiego Khamusa, ale dobra, było to było, nie mniej fakty mówią same za siebie- ale mimo głosowania, widzę, że to Tariny nie ma.

Jednak, zboczyliśmy nieco z tematu, bo nagle, Twoja wypowiedź, droga Avie zszedł na temat kłótni pomiędzy dwójką graczy, z której drugiej osoby, nie widziałem w ogóle na oczy.

--------

Khamusie, ja mam pytanie w związku z Twoim postem: Czyli gra Shire jest tylko dla wybranych. Rozumiem, że ja jako gracz, który mimo nie posiadania odpowiedniej wiedzy, na temat świata, jest tutaj zbędną osobą, mimo, że chce poznać ten świat, tak? Poczułem się w tej chwili, jak niechciana osoba, która z braku wiedzy o Tolkienie, nie powinna w ogóle grać w Shire.

Przyszedłem do Was na grę, aby poznać świat Tolkiena, bo znam wiele osób, które go zachwalają, a skoro nie mam kiedy i możliwości by obejrzeć/przeczytać film/książki o Tolkienie, pomyślałem, że taka vallheru to dobry pomysł, by poznać ten świat, ale po poście Khamusa, stwierdzam, że chyba jednak, to zły pomysł, ponieważ braku wiedzy jestem zbędnym graczem zawalającym miejsce.

Chciałbym zaznaczyć, że mój post nie jest żadną skargą, dlatego tytuł postu nosi cisza w eterze. Nie znalazłem na forum działu, w którym mógłbym wyrazić swoją opinię. Czy wyrażanie swojego zdania/opinii/tego co się spostrzegło, fakt po krótkim stażu, (dlatego umieściłem informację niebieskim kolorem na wstępie pierwszego postu) jest czymś złym?
Powrót do góry Go down
Liktarea

Liktarea


Nick : Liktarea
ID : 134
Ranga : Mieszkanka
Female Liczba postów : 82
Join date : 28/03/2012
Skąd : Częstochowa

Cisza w eterze Empty
PisanieTemat: Re: Cisza w eterze   Cisza w eterze Icon_minitimeSob Sie 18, 2012 1:37 pm

Wiesz co? wiesz co? Olewam taką grę. Skąd wiesz,że Mau nie jest na przykład mieszańcem? Jesteście nietolerancyjni i robicie grę pod siebie . To tyle. Jedyne, co mnie jeszcze trzyma przy grze, to fabuła mojej postaci, którą będę prowadzić bez względu na sprawy administracyjne i techniczne. Ach, i jeszcze jedno- Bandiel również trzyma mnie przy grze, bo to totalne przeciwieństwo Khamusa, który jest chamem, a jeśli go bronisz, to coś jest naprawdę nie tak. Ogarnijcie się ludzie, to może zrozumiecie co po niektórzy, co zrobiliście z piękną grą, w której gracze byli zżyci i zgodni.A co do postu Khamusa... no masakra, niebawem będziemy robić testy i selekcję, kto się nadaje na gracza a kto nie! I co, jak nie zdasz egzaminu, to co? Nie możesz się zarejestrować? Weź człowieku, bo to jest masakra jakaś...!!! I tak, będę przeciwko Tobie, dopóki nie dostrzeżesz tego, co robisz z grą i jej graczami.A z Tolkiena nikt nie kpi, nauczy się klimatu w swoim czasie, ale dlaczego nie chcesz dać mu szansy. To jest po prostu żałosne i tyle...A co do postu Bandiela... Eh. Nie jesteś zbędny,nie myśl tak. Ładnie piszesz, Twoja postać jest klimatyczne, świetnie się z nią sesjuje... Nie rezygnuj tylko dlatego że ktoś mówi , że ta gra jest dla znających świat Tolkiena...Bo nie jest.
Powrót do góry Go down
Liktarea

Liktarea


Nick : Liktarea
ID : 134
Ranga : Mieszkanka
Female Liczba postów : 82
Join date : 28/03/2012
Skąd : Częstochowa

Cisza w eterze Empty
PisanieTemat: Re: Cisza w eterze   Cisza w eterze Icon_minitimeSob Sie 18, 2012 1:59 pm

Wiesz co, naprawdę... Ostrzeżenie za mówienie prawdy? Człowieku...To jest smieszne. I dlatego tracicie graczy.

PS. JA nic nie robię dla gry? Ja tworzę klimat karczmy,prowadzę ją, choć osatnio mnie nie było z przyczyn niezaleznych ode mnie. I teraz zwyczajnie mnie uraziłeś i obraziłeś. Żałosne.
Powrót do góry Go down
Żabcia

Żabcia


Nick : Reainae
ID : 132
Ranga : Mieszkanka
Female Liczba postów : 218
Join date : 03/04/2011
Skąd : Rzeszów

Cisza w eterze Empty
PisanieTemat: Re: Cisza w eterze   Cisza w eterze Icon_minitimeSob Sie 18, 2012 4:20 pm

Dlaczego cała masa postów została skasowana z tego tematu?

Edycja:
Okej, już wiem.

Zamykam.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Cisza w eterze Empty
PisanieTemat: Re: Cisza w eterze   Cisza w eterze Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
Cisza w eterze
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Forum Shire :: Sąd :: Skargi-
Skocz do: