Forum Shire
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


Forum Shire
 
IndeksSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj

 

 Dokumenty

Go down 
4 posters
AutorWiadomość
Calen

Calen


Nick : Calendila
ID : 230
Ranga : Obywatelka Lothlorien
Female Liczba postów : 71
Join date : 07/05/2012

Dokumenty Empty
PisanieTemat: Dokumenty   Dokumenty Icon_minitimePon Cze 04, 2012 7:23 pm

Kolejny z projektów, w którym posłużę się moim wcześniejszymi próbami graficznego obrazowania ;]

Dokumenty, w których po lewej stronie ma się możliwość wybierania opcji, a po prawej wyświetla się wszelki opis, dotyczący aktualnego, przeglądanego elementu. Typu rasa - Wybierając elfa, po prawej krótki opis. Nim wkroczy się do krainy, ma się obowiązek wypełnienia wszystkiego, w razie konieczności, można skorzystać z forum, prawa, kontaktu z władzą.

Dokumenty 256875_e6699

Ktoś powie, że każdy wpierw zechce zobaczyć krainę, nim wypełni papiery. Więc myślę, że dobrze byłoby stworzyć konto testowe. Na stronie logowania, korzystając z niego, można wejść do środka, rozejrzeć się, zastanowić, podjąć decyzję o rejestracji. Może to mylne wrażenie, ale ograniczyłoby to ilość porzuconych kont, zaraz po pierwszym wejściu.
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Dokumenty Empty
PisanieTemat: Re: Dokumenty   Dokumenty Icon_minitimePon Cze 04, 2012 7:46 pm

Konto testowe dobra sprawa, ale czy to co proponujesz nie przywali na serwer?
Już sam fakt, jak pytałam Lenwe o zwiększenie wagi obrazków o trochę tak do 30 kb, powiedział, że obciąży to lekko serwer.
Powrót do góry Go down
Mardro




Nick : Lómendil Aldaser
ID : 3
Ranga : Główny Doradca
Male Liczba postów : 386
Join date : 31/05/2012
Age : 33
Skąd : Olkusz

Dokumenty Empty
PisanieTemat: Re: Dokumenty   Dokumenty Icon_minitimePon Cze 04, 2012 7:48 pm

Hmmm jeśli wprowadzimy do tego jeszcze elementy CSS3 może być zabawnie Very Happy

Wyjaśnię tyle, że to nowy sposób kodowania wyglądu strony, który udostępnia możliwość wrzucenia na serwer własnej czcionki i użycie jej do swojego projektu Smile

EDIT:
To zależy jak zapisane będą obrazki, itd. Ewentualnie trzeba będzie sięgnąć po dodatkowe finansowanie serwera z reklam i trochę go rozwinąć. Konto testowe, może działać zupełnie na boku (chociaż trochę zajmie)


Ostatnio zmieniony przez Mardro dnia Pon Cze 04, 2012 7:50 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Dokumenty Empty
PisanieTemat: Re: Dokumenty   Dokumenty Icon_minitimePon Cze 04, 2012 7:49 pm

Słyszałam, że to jest dobre.

Ale musimy znać możliwości serwera, wiesz? Inaczej go dosłownie, wybaczcie za słowo, ale zajebiemy.
Powrót do góry Go down
Mardro




Nick : Lómendil Aldaser
ID : 3
Ranga : Główny Doradca
Male Liczba postów : 386
Join date : 31/05/2012
Age : 33
Skąd : Olkusz

Dokumenty Empty
PisanieTemat: Re: Dokumenty   Dokumenty Icon_minitimePon Cze 04, 2012 7:51 pm

Jeśli chodzi o CSS3, to nie wpływa zbytnio na serwer. To nadal tylko ciąg znaków i teraz też jest używany, ale nie ma niektórych funkcji. Cała rola odczytania tego spada na przeglądarkę, a więc na użytkownika, nie na serwer.
Powrót do góry Go down
Żabcia

Żabcia


Nick : Reainae
ID : 132
Ranga : Mieszkanka
Female Liczba postów : 218
Join date : 03/04/2011
Skąd : Rzeszów

Dokumenty Empty
PisanieTemat: Re: Dokumenty   Dokumenty Icon_minitimeCzw Cze 21, 2012 11:02 am

Jaki werdykt?
Osobiście popieram pomysł z kontem testowym, z przewodnikiem zmuszającym gracza do wyboru statystyk przed rozpoczęciem gry również. Ale do tego musielibyśmy zrobić naprawdę porządne opisy wszystkiego, bo obecne leżą i kwiczą. A opisów szczepów nie ma wcale.
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Dokumenty Empty
PisanieTemat: Re: Dokumenty   Dokumenty Icon_minitimeCzw Cze 21, 2012 11:09 am

Ja też jestem za. Jak Fean wróci tego 1 lipca, to się bierzemy za robotę, już tego dopilnuję Very Happy
Powrót do góry Go down
Mardro




Nick : Lómendil Aldaser
ID : 3
Ranga : Główny Doradca
Male Liczba postów : 386
Join date : 31/05/2012
Age : 33
Skąd : Olkusz

Dokumenty Empty
PisanieTemat: Re: Dokumenty   Dokumenty Icon_minitimeCzw Cze 21, 2012 4:29 pm

Nie wiem, jak to będzie wyglądało z kontem testowym... Na pewno będzie to powodowało spore zamieszanie, bo izolowanie takiego konta od pozostałych graczy i uniemożliwienie zepsucia czegoś samą jego obecnością jest strasznie trudne o ile nie niemożliwe...
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Dokumenty Empty
PisanieTemat: Re: Dokumenty   Dokumenty Icon_minitimePią Cze 22, 2012 5:58 pm

Jeśli jest niemożliwe to po prostu go nie róbmy i tyle.
Powrót do góry Go down
Lenwe




Nick : Lenwe Tinethele
ID : 1
Ranga : Than
Male Liczba postów : 122
Join date : 03/04/2011

Dokumenty Empty
PisanieTemat: Re: Dokumenty   Dokumenty Icon_minitimeSob Cze 23, 2012 12:04 pm

konto testowe jest ciezkie, mozna go wprowadzic ale zawsze pozostaje problem zabezpieczen bo załóżmy ze dzis go dopracujemy do perfekcji to jutro wprowadzimy jakas zmiane i ta zmiana moze spowodowac ze konto testowe bedzie mogło w nia ingerowac.


przykład jakies 3 miesiace temu pochodiłem po grach tego typu i praktycznie w kazdej poswiacajac troszke czasu mozna znalesc luke takie jak np reklama np shire w innej grze pozostawiona w ogłoszeniu notatniku na poczcie swojej, nie mówiac np ze mozna np wiadomosci pisac w której mozna zawrzec wszystko a admin co?? moze skasowac konto albo je zbanowc co sie troszke miaja z celem.
Powrót do góry Go down
http://www.foto-koscian.pl
Go??
Gość




Dokumenty Empty
PisanieTemat: Re: Dokumenty   Dokumenty Icon_minitimeSob Cze 23, 2012 4:24 pm

No to odpuszczajmy z tym i to wszystko.

Czekam na Feana, chyba, że dostanę zgodę na zrekrutowanie jeszcze jednego MG, bo na forum MG nic się nie dzieje...A jeszcze ostatnio Mardro prosił o zerknięcie na jego podanie z czarami, nie mam jak mu tego zaakceptować, nie oszukujmy się, bez kanonu magii nie zaakceptuję mu tego, a podejrzewam, że Mardro nie będzie pierwszym, który o to zapyta.
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Dokumenty Empty
PisanieTemat: Re: Dokumenty   Dokumenty Icon_minitimeSob Cze 23, 2012 4:30 pm

A nie lepiej zaprosić graczy do rozmów na temat kanonu? Nie łudźmy się będziecie mieć więcej pomysłów - będzie z czego wybierać. Zawsze więcej głów do rozmowy a we dwójkę czy trojkę możecie nie wpaść na to co mogą inni.
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Dokumenty Empty
PisanieTemat: Re: Dokumenty   Dokumenty Icon_minitimeSob Cze 23, 2012 4:34 pm

Kanon magii jako taki już jest, ale Feana nie ma i nie wiem co dalej, bo on chce by było według Tolkiena wszystko, jak już mówiłam wcześniej. Serio, niektórych rzeczy, nie zrobię bez niego. ;/

To dobry pomysł, acz gracze dodadzą coś od siebie w sprawie magii i wyjdzie nie związane z Tolkienem.
Powrót do góry Go down
Żabcia

Żabcia


Nick : Reainae
ID : 132
Ranga : Mieszkanka
Female Liczba postów : 218
Join date : 03/04/2011
Skąd : Rzeszów

Dokumenty Empty
PisanieTemat: Re: Dokumenty   Dokumenty Icon_minitimeCzw Lip 26, 2012 2:09 am

Temat ucichł ponownie, zamykam. Póki nie mamy opisów, nie mamy co myśleć o przewodniku, z konta testowego zrezygnowaliśmy. Kanon magii to już inna sprawa.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Dokumenty Empty
PisanieTemat: Re: Dokumenty   Dokumenty Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
Dokumenty
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Forum Shire :: Sprawy Krainy :: Propozycje :: Zamknięte-
Skocz do: