Forum Shire
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


Forum Shire
 
IndeksSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj

 

 Bunt hobbitów

Go down 
Idź do strony : 1, 2  Next
AutorWiadomość
Numen
Admin



Nick : Numen
ID : 397
Male Liczba postów : 34
Join date : 03/04/2011
Skąd : Świdnica

Bunt hobbitów Empty
PisanieTemat: Bunt hobbitów   Bunt hobbitów Icon_minitimeSob Kwi 16, 2011 6:35 pm

Mam pomysł na wątek fabularny.
Jak zapewne większość wie, Lenwe stał się teraz półelfem.

Jak? Nikt tego nie wie, nie wiedzą o tym także mieszkańcy Shire.
A Than zapewne będzie chciał zachować (fabularnie) swą rangę.
Nie powinno być to jednak dla niego łatwe, bo stawiając się w sytuacji hobbitów nie uwierzyłbym elfopodobnemu czemuś że było, jest i ma zamiar być moim Thanem.

Smile

Zatem rozwińmy to i wyjdzie fajny kawałek fabuły Smile

PS: Jaka jest właściwie definicja "Thana"? Bo na necie nie mogę znaleźć
Powrót do góry Go down
https://shire.forumpl.net
Go??
Gość




Bunt hobbitów Empty
PisanieTemat: Re: Bunt hobbitów   Bunt hobbitów Icon_minitimeSob Kwi 16, 2011 6:49 pm

Kto wgl wymyślił range "Than" ?
Z angielskiego Than znaczy niż.
Powrót do góry Go down
Numen
Admin



Nick : Numen
ID : 397
Male Liczba postów : 34
Join date : 03/04/2011
Skąd : Świdnica

Bunt hobbitów Empty
PisanieTemat: Re: Bunt hobbitów   Bunt hobbitów Icon_minitimeSob Kwi 16, 2011 7:12 pm

Znam angielski ;p
Chodziło mi o to, czy istnieje jakaś nazwa własna "than" Razz
Powrót do góry Go down
https://shire.forumpl.net
Go??
Gość




Bunt hobbitów Empty
PisanieTemat: Re: Bunt hobbitów   Bunt hobbitów Icon_minitimeSob Kwi 16, 2011 7:20 pm

To powinno rozwiać wątpliwości ... Very Happy

Than Shwe (ur. 2 lutego 1933) - birmański wojskowy i polityk, przywódca junty wojskowej rządzącej Birmą, w latach 1992-2011 głowa państwa.

Than Shwe pracował jako urzędnik pocztowy, następnie w siłach zbrojnych
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Bunt hobbitów Empty
PisanieTemat: Re: Bunt hobbitów   Bunt hobbitów Icon_minitimeSob Kwi 16, 2011 7:21 pm

http://pl.wikipedia.org/wiki/Thanowie_Shire%27u - z wikipedii, bo nie chce mi się szukać w bardziej wiarygodnych źródłach. Niemniej, na swoje potrzeby zaadoptował go Tolkien, tudzież polscy tłumacze, nie wiem.
Powrót do góry Go down
Numen
Admin



Nick : Numen
ID : 397
Male Liczba postów : 34
Join date : 03/04/2011
Skąd : Świdnica

Bunt hobbitów Empty
PisanieTemat: Re: Bunt hobbitów   Bunt hobbitów Icon_minitimeSob Kwi 16, 2011 7:49 pm

o, dzięki ;p
Powrót do góry Go down
https://shire.forumpl.net
Go??
Gość




Bunt hobbitów Empty
PisanieTemat: Re: Bunt hobbitów   Bunt hobbitów Icon_minitimeSob Kwi 16, 2011 8:47 pm

To można o tak o zmieniać sobie rasę?
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Bunt hobbitów Empty
PisanieTemat: Re: Bunt hobbitów   Bunt hobbitów Icon_minitimeSob Kwi 16, 2011 8:51 pm

Lenwe zmienił ją przy okazji resetu, no, z delikatnym poślizgiem.
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Bunt hobbitów Empty
PisanieTemat: Re: Bunt hobbitów   Bunt hobbitów Icon_minitimeSob Kwi 16, 2011 9:04 pm

Jak dla mnie główny admin techniczny nie powinien być fabularnym władcą. Amen.

A co do buntu hobbitów w wątku fabularnym. Żeby dobrze to rozegrać, potrzebny jest "hobbit rewolucjonista" (główny buntownik) w osobie fizycznej, który zna pojęcie klimatu i sesji fabularnej, oraz jakieś grono jego popleczników (również hobbitów).

I niektórzy wiedzą jak Lenwe zmienił rasę (sesja jego i Alesy). Co prawda jest mało realistyczna i na średnim poziomie, ale była. Jest więc jakaś podstawa.
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Bunt hobbitów Empty
PisanieTemat: Re: Bunt hobbitów   Bunt hobbitów Icon_minitimeSob Kwi 16, 2011 9:22 pm

Fabularnym władcą Shire powinien być hobbit. To tak jak np. Gordonem rządziłby Uruk Hai.
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Bunt hobbitów Empty
PisanieTemat: Re: Bunt hobbitów   Bunt hobbitów Icon_minitimeSob Kwi 16, 2011 9:34 pm

Ale dochodzi do tego też mały bałagan w krainie. Nikt nie wie ile czasu minęło od ery pierścieni, oraz co się zmieniło. Może Gondorem włada jakiś Uruk, który w wyniku wojny go zdobył (jak w Total War ^^)? Nic nie wiadomo. Sad

Chyba że jest przyjęte, że wszystko dzieje się tuż po III erze
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Bunt hobbitów Empty
PisanieTemat: Re: Bunt hobbitów   Bunt hobbitów Icon_minitimeSob Kwi 16, 2011 10:00 pm

nie podoba mi się takie coś. Hobbici zupełnie przestaną istnieć..
Powrót do góry Go down
Numen
Admin



Nick : Numen
ID : 397
Male Liczba postów : 34
Join date : 03/04/2011
Skąd : Świdnica

Bunt hobbitów Empty
PisanieTemat: Re: Bunt hobbitów   Bunt hobbitów Icon_minitimeSob Kwi 16, 2011 10:15 pm

Krasnoludów też nie widać...
Powrót do góry Go down
https://shire.forumpl.net
Go??
Gość




Bunt hobbitów Empty
PisanieTemat: Re: Bunt hobbitów   Bunt hobbitów Icon_minitimeSob Kwi 16, 2011 10:25 pm

Mój brat myśli nad zrobieniem krasnoluda Wink Fabularnego bo inaczej nie gra.
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Bunt hobbitów Empty
PisanieTemat: Re: Bunt hobbitów   Bunt hobbitów Icon_minitimeSob Kwi 16, 2011 10:46 pm

Mamy więc robotę dla nowych MG Smile
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Bunt hobbitów Empty
PisanieTemat: Re: Bunt hobbitów   Bunt hobbitów Icon_minitimeNie Kwi 17, 2011 8:47 am

No tak Smile Robota była i będzie. Ale jeżeli mówisz o MG w liczbie mnogiej, to musi być wśród nich jakiś lider. Inaczej, jak każdy będzie robił fabułę na własną rękę, to znowu będzie syf.

Edit1: @Down: I jeszcze raz powtarzam. Władca krainy powinien być postacią fabularną, która ogarniałaby tych liderów. Władca /= Główny administrator gry.


Ostatnio zmieniony przez Ragor dnia Nie Kwi 17, 2011 9:32 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Numen
Admin



Nick : Numen
ID : 397
Male Liczba postów : 34
Join date : 03/04/2011
Skąd : Świdnica

Bunt hobbitów Empty
PisanieTemat: Re: Bunt hobbitów   Bunt hobbitów Icon_minitimeNie Kwi 17, 2011 8:53 am

Wybiorą go podczas naboru ;p
Wszędzie powinien być lider i to powtarzam już od dawna ;]
Każda ranga powinna mieć swojego lidera
Powrót do góry Go down
https://shire.forumpl.net
Go??
Gość




Bunt hobbitów Empty
PisanieTemat: Re: Bunt hobbitów   Bunt hobbitów Icon_minitimeNie Kwi 17, 2011 11:27 am

Trudno będzie znaleźć fabularnego DOBREGO hobbita, ale powinien się taki znaleźc.
Powrót do góry Go down
Numen
Admin



Nick : Numen
ID : 397
Male Liczba postów : 34
Join date : 03/04/2011
Skąd : Świdnica

Bunt hobbitów Empty
PisanieTemat: Re: Bunt hobbitów   Bunt hobbitów Icon_minitimeNie Kwi 17, 2011 11:58 am

Tyle, że wg nowego prawa (które już chyba będzie wchodzić w życie)

Cytat :
§3. Władzę zwierzchnią sprawuje Główny Administrator Gry, z fabularnym tytułem Thana (zwany dalej Thanem)
Smile
Powrót do góry Go down
https://shire.forumpl.net
Go??
Gość




Bunt hobbitów Empty
PisanieTemat: Re: Bunt hobbitów   Bunt hobbitów Icon_minitimeNie Kwi 17, 2011 1:20 pm

Nie wiem, czy taki bunt w ogóle ma sens, skoro w Shire nie ma prawie hobbitów. Więcej, wydaje się mi, że będzie to miało taki skutek jak w przypadku istoto-żercy. (Tutaj nie mamy dowódcy buntu, tam nikt nie chciał zostać istoto-żercą). W dodatku nie sądzę, aby jakikolwiek elf był przejęty tym, że Thanem nie jest hobbit. Proponowałbym raczej sesje, która dotyczyłaby wszystkich mieszkańców/była bardziej uniwersalna.

Szkoda, że nie mamy więcej miast (tj. poza Rivendell, jeszcze Minas Tirith, itd.), które miałby swoich władców. Wówczas można by tworzyć jakieś spory między królestwami... Smile
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Bunt hobbitów Empty
PisanieTemat: Re: Bunt hobbitów   Bunt hobbitów Icon_minitimeNie Kwi 17, 2011 1:29 pm

Kogo jest w Shire najmniej? Hobbitów! Chyba nawet Entów jest więcej ^ Troszkę paradoksalnie, nie sądzicie?
Powrót do góry Go down
Numen
Admin



Nick : Numen
ID : 397
Male Liczba postów : 34
Join date : 03/04/2011
Skąd : Świdnica

Bunt hobbitów Empty
PisanieTemat: Re: Bunt hobbitów   Bunt hobbitów Icon_minitimeNie Kwi 17, 2011 1:41 pm

Ej, ale gracze swoją drogą, fabularne tłumy swoją Smile

To, że my gramy w większości elfami i ludźmi nie oznacza że w Shire nie ma hobbitów.
Jesteśmy tylko częścią tej wyimaginowanej społeczności miasta i bunt jak najbardziej wchodzi w rachubę.
Znowu łączycie świat Śródziemia z internetową jego namiastką ;d

Co do królestw: to jest bardzo dobry pomysł, ale do tego potrzeba o wieeeele większej ilości graczy
Powrót do góry Go down
https://shire.forumpl.net
Go??
Gość




Bunt hobbitów Empty
PisanieTemat: Re: Bunt hobbitów   Bunt hobbitów Icon_minitimeNie Kwi 17, 2011 5:18 pm

A w głównej fabule niestety nie potrzeba tyle wyimaginowanego tłumu, co rzeczywistych ludzi.
Powrót do góry Go down
Numen
Admin



Nick : Numen
ID : 397
Male Liczba postów : 34
Join date : 03/04/2011
Skąd : Świdnica

Bunt hobbitów Empty
PisanieTemat: Re: Bunt hobbitów   Bunt hobbitów Icon_minitimeNie Kwi 17, 2011 5:28 pm

Z tym się nie zgodzę. Fabuła właśnie dlatego jest główna, bo dotyczy całego ogółu istot mieszkających, w tym wypadku, w Shire. My jesteśmy jej głównymi bohaterami, ale popatrz: czym byłby film bez miliona statystów? (wiem że są takie filmy! I są dobre jak chociażby "Człowiek z ziemi" lub "Hard Candy" lecz nasz "film" ma mieć akcję!)

Dlatego bunt jak najbardziej można przeprowadzać. MG poprostu opisuje to, co wyczynia społeczność mieszkańców. To co Wy chcecie robić -wasza wola.
Powrót do góry Go down
https://shire.forumpl.net
Go??
Gość




Bunt hobbitów Empty
PisanieTemat: Re: Bunt hobbitów   Bunt hobbitów Icon_minitimeNie Kwi 17, 2011 6:14 pm

Cytat :
Dlatego bunt jak najbardziej można przeprowadzać. MG poprostu opisuje to, co wyczynia społeczność mieszkańców. To co Wy chcecie robić -wasza wola.

Prawda, temu zaprzeczyć nie mogę, choć sam bunt wydaje się mi odrobinę sztampowy. No cóż... Od czegoś trzeba zacząć! Smile
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Bunt hobbitów Empty
PisanieTemat: Re: Bunt hobbitów   Bunt hobbitów Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
Bunt hobbitów
Powrót do góry 
Strona 1 z 2Idź do strony : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Forum Shire :: Hydepark :: Kosz-
Skocz do: