Forum Shire
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


Forum Shire
 
IndeksSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj

 

 Zmiany w budynkach

Go down 
4 posters
AutorWiadomość
Miły Pan

Miły Pan


Nick : Avie Tildomerel
ID : 153
Ranga : Mieszkaniec
Female Liczba postów : 139
Join date : 08/07/2012
Age : 31
Skąd : Nibylandia

Zmiany w budynkach  Empty
PisanieTemat: Zmiany w budynkach    Zmiany w budynkach  Icon_minitimeSro Sie 01, 2012 8:46 pm

1. Krąg Siódmy

a) Budynki Królewskie

Ogólna zmiana opisów, a przynajmniej poprawa stylistyki, np. ustawicznie pojawia się zwrot „Władczyni”, cyt. Niestety, na Plac Wodotrysku, bez specjalnego zaproszenia od Władczyni, wstęp mają jedynie obywatele Gondoru.

-Wieża Ektheliona -> Wchodzisz -> Piszesz prośbę o audiencję -> Wyświetla się okno na wiadomość klimatyczną.

Zamiast ID 1 (czyli Lewnego), należałoby tam umieścić ID gracza, który jest Namiestnikiem Gondoru. Jeśli takowy nie istnieje, przekierowywać go do innej osoby, która byłaby klimatycznym zamiennikiem Króla.

b) Ratusz Miejski

-Konstytucja Krainy Shire

Brak jakiegokolwiek zapisu. Może warto to zlikwidować?

-Stara Konstytucja Krainy Shire

Umieszczone są tam Przepisy Prawne pochodzące jeszcze z Burinieny. Przeredagować, czy wstawić obecne prawo Krainy?

-Tablica Informacyjna

Opis do oceny Mistrzów Gry (zgodność z realiami Tolkiena -> szczególnie użycie słowa „driady”, ponadto błąd "hollu").

Przechadzając się po hollu Ratusza zauważasz dość znacznych rozmiarów tablicę podtrzymywaną przez posągi driad, na której starannie wykuto spis wszelakich urzędów w Śródziemiu, a także adresy do korespondencji z urzędnikami.

Brak w tym miejscu spisu urzędników, który powinien być taki sam jak w Sali Audiencyjnej.

c) Lochy

Błędy stylistyczne w opisie lochów, na przykład w jednym zdaniu dwa razy pojawia się słowo „miasto”, poza tym za dużo wielokropków (sic!).

2. Krąg Szósty

a) Świątynia

Usunąć Księgę Ślubów jako link zbędny. W Kręgu Szóstym znajduje się poniżej Świątyni odnośnik do Śluby i Pary – oby dwa linki spełniają taką samą funkcję.

3. Krąg Czwarty

a) Teatr

U góry znajduje się tekst:

Witaj. W teatrze ufundowanym przez naszego władcę, Lenwë Tinethele możesz, za niewielką opłatą, obejrzeć sztukę lub czasami pokaz walki.

Może lepiej byłoby, żeby „naszym władcą” nie był Lenwë Tinethele, ale Namiestnik Gondoru?
Powrót do góry Go down
http://niedokonczony-utwor.blogspot.com/
Mardro




Nick : Lómendil Aldaser
ID : 3
Ranga : Główny Doradca
Male Liczba postów : 386
Join date : 31/05/2012
Age : 33
Skąd : Olkusz

Zmiany w budynkach  Empty
PisanieTemat: Re: Zmiany w budynkach    Zmiany w budynkach  Icon_minitimeSro Sie 01, 2012 9:35 pm

No to po kolei:

ad. 1:
a) "Władczyni" to prawdopodobnie pozostałość po Aktegev z Bruineny.

Nie do końca rozumiem o co chodzi z tym okienkiem, ale to już kwestia zobaczenia na własne oczy.

To jest akurat automatyczne i jest (jak większość) pozostałością z Bruineny.

b) A ja powiem, że to całe jest do przebudowy, bo co robi prawo Shire w Gondorze? Very Happy Nie jestem MG, ale wiem, że Fëan się ze mną zgodzi: Driad w Śródziemiu nie było, ale można tak zawsze nazwać kobiety Leśnych Elfów (naciągane, wiem Razz)

c) WIELOKROPKI!!!! xD Już wiem, gdzie ja się nauczyłem ich nadużywać... Nie ważne... Tak, czy inaczej: i tak lochy mają w cholerę błędów, więc akurat ortografia, stylistyka i temu podobne mogą leżeć i nie będę zdziwiony.

ad. 2:
Ja bym usunął ten drugi. Wydaje mi się to logiczniejsze.

ad. 3:
Zgadnij po czym pozostałość? Władca Bruineny miał z automatu id 1.

Poza tym odpowiedź łączna na wszystkie (2) wzmianki o Namiestniku Gondoru: Nie słyszałem o nikim takim, a na dodatek propozycja podania ID gracza, który "byłby klimatycznym zamiennikiem Króla" jest równoznaczna z powołaniem Namiestnika. Obecnie próbuję wymyślić wygodny sposób na zmianę Namiestników w rangę fabularną, ale nie będzie mi przeszkadzać przestawienie jednego więcej na nowy system (jeśli już uda mi się go zrobić).
Powrót do góry Go down
Fëandil Êlentáriel

Fëandil Êlentáriel


Nick : Fëandil Aldamír Cúlinde
ID : 23
Ranga : Władca Lothlórien
Male Liczba postów : 492
Join date : 22/03/2012
Age : 32
Skąd : Gniezno | Poznań

Zmiany w budynkach  Empty
PisanieTemat: Re: Zmiany w budynkach    Zmiany w budynkach  Icon_minitimeSro Sie 01, 2012 9:43 pm

Mardro napisał:
b) A ja powiem, że to całe jest do przebudowy, bo co robi prawo Shire w Gondorze? Very Happy Nie jestem MG, ale wiem, że Fëan się ze mną zgodzi: Driad w Śródziemiu nie było, ale można tak zawsze nazwać kobiety Leśnych Elfów (naciągane, wiem Razz)

Udaję, że tego nie widziałem! Me oczy krwawią.

ID: 1 - u nas to Than Shire, będzie to trochę inaczej wyglądać.
Powrót do góry Go down
http://www.realmadrid.pl
Mardro




Nick : Lómendil Aldaser
ID : 3
Ranga : Główny Doradca
Male Liczba postów : 386
Join date : 31/05/2012
Age : 33
Skąd : Olkusz

Zmiany w budynkach  Empty
PisanieTemat: Re: Zmiany w budynkach    Zmiany w budynkach  Icon_minitimeSro Sie 01, 2012 9:44 pm

Wiedziałem, że tak zareagujesz Very Happy
Powrót do góry Go down
Miły Pan

Miły Pan


Nick : Avie Tildomerel
ID : 153
Ranga : Mieszkaniec
Female Liczba postów : 139
Join date : 08/07/2012
Age : 31
Skąd : Nibylandia

Zmiany w budynkach  Empty
PisanieTemat: Re: Zmiany w budynkach    Zmiany w budynkach  Icon_minitimeCzw Sie 02, 2012 9:53 am

Cytat :
Nie do końca rozumiem o co chodzi z tym okienkiem, ale to już kwestia zobaczenia na własne oczy.

Przekierowuje gracza do skrzynki pocztowej i nowej wiadomości z podstawionym ID (w tym przypadku 1) oraz Tematem: Klimatyczna prosba o spotkanie.

Ad. 1

b) Najlepszym rozwiązaniem byłoby usunięcie oby dwóch linków, czyli Konstytucji Krainy Shire oraz Starej Konstytucji Krainy Shire, a następnie stworzenie jednego linka o nazwie (optymalnej i nieklimatycznej), np. Prawo Krainy.

Tablica informacyjna oraz Lochy - postaram się zaktualizować ich opisy.

Ad. 2

Zdaję się na Ciebie Mard, czy możesz to uczynić? Czyli skasować ten drugi link? Smile

Pod słowami "klimatyczny zamiennik Króla" miałam raczej na myśli to, żeby w przypadku braku Namiestnika, przekierowywało gracza do osoby Mistrza Gry, niezwiązanej z żadnym namiestnictwem w innej lokacji.
Powrót do góry Go down
http://niedokonczony-utwor.blogspot.com/
Mardro




Nick : Lómendil Aldaser
ID : 3
Ranga : Główny Doradca
Male Liczba postów : 386
Join date : 31/05/2012
Age : 33
Skąd : Olkusz

Zmiany w budynkach  Empty
PisanieTemat: Re: Zmiany w budynkach    Zmiany w budynkach  Icon_minitimeCzw Sie 02, 2012 11:26 am

ad. 1

Najlepsze rozwiązanie to namiestnik, który spisze prawo Gondoru Wink Ale jakoś chętnych brak.

Czekam na to Wink

ad. 2.

Mogę, to akurat kilka sekund, więc zajmę się tym niebawem.

Pomysł nie jest zły, ale mam tam potem zmieniać to za każdym razem, gdy stracimy/wybierzemy namiestnika Gondoru? Nie no, dobra. Może to za mnie robić system. Zresztą MG będą mieli zupełnie inne ID po nowej erze, więc trzeba to przemyśleć.
Powrót do góry Go down
Lenwe




Nick : Lenwe Tinethele
ID : 1
Ranga : Than
Male Liczba postów : 122
Join date : 03/04/2011

Zmiany w budynkach  Empty
PisanieTemat: Re: Zmiany w budynkach    Zmiany w budynkach  Icon_minitimePon Sie 13, 2012 2:29 pm

-Wieża Ektheliona -> Wchodzisz -> Piszesz prośbę o audiencję -> Wyświetla się okno na wiadomość klimatyczną.

Zamiast ID 1 (czyli Lewnego), należałoby tam umieścić ID gracza, który jest Namiestnikiem Gondoru. Jeśli takowy nie istnieje, przekierowywać go do innej osoby, która byłaby klimatycznym zamiennikiem Króla.

zrealizowane z zrobionym systemem pobierania id obecnego namiestnika gondoru
Powrót do góry Go down
http://www.foto-koscian.pl
Lenwe




Nick : Lenwe Tinethele
ID : 1
Ranga : Than
Male Liczba postów : 122
Join date : 03/04/2011

Zmiany w budynkach  Empty
PisanieTemat: Re: Zmiany w budynkach    Zmiany w budynkach  Icon_minitimePon Sie 13, 2012 2:30 pm

b) Ratusz Miejski

-Konstytucja Krainy Shire

Brak jakiegokolwiek zapisu. Może warto to zlikwidować?

-Stara Konstytucja Krainy Shire

Umieszczone są tam Przepisy Prawne pochodzące jeszcze z Burinieny. Przeredagować, czy wstawić obecne prawo Krainy?



sadze ze te stare usunac a w w zakładce konstytucja kainy shire dac obecne prawo





2. Krąg Szósty

a) Świątynia

zrealizowane
Powrót do góry Go down
http://www.foto-koscian.pl
Sponsored content





Zmiany w budynkach  Empty
PisanieTemat: Re: Zmiany w budynkach    Zmiany w budynkach  Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
Zmiany w budynkach
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Tworzenie i edycja tekstów w budynkach
» Zmiany
» Gruntowne zmiany w gazecie
» Zmiany przy kreatorze postaci

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Forum Shire :: Sprawy Krainy :: Propozycje :: Zamknięte-
Skocz do: