Forum Shire
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


Forum Shire
 
IndeksSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj

 

 Grupa zamknięta

Go down 
3 posters
AutorWiadomość
Żabcia

Żabcia


Nick : Reainae
ID : 132
Ranga : Mieszkanka
Female Liczba postów : 218
Join date : 03/04/2011
Skąd : Rzeszów

Grupa zamknięta Empty
PisanieTemat: Grupa zamknięta   Grupa zamknięta Icon_minitimeNie Lip 15, 2012 2:10 am

Mimo, iż niedokończonych tematów z pomysłami mamy już tutaj od groma, zmuszona jestem dorzucić do listy jeszcze jeden - mam nadzieję, że tym razem propozycja szybko zostanie rozpatrzona. Żeby nie przedłużać, postaram się wypisać to, co najważniejsze, bez zbędnych dodatków. Potrzebna jest nam grupa graczy (niekoniecznie rangowych!), którzy zajęliby się prywatnym działem z propozycjami. Dla niewtajemniczonych: trafiają tam wszystkie pomysły, które mają być niespodzianką dla graczy albo takie, które potrzebują przedyskutowania w zamkniętym gronie. Skład obecnej grupy jest moim zdaniem nieprzemyślany (niewiele osób się udziela, a jeśli już się udzielają, to zazwyczaj dyskusja kończy się kłótnią). Zgadzam się, że rangowi powinni od czasu do czasu dorzucić pięć groszy do jakiegoś tematu na forum, ale nie możemy ich zmuszać, by pracowali nad masą projektów. Każdy z nich otrzymał w grze zadanie, które wykonuje lepiej lub gorzej, i tak naprawdę tylko na to się pisali. Ci, którzy nie wypowiedzieli się jeszcze do tej pory, prawdopodobnie i tak tego nie zrobią, więc trzymanie ich na siłę w drużynie jest bezcelowe. Kto spośród obecnych rangowych chce tak naprawdę brać w tym udział? Kto spośród graczy nieposiadających żadnej rangi pragnie przyczynić się do rozwoju gry w taki a nie inny sposób? Konkrety! Musimy wiedzieć na czym stoimy.


Ostatnio zmieniony przez Rei dnia Pon Lip 16, 2012 11:04 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Szagar

Szagar


Nick : Rengar
ID : 49
Ranga : Komandor
Male Liczba postów : 334
Join date : 04/04/2011
Skąd : Woodbury

Grupa zamknięta Empty
PisanieTemat: Re: Grupa zamknięta   Grupa zamknięta Icon_minitimeNie Lip 15, 2012 9:24 am

Ja! pirat
Powrót do góry Go down
http://www.szynk.blogspot.com
Go??
Gość




Grupa zamknięta Empty
PisanieTemat: Re: Grupa zamknięta   Grupa zamknięta Icon_minitimeNie Lip 15, 2012 11:03 am

Rei, wszystko ładnie pięknie, ale ranga do czegoś zobowiązuje- nie tylko do tego ,by wypełniać obowiązki rangowego w grze. Rangowi są od tego by czynnie brać udział w rozwoju fabularnego gry- tym różnimy się od innych graczy i są też tematy, w których gracze nie mogą brać udziału.

Grupa zamknięta powinna się składać tylko z rangowych. Nie może być tak, że jak ktoś nie chce, bo mu się nie chce, albo strajkuje i nie wejdzie na forum. Jak ktoś nie rozumie, po co jest ranga i jakie są obowiązki to nie powinien być w ogóle rangowym. Bez aktywnej pracy rangowych, gra nigdy nie ruszy. Musimy dawać graczom przykład, że my, mimo, że czasem nam się nie chce zapieramy się i pracujemy dalej, mimo sporów itd.

A jeśli chcecie mieć drugą Smoczą Dolinę, gdzie rangowi zamiast pracować, robią sobie co chcą albo koncertowo olewają, nie tylko swoje obowiązki, ale też prace na forum, to proszę bardzo- co z tego, że gra cieszy się zainteresowaniem, skoro gracze tylko narzekają i marudzą na rangowych? Naprawdę tego chcemy? By na nas gracze marudzili? Bo ja na pewno nie.

Nie możemy zapomnieć, że teraz mamy mało graczy, a co za tym idzie- mało kasy na serwer. Musimy się spiąć, zebrać w kupę, wszyscy rangowi, nie patrząc na nasze lubię kogoś nie lubię i pracować, bo inaczej nasza praca pójdzie na marne, a zamiast skończyć to co zaczęliśmy, aby większość rangowych jak karczmarze czy namiestnicy, mieli możliwość pracy w swoich obowiązkach bez dużej ingerencji w sprawy organizowane przez MG, trzeba zrobić główne i najważniejsze rzeczy.

Ja proponuję podzielić obowiązki, kto co ma robić i na kiedy co ma być, spiąć tyłki, nie marudzić, że bo ja to tamto, bo ja to sramto.

Pamiętajmy, jesteśmy po to, by dawać przykład graczom, wiadomo będą niesnaski, bo każdy miewa inne poglądy i się tego nie uniknie, ale to jest jak w pracy- ignorujemy to, że kogoś nie lubimy i pracujemy.
Powrót do góry Go down
Żabcia

Żabcia


Nick : Reainae
ID : 132
Ranga : Mieszkanka
Female Liczba postów : 218
Join date : 03/04/2011
Skąd : Rzeszów

Grupa zamknięta Empty
PisanieTemat: Re: Grupa zamknięta   Grupa zamknięta Icon_minitimeNie Lip 15, 2012 11:25 am

Wydaje mi się, że za bardzo chcesz odłączyć rangowych od reszty graczy. Nasze rangi zobowiązują nas do pracy w grze, dokładnie do takiej pracy, jakiej na danym stanowisku się od nas wymaga. Rangowi są od tego, by pomagać innym, to fakt, ale przecież wszyscy jesteśmy tylko normalnymi graczami. Pełnimy jakieś funkcje, bo w ten sposób chcemy przyczynić się do rozwoju gry. W ten sposób - nie poprzez składanie propozycji na forum.

Cytat :
Grupa zamknięta powinna się składać tylko z rangowych. Nie może być tak, że jak ktoś nie chce, bo mu się nie chce, albo strajkuje i nie wejdzie na forum. Jak ktoś nie rozumie, po co jest ranga i jakie są obowiązki to nie powinien być w ogóle rangowym. Bez aktywnej pracy rangowych, gra nigdy nie ruszy. Musimy dawać graczom przykład, że my, mimo, że czasem nam się nie chce zapieramy się i pracujemy dalej, mimo sporów itd.
Powtórzę raz jeszcze, moim zdaniem grupa zamknięta powinna składać się z osób chętnych do pracy, niezależnie od stanowiska. Może akurat dany ktoś nie ma ochoty mieszać się w żadne rangowanie, ale chętnie popracowałby nad projektami? Nie możemy zmuszać nikogo do brania udziału w rozszerzonych dyskusjach dotyczących rozwoju gry, bo albo odpowiedzi wcale nie dostaniemy, albo będzie ona pusta i nieprzemyślana. Nie wywalimy przecież kogoś ze stanowiska tylko dlatego, że nie udziela się na forum, mimo iż grze robi naprawdę dużo. Poza tym, gra nie ruszy bez aktywnego udziału graczy. Nas, rangowych jest za mało byśmy mogli cokolwiek rozruszać.

Użyję jeszcze Twojego cytatu z czatu, Tarino:
Cytat :
są pomysły, w których gracze nie powinni brać udziału, a dając dostęp pierwszemu lepszemu do grupy zamkniętej spowoduje chaos
Tutaj nie chodzi o danie dostępu pierwszej lepszej osobie, tylko osobie sprawdzonej i skorej do współpracy. Poza tym, jeśli mamy patrzeć pod tym kątem, rangowy również jest pierwszą lepszą osobą. Wpada do gry, mijają dwa dni i dostaje rangę oraz dostęp do zamkniętej części forum. Ryzyko jest zawsze.
Powrót do góry Go down
Mardro




Nick : Lómendil Aldaser
ID : 3
Ranga : Główny Doradca
Male Liczba postów : 386
Join date : 31/05/2012
Age : 33
Skąd : Olkusz

Grupa zamknięta Empty
PisanieTemat: Re: Grupa zamknięta   Grupa zamknięta Icon_minitimePon Lip 16, 2012 3:29 pm

Po wyjaśnieniu wątpliwości, przez Reę.

Nie. Nie dla graczy. Każdy rangowy powinien pamiętać, że TEŻ JEST GRACZEM i powinien starać się uczynić tę grę taką, w jaką sam chciałby grać. Nic nas nie zwalnia z tego obowiązku. Musimy dalej czuć się graczami, bo bez tego nic nam nie pomoże, nawet jeden, czy dwóch faktycznych, nie rangowych graczy, którzy będą dawać swoje pomysły. Dział dla rangowych już ma podkategorię "Pomysły", jest też dział na propozycje, który jest ogólnodostępny. Ci chętni do współpracy gracze mogą tam pisać, a jak mają pomysł, który dla innych powinien być niespodzianką, to też mają wyjście z sytuacji. Techniczne rzeczy? Jestem ja, jest Lenwe. Fabularne? Mamy MG (przypominam, że mamy 2 MG i wypadałoby, żeby kilku rangowych też o tym pamiętało, a nie latało do Fëana w każdej sprawie). Jak do mnie ktoś przyjdzie z dobrym pomysłem, to gwarantuję, że wstawię go na dział dla rangowych i jeszcze podpiszę imieniem faktycznego autora. Jak się wstydzą, to mogę dać informację o takiej współpracy w profilu, a autorów dodatkowo nagradzać miejscem w Hali Zasłużonych (czy jak to tam się zwie), jeśli ich projekt wejdzie do gry.

Problem jest już teraz rozwiązany i dla mnie temat jest do zamknięcia.
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Grupa zamknięta Empty
PisanieTemat: Re: Grupa zamknięta   Grupa zamknięta Icon_minitimePon Lip 16, 2012 6:50 pm

Jako, że Feana nie ma, dał mi zgodę, na wprowadzanie rzeczy stosownych, także każdy rangowy, od dnia dzisiejszego ma się udzielać czynnie na forum, zaglądać w miarę regularnie, aby być na bieżąco, uprzedzać o swoich nieobecnościach i wypełniać swoje obowiązki, chyba, że jasno określi, że ma urlop, w odpowiednim dziale na forum. Dotyczy się to wszystkich, jeśli ktoś nie będzie się do tego stosować, zostaną wyciągnięte konsekwencje, od upomnienia, po utratę rangi, bez możliwości ponownego jej dostania, chyba, że przedłoży naprawdę solidne argumenty.

Temat idzie do zamknięcia.
Powrót do góry Go down
Mardro




Nick : Lómendil Aldaser
ID : 3
Ranga : Główny Doradca
Male Liczba postów : 386
Join date : 31/05/2012
Age : 33
Skąd : Olkusz

Grupa zamknięta Empty
PisanieTemat: Re: Grupa zamknięta   Grupa zamknięta Icon_minitimePon Lip 16, 2012 7:40 pm

Tari, cieszy mnie to wszystko, ale weź napisz to na poczcie, bo wątpię czy taki Fogell to zauważył Razz
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Grupa zamknięta Empty
PisanieTemat: Re: Grupa zamknięta   Grupa zamknięta Icon_minitimePon Lip 16, 2012 9:11 pm

Temat zamknąć.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Grupa zamknięta Empty
PisanieTemat: Re: Grupa zamknięta   Grupa zamknięta Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
Grupa zamknięta
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Forum Shire :: Sprawy Krainy :: Propozycje :: Zamknięte-
Skocz do: