Forum Shire

IndeksCalendarFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Share | 

Cenzura i bez Cenzury na poczcie

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 

Czy jesteś za możliwością odblokowania cenzury w opcjach konta? (Przeczytaj temat przed udzieleniem odpowiedz)
Tak
100%
 100% [ 5 ]
Nie
0%
 0% [ 0 ]
Obojętne
0%
 0% [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 5

AutorWiadomość
Go??
Gość

PisanieTemat: Cenzura i bez Cenzury na poczcie   Wto Lip 10, 2012 6:15 pm

Słuchajcie, skoro mamy na grze graczy niepełnoletnich, pomyślałam, że Mardro albo Lenwe mógłby wprowadzić opcję cenzurę i bez cenzury na poczcie. Jak ktoś będzie chciał pograć, bez oglądania/czytania wulgaryzmów kliknie cenzura, jak bez no to bez.

Na jednej grze jest coś takiego i powiem, że fajowo się to sprawuje. Sama nie raz, z tego korzystam ^ ^
Powrót do góry Go down
Mardro

Nick : Lómendil Aldaser
ID : 3
Ranga : Główny Doradca
Male Liczba postów : 386

PisanieTemat: Re: Cenzura i bez Cenzury na poczcie   Wto Lip 10, 2012 6:17 pm

Zapomniałaś napisać, że domyślnie będzie cenzurowało wiadomości Razz Ale, tak jestem za tym pomysłem Smile

Born into ashes
To lose all the games
With a smiling face
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Go??
Gość

PisanieTemat: Re: Cenzura i bez Cenzury na poczcie   Wto Lip 10, 2012 6:18 pm

Ja bym proponowała taki podział zrobić, jak jest odczytywanie wiadomości żeby był wybór, acz taka opcja też dobra.
Powrót do góry Go down
Szagar

Nick : Rengar
ID : 49
Ranga : Komandor
Male Liczba postów : 330

PisanieTemat: Re: Cenzura i bez Cenzury na poczcie   Wto Lip 10, 2012 7:20 pm

Albo je@$!@#ć na stronie głównej wielki jak ch@!#!#j oznacznik PEGI 16, albo 18.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://www.szynk.blogspot.com
Kugba

Nick : Morrim
ID : 151
Ranga : Mieszkaniec
Liczba postów : 93

PisanieTemat: Re: Cenzura i bez Cenzury na poczcie   Wto Lip 10, 2012 7:26 pm

Tak? Nie rzuciło mi się w oczy nawet... A jeśli jest to wiecie że PEGi podlega pod licencję. (Cholernie drogą z naszej perspektyw.) W sumie świat Tolkiena także... Więc chuj tam... Przynajmniej w sądzie załatwią dwie rzeczy jednocześnie Razz

Tak czy inaczej niezależnie od tego czy są oznaczenia czy nie oraz czy ktoś je akceptuje lub nań pluje powinien móc mieć możliwość cenzury. Nie każdy lubi pisać z ludźmi wulgarnymi (takimi jak ja) z uwzględnieniem ich rozszerzonego słownictwa. (Pomińmy fakt że wulgaryzmy są częscią języka oraz zabiegiem artystycznym mającym na celu wzmocnienie ekspresji zdania.

I tutaj można zrobić podział na pocztę zwykłą i fabularną...
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Go??
Gość

PisanieTemat: Re: Cenzura i bez Cenzury na poczcie   Wto Lip 10, 2012 7:29 pm

Mówisz o czymś jak jest na Cyrodillu?
Tam jest taki podział:
Wiadomość- zwykła wiadomość
Rozmowa- sesja

nie ma opcji takiej rozmowy jak mamy teraz, że klikamy kogoś i z nim, tylko z nim gadamy.
Powrót do góry Go down
Żabcia

Nick : Reainae
ID : 132
Ranga : Mieszkanka
Female Liczba postów : 217

PisanieTemat: Re: Cenzura i bez Cenzury na poczcie   Wto Lip 10, 2012 8:30 pm

Ej, ej, ej. Chwila. Na poczcie już jest cenzura, te całe wredne kwiatki. Czasami musiałam tłumaczyć fragmenty sesji na GG, bo moją odpowiedź zakwiatkowało. Mam wulgarną postać, teraz już nic na to nie poradzę.

Cytat :
Ja bym proponowała taki podział zrobić, jak jest odczytywanie wiadomości żeby był wybór
Prawidłowo, dobra myśl. Albo jak mówi Mardro, żeby domyślnie cenzurowało (tak jak teraz), ale żeby w opcjach konta była możliwość wyłączenia tego.

A poczta zwykła i fabularna jest już delikatnym udziwnieniem. Zazwyczaj przecież wpisujemy temat wiadomości, skąd wiemy czy jest ona fabularna czy nie. Nie mówię, że taki podział by mi przeszkadzał, ale nie mówię też, że jest mi potrzebny, dlatego tutaj wstrzymam się od głosu.

I bardzo proszę bez wulgaryzmów, przynajmniej w ogólnej części forum (w offtopicu się zdarzały, ale temat był wtedy specjalnie oznaczany). Owszem, są one częścią języka polskiego, ale powszechnie nie pochwala się ich używania.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Kugba

Nick : Morrim
ID : 151
Ranga : Mieszkaniec
Liczba postów : 93

PisanieTemat: Re: Cenzura i bez Cenzury na poczcie   Wto Lip 10, 2012 8:35 pm

Akurat w tym momencie wulgaryzm był właśnie zamierzonym elementem wypowiedzi adekwatnym do tematyki. A co do podziału norm/fab już widziałem to rozwiązania i było bardzo wygodne. Szczególnie gdy miało sie później filtorwanie wewnętrzne. Nie trzeba było szukać jednej wiadomości od administracji wśród setek wiadomości sesyjnych.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Bumfcksz

Nick : Dovhun
ID : 102
Ranga : Member
Male Liczba postów : 2

PisanieTemat: Re: Cenzura i bez Cenzury na poczcie   Pon Lip 16, 2012 10:38 am

Ja jestem jak najbardziej za pomysłem możliwości wyłączania cenzury w ustawieniach. Kwiatki czasami doprowadzają do szału...
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Mardro

PisanieTemat: Re: Cenzura i bez Cenzury na poczcie   Pon Lip 16, 2012 3:33 pm

W zasadzie można to rozszerzyć też na karczmę, ale to już za duże ryzyko i nie obstaję przy tym.

Proszę teraz o ankietę tutaj. Pytanie ankiety: "Czy jesteś za możliwością odblokowania cenzury w opcjach konta? (Przeczytaj temat przed udzieleniem odpowiedz)". Opcje ankiety: "Tak", "Nie", "Obojętne"

Zgodnie z tematem: Domyślnie aktywna cenzura, do odblokowania przez "Opcje konta", dodałbym obowiązek podania daty urodzenia (ale dopuścił osoby od 16 lat wzwyż).

Born into ashes
To lose all the games
With a smiling face
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Fogell

Nick : Fogell
ID : 28
Ranga : Władca
Male Liczba postów : 47

PisanieTemat: Re: Cenzura i bez Cenzury na poczcie   Wto Lip 17, 2012 10:22 am

Jestem za tym, zeby cenzura byla wlaczona automatycznie przy rejestracji dla kazdego gracza i zeby w opcjach konta byla mozliwosc je wylaczenia dla graczy 16+. Trzeba by dodac w rejestracji podawanie roku urodzenia.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Mardro

PisanieTemat: Re: Cenzura i bez Cenzury na poczcie   Wto Lip 17, 2012 2:53 pm

Oczywiście, że to też będzie konieczne, ale mało utrudniające życie. Oczywiście młodsi gracze, którzy będą kłamać, to nie nasz problem.

Born into ashes
To lose all the games
With a smiling face
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Go??
Gość

PisanieTemat: Re: Cenzura i bez Cenzury na poczcie   Wto Lip 17, 2012 3:55 pm

Dobra, to ustalone- wprowadzamy cenzurę na pocztę, Mardo poszalej trochę.

To nic nie da, by co najwyżej mrzemy napisać, że nie odpowiadamy, za to co gracze piszą na poczcie i że kłamią przy rejestracji, w ten sposób uchylimy się od odpowiedzialności, tak trochę
Wink
Powrót do góry Go down
Żabcia

Nick : Reainae
ID : 132
Ranga : Mieszkanka
Female Liczba postów : 217

PisanieTemat: Re: Cenzura i bez Cenzury na poczcie   Wto Lip 17, 2012 6:22 pm

Skoro sprawa załatwiona, zamykam.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content