Forum Shire
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


Forum Shire
 
IndeksSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj

 

 Brak zainteresowania grą-dyskusja

Go down 
4 posters
AutorWiadomość
Go??
Gość




Brak zainteresowania grą-dyskusja Empty
PisanieTemat: Brak zainteresowania grą-dyskusja   Brak zainteresowania grą-dyskusja Icon_minitimeSob Lip 07, 2012 10:47 am

Pomysł na taki otwarty temat przyszedł mi w momencie, kiedy chciałam namówić znajomych na grę na Shire. Głównie czemu rezygnowali lub odmawiali były następujące powody:
-Kiepska szata graficzna, zarówno wewnątrz gry, jak i ta zewnętrzna(ale pracujemy nad tym, więc może ten problem zostanie wyeliminowany)
-Brak fabuły (też nad tym pracujemy)
-Brak zainteresowania ze strony graczy by brać udział w dyskusjach (trzeba coś z tym zrobić, to był jeden z głównych powodów)
-Brak jasności, kto jest kim (mówiłam, że problem z ikonkami dla rang niemechanicznych będzie problemem)
-Wygląd ikonek (przyznaję, padło to raz, acz można by było odświeżyć wygląd ikonek, jak zmieniamy wszystko, to wszystko co graficzne)
-Brak współpracy między rangowymi
-Brak kontaktu ze Strażnikami i MG (ze Strażników to mówili, że tylko widzieli Reę, a z MG uznali, że jest za mało, bo jak jeden ma urlop, a jak drugiego nie ma to nie ma z kim pogadać o fabule itd.)
-Brak przewodnika, w którym gracze nie mający nigdy styczności z twórczością i światem Tolkiena, chcieliby poczytać z czym to się, przysłowiowo je.


Było tego więcej, ale nie chcę pisać rozprawki.
Chciałabym, aby każdy się wypowiedział, co można z tym zrobić i jakie ma propozycje.
Tylko proszę Was, napiszcie wszystko co proponujecie, najlepiej, by propozycje, jakie składacie były napisane przez Was w jednym poście, tak aby było przejrzyście, a potem, po propozycjach, zaczniemy dyskusję co zrobić by wyeliminować owe problemy.

Co do pisania postów mam na myśli, jak ktoś nie zrozumiał o co chodzi:

Post 1 Pan X

Propozycje

Post 2 Pani Y

Propozycje

itd.

A potem, po wypisaniu wszystkich propozycji przejdziemy do dyskusji właściwej.


Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Brak zainteresowania grą-dyskusja Empty
PisanieTemat: Re: Brak zainteresowania grą-dyskusja   Brak zainteresowania grą-dyskusja Icon_minitimeSob Lip 07, 2012 11:19 am

Z bardzo pobieżnego rzucenia okiem mam propozycje na tą:
-Brak przewodnika, w którym gracze nie mający nigdy styczności z twórczością i światem Tolkiena, chcieliby poczytać z czym to się, przysłowiowo je.

Tu ogólnie trzeba opisy, ale na ten czas ich tworzenia można z boku zrobić listę graczy,którzy są w stanie wyjaśnić co i jak.
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Brak zainteresowania grą-dyskusja Empty
PisanieTemat: Re: Brak zainteresowania grą-dyskusja   Brak zainteresowania grą-dyskusja Icon_minitimeSob Lip 07, 2012 7:33 pm

1. Powinna być w krainie osoba odpowiedzialna tylko i wyłącznie za aktualizowanie informacji, np. w dziale Twórców Krainy, aktualizowanie Sali audiencyjnej, czyli działów do których edycji rangowi raczej nie mają dostępu.
2. Brak fabuły - zawsze będę uważać, że rangi fabularne (np. Namiestnik) powinny w równym stopniu do MG brać udział w klimatycznym życiu krainy. Oczywiście, kierując najważniejsze decyzje dotyczące fabuły wprost do MG lub Głównego Mistrza Gry. Obecnie problem stanowi dosyć ogólne przeświadczenie, że ranga Namiestnika do niczego nie zobowiązuje.
3. Wszelkie podpunkty odnośnie oznaczeń rangowych - zmiany, zgadzam się.
To na razie tyle...
Powrót do góry Go down
Mardro




Nick : Lómendil Aldaser
ID : 3
Ranga : Główny Doradca
Male Liczba postów : 386
Join date : 31/05/2012
Age : 33
Skąd : Olkusz

Brak zainteresowania grą-dyskusja Empty
PisanieTemat: Re: Brak zainteresowania grą-dyskusja   Brak zainteresowania grą-dyskusja Icon_minitimeNie Lip 08, 2012 8:25 pm

Pominę dwa pierwsze problemy i przejdę do trzeciego:
Super... A oni święci? To gracze tworzą grę, a jak nie zajmują się fabułą, to kto ma ich do tego zmusić? Proszę Twoich znajomych o rejestrację (jeśli gra ruszy z powrotem Very Happy) i zaangażowanie w dyskusje itd. Smile

Zabawne... Jak dla mnie usunięcie oznaczeń dla rang nietechnicznych sprawi, że będziemy mieli pogłębiony ten problem. Przykład? Namiestnik robi nabór do armii, czy choćby do jakiejś olimpiady (pozdrowienia dla Khamusa), gracz pamięta, że był to władca Haradu (dalsze pozdrowienia dla Khamusa), ale było to rozesłane PW do wszystkich, a on skasował tę wiadomość. I co teraz? Nie wie kto jest władcą Haradu, jakie jest jego ID i nick. Wie tylko, że to jest władca Haradu. Ta ikonka mogłaby go bardziej naprowadzić, ale powinny wszystkie ikony być bardziej czytelne Smile (Ikoną dla Doradcy powinno być raczej coś w rodzaju młotka, czy klucza - narzędzie do wkręcania, a nie coś co podobno jest literą D i nazwę zmieniłbym na "Admin techniczny", albo "Technik". Tej randze nazwa fabularna jest niepotrzebna)

Już pisałem, że wygląd ikonek mógłby być inny ;P

Sprecyzuj? Kto z kim nie współpracuje?

Co do ilości MG zgadzam się, a ze strażników... Avie była strażniczką jeśli się nie mylę (ale chyba tylko na próbę, albo zrezygnowała), ale poza tym kojarzę tylko Reę, więc też przydałoby się ich więcej.

Przewodnik? Super... Opiszmy wszystko co zawarte w Silmarillionie, Hobbicie i Władcy Pierścieni! I to w skrócie! Wykonalne, ale ponad moje siły. Kto się tego podejmie? (Mogę opisać jedną część i to jeszcze elfy Razz)

Chętnie poczytam o pozostałych "wadach tej gry".
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Brak zainteresowania grą-dyskusja Empty
PisanieTemat: Re: Brak zainteresowania grą-dyskusja   Brak zainteresowania grą-dyskusja Icon_minitimeNie Lip 08, 2012 9:49 pm

Zapomniałeś dodać niedokończone opowieśc oraz dzieci Hurina Razz
Powrót do góry Go down
Kugba




Nick : Morrim
ID : 151
Ranga : Mieszkaniec
Liczba postów : 93
Join date : 23/06/2012

Brak zainteresowania grą-dyskusja Empty
PisanieTemat: Re: Brak zainteresowania grą-dyskusja   Brak zainteresowania grą-dyskusja Icon_minitimePon Lip 09, 2012 7:30 am

Dobra... Nie jestem graczem ale wypowiem się jako osoba ze sporym doświadczeniem w tworzeniu gier tego typu. (od strony teoretycznej, nie mechanicznej)

- Szata wizualna zostanie zrobiona gdy zbiorę więcej propozycji poprawek (Chyba że obecne to wszystko co wam przeszkadza) i może uzupełnię o alternatywną, ciemną. Zobaczymy... To zależy czy administracja wykaże się kocu zainteresowaniem i zacznie zastanawiać jak zebrać fundusz na grafikę. (Nie, nie jestem organizacją non-profit.)

-Fabuła. Nie potrzebujecie pisać aż tak wiele oraz wcinać się w trylogię, czy też cały wykreowany świat. Wskażcie fabularnym kierunek. Zorganizujcie dużą, masową sesję która będzie wpływać na grę. Amorion prowadził na forum a później ukazywał przebieg w wieściach. Miły smaczek. Redoran był swego czasu bardzo rozbudowany na forum gdzie prowadzono naprawdę wiele sesji (Włącznie z moim ulubionym pomysłem wojen klanowych/gildii jak zwał tak zwał.) Smocza Dolina gdy przekształciliśmy ją w Evenduar także miała wyraźnie zarysowaną fabułą pomimo niewielu konkretów. (Szkoda że konserwatywni gracze wszystko wykrzyczeli zamiast spróbować się dostosować. Ale wiadomo że wolą spokojną krainę gdzie mogą kopulować wśród drzew.

-Brak zainteresowania graczy... Taa... 6 aktywnych osób tutaj widzę? Może z 7... A graczy aktywnych w grze może setka... Czyli nie stanowicie może jakieś 10% (w przybliżeniu. Nie patrzę na statystykę logowań i aktywności w grze) To jest duży problem... I tutaj może wartoby przejąć system SD. Podania na forum, dyskusje o prawie etc. Coś żeby ściągnąć tutaj graczy. Zaakcentować dział projektowy. Dać go na górze, większą czcionką lub czymś innym. Bo bez ich aktywności nie da się zrobić nic. (Tak jak ja. Nie wiem czy będą jeszcze propozycje poprawek czy to już wszystko i zacząć modyfikować...)

-Co do braku jasności co dane stanowisko reprezentuje i kto jest jego przedstawicielem.
Dajcie poprostu odnośnik do spisu.
"Ranga, (funkcja faktyczna). osoba na tym stanowisku (ID).
Najlepiej aktywne by odrazu można było wejść w profil i wysłać wiadomość.

-Ikonki przemilczę. Tym się może zajmę...

-Co do braku współpracy wiele nie mogę powiedzieć poza tym że powinni wszyscy bez wyjątku siedzieć tutaj i pracować. Ranga to odpowiedzialność a nie miłe nic nie znaczące urozmaicenie.


-Podstawowy przewodnik to kwestia tekstu. Ogólne realia gry, spis ras, krain... Może z 6 stron dla zainteresowanych... I jakiś system pytań po takim wprowadzeniu zmuszający delikwenta do weryfikacji swojej wiedzy...
Powrót do góry Go down
Liktarea

Liktarea


Nick : Liktarea
ID : 134
Ranga : Mieszkanka
Female Liczba postów : 82
Join date : 28/03/2012
Skąd : Częstochowa

Brak zainteresowania grą-dyskusja Empty
PisanieTemat: Re: Brak zainteresowania grą-dyskusja   Brak zainteresowania grą-dyskusja Icon_minitimePon Lip 09, 2012 9:46 am

No yyy...co do tego przewodnika,to mogę zgłosić się na ochotniczkę do opisania ras...mam staly dostęp do Tolkiena...wiedzę...i zapał Very Happy
Powrót do góry Go down
Mardro




Nick : Lómendil Aldaser
ID : 3
Ranga : Główny Doradca
Male Liczba postów : 386
Join date : 31/05/2012
Age : 33
Skąd : Olkusz

Brak zainteresowania grą-dyskusja Empty
PisanieTemat: Re: Brak zainteresowania grą-dyskusja   Brak zainteresowania grą-dyskusja Icon_minitimePon Lip 09, 2012 11:45 am

Kugba, zapraszamy do gry (jak zostanie znowu opłacona...), na pewno gra na tym nie straci Wink

Sęk w tym, że i tak się większości graczy nie zmusi do wchodzenia tutaj. Chyba, że będą dodatkowe nagrody za propozycję, która przejdzie do etapu projektowego (zrobiłbym taki etap, żeby to tam było pisane co, jak i dlaczego zrobić). Może taka zachęta zadziała (dodatkowo za głosowanie za projektem, który przejdzie też mogłoby być nagradzane, ale mniej żeby uniknąć dumpingu ;P)

Spis graczy rangowych powinien być chyba dostępny tak, żeby rzucał się w oczy (i być spisem kompletnym). Ewentualnie ID wydzielone dla poszczególnych rang, ale to będzie problem przy graczach z 2 rangami Razz (zmieniłem stronę barykady i sam chcę mieć 2 rangi xD).
Dodatkowo koło FAQ i gg Lenwe powinna być lista nr gg do MG i adminów technicznych. Czasami gracze lubią tak bezpośredni kontakt.

Jeśli Kugba zajmie się ikonkami, to chyba problem będzie rozwiązany Wink

Sęk w tym, że z braku ogólnego zarysu fabuły MG i Namiestnicy mają utrudnioną pracę. Wiem, że ponoć Angmar miał napadać na inne krainy (ale władczyni Angmaru do dziś ma władzę nad Mordorem Very Happy) i to byłoby dobre do nabrania rozpędu w sesjach, także karczemnych.

Opisy? Super. Ale lokacje powinny być opisane przez namiestników (skoro chcą władać, to sami też muszą coś o nich wiedzieć). Rasy? Kompletny opis może Ci trochę zająć Li, a należy doliczyć poprawki, których nie unikniesz. To zadanie dla kilku osób.
Powrót do góry Go down
Kugba




Nick : Morrim
ID : 151
Ranga : Mieszkaniec
Liczba postów : 93
Join date : 23/06/2012

Brak zainteresowania grą-dyskusja Empty
PisanieTemat: Re: Brak zainteresowania grą-dyskusja   Brak zainteresowania grą-dyskusja Icon_minitimePon Lip 09, 2012 11:59 am

Grunt to jakoś przycisnąć ich do aktywności. Kazdy przeforsowany projekt nagradzać energią lub wyróżnieniem w postaci srebrnej ramki profilu czy innego dziadostwa stopniowanego w zależności od ilości projektów. 1 lub 2 jakaś brązowa, metalowa ramka, 3 do 5 srebrna 10 złota. Około 15 ranga architekta...

A co do mojego ponownego powrotu do gry po kilku latach przerwy... Wątpię byście wytrzymali z tak upierdliwym władcą (Jak znam życie doszedłbym do tego w miesiąc... W sumie nigdy nie zajęło mi to więcej czasu) dłużej niż parę tygodni. Chociaż może wyszłoby to na dobre grze... No cóż. We shall see...
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Brak zainteresowania grą-dyskusja Empty
PisanieTemat: Re: Brak zainteresowania grą-dyskusja   Brak zainteresowania grą-dyskusja Icon_minitimePon Lip 09, 2012 12:54 pm

Kugba, jak ja z Tobą wytrzymuję to oni tym bardziej Razz

Też jestem za, by jakoś graczy nagradzać za to, że pomagają. Inaczej nie widzę opcji, a niestety, jak to wspomniane wyżej, bez graczy, gra nam upadnie -.- A sami chyba nie chcemy się bawić.

Z opisami ras to proponuję podział:
Ja i Fean weźmiemy elfy, Khamik, jak się rzuca do roboty i pomocy, niech opisze ludzi, dalej to kto chętny, nawet jak się pojawi więcej propozycji tego samego projektu nic się ni stanie, wybierzemy lepszy albo złączymy w jeden super opis.

Co do podziału jaki jest na SD czy innych grach: już o tym wspominałam i jest wielu przeciwników tego, ale niestety, czasem pewne zasady i ograniczenia muszą być wprowadzone.
Ja na pewno, będę wojować o jeszcze jednego MG! Jak Feana nie ma, jestem sama, a nie ogarnę wszystkiego sama. Jest dużo rzeczy w dziale MG, dla graczy, ale co z tego, skoro żadni inni rangowi tego nie widzą?

Ja bym proponowała zrobić dział tylko dla rangowych (Strażnicy, MG, Namiestnicy, Karczmarze i Redaktorzy i Władcy i techniczni admini) niech mają dostęp, gdzie będziemy omawiać wszystko dla graczy, poza ich widokiem- wtedy będzie widać co mamy, czego nie- będzie porządek ,bo zrobimy oddzielny dział na pomysły mech i fab i niech gracze tam robią, a my będziemy pracować nad rzeczami, na które gracze, cóż nie będą mieć wpływu niekiedy.

Rea, jeśli mogłabyś zrobić taki dział, wtedy COŚ by się ruszyło. Serio, chciałabym, by każdy rangowy miał wgląd w to, co zamierzamy wprowadzić z Feanem, bo nawet jak nam będzie wydawało się, że jest dobrze, ale ktoś inny powie, hola! tutaj jest źle, a może dodać to i to?

Niestety Kugba ma rację z procentową oceną ilu z nas jest aktywnych.

Powrót do góry Go down
Kugba




Nick : Morrim
ID : 151
Ranga : Mieszkaniec
Liczba postów : 93
Join date : 23/06/2012

Brak zainteresowania grą-dyskusja Empty
PisanieTemat: Re: Brak zainteresowania grą-dyskusja   Brak zainteresowania grą-dyskusja Icon_minitimePon Lip 09, 2012 12:58 pm

Jeśli zrobicie zamknięty dział dla rangowych to podepnijcie mnie pod niego. (To taka marginalna prośba bo nie uśmiecha mi się dochodzić przez kogoś co wam po główkach chodzi.)
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Brak zainteresowania grą-dyskusja Empty
PisanieTemat: Re: Brak zainteresowania grą-dyskusja   Brak zainteresowania grą-dyskusja Icon_minitimePon Lip 09, 2012 1:06 pm

Dlatego napisałam, by i techniczni mieli do niego dostęp czyli miałam na myśli Ciebie i Mardro. Bo ten nowy co teraz jest, techniczny, to chyba zaginął w akcji xD
Powrót do góry Go down
Żabcia

Żabcia


Nick : Reainae
ID : 132
Ranga : Mieszkanka
Female Liczba postów : 218
Join date : 03/04/2011
Skąd : Rzeszów

Brak zainteresowania grą-dyskusja Empty
PisanieTemat: Re: Brak zainteresowania grą-dyskusja   Brak zainteresowania grą-dyskusja Icon_minitimePon Lip 09, 2012 1:22 pm

Cytat :
Ja bym proponowała zrobić dział tylko dla rangowych (Strażnicy, MG, Namiestnicy, Karczmarze i Redaktorzy i Władcy i techniczni admini) niech mają dostęp, gdzie będziemy omawiać wszystko dla graczy, poza ich widokiem- wtedy będzie widać co mamy, czego nie- będzie porządek ,bo zrobimy oddzielny dział na pomysły mech i fab i niech gracze tam robią, a my będziemy pracować nad rzeczami, na które gracze, cóż nie będą mieć wpływu niekiedy.

Rea, jeśli mogłabyś zrobić taki dział, wtedy COŚ by się ruszyło. Serio, chciałabym, by każdy rangowy miał wgląd w to, co zamierzamy wprowadzić z Feanem, bo nawet jak nam będzie wydawało się, że jest dobrze, ale ktoś inny powie, hola! tutaj jest źle, a może dodać to i to?
Nie ruszyłoby się (ach, te moje pesymistyczne myśli). Połowa rangowych nie ma tutaj konta, więc tak czy siak skład będzie niekompletny. Ale jak chcecie, forum to nie obciąży, a może akurat się uda. Zawsze można spróbować, już tworzę. Smile

Cytat :
Grunt to jakoś przycisnąć ich do aktywności. Kazdy przeforsowany projekt nagradzać energią lub wyróżnieniem w postaci srebrnej ramki profilu czy innego dziadostwa stopniowanego w zależności od ilości projektów. 1 lub 2 jakaś brązowa, metalowa ramka, 3 do 5 srebrna 10 złota. Około 15 ranga architekta...
A to jest ciekawe.
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Brak zainteresowania grą-dyskusja Empty
PisanieTemat: Re: Brak zainteresowania grą-dyskusja   Brak zainteresowania grą-dyskusja Icon_minitimePon Lip 09, 2012 1:33 pm

Kugba ma łeb do pomysłów ^ ^

Rei, z tego co mnie doszły słuchy, to Ci co się lenią i maja rangi, to rang nie będą mieć, dostaniemy możliwość zwerbowania świeżego mięcha ^ ^ No to dawaj ten dzialik, przenieś tematy z działu MG w tamten dział i jak możesz zrób subfroum pomysły i zaczynamy robotę ^ ^
Powrót do góry Go down
Żabcia

Żabcia


Nick : Reainae
ID : 132
Ranga : Mieszkanka
Female Liczba postów : 218
Join date : 03/04/2011
Skąd : Rzeszów

Brak zainteresowania grą-dyskusja Empty
PisanieTemat: Re: Brak zainteresowania grą-dyskusja   Brak zainteresowania grą-dyskusja Icon_minitimePią Sie 03, 2012 3:23 pm

Brak zainteresowania dyskusją, zamykam.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Brak zainteresowania grą-dyskusja Empty
PisanieTemat: Re: Brak zainteresowania grą-dyskusja   Brak zainteresowania grą-dyskusja Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
Brak zainteresowania grą-dyskusja
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Światło Latarni - [nabór]

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Forum Shire :: Sprawy Krainy :: Propozycje :: Zamknięte-
Skocz do: