Forum Shire
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


Forum Shire
 
IndeksSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj

 

 Elfy, a króliki

Go down 
3 posters

Czy zgadzasz się na uczynienie z Elfów rasy prestiżowej?
Tak
Elfy, a króliki Empty13%Elfy, a króliki Empty
 13% [ 1 ]
Nie
Elfy, a króliki Empty75%Elfy, a króliki Empty
 75% [ 6 ]
Nie mam zdania
Elfy, a króliki Empty12%Elfy, a króliki Empty
 12% [ 1 ]
Wszystkich Głosów : 8
 
Poll closed

AutorWiadomość
Mardro




Nick : Lómendil Aldaser
ID : 3
Ranga : Główny Doradca
Male Liczba postów : 386
Join date : 31/05/2012
Age : 33
Skąd : Olkusz

Elfy, a króliki Empty
PisanieTemat: Elfy, a króliki   Elfy, a króliki Icon_minitimeSro Cze 20, 2012 3:28 pm

Witam.
Po wielu dniach uczestniczenia w kłótniach w projektach innych osób przyszedł czas na napisanie własnej propozycji.

Elfy - rasa istot pięknych i (w świecie Tolkiena) będących "starszym rodzeństwem" ludzi. Byli długowieczni, w zasadzie nieśmiertelni. Nie opuszczali świata nawet gdy ich zabito, "odradzali się" tylko w siedzibie Mandosa. I do schyłku Pierwszej Ery było ich znacznie więcej niż ludzi.
Było. I tu zaczyna się problem. Druga Era (po ostatecznym upadku Morgotha i powstaniu Numenoru większość elfów opuściła Śródziemie. Większość, ale nie wszyscy (jak mógłby ktoś powiedzieć), bo przecież we Władcy Pierścieni (Trzecia Era) nadal o nich czytamy. Tak, ale naprawdę niewielu ich wtedy pozostało.
Teraz dochodzimy do pytania: "dlaczego to jest problemem?". Bo Elfów w "naszym" Śródziemiu przybywa. I to więcej niż ludzi. Sytuacja ta nie jest mi obca i oczywiste są dla mnie motywacje. Fajnie jest grać elfem, którego nie trzeba uśmiercać (gracze fabularni) póki nie zdecydujemy się na śmierć z czyichś rąk (wypłynięcie do Valinoru - krain nieśmiertelnych - wymagałoby budowy odpowiedniego statku). Fajnie i wygodnie. Ale dawna Bruinena miała ten sam problem (ale przez społeczność "pseudoklimatycznych" graczy nic nie zrobiono) i nie wygląda to dobrze, gdy świat, który powinien być światem ludzi ma przewagę elfów.
Propozycja? Robimy z Elfów rasę prestiżową, czyli:
a) blokujemy dostęp do tej rasy przy rejestracji/resecie postaci.
b) wymagamy podań na tę rasę (i tu zapewne poprze mnie nawet Khamus, który narzekał na za dużą ilość podań na wszystko).

Całość poddaję pod głosowanie, ale chętnie przeczytam też opinie Smile
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Elfy, a króliki Empty
PisanieTemat: Re: Elfy, a króliki   Elfy, a króliki Icon_minitimeSro Cze 20, 2012 3:39 pm

http://www.shire.xaa.pl/forums.php?topic=628.

Ale i tak uważam, że mało kto potrafi odegrać elfów Tolkena. (Tak, to znacznie inne elfy niż te, o którym ma wyobrażenie ma większość z nas, Są bardziej niż specyficzne niż re wykreowane przez masy.)
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Elfy, a króliki Empty
PisanieTemat: Re: Elfy, a króliki   Elfy, a króliki Icon_minitimeSro Cze 20, 2012 4:29 pm

Ja jestem na nie. Powód- KP, która dla graczy fabularnych będzie miała ograniczenie na takie typu sytuacje.

Dwa, już nie raz, spotkałam się z propozycją, na wielu grach, by z elfy robić rasy prestiżowe i był to spory problem, ponieważ elfy, mimo że są trudne do ogrywania, są popularna rasą i gracze, chętnie nią grają.

Proponuję za to, jednak inne rozwiązanie, które stosuje się na grach rpg prowadzonych na forum:

Wprowadzamy opiekunów każdej z ras, może to i śmiesznie brzmi, ( ludzie i opiekunowie) i nadać im jakieś fabularne nazwy, żeby nie było opiekun elfów, opiekun ludzi, rozumiecie?
Zrobić ograniczenie na każdą z ras według historii: elfów może być X, ludzi Y itd.

Wtedy, będzie to mały problem, o jakim mówisz, zaś będziemy mieli osoby, fabularnie odpowiedzialne, za kontrolowanie swoich ras. Jak ich będzie za dużo, Mardro, jak da radę, żeby na grze, jak będzie za dużo to blokada i rasy nie weźmie.

Oczywiście, limit zwiększało by się wraz z rozwojem gry. Mardro, opowiedz swoje zdanie, jeśli możesz.

Uwierzcie mi, że ten pomysł jest naprawdę nie trafiony i wiem to z doświadczenia.
Powrót do góry Go down
Celeth




Nick : Celeth Rakka
ID : 110
Ranga : Mieszkaniec
Liczba postów : 4
Join date : 20/06/2012

Elfy, a króliki Empty
PisanieTemat: Re: Elfy, a króliki   Elfy, a króliki Icon_minitimeSro Cze 20, 2012 5:34 pm

Również jestem na nie. Nie dlatego że nie chce mi się rozpisywać podań na to by zagrać taką postacią jaką sobie wykreowałem ale dlatego że to jest tylko tak naprawdę dokładanie sobie roboty. Jeśli ktoś nie potrafi grać elfami takimi jak Tolkien je stworzył to także nie potrafi grać ludźmi, hobbitami, entami, a tym bardziej orkami. Zależy Wam na tym to dajcie parę ludzi odpowiedzialnych za każdą rasę i dajcie by każda z nich była prestiżowa.

Wam chodzi zapewne o główną fabułę, a niektórzy nie chcą się w nią mieszać, dlatego też grają sobie jak chcą, a jeśli już ma dojść do tego że taka osoba ma zamiar zagrać w jakiejś sesji masowej to przecież są Mistrzowie Gry by takich delikwentów pilnować, albo po prostu usunąć z prowadzonej sesji.

Przejrzałem parę razy forum i widzę że macie bardzo dużo pracy bez wprowadzania podań na rasy więc myślę ze to było dla Was samobójstwo i zalanie gry rangowcami. Utonęlibyście w tonie niepotrzebnych podań bo tak naprawdę wiele osób by składało takie podania, albo widząc że na elfy trzeba podanie uciekną z gry.
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Elfy, a króliki Empty
PisanieTemat: Re: Elfy, a króliki   Elfy, a króliki Icon_minitimeSro Cze 20, 2012 6:13 pm

A miałem nie pisać
Hobbici i ludzie mają wszystkie cechy nam znane. Hobbici to nasze wersja ludzi optymistycznych, kochających zabawę,, sielanke i beztroskie życie. Ludzie od nas niczym się nie różnią(każdy szczep miał jednak pewien typ charakteru dominującego).

Prawie nikt nie ma pojęcia jak grać elfami Tolkena. 99% elfów tu grających to elfowie mas posiadających większość cech ludzkich. Jedynie co różni ich od ludzi to nieśmiertelność i wieczna młodość.
Elty Tolkena są inne. Maja minimalną ilość cech ludzkich(przez comożna nazwacje cechami elfów). Elfy Tolkena są jednocześnie ciężkie do odgrywania i statyczne. Dlatego występowanie pseudo elfów(więcej cech ludzkich niż elfickich) jest niebezpiecznym zjawiskiem powodujących, że elfowie staja się pośmiewiskiem
Powrót do góry Go down
Celeth




Nick : Celeth Rakka
ID : 110
Ranga : Mieszkaniec
Liczba postów : 4
Join date : 20/06/2012

Elfy, a króliki Empty
PisanieTemat: Re: Elfy, a króliki   Elfy, a króliki Icon_minitimeSro Cze 20, 2012 7:19 pm

Myślę ze jeśli ktoś czytał opisy ras które stworzyliście to potrafiłby chociaż trochę upodobnić swą postać do dzieł Tolkiena. Jeśli więc potrafi to zrobić to moim zdaniem tak restrykcyjne zasady, jak pisanie specjalnego podania po to by móc zagrać taką rasą , jest bezsensowne. Jak już mówiłem, napędzilibyście tylko Państwu MG nowej roboty, tak że tylko tym by się zajmowali i niczym innym, a potem co? Wywalilibyście ich za to że nic nie robią dla rozwinięcia fabuły, dlatego też pytam jak mieliby to zrobić skoro podań byłaby góra a każdy z piszących je rzucałby się o jak najszybsze ich rozpatrzenie? Stworzony chaos byłby nie do wytrzymania... Albo wszyscy gracze by pouciekali, albo po prostu dalej by Wam suszyli łby, bo wątpie ze któryś byłby tak zdeterminowany do gry na Shire że specjalnie zmieniałby postać na inną.
Powrót do góry Go down
Mardro




Nick : Lómendil Aldaser
ID : 3
Ranga : Główny Doradca
Male Liczba postów : 386
Join date : 31/05/2012
Age : 33
Skąd : Olkusz

Elfy, a króliki Empty
PisanieTemat: Re: Elfy, a króliki   Elfy, a króliki Icon_minitimeCzw Cze 21, 2012 7:23 am

Dobra. Zgodzę się na opiekuna rasy. Niech sprawdza zwłaszcza graczy fabularnych, bo to oni najczęściej przebywają w karczmie, itd. Ale tak, czy inaczej coś trzeba zrobić żeby mieć kontrolę nad ilością graczy z daną rasą i sposobem odgrywania przez gracza. Nie można nie robić nic.
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Elfy, a króliki Empty
PisanieTemat: Re: Elfy, a króliki   Elfy, a króliki Icon_minitimeCzw Cze 21, 2012 10:06 am

Mardro, od tego jestem ja Feandill i dojdą opiekunowie każdej z ras- uważam, że to będzie dobry skład do kontroli graczy, ale nie możemy aż za bardzo ich kontrolować- jak to pisałam na NC Khamusowi: zbyt duże ograniczenie graczy, według opisów i gracze zaczną uciekać, bo powiedzą, że robimy grę pod siebie, a tak nie może być. Muszą mieć tą swobodę, bo nie zapominajmy, że za bardzo naciskając graczy, zmusimy ich do odgrywania według naszej woli. Pewne reguły muszą zachować, ale nie zawsze, postacie muszą mieć coś oryginalnego w sobie, to sprawia, że gracze chcą grać.

I cały czas Wam będę przypominać- to gracze tworzą grę nie my, więc z graniczeniami nie przesadzajmy.

Proponuję zrobić konkurs na opiekuna rasy- każdy kto chciałby zostać opiekunem, niech napisze odświeżony opis rasy(trzymając się Tolkiena), o której opiekę się ubiega i podanie. Uważam, że to będzie dobry motyw. Poproszę Reę, aby zrobiła dział na forum podania i podzieliła na zaakceptowane i odrzucone. W podaniach by się wypowiadał Fean, ja i jeszcze jedna osoba i oczywiście składająca podanie osoba, żeby za dużo osób się nie wypowiadało i nie zrobił się zamęt.

Jako, że Fean powiedział mi, że jeśli są rzeczy, na które mogę się zgadzać i jestem pewna tego, to możemy wprowadzić opiekuna rasy. Zaraz usiądę i rozpiszę co należy do jego obowiązków. Niech coś się zacznie ruszać.

Rea, zerknij jeszcze na tematy, które nie są potrzebne i je zamknij, jak możesz. Dwa, jakby mi ktoś pomógł spisać, tak na serio, co jest czego nie ma. Mam na myśli opisy w lokacjach, ja też jakieś dawałam Feanowi, miał je dać Lenwe do wrzucenia.
Powrót do góry Go down
Mardro




Nick : Lómendil Aldaser
ID : 3
Ranga : Główny Doradca
Male Liczba postów : 386
Join date : 31/05/2012
Age : 33
Skąd : Olkusz

Elfy, a króliki Empty
PisanieTemat: Re: Elfy, a króliki   Elfy, a króliki Icon_minitimeCzw Cze 21, 2012 10:43 am

Hmmm... Chętnie wziąłbym na siebie elfy, ale to pewnie zrobi Feandil Razz

Chętnie zobaczę rozpiskę odnośnie opiekunów rasy. Więc poczekam, aż ładnie to opiszesz.

Co do opisów lokacji, zapytam o to Lenwe. Jak coś to go odciążę.
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Elfy, a króliki Empty
PisanieTemat: Re: Elfy, a króliki   Elfy, a króliki Icon_minitimeCzw Cze 21, 2012 10:47 am

No dobra, to dajmy mu ten zaszczyt ^ ^ Będzie miał niespodziankę jak wróci

Powrót do góry Go down
Żabcia

Żabcia


Nick : Reainae
ID : 132
Ranga : Mieszkanka
Female Liczba postów : 218
Join date : 03/04/2011
Skąd : Rzeszów

Elfy, a króliki Empty
PisanieTemat: Re: Elfy, a króliki   Elfy, a króliki Icon_minitimeCzw Lip 26, 2012 2:02 am

Przegłosowane na nie. Z tego, co widzę, prestiżowych ma być tylko kilka szczepów, zamykam.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Elfy, a króliki Empty
PisanieTemat: Re: Elfy, a króliki   Elfy, a króliki Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
Elfy, a króliki
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Forum Shire :: Sprawy Krainy :: Propozycje :: Zamknięte-
Skocz do: