Forum Shire
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


Forum Shire
 
IndeksSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj

 

 Karczma - widok.

Go down 
+4
Athelos Samathel
Mardro
Szagar
Calen
8 posters
AutorWiadomość
Calen

Calen


Nick : Calendila
ID : 230
Ranga : Obywatelka Lothlorien
Female Liczba postów : 71
Join date : 07/05/2012

Karczma - widok. Empty
PisanieTemat: Karczma - widok.   Karczma - widok. Icon_minitimePon Cze 04, 2012 7:01 pm

Projekty, które miały się tyczyć mojej gry, własnoręcznie robione, nie są to screeny z istniejących Krain. Miały być obrazowym przykładem dla admina technicznego, nie zrażajcie się też opłatami, bo to uważam w Shire, za niepotrzebne, skoro mamy fabularnych, "nie klikających".

Może wpierw popularne już okno karczmy. Wędrując, przebywając w innych lokacjach, ma się stały podgląd ostatnich trzech(?) postów, tuż pod listą graczy, w prawym rogu.


Karczma - widok. 256863_ecccc

Widok wnętrza, menu, dla gracza, bez przywileju ingerencja w karczmę (rangowego). Jeżeli chcesz komuś postawić, wpisujesz ID-> Kup, jeżeli sam chcesz zamówić, naciskasz wyłącznie [kup] Można wtedy jednak powiedzieć, że to komplikuje sprawę NPC. Więc niepotrzebne tedy będą te możliwości. Wystarczy aktualny widok polecanych potraw.

Karczma - widok. 256867_d3917

Widok dla karczmarza/mistrzów. Umożliwia zmienienie ...czyli danie dnia może być różne, w zależności od dnia tygodnia ;]

Karczma - widok. 256865_6677c

A, jak widać, uwzględniałam opcję szeptania, która zapewnia graczom nieco intymności, choć poddaje to waszej rozwadze, bo nie odczuwam potrzeby jej zaistnienia.

UWAGA!!! Chodzi wyłącznie o rozwiązania techniczne, nie o grafikę, bo ona była tworzona pod moją koncepcję świata.


Ostatnio zmieniony przez Calen dnia Pon Cze 04, 2012 7:26 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Szagar

Szagar


Nick : Rengar
ID : 49
Ranga : Komandor
Male Liczba postów : 334
Join date : 04/04/2011
Skąd : Woodbury

Karczma - widok. Empty
PisanieTemat: Re: Karczma - widok.   Karczma - widok. Icon_minitimePon Cze 04, 2012 7:17 pm

Mnie się podoba king
Powrót do góry Go down
http://www.szynk.blogspot.com
Mardro




Nick : Lómendil Aldaser
ID : 3
Ranga : Główny Doradca
Male Liczba postów : 386
Join date : 31/05/2012
Age : 33
Skąd : Olkusz

Karczma - widok. Empty
PisanieTemat: Re: Karczma - widok.   Karczma - widok. Icon_minitimePon Cze 04, 2012 7:45 pm

"Dla mnie... Bomba..."
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Karczma - widok. Empty
PisanieTemat: Re: Karczma - widok.   Karczma - widok. Icon_minitimePon Cze 04, 2012 7:48 pm

Może być, ale spytajmy Lenwe jeszcze.
Powrót do góry Go down
Calen

Calen


Nick : Calendila
ID : 230
Ranga : Obywatelka Lothlorien
Female Liczba postów : 71
Join date : 07/05/2012

Karczma - widok. Empty
PisanieTemat: Re: Karczma - widok.   Karczma - widok. Icon_minitimeWto Cze 05, 2012 11:35 am

Pod oknem karczmy, można zamieścić tz. "Szybki odpis", czyli miejsce, umożliwiające szybkie wysłanie posta, bez konieczności wchodzenia do karczmy. Zastanawiam się też... czy dałoby się załatwić automatyczne odświeżanie dla tego okna?
Powrót do góry Go down
Mardro




Nick : Lómendil Aldaser
ID : 3
Ranga : Główny Doradca
Male Liczba postów : 386
Join date : 31/05/2012
Age : 33
Skąd : Olkusz

Karczma - widok. Empty
PisanieTemat: Re: Karczma - widok.   Karczma - widok. Icon_minitimeWto Cze 05, 2012 4:06 pm

Jeśli chodzi o "Szybki odpis". Pisanie posta bez wchodzenia do karczmy? Może to sporo namieszać Razz

Co do automatycznego odświeżania:
Jak rozumiem chodzi Ci o odświeżanie karczmy? Mogę to zrobić. W zasadzie jest już prowizoryczne, ale dałoby radę to trochę ulepszyć.
Powrót do góry Go down
Calen

Calen


Nick : Calendila
ID : 230
Ranga : Obywatelka Lothlorien
Female Liczba postów : 71
Join date : 07/05/2012

Karczma - widok. Empty
PisanieTemat: Re: Karczma - widok.   Karczma - widok. Icon_minitimeWto Cze 05, 2012 5:48 pm

Czytasz w moich myślach ;] Aczkolwiek, jeżeli miałoby to namieszać, obędzie się.

Oczywiście, mówiąc o odświeżaniu, mówiłam o tym bocznym podglądzie "oknie karczmy".
Powrót do góry Go down
Athelos Samathel




Nick : Liathaniel Miriandill
ID : 41
Ranga : Mieszkaniec
Male Liczba postów : 34
Join date : 01/04/2012
Skąd : Lublin

Karczma - widok. Empty
PisanieTemat: Re: Karczma - widok.   Karczma - widok. Icon_minitimeWto Cze 05, 2012 5:58 pm

Mi się podoba, urozmaici to trochę rozgrywkę i oczywiście estetycznie dużo lepiej wygląda, mimo iż stary wygląd też ma swój klimat Wink
Powrót do góry Go down
Mardro




Nick : Lómendil Aldaser
ID : 3
Ranga : Główny Doradca
Male Liczba postów : 386
Join date : 31/05/2012
Age : 33
Skąd : Olkusz

Karczma - widok. Empty
PisanieTemat: Re: Karczma - widok.   Karczma - widok. Icon_minitimeWto Cze 05, 2012 5:59 pm

A ja jestem dziwny, bo wolę żeby gra miała czarne tło na głównej części ;< Przywykłem na bru. Czarny jest fajny bo dwa razy mniej kolorów się zlewa wtedy z tłem Very Happy
Powrót do góry Go down
Calen

Calen


Nick : Calendila
ID : 230
Ranga : Obywatelka Lothlorien
Female Liczba postów : 71
Join date : 07/05/2012

Karczma - widok. Empty
PisanieTemat: Re: Karczma - widok.   Karczma - widok. Icon_minitimeWto Cze 05, 2012 6:03 pm

Ale panowie! To nie propozycja grafiki, tylko technicznego usprawnienia ^^. Grafika jest z mojego projektu gry i raczej nie będzie pasować do stylu Shire, bo miała się opierać na XVII-XVIII w ;]
Powrót do góry Go down
Mardro




Nick : Lómendil Aldaser
ID : 3
Ranga : Główny Doradca
Male Liczba postów : 386
Join date : 31/05/2012
Age : 33
Skąd : Olkusz

Karczma - widok. Empty
PisanieTemat: Re: Karczma - widok.   Karczma - widok. Icon_minitimeSro Cze 06, 2012 2:48 pm

Hmmm... Powiem to tak:

Po przemyśleniu spraw technicznych związanych z karczmą:
Podgląd wiadomości w karczmie i odpisywanie bez konieczności wchodzenia do środka (w sensie klikania w odpowiedni link) jest może ciekawym rozwiązaniem, ale generuje dodatkowy ruch, który w wielu przypadkach będzie niepotrzebny.
Rozwiązania:
1. Nie wprowadzamy tego Razz
2. Wprowadzamy, ale każdy gracz musi sam to aktywować (Opcje konta)
3. Robimy coś w rodzaju powiadomienia o odpowiedzi:
wchodząc do karczmy zaznaczamy, że chcemy wiedzieć czy ktoś napisał od momentu naszej wiadomości (oczywiście jeśli dalej jesteśmy w karczmie, to powiadomień nie otrzymujemy), a jeśli kończymy korzystanie, wyłączamy tę opcję. Powiadomienie może mieć też delikatny alarm dźwiękowy (jak np. jest to na facebooku)

Potrawy? Super! Ale jakie będą miały zastosowanie? Nie mamy tu głodu... Chyba że zastąpimy to trunkami... Ale przecież trunki na różne rasy i poszczególnych ich przedstawicieli działają w różny sposób (waga, wzrost, wiek...).
Powrót do góry Go down
Kojot

Kojot


Nick : Déon
ID : Spoko
Ranga : Rzeźnik z Blaviken
Male Liczba postów : 383
Join date : 28/03/2012
Age : 33
Skąd : Redditch

Karczma - widok. Empty
PisanieTemat: Re: Karczma - widok.   Karczma - widok. Icon_minitimeCzw Cze 07, 2012 6:18 pm

A ja mam jedno pytanie. Czy jeżeli wejdzie to, a odnośnie szeptów itp. mówię. Czy kolejność, będzie obowiązywała gości karczmy jak dotychczas, czy zmienić chcecie w zwykły czat ją. Osobiście mi się podoba to jak wygląda teraz karczma, ale pomysły dotyczące np. zamówień to by się mogło podobać. Przykładowo nie ma karczmarza, samemu klikasz co chcesz zamówić, a uwieńczeniem tego mogłaby być narracja typu: "Ktoś zmówił coś" Oczywiście nie tak jak to napisałem, tylko ładniejszymi słowami i z poprawną składnią.
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Karczma - widok. Empty
PisanieTemat: Re: Karczma - widok.   Karczma - widok. Icon_minitimeNie Cze 10, 2012 11:38 am

W moim odczuciu wygląd jest średni, zielonkawy, kojarzy się z piwnicą okrytą glonami (oczywiście nie całymi liśćmi Smile ), ale jak Calen napisała, to jest projekt jej gry, a nie Shire. Teraz przejdźmy do komentarzy...

1. Szybki odpis - nigdy nie spotkałam się z taką opcją, ale wydaje się mi ona w pełni zbędna. Więcej, od Szybkiego odpisu lepszy byłby Szybki opis. Pozwalałby on karczmarzowi na ciągłe modelowanie wyglądy gospody, np. po burdzie mógłby on napisać, że karczma jest cała zrujnowana. Wówczas uniknęlibyśmy nieporozumień, które zdarzają się dosyć często w takich sytuacjach, np. gdy drugiego dnia gracz wchodzi do środka i wszystko (podług jego wizji) wygląda tak, jakby nigdy nic się nie stało.
2. Szept - bardzo przydatne w sytuacjach, kiedy karczmarz lub MG chcą upomnieć gracza. Jest to świetny sposób na uniknięcie OT, jednak w wielu grach "szepty" przeradzają się czasami w prywatne pogaduchy, przez co całe okno karczmy zabrudzone jest: XYZ (ID: 0): Szept. Sądzę, że taką opcje mogliby posiadać tylko uprzywilejowani, np. Rangowi oraz Platynowi Szlachcice.
3. Wobec tego, że nie mamy "Głodu", zastosowanie potraw i trunków byłoby czysto fabularne.
Powrót do góry Go down
Balgator

Balgator


Nick : Balgator
ID : 5
Ranga : Kapitan Straży
Liczba postów : 108
Join date : 20/02/2012
Age : 35

Karczma - widok. Empty
PisanieTemat: Re: Karczma - widok.   Karczma - widok. Icon_minitimeNie Cze 10, 2012 8:32 pm

Co do szeptu- opcja jest spoko, ale musi być dla wszystkich, bo nie wyobrażam sobie, że szlachcic szepcze sobie do mieszkańca, a ten odpowiada mu na całą karczmę i nikt nie wie o co mu chodzi...

Potrawy fajna sprawa, można by było zrobić możliwość zakupu, tak jak zakup gazety Wink zyski z takich potraw mogą iść na konto obecnego karczmarza, tak o, żeby sobie mógł zarobić za siedzenie w karczmie Wink

To z szybkim odpisem jest zbędne, jak ktoś chce pogadać w karczmie, to niech wejdzie i pogada, a takie szybkie odpisy to może na forum i czacie się sprawdzają, ale nie koniecznie w miejscu, gdzie pasuje się zastanowić, co się powinno napisać... chyba, że chodzi wyłącznie o pokój non-clima, to proszę bardzo, osobiście nie mam nic przeciwko.
Powrót do góry Go down
Żabcia

Żabcia


Nick : Reainae
ID : 132
Ranga : Mieszkanka
Female Liczba postów : 218
Join date : 03/04/2011
Skąd : Rzeszów

Karczma - widok. Empty
PisanieTemat: Re: Karczma - widok.   Karczma - widok. Icon_minitimeNie Cze 10, 2012 9:12 pm

Avie Tildomerel napisał:
od Szybkiego odpisu lepszy byłby Szybki opis. Pozwalałby on karczmarzowi na ciągłe modelowanie wyglądy gospody, np. po burdzie mógłby on napisać, że karczma jest cała zrujnowana. Wówczas uniknęlibyśmy nieporozumień, które zdarzają się dosyć często w takich sytuacjach, np. gdy drugiego dnia gracz wchodzi do środka i wszystko (podług jego wizji) wygląda tak, jakby nigdy nic się nie stało.

Tak, tak, tak. To koniecznie. Zresztą sama gdzieś o tym wspominałam.

Szept? No nie wiem, w sumie mamy opcję rozmowy, tam też można wysyłać wszelakie upomnienia.

Odnośnie szybkiego odpisu, również uważam opcję za zbędną. Jeśli komuś nie chciałoby się klikać ciągle na karczmę, może ją sobie otworzyć w innej karcie.

Calen napisał:
Może wpierw popularne już okno karczmy. Wędrując, przebywając w innych lokacjach, ma się stały podgląd ostatnich trzech(?) postów, tuż pod listą graczy, w prawym rogu.

Ale taki podgląd mógłby się przydać.
Powrót do góry Go down
Mardro




Nick : Lómendil Aldaser
ID : 3
Ranga : Główny Doradca
Male Liczba postów : 386
Join date : 31/05/2012
Age : 33
Skąd : Olkusz

Karczma - widok. Empty
PisanieTemat: Re: Karczma - widok.   Karczma - widok. Icon_minitimePon Cze 11, 2012 4:41 pm

Nie jestem przekonany w kwestii podglądu... Nadal...

Zgadzam się z szybkim opisem Smile I to bardzo chętnie się z tym zgadzam, bo takie nieporozumienia potrafią być dobijające Very Happy
Powrót do góry Go down
Żabcia

Żabcia


Nick : Reainae
ID : 132
Ranga : Mieszkanka
Female Liczba postów : 218
Join date : 03/04/2011
Skąd : Rzeszów

Karczma - widok. Empty
PisanieTemat: Re: Karczma - widok.   Karczma - widok. Icon_minitimeCzw Lip 26, 2012 1:51 am

Chciałabym się dowiedzieć jaka decyzja została podjęta w sprawie karczmy. Większość głosów było na tak, tylko Mardro coś marudził. Wspomniał też, że boczny podgląd dałoby się wyłączyć w opcjach konta, więc nie widzę problemu. Szybki odpis nie przeszedł - zostaje wykreślony z listy.

Pozostaje:
1. Stały podgląd kilku ostatnich postów z karczmy.
2. Lista potraw (nie dowiedziałam się w końcu czy ma mieć zastosowanie mechaniczne czy fabularne).
3. Szybki opis (opisujący aktualny wygląd karczmy, wyświetlałby się nad/pod oknem tekstowym).
4. Szept (chociaż tak jak pisałam - jest rozmowa).
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Karczma - widok. Empty
PisanieTemat: Re: Karczma - widok.   Karczma - widok. Icon_minitimeCzw Lip 26, 2012 9:27 am

Mój opis i opis karczmy Akee połączymy w jedno, bo ona zrobiła fajny opis.

Gadałam z Mardro-jak dodam ostatnie NPCe, poprawimy opis karczmy i menu ma spróbować zrobić takie zakładki, przy karczmie, coby gracze mieli szybki dostęp do opisu, NPCów oraz menu.

Myślę, że to chyba wszystko...
Powrót do góry Go down
Fëandil Êlentáriel

Fëandil Êlentáriel


Nick : Fëandil Aldamír Cúlinde
ID : 23
Ranga : Władca Lothlórien
Male Liczba postów : 492
Join date : 22/03/2012
Age : 32
Skąd : Gniezno | Poznań

Karczma - widok. Empty
PisanieTemat: Re: Karczma - widok.   Karczma - widok. Icon_minitimeCzw Lip 26, 2012 9:52 am

Rei napisał:
1. Stały podgląd kilku ostatnich postów z karczmy.
2. Lista potraw (nie dowiedziałam się w końcu czy ma mieć zastosowanie mechaniczne czy fabularne).
3. Szybki opis (opisujący aktualny wygląd karczmy, wyświetlałby się nad/pod oknem tekstowym).
4. Szept (chociaż tak jak pisałam - jest rozmowa).

1) +
2) Paski głodu/odurzenia zostaną usunięte, więc zastosowanie mechaniczne byłoby utrudnieniem. [chyba, że regenerowałoby życie]
3) Tarina i Akeelah się dogadają.
4) Moim zdaniem opcja rozmowy wystarczy. Powielalibyśmy schematy.
Powrót do góry Go down
http://www.realmadrid.pl
Żabcia

Żabcia


Nick : Reainae
ID : 132
Ranga : Mieszkanka
Female Liczba postów : 218
Join date : 03/04/2011
Skąd : Rzeszów

Karczma - widok. Empty
PisanieTemat: Re: Karczma - widok.   Karczma - widok. Icon_minitimeCzw Lip 26, 2012 11:06 am

W trójeczce chodziło mi raczej o kilka zdań opisu w stylu "wyważone drzwi", "inaczej udekorowane wnętrze", czyli takie sytuacje tymczasowe, by nikt (przykładowo) nie otworzył drzwi, których nie ma. Malutkie pole tekstowe nad oknem karczmy z możliwością szybkiej edycji dla karczmarzy i MG. Ogólny opis gospody będzie tworzony, wiem, ale to już inna bajka. (:

A listę potraw można by zrobić tak, by miała zastosowanie wyłącznie fabularne. Nie wiem, coś w stylu kilku (zmienianych co jakiś czas) polecanych potraw wraz z ceną, które załóżmy wisiałyby na tablicy za ladą.
Powrót do góry Go down
Kojot

Kojot


Nick : Déon
ID : Spoko
Ranga : Rzeźnik z Blaviken
Male Liczba postów : 383
Join date : 28/03/2012
Age : 33
Skąd : Redditch

Karczma - widok. Empty
PisanieTemat: Re: Karczma - widok.   Karczma - widok. Icon_minitimeSro Sty 02, 2013 11:21 am

Nie zakładam nowego tematu, ale proponuję zmianę opisu karczmy i dodanie jakiegoś planu karczmy, rzutu z góry co gdzie stoi. Opis zawiera kilka błędów, nie jestem polonistą, ale je dostrzegam, tak więc wypadało by coś z tym zrobić. (Oczywiście o ile ktoś znajdzie czas, bo ostatnio sami zapracowani ludzie)
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Karczma - widok. Empty
PisanieTemat: Re: Karczma - widok.   Karczma - widok. Icon_minitimeSro Sty 02, 2013 11:33 am

Plan karczmy w kodzie jest. To przez nowy Lay się nie wyświetla. Co do poprawy, jak pojawi się plan wezmę się za jego poprawę. Dzięki za info.
Powrót do góry Go down
Mardro




Nick : Lómendil Aldaser
ID : 3
Ranga : Główny Doradca
Male Liczba postów : 386
Join date : 31/05/2012
Age : 33
Skąd : Olkusz

Karczma - widok. Empty
PisanieTemat: Re: Karczma - widok.   Karczma - widok. Icon_minitimeSro Sty 02, 2013 4:18 pm

Co nowy Lay? Razz Nowy lay nie naruszał plików lokacji, więc to nie jego wina. Zresztą pracuję nad nową wersją karczmy, więc poczekajcie jeszcze trochę.
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Karczma - widok. Empty
PisanieTemat: Re: Karczma - widok.   Karczma - widok. Icon_minitimeSro Sty 02, 2013 4:24 pm

Mea Cupla
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Karczma - widok. Empty
PisanieTemat: Re: Karczma - widok.   Karczma - widok. Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
Karczma - widok.
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Forum Shire :: Sprawy Krainy :: Propozycje :: Wasze Propozycje-
Skocz do: