Forum Shire
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


Forum Shire
 
IndeksSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj

 

 Sprawy niezwiązane z grafiką gry

Go down 
2 posters
AutorWiadomość
Go??
Gość




Sprawy niezwiązane z grafiką gry Empty
PisanieTemat: Re: Sprawy niezwiązane z grafiką gry   Sprawy niezwiązane z grafiką gry Icon_minitimeCzw Maj 24, 2012 6:07 pm

Ja bym proponowała szatę graficzną i inne graficzne rzeczy zostawić na boczny tor. Widziałam, nie wszędzie, bo jeszcze nie obeznałam się z opcja wędrówki, (am z tym problem, ale myślę, że się nauczę) brak opisów lokalizacjach, podesłałam Feanowi opis lokacji o jakie prosił. Dodatkowo przydałoby się odświeżyć wszystkie opisy, skoro już chcemy na poważnie coś robi z grą.
jestem od kilku dni MG, już mam plan sesji, tylko muszę przedyskutować to z Feanem .Planuję sesję długo planową, żeby zaczęła się w tej erze, skończyła w NE tak w środku, ale zobaczę co Fean powie.

Poza tym odświeżyć forum i przepraszam, że tak ogólnie mówię- zrobić dział tylko dla rangowych, gdzie moglibyśmy dyskutować w swoim gronie, w celu przedyskutowania pomysłów, które mają być wprowadzane do gry, ale tak by gracze nie wiedzieli, co dla nich szykujemy. Poza tym, Strażnicy powinni zdawać raporty ze swojej pracy (kogo usunęli komy dali upomnienia itd. uważam, że wtedy będzie jakiś porządek.)

I w ogóle proponuję zrobić oddzielny temat, aby ustalić od czego dobrze.
Powrót do góry Go down
Żabcia

Żabcia


Nick : Reainae
ID : 132
Ranga : Mieszkanka
Female Liczba postów : 218
Join date : 03/04/2011
Skąd : Rzeszów

Sprawy niezwiązane z grafiką gry Empty
PisanieTemat: Sprawy niezwiązane z grafiką gry   Sprawy niezwiązane z grafiką gry Icon_minitimeCzw Maj 24, 2012 10:47 pm

Odnośnie strażnikowania - sama myślałam o czymś podobnym. Generalnie chodzi o to, że nigdy nie wiem czy nie upominam upomnianej już osoby, a przecież nikt nie lubi, kiedy ma zapchaną pocztę wiadomościami tej samej treści. Najlepiej zrobić konkretny dział, gdzie można by sobie wklejać poszczególnych delikwentów (nie mówię o informacjach o cofaniu rangi za brak profilu, imienia czy avatara, bo utrata mieszkańca, ew. lochy za takie przewinienia są oczywiste. Chyba, że chodzi o spamowanie na skrzynkę dowódcy, wtedy zbieramy wszystko, niech sobie czyta Very Happy), czyli w sumie podzielam zdanie Tariny. Prosiłabym tylko o precyzowanie o jakie forum wam chodzi - tutaj mogę zrobić wszystko, wewnętrznym zajmuje się Lenwe, a on chciał, by wszelkie propozycje zamieszczać właśnie tam.

Najlepiej stwórzmy dwa wątki. Z równym powodzeniem można robić i grafikę i fabułę jednocześnie, wystarczy stworzyć dwa zespoły, więc nie ma sensu dyskutować o tym, czym zająć się w pierwszej kolejności.

Kończąc, chciałabym przeprosić Avie za spamowanie w jej temacie - przeniosę post swój i Tariny do nowego tematu i tam pociągniemy dyskusję. Mam tylko nadzieję, że Lenwe nie obrazi się za zamieszczenie kilku propozycji na forum zewnętrznym.
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Sprawy niezwiązane z grafiką gry Empty
PisanieTemat: Re: Sprawy niezwiązane z grafiką gry   Sprawy niezwiązane z grafiką gry Icon_minitimeCzw Maj 24, 2012 11:06 pm

Widzę, że temacik przeniesiony i dobrze. Ja proponuję pogadać z Lenwe by jednak tutaj omawiać takie rzeczy, ponieważ z własnego doświadczenia wiem, że gracze na ogół nie wchodzą na forum wewnętrzne gry, dlatego na wielu grach takowego nie ma, a jak jest to tylko do prowadzenia sesji i rekrutacji.

Rei, w sumie masz rację, podzielić się na dwa zespoły i będzie dobrze.
Jak już wspomniałam, mam zamysł na fabułę, ale czekam co Fean powie na główne wątki- gdybyśmy mieli dział tylko dla rangowych, to bym zarzuciła te podpunkty i może też razem byśmy coś dodali odjęli, a wtedy Fean, też by może miał mniej roboty.

Rea miałam na myśli byście zapisywali sobie kogo już upomnieliście + powód w nawiasie, każdy ze swojego rewiru, a potem Dowódca wysyła mały ogólny spamik w stylu upomnienia czy tam kasacje/lochy i wtedy jakiś porządek będzie. Można by było teraz tutaj taki dzialik założyć? Wtedy coś by już ruszyło.

Co z opisami w krainie? Odświeżamy/dodajemy nowe czy jak wszystkie to wszystkie?

No i trzeba też ominąć pewną kwestię...ponieważ Shire bazuje na Tolkienie, to trzeba by było mieć specjalna licencję na zgodę, aby móc prowadzić grę w takim stylu (jedna gra, na której x czasu temu grałam, też ma vallheru w świecie jakiegoś znanego świata, ale oni mają pozwolenie czy tam licencję, dokładniej nie powiem, bo nie pamiętam), nie chcę się wymądrzać, ale przydałoby się dodać coś od siebie, żeby było iż owszem dzieje się to w świecie Tolkiena, ale to bardziej będzie bazowane, a nie żywcem w danej krainie się dzieje, bo jakby nie patrzeć, wszystko objęte jest prawami autorskimi. (miałam o tym akurat na przedmiocie Ochrona Zdolności Intelektualnych- w skrócie prawa autorskie). A poco mamy mieć problemy, jakby ktoś nie daj boże się doczepił, gracze są różni i każdy z Was wie, że czasem potrafią odwalić niezły burdel by dowalić Władzy i Rangowym z byle powodu.

Karty Postaci-zedytować- dać pisania podań na magiczne przedmioty, chowańce- żeby ograniczyć sytuacje w stylu ktoś wchodzi do karczmy z wilkiem, ograniczymy trochę PGowanie graczy i robienie z ich pupilków maszynek do zabijania. Może też dać podania na rody i potem opisać je i ich wpływy, tak jak wpływy klanów, w jakimś przewodniku dla nowych graczy, przydałoby się takie coś, bo niektórzy się strasznie gubią, jestem pewna.
Zauważyłam też, że modne są takie krainowe wikipedie, w których umieszczane są najważniejsze informacje o krainie, myślę, że można by było coś takiego zrobić, ale wtedy nie robić przewodnika gracza tylko odsyłać grających tam.
Ilu w ogóle mamy rangowych?
Z mojego punktu widzenia to na razie tyle...
Powrót do góry Go down
Fëandil Êlentáriel

Fëandil Êlentáriel


Nick : Fëandil Aldamír Cúlinde
ID : 23
Ranga : Władca Lothlórien
Male Liczba postów : 492
Join date : 22/03/2012
Age : 32
Skąd : Gniezno | Poznań

Sprawy niezwiązane z grafiką gry Empty
PisanieTemat: Re: Sprawy niezwiązane z grafiką gry   Sprawy niezwiązane z grafiką gry Icon_minitimePią Maj 25, 2012 7:08 pm

1. Fora rangowe - proponuję stworzyć fora w następującym podziale:
- Dział MG
- Dział Straży
- Dział Teamu Shire (tutaj podział na team programistów, team tekściarzy, oraz team grafików).

2. Licencję? A to nie starczy mieć w stopce napisane coś w rodzaju "Based on J.R.R Tolkien word" etc. Nie wiem, niezbyt orientuję się w temacie.

3. Wzór karty postaci rozpiszę, będzie nastawiona wyłącznie na fabułę. Oprócz tego, tak jak mówisz, podania o zwierzę (nie chowańce - nigdy nie rozumiałem tego vallherowego tworu).
Jeżeli chodzi o "Shirepedie", mam już sporządzony bestiariusz krainy, oraz jej dzieje (chronologię od I do IV ery).
Powrót do góry Go down
http://www.realmadrid.pl
Żabcia

Żabcia


Nick : Reainae
ID : 132
Ranga : Mieszkanka
Female Liczba postów : 218
Join date : 03/04/2011
Skąd : Rzeszów

Sprawy niezwiązane z grafiką gry Empty
PisanieTemat: Re: Sprawy niezwiązane z grafiką gry   Sprawy niezwiązane z grafiką gry Icon_minitimeSob Maj 26, 2012 12:45 am

Dział MG macie stworzony (chyba, że wolicie na wewnętrznym, sama już nie orientuję się w tych forach). Jest ukryty, widoczny tylko dla MG i administratorów forum - z tym akurat nie mogę nic zrobić. Dział dla straży podlega dyskusji i podejrzewam, że z działem dla teamu będzie podobnie. Jeśli nie, dajcie mi znać, uzupełnię braki.

Odnośnie licencji, pewna gra starała się o nią rok, czyli gdybyśmy chcieli takową uzyskać byłaby to strata czasu. Ogólnie rzecz ujmując wielkie wytwórnie raczej będą miały w nosie tak małą, niepozorną vallherówkę jaką jest Shire, więc chyba nie trzeba się nad tym rozwodzić (zwłaszcza, że Shire działało już przez kilka lat). Zresztą fabuła nie ciągnie się wedle książek, sami ją tworzymy jako gracze, jedynie bazując na twórczości Tolkiena. Chociaż faktycznie, kraina sama w sobie jest całkowicie zapożyczona. Ale może i ja się na tym nie znam.
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Sprawy niezwiązane z grafiką gry Empty
PisanieTemat: Re: Sprawy niezwiązane z grafiką gry   Sprawy niezwiązane z grafiką gry Icon_minitimeSob Maj 26, 2012 9:37 am

1. Nie wiem jak to się ma do vallherynek, ale w fanfikach, jak pisałam, nie jest wymagana licencja, bo każdy ma do tego prawo czy jakoś tak, mam w głowie to co powinnam powiedzieć, ale nie umiem tego napisać. No tak, nie idzie według książek, sami wszystko robimy co do fabuły, tu chodzi o krainę i nazwy własne...no, ale skoro mówicie, że wcześniej nie było z tym problemów, to na razie odłóżmy to na boczny tor, a jak nie daj Boże jednak temat powróci, to po prostu się tym zajmiemy, o!
2. Fean, nie bierz wszystkiego na siebie, co za dużo to nie zdrowo. Dawaj opis magii, jak masz, bo bez tego nie ma jak napisać wzorca podań na czary i z KP Ci pomogę, też jestem MG i sam nie będziesz wszystkiego robić Razz
Już tłumaczę, drogi Fean:
Chowanice- mistyczny lub zwyczajny towarzysz zwierzęcy, będący wiernym towarzyszem BG. Zna wiele sztuczek i technik przetrwania, których nauczył się od swego pana, tudzież od tresera Chowańców. Towarzysz owy może posiadać zdolności magiczne, których nabył pod wpływem przekazywania genów lub nieszczęśliwego wypadku związanego z magią lub w inny sposób.
Zwierzę to zwierzę drogi Fean i nie może być magiczne/mistyczne, bo te to są zwyczajne istoty, nie posiadające określonej specyfikacji.
4. Proponuję także, zarzucić do forum MG, wszystkie tematy z propozycjami zmian, ale tych, o których gracze mają nie wiedzieć. każdy będzie mógł się z nimi zapoznać i wypowiedzieć.
5. Tak się pozwoliłam porządzić i pracuję nad menu do karczmy oraz jej nowym wyglądem. Postaram się także dorzucić nowych npców do karczmy wraz z wyglądem, bo jeden npc to za mało.
6. Proponuję zorganizować konkury, ale to o tym zaraz napiszę w dziale dla MG ^ ^

Co jeszcze....hmm...chyba to wszystko, przynajmniej na razie. Ach! Zrobić dział na forum z Kartami Postaci, gdzie zamieścimy wzór KP, spis/listę umiejętności oraz czarów, żeby było łatwiej graczom, składających podania na KP, zrobić też subforum zaakceptowane KP i niezaakceptowane, żeby jakiś porządek był Razz


Edit
Dobra, jeszcze jedno, co do działów na forum, zróbmy też dział dla namiestników, burmistrzów itd. i zróbmy jeden dział, gdzie wszyscy rangowi będą mieć dostęp oraz dział poświęcony opisowi całej krainy, żeby gracze mieli wszystko w jednym miejscu oraz proponuję dział, w którym opiszemy jak poruszać się po krainie gdzie co jest id. taki samouczek.
Powrót do góry Go down
Żabcia

Żabcia


Nick : Reainae
ID : 132
Ranga : Mieszkanka
Female Liczba postów : 218
Join date : 03/04/2011
Skąd : Rzeszów

Sprawy niezwiązane z grafiką gry Empty
PisanieTemat: Re: Sprawy niezwiązane z grafiką gry   Sprawy niezwiązane z grafiką gry Icon_minitimeCzw Lip 26, 2012 1:14 am

Temat nieaktywny, pomysły w głównej mierze gdzieś tam po drodze zostały wprowadzone. Zamykam.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Sprawy niezwiązane z grafiką gry Empty
PisanieTemat: Re: Sprawy niezwiązane z grafiką gry   Sprawy niezwiązane z grafiką gry Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
Sprawy niezwiązane z grafiką gry
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Forum Shire :: Sprawy Krainy :: Propozycje :: Zamknięte-
Skocz do: